Skocz do zawartości
Patricko

Star Wars Jedi Fallen Order

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że tu zajrzałem, bo miałem zaraz jechać odebrać z xkom.

 

Też mam już do odbioru

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By mieć angielskie audio trzeba zmienić język w ustawieniach konsoli. Pierwszy poziom i wylewa się klimat SW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, malpka napisał:

By mieć angielskie audio trzeba zmienić język w ustawieniach konsoli. Pierwszy poziom i wylewa się klimat SW. 

Ale wtedy napisów tez nie będzie pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mpluto napisał:

Ale wtedy napisów tez nie będzie pl?

Są, ustawiasz polskie napisy w opcjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
By mieć angielskie audio trzeba zmienić język w ustawieniach konsoli. Pierwszy poziom i wylewa się klimat SW. 
Czyli kolejna gra która nie ma wbudowanej opcji zmiany języku ? Patologia jakaś, naprawdę...

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza polskie napisy mają błędy w tłumaczeniu. W samym prologu naliczylem ze 3-4 babole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy dzisiejszego świata... A ja pamietam jak nic po Polsku nie wychodziło i można było tylko pomarzyć o lokalizacjach, a w szkole tylko ruski.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do pracy i do szkoły w każdą sobotę. Też pamiętam. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem dzisiejszego świata to jest dodanie opcji zmiany języka audio w grze.

Na kompie też jest taki problem czy trzeba zmieniać język Windowsa ?

 

[mention=21356]Sithman[/mention] widzę, że kolega pamięta jeszcze czasy zaborów

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem kilka godzin podziele się wrażeniami ... Po odpaleniu gry mamy przyspawany język polski, chcemy ang trzeba zmienić w menu konsoli polska wersja jest oczywiście dużo gorsza, na początku wita nas całkiem fajna miejscówka miasto na złomie, rozwalone niszczyciele na dzwigach huta żelaza, jest naprawdę klimatycznie ... pierwsza mapa to gameplay trochę w stylu wstępu do uncharted 2, wstęp ma tempo, super grafikę, dobrze zrobione przerywniki, akcja jak wchodzi to chcemy więcej... Niestety po proloqu trzeba uzasadnić dlaczego bohater ma mieczyk gdzie musi pozyskać moce i kim ma być dla zakonu jedi .... i robi się NUDA! pojawiają się planety, i  dużo zagadek i dużo chodzenia i szukania drogi ... 75% czasu w grze poświęciłem na szukamy drogi jak przejść dalej bo kur mapa jest nieczytelna dokładnie jak z dooma albo z gowa, korytarze, korytarze korytarze ... dużo korytarzy ... Gdy już odnajdziemy drogę i pojawią się wrogowie może być rozczarowanie bo jest trudno, trzeba walić w to okienko miedzy ciosem a blokiem i zbijać pasek wrogowi, po zgonie musimy wracać i przechodzić 10 minut bo zapis był hen za górami i rzekami ... Mapy są tak zaprojektowane że będzie dużo wracania bo miejsc gdzie można przejść mając określona moc którą dostaniemy oczywiście póniej. Mieczem walczy się OK ale gram na poziomie drugim RYCERZ JEDI i ja tutaj nie widzę soulsów ani sekiro, zwykły action slasher blok odskok cios silny lekki,  czasami wyjdzie jakaś efektowna akcja ale czasami kamera potrafi przeszkadzać, bo dużo tutaj korytarzy a jak jest ciasno to wiadome, podwójny miecz wpadł mi po ok 5 godzinach ta samo sporo ciosów  ... da się rozczłonkować ale tylko potwory, raz obetniemy łeb, raz w poprzek, a raz rękę czy nogę ... W przeciwieństwie do Jedi Outcast nie korzystamy z blasterów, i z racji że wszystkie walki za pomocą miecza z czasem trochę się nudzą, żeby było ciekawiej na danych planetach atakują nas maksymalnie dwa trzy typy przeciwników ... Gram na PS4 PRO i mam wrażenie że gra nie trzyma 30 fpsów są momenty że klatkuje, jest niby jeszcze jakiś drugi tryb który skacze 30-60 ale nie sprawdzałem. Jest trochę bugów ale nie przeszkadzają w grze, głównie przenikanie tekstur, i drobne glicze. Po kilku godzinach mogę szczerze powiedzieć że jest ok, ale nie tego się spodziewałem jest za dużo chodzenia i szukania drogi zagadki z wiatrem klockami bawienie się mocą, ... myślałem że będzie więcej walki. 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wszebor napisał:

Problemem dzisiejszego świata to jest dodanie opcji zmiany języka audio w grze.

Na kompie też jest taki problem czy trzeba zmieniać język Windowsa ?

 

[mention=21356]Sithman[/mention] widzę, że kolega pamięta jeszcze czasy zaborów

 

 

 

 

 

 

 

Nie, wystarczy że dorastałem w latach 80-tych i 90-tych. Może dlatego nie jestem taki roszczeniowy, bo nikt mi nic nie podawał "na tacy" i nie było za wiele gier. 

Marzyłem też o polskich wersjach, żeby wszystko zrozumieć i nie latać do slownika.

 

Co do samej gry, to póki co podoba mi się, że jest wiecej eksploracji i zagadek niż walki. Coraz mniej takich gier robią, ale zobaczymy jak bedzie dalej. Narazie jest nasze ulubione "lizanie ścian". Żonka tradycyjnie robi za pilota i wiele znalazłem dzięki jej podpowiedziom.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemem dzisiejszego świata to jest dodanie opcji zmiany języka audio w grze.
Na kompie też jest taki problem czy trzeba zmieniać język Windowsa ?
 
[mention=21356]Sithman[/mention] widzę, że kolega pamięta jeszcze czasy zaborów
 
 
 
 
 
 
 
Na PC trzeba w origin wybrać język gry na angielski wtedy weryfikuje pliki i pobiera angielskie audio.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle jest z dubbingiem?, jeszcze swojej kopii nie odpaliłem, płyta w napędzie, tylko czekam aż dzieciak pójdzie spać.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na dubbingu i po uncharted mi to nie przeszkadza. Nie mam problemu z angielskim ale czasami ktoś coś w tle gada czy w czasie walki nie ma kiedy się skupić. Co do gry to typowe backtracking. Walka. Co do mapy już chyba bardziej czytelna nie może być od początku widać zielone drzwi da się przejść lub czerwone nie. Plus poziom mapy. Każda inna ścieżka to sekrety itd.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Zresztą zmienić język konsoli i włączyć napisy to 2 min.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubbing jest beznadziejny ale zmiana w menu pleyejaka języka i odpaleniu gry to Maks miuta takze nie widzę problemu. Ta gra ma inny problem... Schemat misji - A to statek modliszka, a B to cel naszej misji na mapie, po drodze mamy jakieś 5-10 punktów zapisu, ale po zrobieniu sejwa przeciwnicy się respaunują, jest ich wielu i są w różnych konfiguracjach, po dotarciu do celu misji B fabuła każe nam wracać na statek A, tylko wszyscy przeciwnicy są zrespaunowani a mapa to cholerny labirynt w którym łatwo zabladzić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w metroidvanii. Właśnie po trailerach i nie czytając recenzji każdy spodziewał się uncharted a to bardziej rough like.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Siudak83 napisał:

 

Zresztą zmienić język konsoli i włączyć napisy to 2 min.

 

 

 

52 minuty temu, Malakay napisał:

Dubbing jest beznadziejny ale zmiana w menu pleyejaka języka i odpaleniu gry to Maks miuta takze nie widzę problemu. 

A jednak są tacy dla których to jest powód do dramy na kilka postów. Aż się dziwię, że nie padło iż z tego powodu "gra jest beznadziejna".

Już sobie wyobrażam jak takim ludziom musi być ciężko zrobić sobie kanapkę, albo herbatę :)

 

Wracając do gry: Drzewko rozwoju kiedy się rozbudowuje? Bo na tą chwilę mam ciągle te same perki do odblokowania, nie pojawiają się nowe.

 

 

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne;) polska wersja dla mnie daję radę. a odradzanie przeciwników nie jest mi obce i kompletnie nie przeszkadza, mapa fajnie pasuje do klimatu ale nie wiele jak na razie pomaga, mało czytelna, więcej trzeba zapamiętać samemu,

Pierwszy mini boss zaskoczeniem, poziom normalny a zrobił krzywdę, ogólnie połączenie różnych gatunków nie wiem jak będzie później, ale taki mix może się udać. W końcu czuć klimat Gwiezdnych Wojen,

Niech moc będzie z wami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sithman o tym pisałem nie da się odblokować nowych umiejętności bez pchnięcia fabuły.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, już widzę. Odblokowało mi się więcej slotów właśnie i już wiem jak to działa.

Ogólnie gra ma u mnie syndrom "jeszcze tylko chwilę pogram".

 

Co do mapki, to trzeba się do niej przyzwyczaić i potem jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się to 'błądzenie' po mapie. Mam dosyć gier w których znacznik do celu świeci się jak psu jajca. 

Zmiana języka to nie problem pod warunkiem że się pamięta by po wyłączeniu gry zmienić go z powrotem na polski. Żona przybiegla z krzykiem dlaczego jej Cities Skylines jest po angielsku. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Wszebor napisał:

Czyli kolejna gra która nie ma wbudowanej opcji zmiany języku ? Patologia jakaś, naprawdę...

nie, to polityka EA na PC czesto gesto nie masz nawet opcji zmiany jezyka.

Dobrze ze choc PL napisy mozna ustawic, bo np niektore gry od Sony tego nie oferuja.

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

------------

Dorzuce cos jeszcze przeczytalem pare recek, obejrzalem pare recek.

 

Ta gra pokazuje (jak wczesniej pare innych gier) ze nie trzeba wymyslac kola na nowo.

Wybierz temat - tutaj Star Wars

Zbierz elementy ktore beda razem sie komponowac - przemierzanie swiata (wall running - Prince of Persia, skakanie, bieganie, lapanie sie krawedzie - prawie kazda gra TPP), wybierz system walki - tutaj ten inspirowany seria souls, i swietnie, dorzuc troche zagadek srodowiskowych (TR, Uncharted). Zadbaj o to zeby te elementy sie komponowaly, zeby ladnie wpisywaly sie w universum pasowaly do oręża/mocy ktorymi dysponuje bohater.

Zadbaj o dobry level design - Tutaj Respawn moim zdaniem pokazal ze potrafia w TitanFall2. Stwórz poziomy ktore beda dawaly graczowi poczucie eksploracji, ale jednoczesnie nie beda go przytlaczac (brak znacznika, ale mapa jest czyli mozemy sami wybrac w ktora strone pojdziemy i mamy jakies pojecie gdzie zmierzamy).

 

Dorzuc do tego historie, conajmniej przyzwoita grafike. I ciesz sie ze sprzedazy.

 

Raz jeszcze a pisalem juz o tym gratulacje dla Respawn!

 

Jak pisalem wielokrotnie dowalam EA kiedy uwazam to za stosowne. Ale chwale za to co mi sie podoba (Origin Access).

Tutaj wielki srodkowy palec dla EA za to ze gadaja tylko o live services jako ich modelu biznesowym! Tak z punktu widzenia biznesu i dojenia graczy to moze i miec sens, tak jak sens maja mobilne popierdolki zarabiajace krocie, ale to nie sa gry ktorych my gracze oczekujemy.

 

Smiem domniemac ze wielu z Was stwierdzi ze to najlepsza gra wydana pod szyldem EA od lat (pomijam tutaj indyki z EA Originals bo te bywaly dobre).

Bo co mielismy przez ostanie pare lat: 3 NFSy z czego Payback byl obsrany mechanikami z mobile, ME: Andromeda ktora moze zla nie byla ale stala sie memem bo wydali ja w takim a nie innym stanie, Anthem (ktory nie mial zadnej torzsamosci co jest bardzo wazne dla nowego IP), Mirrors Edge Catalyst czy jak mu tam bylo ktory szalu nie zrobil, dwa battlefronty w swiecie SW a ten drugi wywolal nie mala burze - przypominam ze ta rozrosla sie tak ze nawet rzady niektorych krajow patrza czy nie regulowac monetyzacji w grach (robia to wybiorczo ale robia)

Reszta to BattleFieldy i sportowki.

Bo o mobilnych abominacjach to przez grzecznosc nie wspomne.

 

 

Wszystkim ktorzy nabyli (ja akurat nie bo mam inne rzeczy w kolejce) zycze milego grania. Zawsze tez mozecie dac upust swoim emocjom w social media - bashujac EA za skasowane gry single player w swiecie SW, jak i gratulujac Respawn conajmniej dobrego tytulu.

 

milego grania.

 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jak ta gra jest bardzo pod każdym wzgledem 'nie EA'. Nie ich ukochachany FristBite, nie gra usługa, brak mikrotranzakcji i multi, brak znacznika celu, walka i ogniska wzorowane na DS. Długo wymieniać. A mimo to wydawcą jest EA, firma która krzyczała wręcz że gry tego typu to przeżytek. 

Cieszy mnie fakt że w końcu Respawn zaliczy sukces komercyjny bo tego im trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×