Skocz do zawartości
waldemar

Która PS4 do używanych gier? Kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rok temu zakupiłem ps3 super slim a teraz myślę o zakupie ps4 bo wiem w co chciałbym zagrać na ps4.

Nie wiem która wersja będzie najlepsza do moich wymagań. Szukałem odpowiedzi na moje pytania ale wszystkie porównania w formie wideo czy tekstowe są z okresu kiedy ps4 pro dopiero wyszła lub nawet wcześniej.

1. Konsola będzie używana z telewizorem 4K 55' ale kanapa jest około 5m od telewizora. Dostrzegę różnicę w jakości grafiki z takiej odległości?

2. Kupował bym tylko używane gry na płytach i będzie ich pewnie dużo, poza tym nudzi mnie jedna gra przez dłuższy czas więc ogrywam 2 w jednym czasie zmieniając płyty np trochę Rizena 2 i kilka wyścigów w MotoGP na zmianę. Czy dysk 500 GB wystarczy?

3. Mam niewiele czasu na granie więc nie wiem czy dopłacać do droższej wersji - slim kosztuje teraz 900 a za różnicę w cenie mogę kupić wiele używanych gier

4. Nie będę grał online choćby to było za darmo, czy mogę pobierać aktualizacje gier bez płacenia abonamentu? Co można robić w przez internet bez płacenia PS plus?

5. Da się zauważyć różnicę w płynności/jakości obrazu? w ilu grach procentowo?

6. Sprzedawać PS3 czy trzymać 2 konsole? jak wy byście zrobili?

7. Czy gry włożone do ps4 pro potrzebują kilku GB patcha żeby działały w lepszej jakości? 

 

Czyli podsumowując PS4 pro czy slim? Jak slim to 1TB czy 500GB?

Edytowane przez waldemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro i tylko Pro. Słabsze modele zaczynają powoli niedomagać, a w dodatku masz telewizor 4k.  Przez internet możesz robić wszystko poza graniem z innymi, patche są jednakowe dla wszystkich wersji konsol, a czy będziesz używał PS3 to Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali z 5 metrów? Ja bym szukał jakiegoś bundla z lornetką. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ps4 Pro niestety nie uświadczysz prawdziwego i pełnego 4K. Tylko skalowane a to różnica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze zakup konsoli to nie jest zyciowa decyzja, a roznica miedzy obiema wersjami jest dokladnie taka jak roznica w cenie to moze po prowtu kup to na co masz kase? Nie wydajesz 200tys zl na ryzykowny interes - jak ci konsola nie podejdzie to ja sprzedasz ze strata 100 albo 200zl.... wiec nad czym tu rozkminiac zwlaszcze jesli masz TV 4K?

 

PS. Widzisz cos na tym telewizorze? Pierunsko maly do grania z takiej odleglosci ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, czacha79 napisał:

Biorac pod uwage, ze zakup konsoli to nie jest zyciowa decyzja, a roznica miedzy obiema wersjami jest dokladnie taka jak roznica w cenie.

 

PS. Widzisz cos na tym telewizorze? Pierunsko maly do grania z takiej odleglosci ... 

Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki. A jak z tymi patchami? Bo Internet mam max 10mbit więc to ma znaczenie a z któregoś testu pamiętam że któraś z mocniejszych konsol wymagala dużych łatek do 4K.

Do P.S. jak są duże czcionki to gra się dobrze, szczególnie w wyscigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, czy gra się dobrze, tylko z takiej odległości ludzkie oko nie jest w stanie wyłapać szczegółów 4k. Więc tak naprawdę wiele tracisz z tego co daje taki tv. Zarówno w grach jak i filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam slim. Nie mam tv z HDR i 4 k więc ta mi w zupełności starcza. Ps4 mam od premiery najpierw FAT teraz slim. Zawsze miałem dysk 500 GB i zawsze starczało mi miejsca. Gry mam głównie w wersjach cyfrowych. Zależy czy grasz w 20 gier od razu czy na bieżąco sobie przechodzisz.
Patrząc jednak na ceny aktualnie opłaca się bardziej kupić pro. Różnica w cenie nie jest duża i w dodatku masz tv z 4k. Odległość od tv możesz sobie zmniejszyć przez postawienie jakiegoś fotela i grania w ten sposób. Ja mam tv 48 cali, od łóżka tv mam jakieś 4 m i nie mam problemów, jak chce siedzieć bliżej to sobie stawiam bliżej fotel i gram w taki sposób.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, znalazłem w końcu w miarę aktualne porównanie konsol gdzie poznałem różnice między slim i pro (kanał maniak na YT) i wybór padł na PS4 pro chociaż brałem już pod uwagę xboxa.

Z zakupem wstrzymuję się jednak aż znowu będą jakieś promocje (chyba że wyjdzie The Last of Us 2 to wtedy kupuję od razu) a tymczasowo nakupiłem gier na PS3 i stwierdzam że ten stary klamot naprawdę daje rade.

Miłego dnia.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×