Skocz do zawartości
bany®

Kilka pytań przed kupnem Switcha

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy są różne wersje/rewizje konsol w stylu CUH na ps4? Ewentualnie czy trzeba zwracać na coś uwagę przy kupnie poza ceną?
2. Lepiej kupić w polskim sklepie czy na amazon.de ?  (chodzi głównie serwis gwarancyjny i czas realizacji gwarancji itd)
3. Zakładam, że konsoli będę używał głównie w formie handhelda. Jakie akcesoria na start?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

" userid="8865"] 1. Czy są różne wersje/rewizje konsol w stylu CUH na ps4? Ewentualnie czy trzeba zwracać na coś uwagę przy kupnie poza ceną?

2. Lepiej kupić w polskim sklepie czy na amazon.de ?  (chodzi głównie serwis gwarancyjny i czas realizacji gwarancji itd)

3. Zakładam, że konsoli będę używał głównie w formie handhelda. Jakie akcesoria na start?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

1. Nie ma rewizji, jedynie przypuszcza się, że sprzęt może być nowszy w jakimś bundlu.

 

2. Kupuj w polskim slepie.

 

3. Jakiś pokrowiec, folia na ekran. Możesz kupić taki grip do konsoli aby wygodniej się grało w trybie handheld. Jeśli chciałbyś komfortowo pograć w trybie TV to druga ładowarka, i pro controller.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] 1. Czy są różne wersje/rewizje konsol w stylu CUH na ps4? Ewentualnie czy trzeba zwracać na coś uwagę przy kupnie poza ceną?
2. Lepiej kupić w polskim sklepie czy na amazon.de ?  (chodzi głównie serwis gwarancyjny i czas realizacji gwarancji itd)
3. Zakładam, że konsoli będę używał głównie w formie handhelda. Jakie akcesoria na start?

Z góry dzięki za pomoc.
Właściwie na wszystko odpisał kolega wyżej. Ja tylko napisze, bo w jednym poście napisałeś o piraceniu konsol Nintendo. Jeśli masz zamiar piracić switcha to musisz kupić konsole (albo dobrze trafić, że taką Ci przyślą) z odpowiednim numerem seryjnym.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie planuje instalować hacksów ale z tego co sie orientuje to obecnie trzeba mieć konsolke z firmware 3.0 lub niższym. Zakładam, że można sprawdzić czy dana konsolka ma taki firmware po numerze seryjnym właśnie... No ale żeby sprawdzić numer seryjny to chyba trzeba ją odpakować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] narazie nie planuje instalować hacksów ale z tego co sie orientuje to obecnie trzeba mieć konsolke z firmware 3.0 lub niższym. Zakładam, że można sprawdzić czy dana konsolka ma taki firmware po numerze seryjnym właśnie... No ale żeby sprawdzić numer seryjny to chyba trzeba ją odpakować?
Proszę nie pisz takich rzeczy, właśnie wczoraj zainstalowałem NAJNOWSZY 6.2 a sam używam SX OS + Pro więc ten tego, nawet powiem więcej w wypadku SX OS dostajesz więcej niż samo Nintendo daje.

NO ale fakt, zamawiaj z netów najwyżej do stacjonarnych sklepów z płatnością w sklepie i na miejscu przed zakupem obejrzyj opakowanie bo z boku jest numer konsoli (po tym ogarniesz czy coś się da zrobić czy nie), albo wbijasz do sklepu i jak mają sprawdzasz każdą i tyle.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowanie CFW wiąże się z ciągłym byciem offline ? Są jakieś bany czy ograniczenia w przeciwnym razie?

wydaje mi się że widziałem kiedyś filmik na yt że koleś wyłapał bana na funkcje sieciowe bo zainstalował jakiś emulator ... mimo że gierki kupował legalnie w eshopie

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] instalowanie CFW wiąże się z ciągłym byciem offline ? Są jakieś bany czy ograniczenia w przeciwnym razie?

wydaje mi się że widziałem kiedyś filmik na yt że koleś wyłapał bana na funkcje sieciowe bo zainstalował jakiś emulator ... mimo że gierki kupował legalnie w eshopie
Masz oryginalny FW i chcesz onlajn musisz płacić abo, masz CFW chcesz grać onlajn no problem.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca , przy cfw online grasz tylko na dedykach z innymi zbanowanymi/przerobionymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte micro sd warto brać na start? Jeśli tak to ile gb? 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mus, U3 i min 128GB - trust mi..

 

PS

I zanim przyjdzie jakiś "znafca" z tekstem że nie ma znaczenia między u1, a u3 dla switcha:

 https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/SwitchHacks/comments/9gvq1u/switch_speed_tests_u1_vs_u3_microsd_cards_xci_vs/

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem 128GB.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie do końca , przy cfw online grasz tylko na dedykach z innymi zbanowanymi/przerobionymi

Przynajmniej masz dedykowane wtedy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. I 2 graczy online..

Fakt jest taki, że jeśli ktoś myśli o grze online to przerobienie pstryka choćby "na chwilę" grozi banem przy zalogowaniu się na serwy niny. Ponoć od samego zwarcia pinow tworzony jest log,  a więc zrobienie dump'u NANDu sprawia, że mamy tam już loga, bo do dumpa wymagana jest zwora.. 

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No.. I 2 graczy online..
Fakt jest taki, że jeśli ktoś myśli o grze online to przerobienie pstryka choćby "na chwilę" grozi banem przy zalogowaniu się na serwy niny. Ponoć od samego zwarcia pinow tworzony jest log,  a więc zrobienie dump'u NANDu sprawia, że mamy tam już loga, bo do dumpa wymagana jest zwora.. 

Dlatego nie ma co kombinować. Nie trzeba od razu kupować całej biblioteki gier a indyki są taniutkie. Online tez do najdroższych nie należy mimo ze ma słabiutka strukturę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sie nie nastawiam na granie multiplayer na switchu ale zastanawiam się jak jest z innymi aspektami/usłygami wymagającymi połączenia z siecią. Czy strace coś czego może brakować. Jak jest z gwarancją? Instalacja CFW wiąże się z jej utratą czy niekoniecznie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, bany® napisał:

karte micro sd warto brać na start? Jeśli tak to ile gb? 

 

42 minuty temu, m0rph napisał:

Mus, U3 i min 128GB - trust mi..

 

PS

I zanim przyjdzie jakiś "znafca" z tekstem że nie ma znaczenia między u1, a u3 dla switcha:

 https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/SwitchHacks/comments/9gvq1u/switch_speed_tests_u1_vs_u3_microsd_cards_xci_vs/

 

Co do karty pamięci jak dla Mnie to BIERZ jak największą pojemność jaką możesz bo 200GB to ja mam zapchaną całą i ciągle problem, co do szybkości 10 klasa/U1 minimum, choć tutaj największą rolę odgrywa odczyt który na 10klasie/u1 jest już na wypasie, natomiast w U3 wzrasta jeszcze zapis więc to już zależy od Ciebie, wiesz jak będziesz miał wrzucić 30-80 może więcej GB to przy wolniejszym zapisie będziesz dłużej czekał i tyle.

 

16 minut temu, bany® napisał:

Osobiście sie nie nastawiam na granie multiplayer na switchu ale zastanawiam się jak jest z innymi aspektami/usłygami wymagającymi połączenia z siecią. Czy strace coś czego może brakować. Jak jest z gwarancją? Instalacja CFW wiąże się z jej utratą czy niekoniecznie? 

 

Co do ewentualnego CFW / Bana co tracisz???

Jeżeli NIE nastawiasz się na granie online to NIE tracisz nic (ba Online płatny więc w sumie wiesz...).

 

Co do gwary to jest to w sumie SOFT MOD więc niby nie, ale jednak logi są zapisywane więc hooy to wie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa jak knox w samsungu, czyli jest zapisywane w konsoli (modyfikacja) to raczej na pewno jest po gwarancji.

Co do karty to jej pojemność i szybkość zapisu ma sens tylko w momencie wrzucania „lewych” romow. W innym przypadku ciągniesz i tak z eShopu wiec bardziej się liczy szybkość sieci.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się z ciekawosici do mm zeby posprawdzac numery seryjne i same niehackowalne były na sali. Został burger drwala w maku na oslode. Chyba nie łatwo jest dorwać te hackowalne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić zbanowana używkę. W sumi byście do siebie pasowali.
A tak poważnie to w dużych sklepach może być ciężko wyhaczyc taka konsole bo pewnie przerób maja większy. Ja bym szukał w mniejszych. I podejrzewam ze bundle, szczególnie te nowsze maja w sobie konsole z nowszych partii produkcyjnych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany

Nie hakuj switcha, zbyt fajna to konsolka.
Wiem, że online jest płatny i niewarty swojej ceny, zdaje sobie sprawę, że gry drogie ale indyki dosyć tanie a exy warto mieć oryginalne. Zaufaj mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem hakowalną w innym MM. Kartę Sandisk Ultra microSDXC 200GB odbieram jutro albo we Wtorek. Powinna być ok... Jeszcze pokrowiec i folia na ekran. Polecicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu!

Nie hakuj jej!!

 

Ja zawsze plolecam folię hori ale zwykłą a nie premium. Pokrowce mam dwa. Jeden oryginalny Nintendo do użytku domowego i drugi na wyjazdy.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zachować resztki przyzwoitości i nie przerabiać konsoli, ale na to raczej nie ma co liczyć.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×