Skocz do zawartości
xavris

Diablo Immortal

Rekomendowane odpowiedzi

Siemek wywołał temat. 

Do powiedzenia mam tylko kilka rzeczy

1. 

 

2. Oglądałem już kilka blizzconów, różne e3 i inne cuda. Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby przy twórcy pokazując nową gre zostali wybuczani.

 

3. Szanowałem Blizzarda ponad wszystko za gry, które robili i ich podejście do nich. Po tym w sumie dalej ich szanuję, ale dostanie im się po dupie ostro :/

3a. W sumie szanuje ich mniej za to, że (o czym czytałem wczoraj wieczorem) że kasowali negatywne posty na potęgę. Łącznie z tym, że trailer tego dziadostwa wrzucali chyba 3 albo 4 razy, bo dostawali tyle minusów :/ Smuteczek...

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan ze swoim śmiechem nie zawodzi.

1. Robić konfe dla graczy kasować za wjazd robić hajp ze bedzie wielkie ogłoszenie ludzie gracze fani podróżowali za nie małe pieniądze płacąc kasę za wstęp i dostali diablo immortal No nie dziwie sie ze ludzie czuja sie jakby im ktos dał w pysk. Hejt na gościa w czerwonej koszulce którego z pewnością poniosły emocje przez co forma wypowdzi mu spadła jest moim zdaniem przesadzony. Gość zapytał czy to nie pasujący do daty żart na prima aprilis
2. Teraz robią demage control pełna gęba zobaczymy co z tego wyjdzie
3. Podział i ostra obrona czesto z pupy wzięta blizz jest kompletnie dla mnie nie zrozumiały. Mówienie o roszczeniowym podejściu graczy? Jakie rozczeniowe? Gracze oczekiwali powrotu marki w chwale dostali gre na platformę która z rożnych powodów owiana jest zła chwała. To jest rozczarowanie i o tym mówią. Proste proste. Nie wiem jak oderwanym od rzeczywistości głąbem (choć idiota to chyba lepsze okresnienie) trzeba byc zeby pisać o mizoginii tych którzy śmieją skrytykować gre.
4. Acti blizz zawalił niestety tak to sie dzieje kiedy zamiast kreatywności mamy księgowych i powinnien teraz napić sie piwa ktore sam sobie nawarzył. Dziwi tez fakt ze nic chyba nie nauczyli sie od E3 gdzie EA tez dostało nazwijmy to ładnie negatywne reakcje na C&C mobile

Sprawa jest prosta głosować portfelem jak zawsze bo język mamony to jedyne esperanto ktore to dociera do korporacji nic to zobaczymy jak akcje dzis beda stać jesli nie poleca ostro w dół bede zdziwiony (z drugiej strony giełda to hazard a nie logika :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, MagEllan napisał:

 E3 gdzie EA tez dostało nazwijmy to ładnie negatywne reakcje na C&C mobile

Za dungeon keeper mobile chyba nawet bardziej. Wnoszę po tym, że o Command and Conquer to nawet nie wiedziałem :/

No niestety. Czuć tu ducha activision w tym pseudo projekcie.

Dobrze, że pozostałe gałęzie dały radę w sumie. 

Nowa postać wprowadzona w pięknym stylu do overwatch, remaster (jak zwał tak zwał) warcrafta 3 (szkoda że nie 4, ale i tak łyknę), filmik zapowiadający major patcha do wowa (jak to tak dalej pójdzie to za dwa lata intro będzie pełnometrażowym filmem).

Tylko do diablo to była taka parówka z psa w dobrym gulaszu :/

23 minuty temu, MagEllan napisał:

2. Teraz robią demage control pełna gęba zobaczymy co z tego wyjdzie

Jeżeli kasowanie postów na potęgę i reupload filmów to jest damage control to nie wróżę im dobrze :/

 

ok, to ewentualnie mogę podciągnąć pod damage control

"Wciąż mamy wiele zespołów pracujących nad wieloma nieogłoszonymi projektami zw. z Diablo. To jest dla nas kluczowa marka i zawsze taka będzie. Kochamy ją. Mam nadzieję, że nasi fani, rozumieją że jeśli to mówimy, to tak jest."

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

Dungeon to wyparłem z pamięci, ale z tego co pamietam to ten ogłosili ciszej i to gra zebrała baty za wybitnie kijowa monetyzacje. W wypadu c&c Rivals jesli dobrze pamietam pod tytuł ale tutaj juz ogłoszenie na E3 dostało mało przychylne sprzężenie zwrotne.

Co do damage control to właśnie cytat który wkleiłeś miałem na myśli.
Kasowanie komentarzy jak i podejrzenia o manipulowanie like/dislike to tez jego forma tyle ze bardzo ale to bardzo zła bo daje tylko wodę na młyn i tak juz wzburzonej grupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanawiam, czy czasami Mike Morheime nie zrezygnował z prezesury bo widział co się zaczyna dziać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem troche pogrzebac. I oto co wygrzebalem.

- pytania byly przesiewane przez sito (trzeba bylo wstepnie powiedziec o co chce sie zapytac).

- moim zdaniem Red shirt Immortal guy - nieslusznie zebral baty, ze niby bez szacunku podszedl do devsow itd... Koles jasno odwolywal sie do zartu z roku 2014 gdzie Blizz pokazal jakas kupowata mobilke w uniwersum Diablo. Coz za ironia 2014 zart na prima Aprilis a 2018 w lepszym wydaniu ale poszli w mobile. (https://us.diablo3.com/en/blog/13607363/ascend-to-victory-with-happy-reaper™-4-1-2014)

 

Ponizej zamieszczam film goscia ktorego pytanie bylo o plany na inne platformy, nie siedze w Diablo ale wydaje sie mowic rozsadnie, wiec nie mam powodow zeby uwazac go za niewiarygodnego.

 

A dodatkowo AMA z Redita z Red Shirt guy:

 

I pamietajmy mimo iz mobile to okolo 50% przychodow branzy - nikt nie wmowi nam ze czarne jest biale!

Ten kto wpadl na taki pomysl zeby rzucic ogloszenie gry mobilnej w kierunku PC tlumu fanow ktorzy zaplacili kupe siana zeby tam byc mial naprawde ostra fantazje lub byl na haju.

I nie mam tu nic do mobile ktos chce grac niech gra, ale nie podoba mi sie podejscie gdzie bierze sie dobre marki i wrzuca je na mobile tylko dlatego ze marka jest rozpozwalna  i dojenie MTX na maxa, my juz wiemy jak sie to konczy (Dungeon Keeeper, czy C&C Rivals - tej ostaniej szukalem recek i wrazen trafilem na jedne gdzie koles probowal byc na sile obiektywny - powiedzial gra ma calkiem przyjemny rdzen rozgrywki i w kategorii RTS na mobile jest calkiem ok, ale niestety transakcje i match making ciagna ja w dol. byl kopany przez graczy na tym samym levelu tylko dlatego ze mieli wiecej sprzetu i jednostek bo zaplacili co kompletnie zabija fun z grania)

I ja rozumiem ze firmy chca zarabiac, ja im prawa do zarobku nie odmawiam, niech se robia co chca. Tylko niechaj pozniej jesli zrobia kupe to niech sie nie dziwia ze gracze nazywaja rzeczy po imieniu bo ciezko udawac ze szambo to perfumeria. Niech wezma na klate porazke i niech ucza sie na bledach. Oj.... chyba poplynalem jedyne co moze ich sklonic do zmiany to utrata kasy - a i tutaj zmiany moga byc dwojakie albo faktycznie zwrot i cos zeby uglaskac fanow, albo jeszcze wieksze proba wydojenia kasy zeby im sie raporty pozamykaly i zeby inwestorzy nie marudzili.

 

milego dnia

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizzard i Acti zarobią na tej grze większe kokosy niż na diablo 3. Jak to będzie miało mikrotransakcje, a pewnie tak, w końcu wydawca jest jaki jest, to w chinach, na który to rynek gra jest głównie kierowana z tego co czytałem, to zarobi niewyobrażalne miliardy. I tym się będą bronić - "tak żeśta psioczyli, to skąd mamy pinionżki na koncie?".

I niestety tak się to skończy. Mi jest tylko cholernie przykro, że firma, którą w zasadzie przez całe moje growe życie uważałem za wzór i niedoścignionego lidera tak się zeszmaciła.

Po co im było to activision to nie wiem... Aż tak się kasa nie zgadzała?

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze zarobia spojrz na to:

Global_Games_Market_2018.png

zdrodlo: https://newzoo.com/insights/articles/global-games-market-reaches-137-9-billion-in-2018-mobile-games-take-half/

 

dla porownania w roku zeszlym:

Newzoo_2017_Global_Games_Market_Per_Segm

 

Tyle ze nawet jesli spojrzysz na nisze (3%) jaka sa gry przegladarkowe to jest to dalej 3 miliardy $$

Mobile raczej nie zastapi grania bo nawet to co maja konsole i PC razem wziete to duzy kawal tortu... Ale mam nadzieje ze trend z mobile wyhamuje nieco... bo inaczej bedziemy mieli coraz wiecej coraz slabszych (przez kijowa monetyzacje) gier.

 

Co do firm nie mam zadnego przywiazania nie uwazam ani ND ani R* za meszjaszy... ot firmy ktore dobrze robia to co robia lub nawet bedzo dobrze i za to nalezy im sie pochwala, to samo jesli chodzi o CDPR z Wieskiem 3 - PR i marketing mieli swietny, tworzac sytuacje win-win --- wszystko wiadomo dla kasy, ale mozna to zrobic tak zeby klient mial poczucie "pride and accoplishment" a mozna mu walnac z liscia w ryj, lub jeszcze lepiej tak walnac w ryj ze KO.

 

milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobilne wygrywają tylko i wyłącznie dzięki mikroplatnoscia :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd biorą te liczby ale one yoy się mocno nie zgadzają. Jak dla mnie mało wiarygodne dane, tym bardziej że 2018 jeszcze trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd biorą te liczby ale one yoy się mocno nie zgadzają. Jak dla mnie mało wiarygodne dane, tym bardziej że 2018 jeszcze trwa.
Rynek raczej zawsze podliczasz kwartalnie :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, doczytałem drobny druk na dole - wziąłem to za zestawienia roczne :kwach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki mobile są po prostu chore... 51% runku?!
Nikomu nie zabraniam grać, ale znowu wydawanie kasy na jakieś gówna typu fioletowe portki do mobilnej gierki albo 5 kryształów zadecyduje o tym jak zaraz będą gry wyglądały.
Obstawiam, że firmy pójdą tropem pomysłu na połącznie Pokemon GO! i Let's Go Eevee/Pikachu i pełnoprawne tytuły pc/console będą współgrane z wersjami albo aplikacjami mobilnymi w których umieszczą drugą minigrę/rozszerzenie tytuły (nie jakieś apki companion) i tam będzie trzepanie hajsu.
Czasami sobie na kibelku coś odpaliłem - sam się wciągnąłem dwa lata temu w Go! (łącznie z wydaniem prawdziwego hajsu - ok. 50 pln przez 3 miesiące) i wiadomo, że na 10-15 minut to jest spoko rozrywka. Tylko, że większość tych gier zbudowana jest tak, że gameplay jest narzędziem do pozyskania większej ilości środków a nie do zaspokojenia potrzeb gracza czy celów rozrywkowych. Każda firma działa po to, żeby zarabiać i można to robić dając wartościowy produkt (jak @MagEllan pisał - pride and accomplishment) a mechanika nie jest oparta na angażowaniu portfela graczy.
Do tego dochodzi czynnik uzależniający przy takich grach. Moim zdaniem o wiele mocniej to działa jeśli masz złudzenie, że to tylko 10-15 minut, że to tylko 2 czy 5 pln. Telefon jest zawsze pod ręką. Konsolę czy kompa trzeba odpalić. Do kibla (chyba, że Switch ;)) nie zabierzesz, w robocie czy w szkole nie pograsz.

A w przypadku BlizzConu jeszcze dochodzi robienie hypu wśród zakochanych w serii fanów i brak wniosków z reakcji ludzi na mobilne C&C czy Dungeon Keepera. Nie wiem w ogóle jakie pretensje mają do Red Shirt Guya - że głośno wyraził opinię graczy?
Prawie jakby na Motor Show jakiś Mercedes czy Porsche narobiło dymu, super hiper odsłonięcie a potem wychodzi typ i pyta czy lubicie jeździć hulajnogą... Niby też środek lokomocji.
Nie czuję tam braku szacunku dla devów, dla czyjejś pracy. Raczej napiętnowanie niezrozumiałych decyzji. Tak jak DICE/EA wtopiło w tym roku przez brak właściwej komunikacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, doczytałem drobny druk na dole - wziąłem to za zestawienia roczne kwach.png

Dlatego podałem tez źródło oba wykresy z tego samego czy to wiarygodne dane to juz trzeba by poszukać jak zaufana jest firma która te analizy robi.

 

Jak pisał one™ ludzie a szczególnie ci z Azji płaca na potęgę za transakcje dawno juz nie mikro. A co robią duzi idą tam gdzie jest kasa. Co jest krótkowzroczne, bo zostawiajac np rynek konsol i PC oddają pole innym.

 

Z drugiej strony jesli kawałki tortu sa duże a sa to warto byc wszędzie

Te wyniki mobile są po prostu chore... 51% runku?!

 

 

Nie wiem w ogóle jakie pretensje mają do Red Shirt Guya - że głośno wyraził opinię graczy?

 

Zeby było jasne te 50 czy 51% to udział w przychodach danego segmentu rynku. Te wyniki sa moim zdaniem wynikiem tego ze większość ma telefony, ale śmiem domniemać ze liczba płacących graczy łącznie na mobile moze byc mniejsza nizli aktywnych graczy na PC i konsolach razem wziętych. Tyle ze płaca wiecej.

 

Diablo red shirt guy znany takze jako Dontinquire. Pretensje? Panie prasa growa i pożal sie Lucyferze dziennikarze bronili blizzarda i jechali po graczach ze to trolle niemyte, ze roszczeniowi ze to ze tamto....

koleś dość mocno nawiązał do żartu blizzarda sprzed 4 lat o czym dowiedziałem sie pózniej i emocjonalnie wyraził swoje rozczarowanie. Dla mnie na tym sprawa sie kończy.

Ci ktorzy jechali po nim wypominali brak szacunku dla devsow (jakby studia i wydawcy masowo szanowali graczy patrz choćby EA i ich mobilne abominacje marek o których wspomniałeś, i masa innych przykładów jest na niedorobione gry), oraz fakt ze skłamał zeby zadać pytanie bo osoby ktore chciały zadać pytania przechodziły przez filtr (ot cenzura zeby nie było chaosu) koleś miał sie zapytać o to co było inspiracja dla tej gry na takiej a nie innej platformie.

 

Potem rozpętała sie burza gracze w tym trolle którym sie to nie podoba vs obrońcy tej mobilnej gierki. I tutaj obie strony pocisnely ale ta druga to odleciała zupełnie. Otóż obrońcy gry pisali oczywiście w tonie nie podoba sie to morda w kubeł i nie grać (normalka w dzisiejszych czasach) ale juz pisanie o mizogini to trzeba mieć nierówno pod sufitem albo byc ostro na haju ze to niby zmaskulinizowana brać diablo nie chce otworzyć sie na kobiety bo te grają wiecej na mobile. O ja piernicze, ja piórkuje, ręce opadają ze świstem. Znam 3 pary (hetero dodam) gdzie razem grali w diablo i bawili sie przednio. A takich przypadków jest pewnie wiecej przecież każdy wybiera w co chce grać. Nie kolego nie chce mi sie nawet linkować tych debilizmów.....

 

I ostanie pare słów wkurza mnie serdecznie jak ktos nazywa graczy rozczeniowymi. Co bedzie kolejne? Wychodzi gra dziurawa jak ser szwajcarski i gracze zaczną wyrażać niezadowolenie to co tez postawa roszczeniowa bo spodziewali sie działającej gry zamiast cierpliwie czekać na patche? To ze był hajp budowany przez blizz i ze pózniej zamiast wystrzału z armaty nie był to nawet kapiszon, nie było to nawet gromkie pierdniecie tylko, taki pierduś z kleksem to gracze maja klaskać? Nie podoba sie to mówią. Rozczarowani (nie roszczeniowi) sa to mówią o tym. Tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2018 o 14:44, MagEllan napisał:

negatywne reakcje na C&C mobile

A premiera niby teraz była dopiero co https://www.ppe.pl/news/127834/command-conquer-rivals-dostepne-dla-wszystkich-za-darmo.html

Może się skuszę i sprawdzę. Przeorałem red alerty wszystkie części na wszystkie strony, chyba moje ulubione rtsy obok warcraftów. Dam im szansę, może :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xavris napisał:

A premiera niby teraz była dopiero co https://www.ppe.pl/news/127834/command-conquer-rivals-dostepne-dla-wszystkich-za-darmo.html

Może się skuszę i sprawdzę. Przeorałem red alerty wszystkie części na wszystkie strony, chyba moje ulubione rtsy obok warcraftów. Dam im szansę, może :P

Szukalem info na YT i byl ziom co mial dostep i stwierdzil bez placenia marne szanse, ale to bylo jakos miesiac temu i to tylko jedna opinia acz koles objasniajac mechaniki tlmaczyl i motywowal czemu uwaza ze tak jest. 

Ja pasuje. Mobilne granie u mnie jest bardzo skromne, przy natloku duzych wielkich i dobrze ocenianych produkcji zwyczajnie nie mam na to czasu :D wystarczy ze mi NFS No Limits wyrwal ponad 20h.... :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Patricko napisał:

Mobilka + EA + marka do dojenia... To się nie może udać XD

eee panie o dziwo taki NFS No Limits na krotkie posiedzenia byl ok. 

Do momentu kiedy nie zdalismy sobie sprawe ze jedyne co robimy to grindujemy na lepsze wozy zeby robic dokladnie to samo. 

EA swiadome tego dalo nawet opcje automatycznych wyscigow, gdzie za jednym tapnieciem auto prowadzi sie same (celem grindowania materialow i kart) i jesli wyscig wygralismy to znow go wygramy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Patricko napisał:

Nie no to cudna gierka, nie ma co XD

w porownaniu do Dungeon Keeper mobile z pewnoscia :P 

A tak serio to poza konwersjami gierek w stylu TWD i innych oldschoolowych point and click to mobilne granie to wg mnie marnosc i omijam szerokim lukiem.

Plusem NFS bylo to ze nie biles glowa w paywall jesli grales w to w sesjach 15-30 minutowych dajmy na to przed i po pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×