Skocz do zawartości
cwir

Apex Legends

Rekomendowane odpowiedzi

Apex to rzeczywiście obecnie chyba najlepsze BR na rynku. Dynamiczne, w miarę dobrze zbalansowane, z doskonałą mapą i dającymi frajdę zabawkami oraz umiejętnościami postaci. Pytanie tylko, jak długo? Respawn wyskoczyło z tym tytułem nagle i bez ostrzeżenia, zagarnęło całe podwórko dla siebie, a teraz zupełnie olewają stan gry. Jest sporo glitch'ów i exploit'ów, które można wykorzystywać i na konsolach i na blaszakach. Na PC robi się powoli fatalnie. Trafiamy na takie hacki jak wywalanie graczy z gry po zbliżeniu się do hackera, zwalnianie serwera czy wreszcie najpowszechniejszy: widzenie w dymie. Ten ostatni jest szczególnie irytyjący, bo zdarza się często,  wystarczy zmienić jedną wartość edytując dany plik. Mogliby  już wprowadzić tryby solo oraz duo, bo czasami granie z randomami, to totalna strata czasu. Ja sam jestem noob-potato, ale przynajmniej gram zespołowo, a nie biegam po mapie oddalony o 500m od team'u, zrzucając sobie dropy Lifeline. 

 

Podsumowując, Apex ma gigantyczny potencjał. Żaden BR mnie jeszcze tak nie wkręcił - to też skutek tego, że w AL wygrywam zdecydowanie częściej niż w PUBG/Fortnite/BO, więc jest przyjemniej. Ta gra mi leży tak, jak leżały mi Titanfalle i mam nadzieję, że tego nie spieprzą. 

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grabeq napisał:

Ta gra mi leży tak, jak leżały mi Titanfalle

O tak, titanfall był przegenialny. Skrajny debilizm ze strony EA sprawił, że gra szybko zniknęła między kolejnym dziadowym bfem i kolejnym dziadowym codem.

I faktycznie, mimo tego srania w internetach, że nie ma tytanów i biegania po ścianie apex ma w sobie tą titanfallową radość grania :)

ale w titanfalla 3 to bym też chętnie przyciął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgenialniejszy jest movement, czucie prędkości i momentu rozpędu. Teraz jak sobie myślę o graniu w BFa to się zastanawiam jak to było możliwe, że tyle lat przez durny płotek w grze nie szło przeskoczyć (w BF3 i BF4 to czasami krawężnik był za wysoki...). Nawet w BFV, mimo wielu usprawnień, czuć pewne ograniczenia w ruchu.
Bieganie po ścinach i latanie to akurat nigdy nie była moja bajka (chociaż na rocket jumpach się wychowywałem),ale takiego naturalnego flow w ruchu będę chyba teraz w każdej grze oczekiwał.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nigdy nie mogłem się wciągnąć w żadne BR. W PUBG pograłem parę dni i się znudził, w Fortnite zagrałem z 2-3 mecze i ogólnie uznałem, że ta gra to rak taki jak Legaue of Legends, przez dzieciarnie w nią grającą.

Natomiast w Apex wkręciłem się na tyle, że stuknął mi niedawno 53 level i pomimo iż czasami przez 2-3 mecze z rzędu ginę zaraz po wylądowaniu, to jakoś chce się grać dalej bo rozgrywka przynosi sporo frajdy.

 

Ogólnie nie jestem w już w szczelanki jakiś wybitny (czasy młodości i świetności mięśni mojej prawej dłoni dawno minęły :Coolface:)  ale zdarzają mi się dni kiedy idzie mi naprawdę dobrze, jakbym na chwilę stawał się dobrym graczem :D.

 

Wczoraj wycarrowałem swoją drużynkę i zostając na końcu sam na 2 inne ekipy, udało mi się wygrać (dziękuję ci Mastiff). Skończyłem mecz z 8 killami, prawie 1,5k zadanego dmg i 3 podniesieniami. Aż żałuję, że w tej całej podjarce jaka mi towarzyszyła zapomniałem uwiecznić to na screenshocie na pamiątkę, bo nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze uda mi się zagrać tak dobrze...

Edytowane przez Nóżka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spowolnienie przeładowania peacekeepera :LUL: to już mogli mu obrażenia znerfić. Teraz po strzale z pompy zdążę strzelić lufe :Gmoch:

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie pojąć stopnia upośledzenia ludzi, którzy grają w ten sposób. Przypuszczam, że to już jest ten etap, że srają pod siebie a poźniej się dziwią, że ich szczypie i swędzi.

Na szczęście na konsolach raczej trudno o takie wałowanie i ciesze się, że porzuciłem smutne życie taboreciarza.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli myszka+klawiatura to nic w porównaniu z tą chorobą ;) Czytałem że zbanowali 335tyś osób wiadomo że przy tylu milionach to nie wiele, ale zawsze można trafić na takiego przegrywa życiowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, manoszek napisał:

Na konsoli myszka+klawiatura to nic w porównaniu z tą chorobą

Nie weryfikowałem tego nigdy jakoś specjalnie, ale kiedyś gdzieś mi mignęło, że klawiatura i myszka na konsoli i tak nie daje takiej precyzji jak na kompie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale i tak na pewno daje to przewagę nad padem.

 

5 minut temu, manoszek napisał:

Czytałem że zbanowali 335tyś osób

Zgadza się. Ale przez to, że gra jest darmowa to pewnie jak będzie im się chciało to porobią sobie jakieś cuda i dziwy i będą grali na nowych kontach i tyle z tego będzie. Dlatego preferuję płatne gry (taki model jak overwatch jest idealny). Zawsze może chociaż część debili się powstrzyma przed wałowaniem, bo mama drugi raz może na grę nie dać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, xavris napisał:

Nie jestem w stanie pojąć stopnia upośledzenia ludzi, którzy grają w ten sposób. Przypuszczam, że to już jest ten etap, że srają pod siebie a poźniej się dziwią, że ich szczypie i swędzi.

Na szczęście na konsolach raczej trudno o takie wałowanie i ciesze się, że porzuciłem smutne życie taboreciarza.

 

Zdrowo trzeba być popi....... to fakt. Na pewno ma mnóstwo satysfakcji z takich zwycięstw.... :30vm3cw:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sLk napisał:

Zdrowo trzeba być popi....... to fakt. Na pewno ma mnóstwo satysfakcji z takich zwycięstw.... 

Daj Pan spokój. IDDQD i IDKFA do dooma pamiętam po 20 latach do dziś (na niewidzialność i pozostałe też, żeby nie było :P). Ale granie z kodami mi się znudziło w wieku 15 lat nawet w singlu. Jaki kisiel musi mieć w głowie ktoś, kto wałuje w multi to nie wiem. Czekodżem chyba :/ 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raperom autotune nie przeszkadza w dostawaniu złotych i platynowych płyt, więc pewnie takim dzbanom cheatowanie nie odbiera smaku zwycięstwa :xzibit:
Trochę wkurza m+k, bo takim Wingmanem to jednak nie powalczysz jak równy z równym na padzie. Ale żaden sprzęt nie zastąpi myślenia albo ogarniętego teamu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, The_Siemek napisał:

Raperom autotune nie przeszkadza

Dlatego unikam dziadostwa. Ostatnio przerzuciłem się na Amon Amarth. Myślę, że jakby autotune usłyszał growl Hegga to by się spalił w piździet :P

Edit. przerzuciłem się z ostatniej fascynacji sabatonem, nie z rapu, bo to źle zabrzmiało :P

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meh im autoaim i podgląd lokalizacji zastępuje i skilla i drużynę jak widać

Rozumu nie potrzebują....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyszedł moment kiedy zapał do grania w Apexa trochę mi minął. Absolutnie nie ze względu na rozgrywkę, bo tutaj nic się nie zmienia i jest bardzo dobrze. Powodem tego, że nie chce mi się już tak grać jest brak odpowiednich "nagród", które motywowałyby mnie do dalszej gry. Okazało się, że od lvl'u 50, dostaje się 1 skrzyneczkę co 5 lvl'i (w dodatku od któregoś lvl'a w ogóle przestają wypadać darmowe skrzyneczki i pozostaje tylko kupowanie za własne pieniążki). Dla mnie to szczerze zdecydowanie za rzadko i mimo iż doceniam fakt, że gra jest f2p (chociaż osobiście wolę model jaki jest w Overwatch), to w tym momencie nie mam już nic, co by mnie motywowało do dalszej gry. Myśl o tym, że żeby dostać kolejne 3 losowe itemki będę musiał zagrać kilkadziesiąt meczy, powoduje że już mi się po prostu nie chce, bo samo szczelanie dla szczelania (jak w cs'ie ok. 15 lat temu) już mnie w dzisiejszych czasach nie jara. Pewnie dlatego, że życie nie jest już tak beztroskie jak kiedyś gdy można było grać całe dnie z przerwami na siku i jedzenie.

 

Obecnie robię sobie przerwę i do gry pewnie wrócę jak tylko pojawi się jakaś nowa ciekawa zawartość.

Edytowane przez Nóżka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nóżka napisał:

Okazało się, że od lvl'u 50, dostaje się 1 skrzyneczkę co 5 lvl

to mi się po dwudziestym już odechciało grać, jak skrzynka leciała co 2 poziomy. Masakra jakaś :/

Podziwiam, że wytrwałeś tak długo i zgadzam się z każdym jednym słowem.

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym przed chwilą rozmawiałem - nie mam paczek, nie ma celu w grze. Po wbiciu max lvl w ogóle się nie dostaje! Nie wiem jak to ma utrzymać ludzi przy grze. 

Rozumiem, że FTP, ale jeśli miesiąc po premierze są pierwsze głosy znudzenia (i to nie jakieś pojedyncze) to raczej żadnego Fortnite-killera nie będzie. 

Muszą się naprawdę spiąć i dać niedługo nowe legendy albo mapę. Nowa broń - ten Havoc to straszne gówno i nawet z braku laku wolę nie podnosić, bo później czas na wyrzucanie go marnuję. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dumny członek rasy panuf powiem wam, że nie trafiam zbyt często na cheaterów aczkolwiek sama świadomość tego, że mógł mnie ubić typ z aimbotem jest irytująca. Te same haxy są dostępne chyba we wszystkich gierkach BR na PC co mimo wszystko nie jest jakoś mocno odczuwalne i nie zniechęca do grania. Też kompletnie nie rozumiem jak można czerpać satysfakcje z grania na haxach no ale skoro bany lecą w setkach tysięcy to jakiejś części społeczeństwa michałek przy tym drga.
Cloud gaming z prawdziwego zdarzenia nadchodzi wielkimi krokami i epoka cheatowania w gierkach się skończy podobnie jak podział graczy na rasy. Wszyscy skończymy w chmurze. Nawet te sceptyczne dinozaury i malkontenci :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, The_Siemek napisał:

Jutro rusza pierwszy sezon Apexa. 

Akurat 100 level dzisiaj wbiłem to pasuje :)

Nie lepiej kupić diwiżn? Daj pan spokój... 100 poziom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się jednak nieco troszkę innego niż kopiuj/wklej sezonu jak w Fortnite, gdzie po prostu będziemy dostawać pre-definiowane itemki co level i tyle. Liczyłem, że pójdą w innym kierunku i wprowadzą jakieś gry rankingowe solo i osobno duo/full squad, tygodniowe challenge z zestawem kilku zadań i za to będą jakieś nagrody, bo tego typu rzeczy sprawiają że chce się grać więcej i być lepszym.

 

No cóż, przynajmniej będę mógł się poświęcić Dywizji 2 na przemian z Xeno, a za trochę ponad miesiąc wjeżdża Days Gone.

Edytowane przez Nóżka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nóżka napisał:

No cóż, przynajmniej będę mógł się poświęcić Dywizji 2 na przemian z Xeno, a za trochę ponad miesiąc wjeżdża Days Gone.

Zapomniałeś o Siekiero Szadow Daj Podwakroć? Chyba że Cie nie tego, to masz więcej czasu na Diwiżn :)

A Apex niestety po mocnym starcie skończył tak jak przypuszczać powinniśmy że skończy niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie, że jak skończył @xavris? Wydaje mi się że wciąż jedna z najbardziej obleganych gier multiplayer na świecie obecnie... (obstawiam że top3 pod względem aktywnych graczy)

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×