Skocz do zawartości
zbronko

Problem z czytaniem płyt w PS4 Slim

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mój PS4 Slim zaczął mieć problemy z czytaniem płyt. Po uruchomieniu konsoli lub po włożeniu płyty słychać "chrobotanie", po którym na ekranie wyskakuje informacja o braku możliwości odczytu płyty. Płyta nie stanowi problemu - jest w stanie idealnym. Na jednej z zagranicznych stron przeczytałem poradę aby w trakcie wczytywania płyty kilkukrotnie stuknąć w obudowę konsoli w miejscu, w którym znajduje się napęd (tzn. bezpośrednio nad płytą, w górną część obudowy). Co ciekawe to rozwiązanie ma 100% skuteczność - konsola za każdym razem odczytuje płytę, podczas gry również nie ma problemu.

 

OK - problem zaleczony, ale chciałbym go rozwiązać "po bożemu". Czy orientujecie się co konkretnie może być przyczyną takich objawów i czego można spróbować żeby naprawić konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać napęd, wyczyścić, poszukać tego co nie działa bo odpadło lub poluzowało się (cięzko mi wyobrazić sobie co to moze być w tym napędzie przy takich objawach), poszukać ciał obcych. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Tak zrobię. A jakiś pomysł dlaczego pukanie zawsze pomaga (i jest to powszechna metoda rozwiązująca ten problem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest zestresowana i pukanie ja relaksuje xD

A tak szczerze to kurde jest w tym coś, że czasami wystarczy najzwyczajniej w świecie coś walnąć, żeby zaczęło działać :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dostał taką na testy to bym coś mądrego powiedział a tak pozostają domysły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×