Skocz do zawartości
Bartek_Red

Mortal Kombat 11

Rekomendowane odpowiedzi

Nasi pupile od fatality powrócą już 23 kwietnia! Wychodzi na to, że tym razem tym złym będzie Raiden. Zwiastun nawet spoko, tylko gdyby nie ten rap w tle, jakoś nie pasuje do uniwersum ;)

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten podkład w trailerze to jest tak z dupy, że chciałbym poznać człowieka który na to wpadł i wbić mu widelec w czoło.

Mają do dyspozycji jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych kawałków napisanych dla gry w historii branży i dają jakieś czarne dziadostwo, które w kompletnie żaden sposób nie pasuje...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xavris napisał:

Tak, ten podkład w trailerze to jest tak z dupy, że chciałbym poznać człowieka który na to wpadł i wbić mu widelec w czoło.

Mają do dyspozycji jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych kawałków napisanych dla gry w historii branży i dają jakieś czarne dziadostwo, które w kompletnie żaden sposób nie pasuje...

oooo na Lucyfera, Belzebuba, Szatana i Mefistofelesa. Co to ma byc?

jedyny komentarz ktory mam to ten:

Spoiler

 

 

Toz to psuje odbior calosci mialem wrazenie ze wyjeli ten kawalek z ziomalskich wyscigow i ze za chwile pojawia sie kolesie przybijacy zolwiki i piateczki ustawiajac sie na jakis nocy drift.

 

O ktorym kultowym kawalku mowisz? MK1 mialo taka sobie sciezke dzwiekowa. Kultowosc zyskal utwor z filmu Mortal Kombat mimo iz tekkno to nie moja bajka i wolalem te bardziej rockowe licencjonowane utwotry z filmu.

 

Z tego co wygrzebalem to widze 2 wersje i druga siada mi bardziej.

 

Spoiler

 

 

 

 

co do gatunku to tez wybrali chyba jeden z gorszych albo dobrze grajace techno, moze to byc tez digital hardcore (w formie ktora prezentowalo Atari Teenage Riot) albo cos z ciemniejszych klimatow ktore to mowia o przemocy i krwi (metal i jego odmiany tez by tu siadl).

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan

Tak, to było niezbyt precyzyjne z mojej strony, ale miałem na myśli kawałek z filmu. Ale on zdaje się był lekka wariacja wokół kawałka z gry, także wszystko pasuje :)

a jak bardzo pasują szatany do gier to udowodnił Vader w pierwszym wiedźminie

 

absolutnie cudowny kawałek. Oczywiście było sporo innych przykładów, jak choćby doom, ale ten mi utwkil najbardziej w pamięci :)

 

Ja generalnie jestem bardzo muzycznie nietolerancyjny :/ ziomalski hiphop jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie stworzyła ludzkość (niżej jest chyba tylko disco polo i slawomir), więc już wyjątkowo mnie to podrażniło, zwłaszcza że wręcz kocham serie MK łącznie z filmami, które tak obiektywnie patrząc są raczej słabe, ale jak dorwę w tv to nie ma przebacz, obejrzeć muszę :)

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

dobra nuta od Vadera :)

ja muzycznie jestem bardzo tolerancyjny z czego smieja sie moje ziomki z pracy. Ba nawet RAP i HipHop moze byc ale niechaj to bedzie na jakims poziomie.

po prostu ten kawalek zupelnie mi nie siadl. Szczerze nie pamietam czy ten z filmu byl wczesniej w grach w jedynce z pewnoscia nie moze w pozniejszych byl podobny motyw ktorego zrobili piosenke.

Doom 1 i 2 mial jesli dobrze pamietam cos z gitar, a do Quake muzyke komponowal wokalista NIN. Co ciekawe Doom 2016 ma w wiekzosci syntetyczna muzyke z elementem gitarowym ale wyszla bardzo dobrze polecam panel GDC na ten temat (do znalezienia na YT) koles z poczatku wydaje sie nieco buraczany ale jak sie rozkreca robi sie zabawnie. I naprawde ciekawie posluchac jak takie rzeczy sie robi. GDC to jeden z niewielu kanalow ktory mam w subach. Niemniej szczegolnie panele o projektowaniu sa jak miecze wiedzmina - moga siekac potwory lub ludzi.... a nie nie o tym moga albo byc ciekawe i pokazac ile to pracy trzeba wlozyc a AI ktore i tak czesto w finalnym produkcje wyglada jak ostryptowane lub moga obnazyc projektowanie mechanik gier do takiego poziomu ze pozniej widzac podobne mechaniki obdziera to nas z poczucia magi i burzy iluzje.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MagEllan napisał:

Doom 1 i 2 mial jesli dobrze pamietam cos z gitar

To ma kurła 25 lat i do dzisiaj mnie wykręca na lewo i chce wszystko mordować :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt to dobry rzut jest.

A teraz porownaj z industrialem z Doom 2016 ktory moim zdaniem troche tematycznie do Doom 1 nawiazuje.

ponizej tez masz panel o ktorym mowilem, jest jeszcze jeden o AI i ten tez jest dobry ale nie polecam ogladac paneli przed ograniem gier zdecydowanie po.

 

Spoiler

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ost z dooma nowego znam i cenie, jeden z niewielu ost które od czasu do czasu sobie odsłuchuje :)

 

 

W zasadzie dyskusja zeszła dość mocno na bok, ale póki nie ma nic więcej o mk11 to chyba można :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Najlepsza nuta byla w Quake 2, Sonic Mayhem:) I w grze Nightmare Creatures 2, pamietacie to cudo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza nuta byla w Quake 2, Sonic Mayhem:) I w grze Nightmare Creatures 2, pamietacie to cudo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przyznam że nie pamiętam, co więcej Q2 miał opcje żeby po odpaleniu podmienić płytkę w napędzie na audio CD które z oczywistych względów grało od track02 (pierwsza ścieżka na płycie Q2 jak i innych mixed CD to były dane) więc podmieniałem na roots sepultury i ta muza też genialnie pasowała

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w q2, ale szczerze mówiąc w ogóle nie pamiętam muzyki :( tak na prawdę jest wiele gier z genialnym ost- bloodborne, praktycznie każde finał fantasy, deus ex (stary i nowe), portale (w każdym były genialne kawałki na koncu, jak ktoś nie zna to polecam :) , cudowny ost miał nier. Oprócz tego zapewne dziesiątki innych gier, których już nie pamiętam albo w które nawet nie grałem.

No i oczywiście jedyne w swoim rodzaju brutal legend :)

Jakby nie było, ziomalski hiphop nie pasuje do mortal kombat xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, krzyzak86 napisał:


Najlepsza nuta byla w Quake 2, Sonic Mayhem:) I w grze Nightmare Creatures 2, pamietacie to cudo?

 

O panie faktycznie niezla nuta...

 

@xavris

Ponizej playlista z Q2:

Spoiler

 

 

 

cos czuje ze wiekszosc tego watku trafi do offtopu i watku o muzyce z gier :D

A tak swoja droga starzejmy sie panowie bo nostalgicznie w penis sie zrobilo :D

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
O panie faktycznie niezla nuta...
 


Te trzy kropki na końcu odbieram jak byś mówił z ironią. Cała płyta Sobic Mayhem z Q2 to jest majstersztyk moim zdaniem. Same instrumenty bez wokalu, a to się rzadko zdarza:) Polecam przesłuchać całość:)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Te trzy kropki na końcu odbieram jak byś mówił z ironią


drogi panie zapodalem playliste na YT i te trzy kropki byly refleksyjne :)

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że panowie z Netherrealm na czele z Boon'em już doszli do wniosku, że wrzucenie rapu było błędem, ludzie w każdym możliwym miejscu im to wytykają. I bardzo dobrze, może się nauczą, że nie ma co igrać z tradycją. Motyw muzyczny z Mortal Kombat to jedna z tych rzeczy, która jest rozpoznawana nawet przez osoby, które nigdy w nic nie grały, więc tym bardziej nie rozumiem, czemu poszli w dziwnym kierunku. Mogli zrobić mocne 'boom', a wyszła kupa :P Całe szczęście, że Raiden i Scorpion obronili ten trailer chociaż wizualnie.

 

A skoro jesteśmy przy muzyce z gier, to uwielbiam momenty, kiedy muzyka brzmi, jakby została napisana pod tą konkretną scenę, kiedy jest odtwarzana. Tak było w Max Payne 3, nie będę spojlerował sceny, bo ktoś może jeszcze nie grał (ten trąba :D ). Cudowny kawałek, który idealnie wpasowywał się w sytuację na ekranie:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_Red

No mozna zrobic stare po nowemu ale niechaj budzi to jakies skojarzenia - nie mialbym nic przeciwko jakby wzieli na warsztat ten utwor z 1995r a zakladam ze prawa do jednej piosenki (o ile nie bylo tuzina jej tworcow ktorzy dzierżą czesciowa wlasnosc do praw) nie powinny byc problemem ani nie powinny kosztowac kroci.

 

Przykladem juz tutaj podawanym byl doom 2016, gdzie muzyka jest robiona inaczej a jednak ma mniej lub bardziej subtelne nawiazania. I zostala przyjeta dobrze.

 

I jeszcze wez mi napisz prosze ktora to z scena z maxa 3 bo muzyka ciekawa ale sceny nie kojarze ot polczenie sceny i muzy musialo mi nie zapasc w pamiec tak jak Tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MagEllan napisał:

I jeszcze wez mi napisz prosze ktora to z scena z maxa 3 bo muzyka ciekawa ale sceny nie kojarze ot polczenie sceny i muzy musialo mi nie zapasc w pamiec tak jak Tobie

 

Spoiler

Finał na lotnisku, sam początek, kiedy rozpoczyna się ta niemal samobójcza walka. Ciężkie nuty z początku tego kawałka idealnie obrazowały, że zaraz będzie mocne wejście w akcję.

 

Edytowane przez Bartek_Red
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka faktycznie dramatycznie nie pasuje do tego trailera. Nie jestem tak restrykcyjny i uważam, że czasami prawdy życiowe wygłaszane przez czarnych braci dobrze się wpasowują jako podkład do gier. W tym wypadku jednak  tak nie jest i przychylam się do opinii, że jest bieda :) 

 

Skoro już wątek muzyczny się zrobił w temacie to ze swojej strony dodam OST z gry Transistor, absolutna rewelacja.  Fajnie się tego słucha i uważam że fantastycznie wpisał się w klimat tej produkcji.  

 

Jest 5 kawałków z wokalem, reszta instrumentalna, polecam :) 

 

 

 

Edytowane przez sLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kurna oczywiście Tony Hawk Pro Skater 2 i 3, szczególnie 3 :)

 

To była kosa....Aż sobię stare dobre AFI przypomniałem, z czasów, kiedy davey havoc nie wyglądał jak laska :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xavris napisał:

No i kurna oczywiście Tony Hawk Pro Skater 2 i 3, szczególnie 3 :)

 

To była kosa....Aż sobię stare dobre AFI przypomniałem, z czasów, kiedy davey havoc nie wyglądał jak laska :(

 

Łooo zapomniałem o THPS.  Faktycznie, to były czasy.  RATM, Bad Religion czy CKY, ależ się przy tym robiło kickflipy :obama:

Aaa zapomniałbym o AC/DC z kawałkiem T'N'T  :banderas:

Edytowane przez sLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xavris napisał:

No i kurna oczywiście Tony Hawk Pro Skater 2 i 3, szczególnie 3 :)

No ale tutaj juz wchodzimy w licencjonowana muzyke - czyli utwory wykupione na potrzeby gry. 

Co w sumie pasuje po czesci do tego pozal sie Belzebubie trailera. Mimo iz dyskusja ostro toczyla sie w kolo kawalkow komponowanych pod gre/film (utwor MK z '95 czy Doom, Quake). 

Tak dzieki THPS odkrylem pare zespolow i do dzis mam tone mp3 z ich plytami. Dorzucilbym do tego NFS U1 i U2 oraz MW 2005. 

Ogolnie mam wrazenie ze licencjonowana muzyka w grach mniej trafia w me gusta. (FH3 vs FH4, stare wymienione NFS vs nowe odslony). 

Z muzyka komponowana pod gre jest nieco inaczej bo nie probuje dopasowac sie czegos co istnieje do samej gry a zgrac zamysl gry z muzyka. 

Tutaj dalej bede chwalil doom 2016 ktory wypadl bardzo dobrze jako wlasny twor a za nawiazania i smaczki do pierwszej odslony dodatkowy plus. 

 

Moze gosc z AFI zniewiescial, ale chyba plci nie zmienil jak 2 innych wokalistow... 

Tytul piosenki zmien z nami plec zespolu Bigu Cycu nabiera nowego wymiaru :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baraka> kolejny dziadowski podkład.

Zapowiada się obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×