Skocz do zawartości
pablos_83

Raje cenowe : Turcja , Argentyna itp

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, malpka napisał:

Autentycznie wyczyścilem wszystkie karty ale warto było. Na samym letnim promo zaoszczędzilem 800zl. Kupiłem wszystko co chciałem.

Chuja tam zaoszczędziłeś. Normalnie nie kupiłbyś tylu gier na raz i zaoszczędził o wiele więcej. Większości i tak nie ograsz, a potem zapomnisz lub wyjdzie coś nowego. Równie dobrze mógłbyś kupić za jakiś czas na promocjach u nas i pewnie wydałbyś mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, danken000 napisał:

Chuja tam zaoszczędziłeś. Normalnie nie kupiłbyś tylu gier na raz i zaoszczędził o wiele więcej. Większości i tak nie ograsz, a potem zapomnisz lub wyjdzie coś nowego. Równie dobrze mógłbyś kupić za jakiś czas na promocjach u nas i pewnie wydałbyś mniej.

 

Podaj mi orientacyjną datę promocji na Uncharted LL za 34zł, FC5 za 75zł, RDR 2 za 180zł, trylogia Crasha za 60zł.

Tak jak pisałem wcześniej za gry kupione w letniej promo zapłaciłem ok 300zł. W tym samym czasie u nas kosztowały jakieś 800zł.

I, prawdę mówiąc, kij cię interesuje kiedy to ogram.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, danken000 napisał:

Chuja tam zaoszczędziłeś. Normalnie nie kupiłbyś tylu gier na raz i zaoszczędził o wiele więcej. Większości i tak nie ograsz, a potem zapomnisz lub wyjdzie coś nowego. Równie dobrze mógłbyś kupić za jakiś czas na promocjach u nas i pewnie wydałbyś mniej.

 

Ale mniej emocji w sobotnie przedpoludnie.

 

Kazdy medal ma 2 strony....

Lub wszystko jest wzgledne.

 

Strona 1:

Porownianie cen preorderow czy aktualnych cen promocyjnych miedzy PL a Turcja daje spora roznice. Zakup taki mozna postrzegac w kategorii oszczednosci.

Podam przyklad niezwiazany z grami - idziesz do sklepu i widzisz uber promocja 4 paczki 500g kawy w cenie dwoch. Czy jest to oszczednosc? no jesli ktos zblopie duzo kawy pewnie tak, ale jednorazowo jest to wiekszy wydatek nizli kupno jednej paczki. To wlasnie obrazuje kupowanie na zapas.

 

Strona 2:

Jesli ktos jak wielu z nas ma wiecej gier nizli mocy przerobowych. To jego wybor kiedy i jak kupuje na promocjach. Ja rozumiem co chciales powiedziec i nawet sie z tym zgadzam. Ogrywam co mam, ale i tak mi gier przybywa bo jakas uber promocja (np bundle - ale tutaj to jesli gra nie siadzie to bez zalu porzucam i biore sie za nastepna, a choc moglem sobie opinie wyrobic). Spokojne ogrywanie i jesli nie ma sie cisnienia na nowosci kupowanie kolejnych tytulow jak zejda z ceny moze finalnie skutkowac tym ze wydamy mniej.

Znow wracajac do przykladu z kawa (wlasnie dopijam) - osoba ktora kupila rzeczone 4ry w cenie dwoch ma zapas, a tymczasem podczas gdy te kawy leza i czekaja na swoja kolej pojawia sie kolejna promocja kup 3 zaplac za 1 ktora to owocuje jeszcze nizsza cena za paczke kawy.

 

Podsumowujac - oszczednosc jest wysoce relatywna. I zalezy od tego jak ja liczymy. Mozna policzyc na dzien kupna. A mozna oszczedzic czekajac na jak najlepsza oferte.

Niechaj kazdy wybiera jak uwaza.

 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mataman napisał:

Preordery może, ale inne gry nadal są sporo tańsze niż u nas.

Tak ale względem poprzednich promocji już widać, że ceny poszyły do góry (przynajmniej te aktualne promocje względem PL Store). Przykładowo: The Sugre (54zł i 58TL), South Park: The Fractured But Whole (145zł i 159TL), The Crew 2 (130zł i 152TL). Oczywiście nadal dla nas bardziej opłacalne jest wziąć od Turków bo ta podwyżka jest nie wielka w stosunku do tego jak spadł kurs liry tureckiej.

 

Korzystać puki można, gdyby nie moje zahamowania to zapewne też bym się obkupił, a tak kupiłem tylko God of War (już przeszedłem a konto opyliłem z zyskiem), Hitman (ukończony), Red Dead Redemption 2 (wiadomo), Nioh Complete (czeka do ogrania), Monster Hunter Wolrd (też czeka) i Farming Simulator 17 (kupiłem bardziej z ciekawośc,i aby był takim uzupełniaczem bo jak ogrywam jakiś tytuł fabularny to gram głównie w niego i potrzeba jakieś odskoczni między sesjami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale ccy coś sie w ciągu ostatnich 2 lat zmieiło że tak handlujecie kontami?Albo może nie wiecie że gliny masowo odwiedzają takich handlarzy jak i kupujących takie aukcjie?Jesli sie zmienilo to dla mnie boze miej w opiece turecki store bo takie ilosci kont i gotowki nie wytrzyma!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic się nie zmieniło i handel kontami zawsze był i będzie szemrany. 

Dziwi mnie najbardziej, że ludzie się tym publicznie chwalą a administracja forum nic nie robi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co co wiem, to dużo zależy od treści aukcji. Policja brała się zawsze głównie za ludzi masowo sprzedających konta z grami, którzy robili sobie z tego swojego rodzaju źródło dochodu, a nie za sporadycznych sprzedawców. Sam w przeszłości sprzedałem niejedno swoje niepotrzebne konto na allegro, co by odzyskać trochę kasy i nie różniło się to niczym od sprzedaży używanej płyty (teraz już nawet nie ma się czasu i chęci żeby się w to bawić). Najbardziej polują na cwaniaczków wykorzystujących Steam'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto na turcje, ankare, a przy płatności Revolutem na polskie dane już nie idzie :(

//edit

poszło.

Edytowane przez One™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2018 o 23:38, wojcik_dan napisał:

Czy ktoś mi potrafi powiedzieć czy Assassin Creed Odyssey będzie miał polskie napisy? Bo CUSA jest inny niż u nas.

 

W dniu 22.08.2018 o 07:04, malpka napisał:

 

Przecież w obu sklepach CUSA jest takie samo a w opisie wyraźnie gry pisze że są polskie napisy.

 

307 nowych pozycji weszło do promocji.

https://psprices.com/region-tr/index

malpka dzięki za wprowadzenie w błąd. Assasins Creed nie ma napisów PL a Cusa jest inne.

 

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku macie wersję cusa, w bf1 np. premium z eu działa z grą z Tr.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojcik_dan napisał:

malpka dzięki za wprowadzenie w błąd. Assasins Creed nie ma napisów PL a Cusa jest inne.

 

 

Żadne wprowadzenie w błąd. Ponad miesiąc temu gdy je sprawdzałem CUSA były takie same. Sam byłem bliski kupna Gold.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pre order Red Dead Redemption 2 już też podniesiony, aktualnie 469LT (daje to 295zł) więc kto zwlekał to już się nie załapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeży towar u kebabów:

 

Cities Skylines + season pass ~90zł

Surviving Mars + season pass ~102zł

NioH season pass ~24zł

 

do tego masa innych promocji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tym kebabem. Oni nie podnieśli cen wszystkich gier i idzie coś tam jeszcze wyrwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nóżka napisał:

To jak to jest z tym kebabem. Oni nie podnieśli cen wszystkich gier i idzie coś tam jeszcze wyrwać?

Nie nadal można coś ustrzelić i warto sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Nóżka napisał:

To jak to jest z tym kebabem. Oni nie podnieśli cen wszystkich gier i idzie coś tam jeszcze wyrwać?

 

Wygląda na to że podnieśli ceny nowości i preordery. Np NFS:P z sp jest za 50zł ale remaster Castlevanii z PSX jest za 80zł czyli mniej więcej tyle co u nas. Aczkolwiek u nas dla Plusowiczów cena wynosi 63zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niektóre gry wciąż mają super ceny, zwłaszcza podczas środowych promocji. Jeśli jest dodatkowa zniżka dla Plusowiczów, a zależy wam na jakiejś grze, to warto aktywować 14dniowy trial i gotowe. Ceny, które podałem wyżej, są właśnie ze zniżką PS+, zapomniałem dodać. Jedyne, czego nie opłaca się zbytnio kupować to preordery, tam już ceny są podniesione, tak jak koledzy piszą. Na samym Cities + Surviving Mars zaoszczędziłem ponad 100zł w porównaniu do polskiego PS Store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartek_Red napisał:

Na samym Cities + Surviving Mars zaoszczędziłem ponad 100zł w porównaniu do polskiego PS Store.

Nie do końca w temacie, ale się wpieprzę :P

Daj znać jak oceniasz Surviving Mars, bo się sam czaję na ten tytuł :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z preorderów w dobrych cenach zostały jeszcze

Call of Cthulhu- około 92zł

Darksiders 3 - 108zł za wersje podstawową ,wersja dopasiona z dwoma dlc w  przyszłości i remasterami 1&2 - 161zł

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mpluto napisał:

Po ile jest standardowa wersja nowego assassyna u pana kebaba?

 

Żadna okazja bo jakieś 200-210.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mpluto napisał:

Po ile jest standardowa wersja nowego assassyna u pana kebaba?

No było dobrze. Bo Ultimate kosztował tyle co teraz golas. I nie ma PL napisów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×