Skocz do zawartości
xsynapse_

STADIA - platforma gamingu od Googla

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ta Stadia to gówno śmierdzące. Z jednej prostej przyczyny. Nie ma w żadnej grze cross playa (nawet w obrębie PC). Co mi po Destiny jak mogę grać tylko z innymi użytkownikami Stadia. Czyli z pięcioma na krzyż. Gra która stawia na wspólne granie, omegalul. To na Steamie czasami jest problem, żeby zagrać np. Kuźnie z 2 randomami a co dopiero tu. Zostają singlowe giereczki z wyprzedaży, których nikt już nawet za 2$ nie chciał, albo takie, że nawet wstyd je było dać w Humble Bumble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, kill napisał:

Przecież ta Stadia to gówno śmierdzące. Z jednej prostej przyczyny. Nie ma w żadnej grze cross playa (nawet w obrębie PC). Co mi po Destiny jak mogę grać tylko z innymi użytkownikami Stadia. Czyli z pięcioma na krzyż. Gra która stawia na wspólne granie, omegalul. To na Steamie czasami jest problem, żeby zagrać np. Kuźnie z 2 randomami a co dopiero tu. Zostają singlowe giereczki z wyprzedaży, których nikt już nawet za 2$ nie chciał, albo takie, że nawet wstyd je było dać w Humble Bumble.

Dokładnie tak jak mówisz tytuły to wstyd i hańba nie mają absolutnie nic na wyłączność, to jest projekt na rynek USA, zobaczymy ilu zostanie użytkowników po pierwszym miesiącu ...  kilku redaktorów do recenzji gier, i użytkownicy którzy zapomnieli wyłączyć swoje karty...       Ale bibliotekę gier to odyebaly... Na 12 gier 5 asaasynow i dwa tomb raidery :D

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się start z wielką pompą...  :LUL:

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z 2 ludzmi z Guuugla, sprzed 2 tygodni.

Moze kogos ziainteresuje:

 

 

Spokojnie mowic sobie moga (sam jestem gdzies w polowie) zobaczymy jak pojawia sie pierwsze opinie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to czym byla jak wyglądała na początku przeglądarka google i YouTube , a czym jest teraz nie jestem jakos mocno zdziwiony, że wypuścili stadie w formie early Access... Taki mają sposób działania... Google usmierca wiele projektów ale również wspiera i rozwija te z potencjałem. Granie w chmurze to przyszłość, każdy zdaje sobie z tego sprawę. Proponuje się wstrzymać z osądami i poczekać przynajmniej ten rok do premiery ps5 i obserwować ruchy na rynku gier :messi:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bany® napisał:

Patrząc na to czym byla jak wyglądała na początku przeglądarka google i YouTube , a czym jest teraz nie jestem jakos mocno zdziwiony, że wypuścili stadie w formie early Access... Taki mają sposób działania... Google usmierca wiele projektów ale również wspiera i rozwija te z potencjałem. Granie w chmurze to przyszłość, każdy zdaje sobie z tego sprawę. Proponuje się wstrzymać z osądami i poczekać przynajmniej ten rok do premiery ps5 i obserwować ruchy na rynku gier :messi:

 

 

Tak, zgadza sie. Acz nie oszukujmy sie - google ubija cos co nie jest rentowne. Pisalem juz o tym jak dlugi moga miec plan? 5 lat, 7 lat trzymania nierentownej uslugi?

Moim zdaniem Google ma rok do pojawienia sie nowych konsol.

Jesli ludzie wybiora hardware to ciezko bedzie im sie wbic i zgarnac tych co maja sprzet (niewazne corowy czy casual).

Wtedy zostaje im reszta niedobitkow - czyli bardzo okazjonalni gracze (czytaj malo kasy), lub przekonanie tych co jeszcze nie graja.

Zgodze sie ocenimy za pare lat - ale ja dalej widze szklanke w polowie pusta. Jesli okaze sie ze jestem w bledzie spokojnie sie do niego przyznam, nie mam z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Tak, zgadza sie. Acz nie oszukujmy sie - google ubija cos co nie jest rentowne. Pisalem juz o tym jak dlugi moga miec plan? 5 lat, 7 lat trzymania nierentownej uslugi?

Moim zdaniem Google ma rok do pojawienia sie nowych konsol.

Jesli ludzie wybiora hardware to ciezko bedzie im sie wbic i zgarnac tych co maja sprzet (niewazne corowy czy casual).

Wtedy zostaje im reszta niedobitkow - czyli bardzo okazjonalni gracze (czytaj malo kasy), lub przekonanie tych co jeszcze nie graja.

Zgodze sie ocenimy za pare lat - ale ja dalej widze szklanke w polowie pusta. Jesli okaze sie ze jestem w bledzie spokojnie sie do niego przyznam, nie mam z tym problemu.

sluszna uwaga o tym, że startują przed nową generacją. Spieszą się dlatego jest niedopracowana. Po premierze ps i ms trudniej by im było. Będą cisnać bo przeciez gaming to najbardziej dochodowy biznes. Ale jeśli faktycznie będzie szło słabo to bez niczego z dnia na dzień uwalą projekt.

A nie zawsze im się udaje - nawet na ich polu -> G+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rambo8 napisał:

sluszna uwaga o tym, że startują przed nową generacją. Spieszą się dlatego jest niedopracowana. Po premierze ps i ms trudniej by im było. Będą cisnać bo przeciez gaming to najbardziej dochodowy biznes. Ale jeśli faktycznie będzie szło słabo to bez niczego z dnia na dzień uwalą projekt.

A nie zawsze im się udaje - nawet na ich polu -> G+

No wczoraj wieczorem pojawily sie nowe informacje - MS mowi ze chce xCloud integrowac z istniejacymi uslugami jak Xbox game pass ultimate. 

2020 ma to trafic na PC (czyli celuja w graczy ktorzy jak zakladam maja jakiegos kompa ale moze nie pozwalal na komfortowe granie). 

Maja rzucic kolo 50 gier, nie robia z tego premiery a caly czas preview najpierw w Ameryce Polnocnej pozniej w Europie Zachodniej. 

 

Ne zgodze sie z tym ze google projekt uwali z dnia na dzien wspomniane przez Ciebie G+ ciagneli od 2011 do 2018 roku. 

Wiec i tutaj moga probowac ciagnac i konkurowac, wprowadzac zmiany (jak to w uslugach). 

 

Niemniej problemem jest moim zdaniem nadchodzaca generacja. Bo watpie w to zeby google w rok  nagle mialo dla nowych konsol stanowic konkurencje. 

 

I teraz przyklad badan zwiazanych z rynkiem elektroniki - ludzie kupuja specyfikacjami. Innymi slowy grupa badanych byla bardziej sklonna kupic produkt ktory mial wiecej informacji w specyfikacji nizli ten ktory mial mniej (mimo iz byly to te same produkty tylko z rozna iloscia danych ze spec. ujawione badanym). Ta tendencja byla tym silniejsza im mniej "techniczna" byla osoba i im mniej rozumiala specyfikacje. 

 

I dlaczego o tym wspominam? Bo wydaje mi sie ze mozna to przeniesc takze na uslugi, czy fukncje oferowane. 

 

I teraz jesli plotki i informacje sie potwierdza plus majac na uwadze aktualny stan rzeczy co zaoferuja uzytkownikom konsole:

  • MS: konsola, wsteczna kompatybilnosc (mnogosc gier do wyboru), uslugi - Xbox Game Pass, Xbox Game Pass Ultimate, Xcloud (mozliwe ze tylko w wybranych krajach) w ramach jednego ekosystemu, plus nowe gry (pomijam czy exy czy multiplaformy)
  • SONY: konsola, wsteczna kompatybilnosc z PS4 (mnogosc gier do wyboru), usluga - PS Now (w wybranych krajach Sony twierdzi ze 70% graczy PS ma do niej dostep) bedaca mixem full digital download i streamingu. 

Wiec taka oferta dla wielu moze jawic sie jako lepsza. Tak trzeba zainwestowac w sprzet, ale abonamenty daja dostep do ponad 100 (MS i liczba rosnie) lub ponad 600 (Sony i liczba rosnie) gier na start! Plus oczywiscie mozliwosc kupna pewnie po taniosci gier z poprzedniej generacji. 

Owszem minusem jest platnosc na online. 

Dodajmy do tego jeszcze sentyment wielu graczy do kupowania sprzetu. Dla wielu to takie "boys with toys" kupujez nowy sprzet zeby zobaczyc co on potrafi, jakie nowosci itd.

 

Niestety @bany® ma troche racji mowiac ze to przyszosc grania. Glownie dlatego ze ta przyszlosc kreuja dla nasz korporacje - a w tej chwili sporo duzych graczy inwestuje w streaming. Pelna kontrola po stronie wydawcy do spolki z tworca uslugi. A pamietajmy ze marketing ma nie tylko uswiadamiac (nieuswiadomione) potrzeby ale takze je kreowac. 

Tutaj wiele zalezy od tego jak zareaguje rynek (czyli gracze a moze jeszcze nie gracze). Przez dekade streaming sie nie przebil. Ale moze zaczac sie przebijac i ze to nastapi nie mam watpliwosci. Pytanie jak duzy udzial w rynku zagarnie. Jesli bedzie to w ciagu najbliszysz paru lat moze z nascie procent to luz, mozna to postrzegac jako opcje. Ale jesli udzial w rynku bedzie znacznie rosl zmieni to jak gramy w gry. 

A jak bedzie to czas pokaze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szambo wibilo....

nawet ci co probuja byc mili dla tego early preview nie speclajnie sa.

 

Stadia juz staje sie memem.

 

no to lece dalej z wrazeniami :)  na YT.

 

Ale jesli ktos mowi o lagu na 250ms (cwierc sekundy) no to dziekuje dobranoc, czas gasic swiatlo :P :P :P

 

 

i nie to nie jest tak ze mam jakis uraz do streamingu bo z niego korzystam (GFN).

Ale sorry Google moim zdaniem zyebaoo bo calosci.

 

Na ki penis robic early access, preview skoro to moze spowodowac negatywna reakcje. Nie lepiej bylo dopracowac to choc do poziomu PS Now czy GFN?

no i kwiatek z IGNu - no ale przeciez w koncu to moze zadzialac, moze trzeba poczekac bo koncept jest bardzo dobry.

Smiechlem srogo bo takie cuda to mozna znalezc w artykulach z 2010r, ktore w ten sam sposob opisywaly onlive.

 

Sa dalej ludzie (chocby moj ziomek z pracy) ktorzy nie zgadzaja sie z moim pogladem, uwazaja ze google ma czas i siano na to zeby to ciagnac przez lata i ze jesli za 2 moze 3 lata to bedzie dzialac lepiej to ludzie zwroca na ta usluge uwage. Ja jednak nie podzielam tego zdania. Dzis jesli cos nie chwyci czesto bywa skreslone. A juz szczegolnie jesli ktos ma kupowac cos bazujac na obietnicach (malo to przykladow z rynku growego - sorry nasz live service niedomaga macie tu road map naprawimy, eee sorry jest tyle problemow ze mapa wyladowala w koszu, czekajcie moze cos zrobimy moze nie - i 60$ poszlo sie walic).

Wiec jakolwiek finansowa inwestycja w niepewna usluge nie ma sensu. No chyba ze to 5$ i ze ktos (jak ja) chce ja przetetowac.

 

W tym czasie mozna zainswestowac w dowolny sprzet do grania (serio dowolny XO slim czy PS4 amator) i brac jeden z abo growych i grac do porzygu. I to pewnie bedzie grania na lata a jak za te pare lat Stadia... poprawka a o ile za te pare lat Stadia bedzie oferowala przyzwoita jakosc bedzie mozna pomyslec.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie lag będzie spory mimo obietnic i tego nie poprawia w ciągu roku to konkurencja może ich zniszczyć ofertą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany® napisał:

Jeśli faktycznie lag będzie spory mimo obietnic i tego nie poprawia w ciągu roku to konkurencja może ich zniszczyć ofertą

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-stadia-tech-review

 

Jest wiecej problemow DF bylo raczej srednio krytyczne. Ale porownaj sobie grafike (obiecywali cuda na kiju) a gry wygladaja duzo lepiej na XOX.

I tak wiem ze jest calkiem poprawny argument - ludzie moga nie dbac az tak o grafike, true. Ale to po kij reklamowali sprzet jako mocniejszy nizli polaczone PS4 i XOX?

Z wielu recek widac ze graficznie nawet w full HD wygladaja gorzej.

 

Tutaj pojawia sie tez cos co jest glupota (szczegolnie jesli maja niby mocny sprzet) czyli FOV - brak regulacji i konsolowy lub gorzej FOV co powoduje ze granie na monitorze a nie TV staje sie mniej komfortowe.

 

Do tego ten nieszczesny lag.

 

Dalej podtrzymuje to co powiedzialem wczesniej. Jak w przyszlym roku pojawi sie darmoszka do 1080p i bede mogl kupic TR 2013 za 5$ to kupie. Porownam do PC oraz GFN i bede mial wlasna opinie.

Tak bede gral na padzie ktory nie jest google padem ale sorry to tez powinno dzialac.

 

A i jesli jestes K+M guy to zle wiadomosci - na chwile obecna google zaleca kontroler - koles ktory probowal grac z KM (mysle ze znajdziesz pod stadia the washington post) wciskal spacje (skok) i zdarzyl sie obrucic na obrotowym krzesle biurowym zanim postac zareagowala.

 

Naprawde dluuga droga przed nimi.

Patrzac na historie daje im 7 lat, albo zrozumieja co robia zle i to poprawia albo pojdzie to do piachu jak G+

 

i jeszcze ziomek z Forbsa ktory zjechal Stadie jak bura suke.

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2019/11/18/google-stadia-launch-review-a-technical-conceptual-disaster/

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to gdybym brał tą edycję za 129$ to czułbym się oszukany. Jest tyle rzeczy do poprawy, że powinni im dać dostęp do całej biblioteki na miesiąc przynajmniej .... Chętnie zobaczę porównanie stadii z innymi chmurami jak te wyjdą oficjalnie (xcloud, steam, GeForce now ) ciekawe czy prześcignięcie konsol pod względem laga jest w ogóle realne zakładając że sieć po stronie użytkownika jest optymalna pod granie w chmurze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow  :obama:  Google na nowo zdefiniowało pojęcie gamingu... 

A tak na poważnie to na miejscu ludzi, którzy nie kupili stadii po to, żeby zrobić recke, zdobyć lajki i donaty itp.  tylko po to, żeby komfortowo pograć ze znajomymi, odczuwałbym duży żal ...

Chociaż w sumie, wśród tych 14 krajów  może znajdzie się 12 takich osób, więc będą mogli pograć pvp w destiny2  :vxoAZzf:

Jest duża szansa, że stadia powtórzy oszałamiający sukces G+...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cloud gaming to nie ma co porównywać do g+ bo tutaj powazniejszej konkurencji narazie nie ma. Ci którzy zdecydowaoi sie na stadie w ciemno są w plecy. Początki rewolucji są zawsze trudne, pełne ofiar. Trup ściele się gęsto. PCMR nie musi czuć się zagrożone na dzień dzisiejszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, bany® napisał:

Jeśli chodzi o cloud gaming to nie ma co porównywać do g+ bo tutaj powazniejszej konkurencji narazie nie ma. Ci którzy zdecydowaoi sie na stadie w ciemno są w plecy. Początki rewolucji są zawsze trudne, pełne ofiar. Trup ściele się gęsto. PCMR nie musi czuć się zagrożone na dzień dzisiejszy 

pare rzeczy - nie tylko PCMC skoro gry wygladaja gorzej jak na XOX, na litost porty na Vulcan API robione byly chyba na szybko byle by sie to uruchamialo. 

 

Zasada jest prosta nie wierzyc marketingowi. - "Pracujesz w marketingu mam dla Ciebie rade zabij sie! I nie to nie jest zart tu nie ma zadnego zartu i nie bedzie smiesznie" (swietej pamieci Bill Hicks - polecam ten skecz - wkleje ponizej). 

 

Ale jesli ktos byl na tyle naiwny ze uznal ze to wielkie korpo jak Google i nie ma za grosz pojecia jak Google funkcjonuje (z czym sie zreszta nie kryja) to moze czuc sie wydymany i to bolesnie. 4K? penis nie 4K wiele gier to 1080p lub 1440p ktore chrome cast ultra upscale'uje do 4K (Shadow of tTR, RDR2). 

I za to placili premium? 

 

Google pracuje na zasadzie wypuszczmy cokolwiek, a potem to przez lata zmieniamy moze chwyci, chwyci dobrze, nie chwyci ubijamy. I dlatego wlasnie wspomnialem o G+ tu nie chodzi czy jest konkurencja czy jej nie ma (a moim zdaniem jakas tam jest nawet jesli bardzo niszowa) Tu chodzi o to ze pewnie beda w to inwestowac i to przez podobny okres co G+ (ktore mialo patrzac na historie mniejszy potencjal, z racji konkurencji). 

 

Co smieszne w branzy oprogramowaia (co smutne) czesto lepiej jest wydac cos niedopracowanego, z planem naprawy i naprawic szybko. To budzi pozytywne skojarzenia, o moze nie bylo super na starcie ale juz w 2 tygodnie firma wywiazala sie obietnic i poprawila wiekszosc aspektow ktore nie domagaly, godni zaufania. 

Tak to funkcjonuje na poziomie psychologicznym. 

 

To gdzie moim zdaniem Google popelnilo blad to marketing. Gdyby oglosili czym usluga jest ze to ma byc tech preview dla early adopters i jasno to zakomunikowana, jestem przekonany (acz moge sie mylic) ze przyjecie bylo by o niebo lepsze bo linia obrony jest prosta google nigdzie nie mowilo ze bedzie idealnie, poczekajmy jak to sie rozwinie. 

A teraz mamy owszem takie sformulowania jak powyzej ale zaraz obok nich w mniej lub bardziej dosadny sposob wyrazone rozczarowanie - brak funcjonalnosci, jakosc daleka od obiecywanej, ceny, ilosc gier, czy warte siana wydanego no raczej nie itd. I to sa moim zdaniem uzadadnione zarzuty. 

 

A na koniec obiecany Bill ktory mowi o marketingu. 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan jeśli chodzi o porównanie do xox to rdr2 wygląda na stadii gorzej ale klateczek jest 2x więcej. Z grafiką, stabilnością i opóźnieniami może być tylko lepiej więc zakładam, że konsole są w zasięgu jeśli chodzi o technikalia (przy przyzwoitym internecie i dpowiednio skonfigurowanej sieci domowej rzecz jasna) 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany® napisał:

@MagEllan jeśli chodzi o porównanie do xox to rdr2 wygląda na stadii gorzej ale klateczek jest 2x więcej. Z grafiką, stabilnością i opóźnieniami może być tylko lepiej więc zakładam, że konsole są w zasięgu jeśli chodzi o technikalia (przy przyzwoitym internecie i dpowiednio skonfigurowanej sieci domowej rzecz jasna) 

Niby prawda ale... 

Moze lepszy przyklad to Destiny 2 (z recki/wrazen od DF) nie dosc ze wyglada slabiej, ma konsolowy (albo i mniejszy FoV), to jeszcze lag powoduje ze subiektywnie pojety fun z grania i responsywnosc wedle Richarda z DF byla lepsza na konsolach w 30fps nizli w Stadia w 60fps. Jesli chodzi o RDR2 to nie mieli az takiego problemu zeby stwierdzic na konsoli lepiej bo owszem to gra akcji ale tez i sporo wolniejszych momentow w ktorych slabsza responsywnosc az tak nie przeszkadzala. 

 

Niestety moim zdaniem streaming rodzi cala mase nowych dziwnosci ktore tez trzeba brac pod uwage. Bazujac na tym co napisalo DF smiem domniemac ze stbailne jak w morde strzelil 60fps na PC nie rowna sie 60fps w streamie bo tutaj obior moze zalezec od gry. 

 

po raz n-ty czekam na styczen jak bedzie promo na TR 2013 za 5$ biere i przetestuje. 

wedle testu na stronie Stadia moja predkosc to Excelent (50Mbps). Choc tutaj wazniejsza jest stabilnosc, a jak bedzie zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykujcie sie na posta ktory rozwali wam telefony, lub scrolle w myszkach! 

na 75% dostane pod koniec tygodnia buddy pass for Stadia Pro. 

3 miechy, wiec bedzie testowane w SE jak i PL. 

Porownywane z GFN jak i moim lapkiem na przykladzie TR 2013. 

:) 

 

EDIT - tia ponioslo mnie troche w PL pewnie nawet majac aktywna usluge jej nie odpale... no coz bedzie trzeba sie sprezyc z testami w weekend. 

 

Co do samego streamingu. 

MS moim zdaniem obral ciekawa droge i bardzo ostrozne zachowawcze podejscie - a wiec stream na mobilniaki. Teraz to ma sens przy slabszym sprzecie czyli bebehy od XOS z podkreconym CPU (wg DF). 

Wrzuca to jako czesc X Game Pass Ultimate i beda patrzec czy to sie przyjmie. 

W ten sposob nie zostana zupelnie z tylu, a jednoczesnie nie inwestuja nie wiadomo ide. 

Jako dodatek fajna rzecz. Choc ja prywatnie preferuje granie na wiekszych ekranach. 

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to trochu przypomina kopanie lezacego.....

 

 

 

Plus ze jesli wierzyc 3 anonom z komentarzy pod filmami na kanale stadia i pod zwiastunem dostali refund za ta gre. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie stadia ale nie chce mi watku o GeForce Now zakladac. Pewnie znow zelaznymi dyskutantami zostane ja i @bany®

 

Jesli chodzi o Stadie to jedyne co moge powiedziec to: o ja cierpię niedole :P

 

Za to GFN wyszedl z Bety i mam jak to zwykle ja zrzeda mieszane odczucia. Korzystalem z bety i bylo calkiem ok.

Fakt gry trzeba miec wlasne ale to rozwiazuje problem "posiadania gier". Innymi slowy kupujac gre na Epic, Steam, Uplay (bo te platformy sa wspierane), jesli GFN zwinnie skrzykla gry sa nasze poki rzeczone plaformy dzialaja. Cenowo poki co wypada to dobrze bo 90 dniowy okres probny i 25pln za miesiac to nie jest zbyt wygorowana cena, ale watpie aby sie taka utrzymala.

 

Liczba gier - niektore serwisy maja tendencje do konfabulacji piszac 1000 obslugiwanych gier. To sa bajki, zwidy i gowno prawda. Gier jest (a raczej bylo ale o tym za chwile) nieco ponad 500 z czego pamietajmy ze niektore to duplikaty dostepne na roznych plaformach (np Steam i Ubi lub Steam i Epic) wiec gier unikatowych bylo nieco ponad 400.

 

Ale niestery Nvidia niedopilnowala swego i juz pojawiaja sie pierwsze zgrzyty. W dniu premiery wylecialy z uslugi gry Square Enix (z wyjatkiem tych ktore sa w ramach darmoszki na shield tv). Wiec moje nadzieje ze to ze w lepszej jakosci pogram w Shadow of The Tomb Raider czy DeusEx:MD poszly w pieruny.

 

To samo spotkalo GTA V.

 

No to moze chociaz singielek CoD WW2? A gdzie tam panie dzis zdaje sie gry od Acti-Blizz zostalu usuniete z uslugi. To moim zdaniem dobrze nie wrozy, bo ci ktorzy kupowali by gry z mysla o usludze zostaja ze swoimi potato PC i gra ktora moze bedzie dzialac.

 

Poki jest darmoszna ograniczona do 1h sesji pewnie bede korzystal w wypadku paru gier (np Sezon pass do Batman:AK zaczalem ogrywac z uzyciem GFN i tak go pewnie dokoncze). Ale nvidia musi zabezpieczac gry. Bo malejaca zamiast rosnaca lista to jest bardzo slaba opcja szczegolnie jesli ktos ma za to placic.

 

Sama obsluga i GUI nie doczekalo sie jakis wiekszych poprawek od bety i jest trochu toporne co tez zaliczam na minus.

Sam stream przy dobrym polaczeniu w 1080p dziala moim zdaniem od dobrze do w porywach bardzo dobrze.

 

Z innych newsow. jest sobie firma vortex.gg ktora tez oferuje streaming nasza Polska ale dziwnym trafem mimo iz od chyba 2 lat juz dziala to malo kto o niej mowi... (dziala w PL jak i w innych krajach). Ostanio zmienila oplaty, i tutaj moim zdaniem poplyneli....

No moze nie tak jak Nvidia w styczniu 2017 gdzie na konferecji powiedzieli ze juz niedlugo chca z GFN wyjsc z bety i kasowac 25$ za 10h grania (no ja jebe).

Ale wprowadzili 3 abonamenty:

vortex-sub.png

Niestety XXI wiek ale zmiany jezyka i waluty nie ma.

W przeliczeniu na EUR: Basic - 9,90, Pro - 19, Ultra - 28

To co jest oferowane to widac. Ale znow z takimi cenami to ja im sukcesu nie wroze. Choc sam model biznesowy to neflix dla gier gier. Ale z racji ze nie wszystkie gry dostepne sa we wszystkich abo to zachecaja do placenia wiecej.

 

To chyba tyle co mialem do powiedzenia w temacie.

 

milego grania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stadia żyję jeszcze? czy tak jak przewidywałem umarła, przegrywając z bazarkiem :vxoAZzf:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, manoszek napisał:

Stadia żyję jeszcze? czy tak jak przewidywałem umarła, przegrywając z bazarkiem :vxoAZzf:

Zyje ale co to za zycie.... 

Bledem Google bylo to ze reklamowali usluge jako cuda na kiju, a wyszla z tego platna beta. 

Zeby nie bylo nie zeby to nie bylo popularne zagranie w 2015 chyba jak wychodzil shield TV v1 nvidia tez kasowala za dostep do bety. Z ta roznica ze otwarcie mowili to platna beta jest. 

 

No ale to nie tyczy sie tylko streamingu, widac to tez po grach i tym ze te na premiere czesto niedomagaja a potem probuje sie ratowac, lub jesli niedomagaja tylko troche to patchowac. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt reklamy były epickie, praktycznie konkurencja była pozamiatana, ale coś poszło nie tak. Trzeba próbować ale robić od razu mesjasza kiepsko to wypadło. Wiadomo że w przyszłości ktoś ogarnie to i będzie zarabiał grube $$$;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×