Skocz do zawartości
pablos_83

Raje cenowe : Turcja , Argentyna itp

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę Was opanujcie się, przez takich spekulantow jak Wy, gospodarka turecka całkowicie zwariuje...

Już nie mówiąc o premii CEO Sony Turcja, chłop już dziwki i koks w karnecie na rok wykupił jak zobaczył słupki w Excelu ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Panowie proszę Was opanujcie się, przez takich spekulantow jak Wy, gospodarka turecka całkowicie zwariuje...

Już nie mówiąc o premii CEO Sony Turcja, chłop już dziwki i koks w karnecie na rok wykupił jak zobaczył słupki w Excelu ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

I kto to mówi. Pan Argentyna;-)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Argentyny na psprices nie mogę znaleźć.

Wczoraj dokonałem trzy zakupy i było ok. Dzisiaj chcę kupić Vampyra i Lego Marvel 2 i dupa. Mam blokadę. Człowiek chce uczciwie wydać zarobione pieniądze a tu walą kłody pod nogi.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, malpka napisał:

Jakoś Argentyny na psprices nie mogę znaleźć.

Wczoraj dokonałem trzy zakupy i było ok. Dzisiaj chcę kupić Vampyra i Lego Marvel 2 i dupa. Mam blokadę. Człowiek chce uczciwie wydać zarobione pieniądze a tu walą kłody pod nogi.

 

Ale tego mozna bylo sie spodziewac. Przeciez zgodnie z tokiem rozumowania wydawcow (czy tez w tym wypadku Sony) to oni straty ponosza.

Bo zamiast sprzedawac w cenach wyzszych (wiecej siana) to sprzedaja taniej.

 

Problem z taka interpretacja jest dokladnie taki sam jak w wypadku piractwa. Domniemany zysk (ilosc spiraconych kopii razy cena) nie rowna sie realnej stracie. Bo zwyczajnie w tej cenie ludzie nie chcieli kupowac i raczej by nie kupili nawet jesli piractwo by nie istnialo tylko poczekali na spadek ceny.

 

Tutaj roznica jest taka ze i Sony i wydawca dostaje swoja dole tyle ze mniejsza nizli jakby ktos zakupy w PL robil. Ale chcieli cyfrowej dystrybucji to ja maja. Sony w porownaniu z MS i tak mocno blokuje mozliwosc zakupow w innych regionach. Do tego dochodzi dzielenie kont, gdzie jedna zakupiona gre ogrywa paru graczy (podobnie zreszta jak przy rynku wtornym ktory proboje sie ukrócić).

 

Patrz na szkanke w polowie pelna - obkupiles sie :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, malpka napisał:

Jakoś Argentyny na psprices nie mogę znaleźć.

Wczoraj dokonałem trzy zakupy i było ok. Dzisiaj chcę kupić Vampyra i Lego Marvel 2 i dupa. Mam blokadę. Człowiek chce uczciwie wydać zarobione pieniądze a tu walą kłody pod nogi.

A odczekaleś równo 24h. Ja dzisiaj drugi raz i to 3 transakcje po kolei zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielcy praworządni, gdy ja pisałem w temacie Switcha o SX OS były grymasy więc powiem tak, to co robicie jest NIELEGALNE, Sony tego nie akceptuje więc nie wydajecie legalnie pieniędzy

Ale fakt czytam te wasze wpisy i ma wewnętrzna cebula jest z Was dumna i to bardzo... Tak trzymać!

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało z wirtualną karta Visa i adresem który podał@hacker25

 

Dzięki wielkie. Teraz mogę spokojnie napić się soku z cebuli

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadziałało z wirtualną karta Visa i adresem który podał[mention=37701]hacker25[/mention]
 
Dzięki wielkie. Teraz mogę spokojnie napić się soku z cebuli
 
 

Nie ma sprawy. Udanych łowów

Błagam was tylko nie mówcie o piractwie czy coś... Płacę za grę w innym sklepie i tyle. Płacę i mam. Nie kradnę.

Gdyby zielonym i niebieskim to nie odpowiadało to dawno już zablokowaliby takie możliwości.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, hacker25 napisał:


Nie ma sprawy. Udanych łowów emoji6.png

Błagam was tylko nie mówcie o piractwie czy coś... Płacę za grę w innym sklepie i tyle. Płacę i mam. Nie kradnę.

Gdyby zielonym i niebieskim to nie odpowiadało to dawno już zablokowaliby takie możliwości.

 

Ciekawostka: O ile w UE jest wolnosc przeplywu towarow i uslug, o tyle i to ma pewne ograczenia. Zgodnie ze zmianani jesli sklepy prowadzace sprzedaz online prowadza wysylke towaru do roznych krajow uni cena nie moze byc ustalana roznie dla roznych krajow, ale nie tyczy sie to oprogramowania w tym gier.

 

Kupno gry poza UE to inna bajka, tak placisz w innym sklepie ale nie placisz naleznych podatkow. Pomijam juz podawanie falszywych danych adresowych. I nie zrozum mnie zle - kazdy robi jak uwaza. Ale mysle ze z punktu widzenia prawa mozna by sie tutaj przyczepic.

 

Zobacz ze taka procedura nie jest super prosta bez Revoulta to mozesz pomazyc a nie robic tak zakupy. I tak jasne ze to przeszkadza firma bo jesli Sony i MS bierze % od transakcji w ich sklepie to zarobia mniej. Wydaje mi sie iz firmy zaczely pchac sie w cyfryzacje ale nie do konca przemyslaly tego konsekwencje znaczy plusy przeslonily im minusy. Kolejny problem polega na tym jak to blokowac i wcale nie musi byc to takie proste (chocby z punktu widzenia prawnego np nie moga zablokowac konta z panstwa X na ktorym dokonywales zakupow w panstwie Y bo mogles sie przeprowadzic a to nie jest podstawa do utraty zawartosci ktora kupiles). Co wiecej na kazde ograniczenie znajduje sie sposob jak chocby VPN ktory pomaga kupowac w innych regionach.

 

na koniec podkresle: kazdy robi jak uwaza

 

I zeby nie bylo ze tylko moralizuje sam posiadam ze 2 PS bundle od humble za 1$ aktywowane na koncie US - wiec nie jestem czysty jak łza ale mam swiadomosc tego ze dokonujac zakupu i aktywujac gry na koncie w US z lewym adresem moglem (i z duzym prawdopodobienstwem) zlamalem jakies przepisy prawne. Podobnie korzystajac z triala PS Now uzywajac konta UK. 

 

Zmieniajac nieco temat - gdyby nowosci dostawaly ostre promocje w cyfrze przypisane do Polski to pewnie na ilosci kopii i Sony i wydawcy zarobili by wiecej. No ale jakie mamy ceny kazdy widzi. No i zeby zrobic taki ruch musieli by sie odpowiednio zabezpieczyc zeby nikt z innego kraju nie kupowal w PL. A tak masz zrownanie cen w gore.

Toz nawet jesli chodzi o PC duzo lepiej kupowac na promkach na stronach 3cich (GMG, Fanatical, HB, 2game, WinGameStore, Gamersgate, itd) nizli na steam czy w polskich sklepach bo ceny sa lepsze.

To czego brakuje w EU to uwolnienia cyfry na PS. Dla porownania np GMG sprzedaje tytuly cyfrowe na PS ale ogranicza sie to tylko do ameryki polnocnej.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekiro™: Shadows Die Twice - pre order na tureckim store - 284LT (ok. 177zł)

 

tego chyba nie było jeszcze wczoraj?

Edytowane przez AXA
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, AXA napisał:

Sekiro™: Shadows Die Twice - pre order na tureckim store - 284LT (ok. 177zł)

 

tego chyba nie było jeszcze wczoraj?

 

Nie, to nowość. Chyba wezmę kredyt bo już jestem bez kasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czeka się na weryfikację konta Revolut? W nocy zapach soczystej cebuli skusił mnie do założenia konta.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mandi napisał:

Jak długo czeka się na weryfikację konta Revolut? W nocy zapach soczystej cebuli skusił mnie do założenia konta.

 

W moim przypadku trwało to kilka minut aczkolwiek na pepper jeden koleś czekał 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mandi napisał:

Jak długo czeka się na weryfikację konta Revolut? W nocy zapach soczystej cebuli skusił mnie do założenia konta.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

około 2 nocy w niedziele - 10 minut, więc idzie szybko

 

1 godzinę temu, malpka napisał:

 

Nie, to nowość. Chyba wezmę kredyt bo już jestem bez kasy. 

No tak mi się zdawało ...

 

Ja jeszcze wziąłem Monster Huntera, szkoda że Hitman nie jest w promocji ... może jeszcze trafi... w sumie lato trwa to i może coś dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę raz jeszcze to samo tylko w tym temacie bo w PES2019 jest cisza i może tu ktoś będzie mieć wiedzę.


Panowie orientujecie się może czy przy zakupie pesa na innym koncie (mam tu na myśli tureckie) bo cena mocno kusi to wszystkie dodatki będą dostępne na moim głównym koncie czy trzeba się obejść smakiem? Pytam bo jeszcze na PS3 kupowałem kiedyś pesa na koncie US i tam dodatki miałem aktywne tylko na tym koncie US. Może w erze PS4 się coś zmieniło w tej kwestii?


Chodzi o dodatki które są dostępne przy preorderze

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny działać, ale nie dam ci 100% pewności ale 99,9% tak.

 

Dodatki z kont store US  nie działają na kontach EU, tak samo Asia i na odwrót.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Ciekawostka: O ile w UE jest wolnosc przeplywu towarow i uslug, o tyle i to ma pewne ograczenia. Zgodnie ze zmianani jesli sklepy prowadzace sprzedaz online prowadza wysylke towaru do roznych krajow uni cena nie moze byc ustalana roznie dla roznych krajow, ale nie tyczy sie to oprogramowania w tym gier.

 

Kupno gry poza UE to inna bajka, tak placisz w innym sklepie ale nie placisz naleznych podatkow. Pomijam juz podawanie falszywych danych adresowych. I nie zrozum mnie zle - kazdy robi jak uwaza. Ale mysle ze z punktu widzenia prawa mozna by sie tutaj przyczepic.

 

Zobacz ze taka procedura nie jest super prosta bez Revoulta to mozesz pomazyc a nie robic tak zakupy. I tak jasne ze to przeszkadza firma bo jesli Sony i MS bierze % od transakcji w ich sklepie to zarobia mniej. Wydaje mi sie iz firmy zaczely pchac sie w cyfryzacje ale nie do konca przemyslaly tego konsekwencje znaczy plusy przeslonily im minusy. Kolejny problem polega na tym jak to blokowac i wcale nie musi byc to takie proste (chocby z punktu widzenia prawnego np nie moga zablokowac konta z panstwa X na ktorym dokonywales zakupow w panstwie Y bo mogles sie przeprowadzic a to nie jest podstawa do utraty zawartosci ktora kupiles). Co wiecej na kazde ograniczenie znajduje sie sposob jak chocby VPN ktory pomaga kupowac w innych regionach.

 

na koniec podkresle: kazdy robi jak uwaza

 

I zeby nie bylo ze tylko moralizuje sam posiadam ze 2 PS bundle od humble za 1$ aktywowane na koncie US - wiec nie jestem czysty jak łza ale mam swiadomosc tego ze dokonujac zakupu i aktywujac gry na koncie w US z lewym adresem moglem (i z duzym prawdopodobienstwem) zlamalem jakies przepisy prawne. Podobnie korzystajac z triala PS Now uzywajac konta UK. 

 

Zmieniajac nieco temat - gdyby nowosci dostawaly ostre promocje w cyfrze przypisane do Polski to pewnie na ilosci kopii i Sony i wydawcy zarobili by wiecej. No ale jakie mamy ceny kazdy widzi. No i zeby zrobic taki ruch musieli by sie odpowiednio zabezpieczyc zeby nikt z innego kraju nie kupowal w PL. A tak masz zrownanie cen w gore.

Toz nawet jesli chodzi o PC duzo lepiej kupowac na promkach na stronach 3cich (GMG, Fanatical, HB, 2game, WinGameStore, Gamersgate, itd) nizli na steam czy w polskich sklepach bo ceny sa lepsze.

To czego brakuje w EU to uwolnienia cyfry na PS. Dla porownania np GMG sprzedaje tytuly cyfrowe na PS ale ogranicza sie to tylko do ameryki polnocnej.

 

 

Mag, ale mnie nie interesują przepisy, które ustala socjalistyczna Unia Europejska. Nie chce polemizować, bo ja wewnętrznie uważam, że nikogo nie okradam. Ba, uważam nawet że jeżeli żyje w kraju który opresyjnie zabiera 70% Twoich zarobków bez pytania, to mam prawo się bronić i robić to co w naszym narodzie jest popularne czyli "kombinować". Czy kombinowanie jest dobre? Myślę, że nie jest najlepszym wyjściem, ale jesteśmy do tego zmuszeni. Ale to już gadki na temat naszego całego ustroju socjalistycznego, który mamy i temat rzeka... bo np. dlaczego żyjecie poza granicami Polski? itd.

 

Podsumowując. Płacę legalnie za grę z legalnego sklepu za legalny produkt. Nikogo nie okradam, bo kasa wpada do sony. Przepisy okupanta mnie nie interesują. 

Edytowane przez hacker25
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hacker25 napisał:

 Przepisy okupanta mnie nie interesują. 

Zaczną, kiedy przyjdą nocą i kolbami w drzwi załomoczą :p

Co do samego kupowania to ja powiem tylko, że podziwiam że Wam się chce kombinować żeby kupić cyfrowo grę do jednorazowego przejścia w cenach, jakie chyba bez problemu można mieć na używkach, do tego później to odsprzedac bez większej straty. 

W kwestii legalności się nie wypowiadam, bo się nie orientuję jak sprawa wygląda. W sumie zgadza się wszystko oprócz kwoty - gra jest kupiona w legalnym sklepie, za prawdziwą kasę i trafia w to samo miejsce. Kwestia tylko jak mówiłem kwoty plus pewnie jakieś podatki i inne gówna. Obstawiam, że Sony ma to gdzieś, bo bardzo stratni na tym raczej nie są, a jakby byli, to nie byłoby w ogóle szansy na takie kombinacje.

A porównywanie tego do ściągania piratów na scrackowaną konsole to już na prawdę nie mają sensu...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malpka napisał:

To się teraz zacznie offtop.

Nie zacznie. Ja już więcej nie zamierzam dyskutować, bo dla mnie sprawa jasna. To Magowi trzeba wprowadzić limit znaków :P 

 

@xavris ja przeszedłem na cyfrówki i pozbywam się wersji fizycznych, bo nie mam czasu się bawić w wymiany, odsprzedawania itd. a zawsze do gry powrócić mogę, czy też sobie achivki powbijać. Wolę kolekcje cyfrowo niż płytowo ;)

Edytowane przez hacker25
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto revolut i chce je teraz doładować, i wychodzi komunikat "Niestety, wygląda na to, że wystawca twojej karty odrzucił tę transakcję. Proszę skontaktować się bezpośrednio ze swoim bankiem."

Miał ktoś coś takiego ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kamillo napisał:

Założyłem konto revolut i chce je teraz doładować, i wychodzi komunikat "Niestety, wygląda na to, że wystawca twojej karty odrzucił tę transakcję. Proszę skontaktować się bezpośrednio ze swoim bankiem."

Miał ktoś coś takiego ?.

A zrobiłeś pełną autoryzację? Zdjęcie selfie i dodatkowe zdjęcie z np: prawem jazdy. Bo jak nie to możesz chyba tylko do 50 zł doładować revoluta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wojcik_dan napisał:

A zrobiłeś pełną autoryzację? Zdjęcie selfie i dodatkowe zdjęcie z np: prawem jazdy. Bo jak nie to możesz chyba tylko do 50 zł doładować revoluta.

Zrobiłem zdjęcie dowodu, o selfie nie prosiło, chce doładować 20 zł, żeby mi utworzyło kartę wirtualną.

 

Dane osobowe - nie zweryfikowano, pewnie dlatego nie mogę doładować, ciekawe jak długo będę musiał czekać na weryfikacje.

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ja od wczoraj czekałem na weryfikację, ale to moja wina bo dokument tożsamości trzeba sfotografować z obu stron. Haha po tym jak to odkryłem odrazu mogłem zrobić selfie i w 5 min mnie zweryfikowano.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Mandi napisał:

@up ja od wczoraj czekałem na weryfikację, ale to moja wina bo dokument tożsamości trzeba sfotografować z obu stron. Haha po tym jak to odkryłem odrazu mogłem zrobić selfie i w 5 min mnie zweryfikowano.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Właśnie zauważyłem :), zrobiłem ten sam błąd co Ty, konto mam już zweryfikowane, ale nadal nie mogę go doładować, wychodzi ten sam komunikat, chyba trzeba będzie dzwonić do banku.

 

Dobra, miałem ustawiony dzienny limit transakcji na odległość na 0 PLN w moim banku i dlatego nie przechodziło.

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×