Skocz do zawartości
Patricko

Star Wars Jedi Fallen Order

Rekomendowane odpowiedzi

Po uzyskaniu wszystkich Mocy i upgradów do BD-1 zostawiłem fabułę i czyszczę planety ze znajdziek. Ależ trzeba się nakombinować na niektórych. Sporo też jest wyzwań zręcznościowych, podoba mi się to. Dawno żadna gra nie przykuła mnie tak do konsoli. 

 

Fabularnie nie jest źle, ale bardziej cieszą mnie różne smaczki w postaci znajdziek dotyczących wydarzeń z przed kilku lat z czasów Wojen Klonów.

Bywają też bardziej "prehistoryczne", ogółem gratka dla fanów.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 10 godzinach gry dwa razy miałem po pół walki z bosem na miecze świetlne, a tak to non stop chodzenie tam i z powrotem zagadki logiczne i przestawianie klocków mocami. Fabuła jest tak banalna że ciężko się zaangażować, a ten cały bohater to zwykły pionek bez charyzmy do tego rudy z krzywym zgryzem podobna ciota jak Luke w epizodzie IV, nie da się z nim utożsamiać,  ludzie mówią że to najlepsza singlowa gra z świata star warsów od dekady, bo przez 10 lat nie powstała inna singlowa gra z universum... Porównajcie sobie fabułę fallen order, akcję czy choćby bohatera do takiego uncharted4... To są prawie te same gatunki z bardzo podobnymi mechanikami, zamień walkę mieczem na broń palną i walkę wręcz i masz to samo... Uncharted jest 2 klasy wyzej pod każdym aspektem. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem 10 już postu z narzekaniem. To nie jest uncharted. Nie podoba Ci się tak strasznie nie męcz się sprzedasz jeszcze w dobrej cenie puki gorąca.

Ja osobiście miałem wczoraj więcej czasu i po 9h grania nadal miałem fazę dojdę do kolejnego punkt medytacji itd itd aż tych punktów zrobiło się 10.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Zresztą źle poruwnujesz bo ta gra z uncharted ma wspólny początek i slizganie się po błocie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Siudak83 napisał:

Zresztą źle poruwnujesz bo ta gra z uncharted ma wspólny początek i slizganie się po błocie.

 

I wspinaczke. Po weekendzie wystawiam grę, poziom trudności na easy i jadę, jestem ciekawy jak zabiją rudego bo żeby było kanoniczne z universum musi umrzeć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MalakaySzczerze czekam az kupisz sim kuriera i zobaczymy jak ta gra Tobie siadzie. 

Gra najwyrazniej ma strukture ktora Tobie nie siada, i luz bywa i tak. Ale porownanie do U uwazam za nieco przesadzone. 

Nie jestem fanem SW (stracilem zapal po oryginalnej trylogii i jej remasterach). Ale patrzac co dzialo sie w tym uniwersum jesli chodzi o gry - to szczerze ta gra nie musi byc wybitna zeby byc najlepszym singlem SW od wielu lat, grales w singla SW BF2? 

 

Nie gralem jeszcze ogram, ocenie. Ale nie mam nic przeciwko stukturze w ktorej mamy backtracking o ile tylko ten cos nam daje: ReCore mial tego pelno ale walka mnie bawila a i exp oraz itemy wpadaly, to samo w The Surge 1 (gdzie pogralem az do ubicia pierwszego bossa) te same lokacje, ci sami przeciwnicy a dawalo mi to fun. 

Wiec co dla Ciebie jest nieakceptowalne, dla innych moze byc po prostu przyjemna rozrywka. 

 

Mnie tez wiele wysoko ocenianych gier nie siadlo, choc zazwyczaj dostawaly odemnie noty na poziomie "moze byc" (6/10) lub "po prostu dobra ni mniej ni wiecej" (7/10). I do dzis dnia nie rozumiem podjarki co poniektorych mowiacych o mesjaszach o pozycjach wybitnych... sorry nie w mojej opinii. 

 

Milego grania 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Malakay napisał:

I wspinaczke. Po weekendzie wystawiam grę, poziom trudności na easy i jadę, jestem ciekawy jak zabiją rudego bo żeby było kanoniczne z universum musi umrzeć... 

Jak taka "beznadziejna" jak piszesz to kupie za 70zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeden element (no dobra, ślizganie i wspinaczka) wystarczą, żeby napisać że to są te same gry, to w cywilizacji też jest walka i rozwój umiejętności :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MagEllan napisał:

@MalakaySzczerze czekam az kupisz sim kuriera i zobaczymy jak ta gra Tobie siadzie. 

Gra najwyrazniej ma strukture ktora Tobie nie siada, i luz bywa i tak. Ale porownanie do U uwazam za nieco przesadzone. 

Nie jestem fanem SW (stracilem zapal po oryginalnej trylogii i jej remasterach). Ale patrzac co dzialo sie w tym uniwersum jesli chodzi o gry - to szczerze ta gra nie musi byc wybitna zeby byc najlepszym singlem SW od wielu lat, grales w singla SW BF2? 

 

Nie gralem jeszcze ogram, ocenie. Ale nie mam nic przeciwko stukturze w ktorej mamy backtracking o ile tylko ten cos nam daje: ReCore mial tego pelno ale walka mnie bawila a i exp oraz itemy wpadaly, to samo w The Surge 1 (gdzie pogralem az do ubicia pierwszego bossa) te same lokacje, ci sami przeciwnicy a dawalo mi to fun. 

Wiec co dla Ciebie jest nieakceptowalne, dla innych moze byc po prostu przyjemna rozrywka. 

 

Mnie tez wiele wysoko ocenianych gier nie siadlo, choc zazwyczaj dostawaly odemnie noty na poziomie "moze byc" (6/10) lub "po prostu dobra ni mniej ni wiecej" (7/10). I do dzis dnia nie rozumiem podjarki co poniektorych mowiacych o mesjaszach o pozycjach wybitnych... sorry nie w mojej opinii. 

 

Milego grania 

 

Symulator kuriera będzie zapewne dostarczał więcej emocji niż mozolne szukanie drogi, wracanie w te same miejsca i wturne pokonywanie tych samych przeciwników tylko po to by zdobyć kolejne punkty umiejętności które pakujemy w walkę - a gra nie dostarcza starć na miecze to platformówki gdzie 75% spędzamy na przechodzeniu przez tor przeszkód i szukaniu drogi. W uncharted nie było nudy bo szliśmy cały czas do przodu, były świetnie wyreżyserowane filmiki, grając w fallen order mam wrażenie że ta gra jest skierowana do młodego pokolenia wychowanego na ostatniej trylogii disneyowskiej. Sam jestem graczem starej daty i  pierwszą trylogię SW oglądałem na VHS, i z tego co mi wiadomo fabuła rozgrywa się między epizodami 3 a 4, a skoro w czwórce Ben Kenobi był ostatnim jedi ten rudzielec musi zginąć, w innym wypadku gra nie będzie kanoniczna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma tyle wspólnego z Uncharted co ja z moją teściową. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Malakay napisał:

Symulator kuriera będzie zapewne dostarczał więcej emocji niż mozolne szukanie drogi, wracanie w te same miejsca i wturne pokonywanie tych samych przeciwników tylko po to by zdobyć kolejne punkty umiejętności które pakujemy w walkę

No ja tez oryginalna trylogie ogladalem na VHS. Ale nie o tym. 

Co co zacytowalem powyzej opisuje wlasnie symulator kuriera wedlug wielu recek pozwol ze nieco zmodyfikuje to co napisales. 

 

"Symulator kuriera dostarcza mase emocji bo trzeba mozolnie szukac drogi, wracac w te same miejsca i wtórne przekradanie sie oraz pokonywanie tych samych przeciwników tylko po to by zdobyć kolejne lajki za które ulepszamy naszego kuriera"

 

Ja rozumiem ze sie nie podoba, ze mozesz byc fanem SW i moze nie siadac. Luzik. Nie lezy pogonisz i luz. Zagrasz w cos innego milego grania. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, jak się nie będzie wracać zbierać skrzynek i sekretów otworzy się skróty można bez problemu to ogarnąć.

Podstawowa orientacja w terenie do tego mapa, zagadki nie przesadne, na normalnym poziomie nie trzeba farmić expa, spokojnie może grać tylko wątek fabularny.

Sam wróciłem po zdobyciu mocy i przed ruszeniem z fabuła wysprzątać lokacje ale to takie moje zboczenie growe, to znacząco wydłuża rozgrywkę ale jak dobrze się bawię to czemu nie,

Ostatnio ogrywałem GreedFall tam dopiero było biegania i używania szybkiej podróży, 40h  przerzucania po całej mapie.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



"Symulator kuriera dostarcza mase emocji bo trzeba mozolnie szukac drogi, wracac w te same miejsca i wtórne przekradanie sie oraz pokonywanie tych samych przeciwników tylko po to by zdobyć kolejne lajki za które ulepszamy naszego kuriera"

Rozumiem że to spostrzeżenia po "ograniu" gry na YT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie kanonicznie - dowalą z grubej rury i na koniec okaże się, że rudy i Druga Siostra to rodzice Rey :Gmoch:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KOMARZYSKO napisał:

Rozumiem że to spostrzeżenia po "ograniu" gry na YT?

Cytat

Co co zacytowalem powyzej opisuje wlasnie symulator kuriera wedlug wielu recek pozwol ze nieco zmodyfikuje to co napisales. 

Wystarczylo przeczytac. Nigdzie nie pisalem ze to moja opinia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie pisać, że Komar nie doczytał Twojego posta :p strasznie jakiś bojowy :p

ale w sumie się nie dziwię. Ilość znawców i fanów gier opierających swoje zdanie tylko na 6minutach gameplay'u jakiegoś tubera z lekkim stopniem upośledzenia jest przerażająca :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, xavris napisał:

Miałem właśnie pisać, że Komar nie doczytał Twojego posta :p strasznie jakiś bojowy :p

ale w sumie się nie dziwię. Ilość znawców i fanów gier opierających swoje zdanie tylko na 6minutach gameplay'u jakiegoś tubera z lekkim stopniem upośledzenia jest przerażająca :/ 

 

No, nie ma problemu ide po zbroje, kolczuge, miecz, topor i bede gotowy do walki :P

Ja sie wysoce dziwie. @KOMARZYSKOsprawdz moje posty w watku o Death Stranding, i moze zluzuj swoje bojowe nastawienie.

A czemu sie dziwie bo nawet recki 10/10 mniej zawieraly mniej wiecej taki opis gry. Po to by nastawic odpowiednio graczy a potem omawialy inne elementy jak fabula, mechaniki i dlaczego recenzent mimo iz zaczal z grubej rury uwaza ta gre za swietna.

Podoba sie swietnie dla Was!

Ja jak pisalem siegne po nia bo jestem zaintrygowany, ale zdecydowanie nie w premierowej cenie. Zagram ocenie, poki co czuje sie srednio przekonany.

i na tym moze zakonczymy ten offtop a jesli ktos chce mnie wywolac do odpowiedzi niechaj czyni to w watku DS.

 

milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ja jak pisalem siegne po nia bo jestem zaintrygowany

Miłego grania.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MagEllan napisał:

 

"Symulator kuriera dostarcza mase emocji bo trzeba mozolnie szukac drogi, wracac w te same miejsca i wtórne przekradanie sie oraz pokonywanie tych samych przeciwników tylko po to by zdobyć kolejne lajki za które ulepszamy naszego kuriera"

Cóż za piękna manipulacja! :D... Wracając do tematu pamiętacie metal Gear rising? Zapomniana gra która debiutowała w poprzedniej generacji, była tam wyrzucona mechanika cięcia mieczem, dało się szatkować przeciwników i obiekty otoczenia, miecz laserowy w star wars tnie wyznaczone kreatury i kable, poza tym nic nie rusza. W poprzedniej generacji była taka gierka Force Uleashed w której za pomocą mocy mogliśmy miotać przedmiotami, czy zgniatać je niczym puszkę, tutaj niema fizyki przedmiotów i obiektów ... Tutaj się tylko biega skacze i bije mieczem jak pałką .... EA zmarnowała potencjał. Ta gra jest dla dzieci.. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Malakay napisał:

Cóż za piękna manipulacja! :D

Przepraszam, powinniem dorzucic jakies ;) czy cos. Acz zakladam iz dostrzegles iz to bylo pol zartem pol serio :)

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat metal gear rising jest od platynowych. Nie wiem czy ktokolwiek umie lepiej zrobić siekanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MagEllan napisał:

Przepraszam, powinniem dorzucic jakies ;) czy cos. Acz zakladam iz dostrzegles iz to bylo pol zartem pol serio :)

 

Dobrze jest, siadło pięknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem fabularnie na Dathomirę. Mroczny klimat i jeśli komuś brakowało, to jest więcej walki niż na pozostałych planetach.

Ja jednak wolę zagadki i eksplorację, ale klimat i tak jest świetny.

Poza tym mam wrażenie, że jest to najlepiej zaprojektowana planeta pod kątem skrótów i ścieżek.

Jakoś tak najbardziej się można tutaj odnaleźć.

 

Gra nadal wywołuje u mnie i Żonki syndrom "jeszcze chwilę, jeszcze tylko kawałek zwiedzimy, zapisujemy i koniec na dziś".

I tak pyknęły 3 godzinki :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, na jakim poziomie trudności gracie?

Zacząłem wczoraj na Trudnym (Rycerz Jedi) i o ile walki z normalnymi przeciwnikami na mapie są dosyć łatwe, tak z mini-bossami już mi ciężko. Do tej żaby Oggdo Bogdo na Bogano podchodziłem spokojnie ponad 20 razy zanim udało mi się ją na farcie ubić i to tylko dlatego, że przypadkiem znalazłem sposób żeby na start walki jej zbić prawię pół hp skacząc na nią z dziury nad nią. Nie mam doświadczenia z grami typu Souls-like, więc zgaduję że po prostu ja jestem pipa i nie potrafię w tego rodzaju gry dobrze grać. :P 

O ile nie mam problemu z częstym ginięciem, tak w tej grze dosyć męczący jest każdorazowy loading po śmierci, który na mojej PS4 Pro trwa prawie minutę. Chętnie bym się pomęczył, bo lubię wyzwania, ale to długie ładowanie staje się po kilku razach bardzo męczące, dlatego zastanawiam się czy nie obniżyć poziomu na chociaż normalny.

 

Wstępnie gra całkiem fajna, chociaż mam dziwne wrażenie jakby fizyka chodzenia/biegania/skakania była jakaś taka niedorobiona. Nie wiem czy to przez przejście z Death Stranding, czy faktycznie ten aspekt lekko kuleje. Graficznie pomimo niektórych naprawdę świetnych widoczków, jest to poziom niżej niż gra Kojimy (przynajmniej na konsoli, nie wiem jak gra prezentowałaby się na PC w max detalach), ale wciaż jest bardzo dobrze.

 

Póki co, w drugiej kolejności udałem się na Dathomir i podoba mi się ta różnorodność lokacji/planet.

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2019 o 13:38, manoszek napisał:

Szkoda że nie można przejść na ciemną stronę, papciu Vader na pewno by nas chętnie przyjął :darthvaderplz:

Spoilerujesz.. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skończyłem jeszcze, wróciłem zebrać skrzynki sekrety i trochę czasu mi to zajęło, może dziś uda mi się ukończyć grę, tak sobie napisałem, zaraz to zmienię.

@czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×