Skocz do zawartości
cwir

Zmiana nazwy forum?

Zmiana nazwy forum  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy forum powinno zmienić nazwę na PSX Forum, czy pozostać jako PS3 Forum?

    • Zostaje PS3 Forum
    • Zmieniamy na PSX Forum


Rekomendowane odpowiedzi

Nasze forum czeka mała rewolucja. Zmieni się wygląd, logo, układ treści itp. Teraz pytanie - czy powinniśmy zostać przy (historycznej :P) nazwie PS3 Forum, czy może zmienić nazwę na PSX Forum? Playstation to nadal nasza wiodąca tematyka, ale na pewno pójdziemy bardziej w pozostałe platormy. Jednak PS3 to już miniona epoka, PS5 za pasem, może jednak bardziej uniwersalna nazwa była by lepsza?

 

Z byłym PSSite/Neosite, PPE i PSX Extreme już nas nic nie łączy więc PSX Forum było by niezależnym bytem, aczkolwiek skojarzenia będą pewnie nieuniknione.

 

Głosujcie w ankiecie, piszcie co myślicie. Będziemy analizować :smart:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony już się do tej nazwy przyzwyczaiłem. Z drugiej strony to trochę jak z pierwszym Die Hard, gdzie tłumacz nie przewidział, że będzie 5 (czy 6 już ?) części i tylko pierwsza będzie w wieżowcu :p

w związku z powyższym, mimo że generalnie bardzo nie lubię zmian, raczej jestem za zmianą :)

kiedy jakies info dotyczące pozostałych zmian? I ile będziecie chcieć od nas pieniędzy, bo z tym mi się ostatnio kojarzy #dobrazmiana :p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xavris napisał:

I ile będziecie chcieć od nas pieniędzy, bo z tym mi się ostatnio kojarzy #dobrazmiana :p

 

Wyłączcie adblocka na forum i będziemy kwita :30vm3cw:

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje pc>ps>xb forum żeby była jasność :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste ze PSX forum.

 

PS - Playstation

X - Xbox

 

PC? A kogo PC obchodzi. :yao:

 

Ewentualnie proponuje: www.Fallout76togownoobesrane.pl

Edytowane przez One Post Man
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cwir napisał:

 

Wyłączcie adblocka na forum i będziemy kwita :30vm3cw:

Można też uruchomić wolne datki i jakąś rangę przygotować czy tytuł użytkownika, ew. kolorek dla tych którzy coś tam sypnęli ;) Dobra wola - nie nakaz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reklamy nie wystarczą na utrzymanie forum to pomyślimy. Na razie jest plan przywrócenia forum "do łask" i już zacząłem działać w tym temacie, ale mam też dużo innej pracy i będę to musiał jakoś ogarnąć wszystko. Nowe logo wrzucamy na dniach, natomiast nowy wygląd pewnie gdzieś w przyszłym tygodniu bo to bardziej czasochłonne będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir Jak dla mnie to faktycznie pomimo sentymentu i przyzwyczajenia od wielu lat, sama nazwa jest już archaiczna, cóż, sentymenty na bok trzeba iść z duchem czasu :) 

Tematyka PS jest wiodąca, ale już PS3 nie koniecznie, tym bardziej, że od dawna są już działy o konsolach Microsoft/Nintendo (pamiętacie jakie fochy były kilka lat temu jak się pojawiły ;) ).

 

Co do forumka to jak dla Mnie, powinniście wprowadzić jakieś statusy donatora :) 

 

SZANUJĘ Was (bez wazeliny, forum zabrało wielu z Nas już lata życia :P) za tą decyzję i chęci utrzymania się z reklam, ale prawda taka, że SPORA część użytkowników Adblocka nie wyłączy aby ich te reklamy (nawet nie nachalne) nie wkurzały :), a jak ktoś będzie chciał sypnąć nawet kilka zł to TYM bardziej powinniście przyjąć, bo nawet jeżeli reklamy starczą, to dodatkowe PLNy na pewno pomogą w dalszym rozwoju :) Tym bardziej, że widzę, że zapowiadasz od groma zmian w jakże już zastałej i skostniałej konstrukcji forumka :) a forumek to nie maszynka do zarabiania $$ a jednak twór bardziej hobbystyczny, więc tym bardziej.

 

Czasem się napisze coś dosadnie, czasem złapie chwilowy odpoczynek ;) ale jednak człowiek latami tutaj zerka, grono "stałych bywalców" przez te lata stopniało, ale część została, Ja sam z siebie jeżeli bym mógł to bym z chęcią bym coś dał, bo jednak skoro tyle lat się tu tkwi, to miło było by patrzeć jak ten kwiat rozkwita, a nie usycha powoli (jak do tej pory :( bez obrazy)....

 

Trzymam kciuki za WAS, za zmiany, za obrany kierunek...

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa psx forum jest ok, nie wadzi. Też jestem za opcją wprowadzenia datków od forumowiczów, jeśli wymaga tego kondycja finansowa forumka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora ogólnie lekko wymierają, bo wypiera ich jakby nie było Facebook, co widać - młodzi już raczej tu nie zaglądają, bo wolą na FB :D Z sentymentu dla forum oraz ile się tu spędziło, tak jak pisali wyżej, to nawet z własnej chęci by się coś wsypało do skarbonki :D Jakiś licznik prosty można zrobić i umieścić dla zainteresowanych ewentualnie ile takich datków się zebrało na miesiąc.

ps. średnia wieku użytkowników aktywnych tutaj to chyba grubo ponad 30, o ile dane faktyczne :P wychodzi, że jestem tu najmłodszy :jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiek tutaj to nie patrz, bo to liczenie działa raczej w ogóle. Ja mam 32 a ciągle pokazuje 29, bo 3 lata temu zakładałem konto :P

Co do przerzucania się na fejsbuka trudno mi się wypowiedzieć, bo tego dziadostwa w ogóle nie używam. Ale raczej bym nie powiedział, że fora umierają. Z aktywnością może bywa różnie, ale fora są dalej dobrym źródłem informacji i miejscem do dyskusji. Zwłaszcza fora audiofilskie, które cenię najbardziej :)

W kwestii daniny na forum to nie mam nic przeciwko. Nie napisze nic nowego na ten temat. Kto będzie chciał to sypnie, kto nie to nie. Na pewno byłbym przeciwny wprowadzeniu obowiązkowych datków. Dobrowolne jak najbardziej, dla forumka to jestem gotów nawet naklejke na świeżaka oddać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie zwracam bardzo uwagi na nazwę. Oczywiście wiem na jakim forum jestem. Nazwa PSX forum jest dobra ale równie dobra byłaby nazwa jakaś ogólna, ponieważ piszemy również o innych konsolach i sprzęcie. Wydaje mi się że jestem już długo na forum. Może udzielam się mniej niż inni ale bardzo lubię tu zaglądać. Wchodze codziennie po kilka, kilkanaście razy żeby spojrzeć jakie nowe wątki pojawiły się do przeczytania. Nie będę ukrywał, że z forum korzystam przez tapatalk już od dawna i taka forma mi najbardziej odpowiada. Szkoda by było jeśli forum przestało by działać

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szuldi82 napisał:

Szczerze to nie zwracam bardzo uwagi na nazwę. Oczywiście wiem na jakim forum jestem. Nazwa PSX forum jest dobra ale równie dobra byłaby nazwa jakaś ogólna, ponieważ piszemy również o innych konsolach i sprzęcie. 

Też o tym myślałem, zwłaszcza że sporo się dyskutuje o filmach i serialach nawet. Ale chyba nie ma co już za bardzo kombinować, bo musiałby powstać jakiś twór typu PSXNKforum, gdzie N to nintendo a K to kino :P

Jak dla mnie generalnie zmiana na psx jest najbardziej optymalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pablos_83 napisał:

Playstation i Seriale. PISforum

Wiedziałem że to padnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwy wiąże się też ze zmianą domeny, domeny muszą być dostępne i trzeba to zrobić tak żeby nie tracić pozycjonowania bo obecnie domena ps3forum.pl to nasze największe źródło ruchu z googla i jakiekolwiek przekierowania i inne kombinacje trzeba zrobić tak żeby w Google nam nagle nie wyskoczyło forum na piętnastej stronie. Wiem że multiplatformowe nazwy są kuszące z wielu względów, ale trzeba też mieć na uwadze to jak jesteśmy kojarzeni, jaką mamy historię w sieci i jaką mamy treść. Dlatego zmiana tej jednej literki powinna pójść gładko, tylko lekki rebranding, a domenę już mamy. Z jakimś gamestationforum.pl już by było gorzej ( @Kryman :awesome: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakąś falę zrobić z reklamą POTĘŻNEGO forum PS3FORUM.pl

 

:qk2LI17:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pablos_83 napisał:

wpisuję w google Playstation forum

 

https://www.ps4forum.pl/
Największe polskie forum o PS4. Społeczność, informacje, pomoc, pytania, dyskusje i opinie.

ostatni post w sierpniu

AHA

 

 

Poprawimy to :darthvaderplz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok fakt dobra uwaga co do pozycjonowania, ale to w sumie da się szybko zmienić/podbić aby być w czołówce :)

Większym problemem była by jednak NIE ROZPOZNAWALNA nazwa, a drobna modyfikacja tym bardziej  taka jest jak najbardziej ok :) tak myślę :)

 

No kwestia najbliższych dni i pewnie wszystko się wyjaśni :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem za zmianą, bo powyższe argumenty w postach do mnie przemawiają.

I tak mam forumka w zakładkach i przeglądam codziennie, nawet jeśli się nie loguję.

Datki to dobry pomysł, jeśliby forum miało dzięki temu się utrzymać.

Bo nie przeczę, że mam ogromny sentyment do tego miejsca, tutaj poznałem najwięcej graczy Playstation, jak i dużo się dowiedziałem na temat samej konsoli i wszystkiego co wokół związane.

Z kolei po przesiadce na pierwszego w życiu Xboxa (One) dzięki Wam nie musiałem szukać innego miejsca :)

 

p.s. Cwir jak już jest rewolucja, to może wreszcie jakaś amnestia też się odbędzie? Zwłaszcza dla staaarych punktów :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będzie Logo Ankieta :smart:

5 minut temu, Sithman napisał:

p.s. Cwir jak już jest rewolucja, to może wreszcie jakaś amnestia też się odbędzie? Zwłaszcza dla staaarych punktów :P

 

Każdy kto ładnie poprosi zostanie objęty amnestią :darthvaderplz:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cwir napisał:

 

Każdy kto ładnie poprosi zostanie objęty amnestią :darthvaderplz:

To ładnie proszę, już po raz któryś tam :D

Poza tym właśnie zajrzałem w te swoje. To był 2015 rok, Fifa FUT i te sprawy. To nie działało dobrze na łeb :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sithman napisał:

To ładnie proszę, już po raz któryś tam :D

Poza tym właśnie zajrzałem w te swoje. To był 2015 rok, Fifa FUT i te sprawy. To nie działało dobrze na łeb :biggrin:

 

Ja tam nie widzę żadnych punktów :ziobro:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cwir napisał:

 

Ja tam nie widzę żadnych punktów :ziobro:

On kibicuje Legii, ja bym mu je zostawił :kwach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×