Skocz do zawartości
Wszebor

Warcraft III Reforged

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem tą grę tyle razy że nawet nie wiem ile... Wyszła w czasach, kiedy w ciągu miesiąca nie wychodziło 150 gier i człowiek miał jeszcze czas i chęci grać kilka razy w to, co mu najbardziej pasowało :)

Czemu ja nie widziałem tego wątku to nie wiem :/

 

Kocham wręcz świat warcrafta, świetna historia i opowiedziana w bardzo dobry sposób. Po 15 latach ciągle pamiętam sporo misji, szczególnie zdaje się 5 albo 6 misję Arthasa, gdzie wyżyna w pień Stratholme... Później te wszystkie lokacje odwiedzane w WoWie.... rewelacja

No i te filmiki, które po 16 latach dalej są, wybaczcie mój słaby francuski, zajebiste. Film, na którym Grom walczy z Mannorothem oglądam raz na jakiś czas i ciągle się czuję jak 16letni gówniak przy kompie. I później w wowie znowu odwiedzenie monumentu Groma...

Dzisiaj ten filmik pewnie nie robi już takiego wrażenia jak wtedy, ale on ma 16 lat. Tu są pewnie użytkownicy, których wtedy nie było jeszcze na świecie :) Mnie dalej wykręca na lewą stronę i jak dla mnie bardzo dobrze zniósł te 16 lat.

Tylko Blizzard takie rzeczy umiał i częściowo dalej umie robić, w czasie kiedy nie robi chińskich gierek na komórki :/

Tym niemniej biorę na premierę i liczę na to, że laptop mi się nie wtopi w stolik. Jak ktoś też będzie grał to chętnie bym przyciął multi, bo wtedy nie bardzo miałem możliwość :)

Lok'tar Ogar!

 

Edit. Jeszcze to wydanie ma zawierać też Frozen Throne. No piękna sprawa :) Wiadomo, W4 by urwał dupę całkowicie, ale po tym, jak zaczęli mieszać w historii WoWa i jeszcze lekko przekręcać własną historię w filmie, to chyba jednak konkretny remaster W3 mnie bardziej rajcuje niż fabularnie wątpliwy W4.

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTS z rewelacyjną fabułą? Można było? Można. I to 16 lat temu. Pamiętam każdą sekundę tego filmiku. O multiplayerze mógłbym napisać esej. Kiedy Twitch i Youtube nie istniały ściągalismy na potęgę powtórki gier najlepszych graczy z WCReplays.com, Moon'a, Grubby'ego, Lyn'a. Te czasy już nie wrócą, ale to była wielka, wielka gra. Za 29,99 euro wezmę z zamkniętymi oczami tylko z sentymentu i dla zagrania w kampanię...a jeśli online odżyje #goodbyelife.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Grabeq napisał:

RTS z rewelacyjną fabułą? Można było? Można. I to 16 lat temu. 

To raz, a dwa że ta historia była dalej rozwijana w WoWie, to był dopiero megamotyw, pomijam, że W3 rozwijał historię wcześniejszych Warcraftów :)

Walka z Lich Kingiem  w WoWie to mi zostanie w pamięci do końca życia. Scena, gdzie pojawia się duch Terenasa przy umierającym Arthasie była bardziej przejmująca niż zakończenie fabuły niejednej gry, a to było gurwa w grze MMO...

 

Jeszcze samo to, że w WoWie można było odwiedzać lokacje z W3 czy nawet rozgrywać niektóre misje w Caverns of Time, jak choćby wspomniane wcześniej wyżynanie Stratholme razem z Arthasem, czy walka z Archimondem na Mount Hyjal.

Szkoda, że WoW skończył się na Wrath of The Lich King :/ te kolejne dodatki to już były takie średnie, chociaż ostatnie dwa podobno były niezłe, ale to już za bardzo odchodzę od tematu :P

@Grabeq rozumiem, że jakiegoś multika będziesz miał ochotę trachnąć raz na jakiś czas? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet są widoki na to, że nie tylko ja. Myślę, że jest nawet szansa na jakieś 2vs2, a nawet 3vs3, jeśli niezdecydowani się zdecydują. Ciekawe jakie APM będę miał po 16 latach:Coolface:

 

WoW mi się bardzo podobał, ale jak był popularny nie miałem wystarczającej ilości czasu/ekipy, żeby się porządnie wkręcić. Później kupowałem kilka razy subskrypcję, ale zawsze zawartość mnie przytłaczała i ostatecznie rezygnowałem. Natomiast poważnie się zastanawiam nad WoW Classic. Do dzisiaj pamiętam, jak mi szczęka opadła po wejściu na Barrens, nie mogłem uwierzyć, że gry tak się rozwinęły, niesamowita przestrzeń, muza, klimat. Całe uniwersum genialne. Szkoda, że film tak skasztanili. 

 

Edit:

Przez te sentymentalne pindolenie, aż sobie odpaliłem OST z Barrens, komentarz, który znalazłem mówi wszystko:

 

1. Aim at Crossroads

2. Press auto run.

3. Run to the fridge. 

 

:D

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Grabeq napisał:

WoW mi się bardzo podobał, ale jak był popularny nie miałem wystarczającej ilości czasu/ekipy, żeby się porządnie wkręcić. Później kupowałem kilka razy subskrypcję, ale zawsze zawartość mnie przytłaczała i ostatecznie rezygnowałem. Natomiast poważnie się zastanawiam nad WoW Classic. Do dzisiaj pamiętam, jak mi szczęka opadła po wejściu na Barrens, nie mogłem uwierzyć, że gry tak się rozwinęły, niesamowita przestrzeń, muza, klimat. Całe uniwersum genialne. Szkoda, że film tak skasztanili. 

Ja grałem kilka lat, zacząłem gdzieś tak w 2/3 życia Burning Crusade, dlatego wanilka mnie nie kręci, chociaż nie ukrywam, że zrobić stare Naxxramas czy Ahn'qiraj to by było całkiem ciekawe doświadczenie. Wrath of the Lich King był zdecydowanie najlepszym co się tej grze trafiło co doskonale widać po ilościach subskrypcji 

915591.png

W cata i pandy jeszcze grałem, ale to już był okres po studiach, kiedy zaczynałem robotę, gildia zaczęła się powoli sypać i już nie było powoli kiedy ani z kim grać.

Legion był podobno całkiem dobry i Battle for Azeroth też jest ponoć niezłe, ale już nie mam tyle czasu ani wolnej kasy żeby do tego wrócić :/ Poza tym po starej gildii to już nie ma śladu, więc nie ma co.

Co do filmu to ogólnie powiem Ci, że w sumie miałem dość mieszane uczucia, ale jednocześnie doskonale się na nim bawiłem i jest to jedyny film, który kupiłem na BR i to w steelbooku :) Bardzo bym chciał, żeby powstała kontynuacja z Thrallem jako kluczową postacią.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto już gra? ;-)
Niezłe temperatury mam na lapku podczas gry. Jak w żadnej innej.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój laptop dał mi od razu wyraźnie znać żebym nawet nie próbował tego odpalać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być remaster, a wyszedł reskin.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem czytalem - to nawet zakladajac ze problemy sa przesadzone i nie wystepuja u wszystkich.

To dla mnie cos co by wkurzylo mnie niepomiernie to fakt ze gra nadpisuje oryginalnego WarCrafta 3. Jesli nie ma opcji jego przywrocenia (az tak nie zaglebialem sie w temat, wiec nie wiem czy taka opcja jest) to uwazam to za slabe posuniecie. Co za problem wrzucic nowe binarki zeby instalowaly sie w oddzielnym folderze.

 

A teraz teoria spiskowa - moze to celowy zabieg zeby nie mozna bylo porownac side to side obu wersji.

 

Z drugiej strony (i nie bronie tutaj Acti-Blizz) to bywa ze gracze sa uber surowi i robia review bombing z roznych powodow to moze obserwatorom postronnym jak np mi zaburzyc nieco obraz faktycznego stanu gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem za bardzo czasu zweryfikować tematu,bale za ciekawie to nie wygląda.

Niestety chyba czasy blizzard quality odeszły razem z dodaniem call of duty do launchera :(

wierze, że cos z tym jeszcze zrobią. Wierze, że nie tylko ekipie od overwatcha z papą jeffem na czele jeszcze zależy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavrisWiara ponoc czyni cuda...

Nie oszukujmy sie widac ze chcieli nieco pograc na nostalgii RTS to raczej gatunek nie az tak popularny jak kiedys, szybko wytrysl (Dune 2 od Westwood zdaje sie jest uznawany za prekursora wspolczesnych RTSow) mial rozkwit a potem dosc szybko jakas pustka sie zrobila.

Acti-Blizz zagrac chcieli bezpiecznie robiac remaster, ale do tego tez trzeba sie przylozyc, a ze Acti ma w swoim portfolio remastery ktore to nie sa niczym innym nizli na szybko wyklepanymi portami (Protypek 1 i 2 oraz DeadPool) to wysokie oczekiwania do co WarCraft 3 nazwalbym delikatnie mowiac nadmiernym optymizmem.

 

Wracajac do RTSow, nie wiem czy ich czas minal czy gracze podzielili sie na tych co maja swoje ulubione i lupia w nie przez dekady, ale proby powtortu nawet od weteranow nie kocza sie zbyt dobrze. Takie Gray Goo od Petroglyph Games (zalozone przez ludzi z bylego WestWood ktorzy pracowali wcczesniej przy Command & Conquer, Earth & Beyond and Dune II) szalu nie zrobilo, recki takie se. Pogralem chwile bo kompletna edycja byla w bundlu za 1$ i powiem ze graficznie ladnie (gra wydana w 2015 ale nie oszukujmy sie RTSy to nie Uncharted :P, dobre z duza iloscia detali animacje przerywnikowe, dobry voice over). No ale jak pisalem nie chwycilo. Ja chyba juz po tylu latach (ostanie co pamietam ze ogrywalem to Dune 2, WarCraft 2 i ktorys C&C. Pozniej RTSy poszly w tempo rozgrywki i klikac bylo trzeba jak powalony i to byl czas gdzie stracilem serce do gatunku). Grey Goo dobrze mi sie gralo te pare misji z kampanii ale jak pisalem nie porwalo chce kiedys do tego wrocic.

 

Tak samo plotki o jakims Remasterze D2 to brzmi jak odcinanie kuponow. No pozostaje zobaczyc czy D4 nie skopia... ja nie robie sobie zadnych nadzieji.

 

milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×