Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie te szczegóły bo na ppe jak zawsze masło maślane

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PPE to przeważnie gówno nie newsy. A wracając,  ile to marketingowej papki tam jest. Cuda na kiju, że wszystko będzie lepsze, ładniejsze i w ogóle będzie się świecić jak złoto... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie dla tych, co są niecierpliwi:

 

-premiera nie nastąpi w 2019 roku,

-support 8k

-ray tracing

-SSD (aczkolwiek nie wiadomo jeszcze dokładnie w jakiej formie, ma to być coś nowego)

-wsteczna kompatybilność (Cerny odpalił na devkicie Spidermana)

-fizyczne nośniki

-CPU AMD Ryzen 3ciej generacji

 

Edytowane przez Bartek_Red
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k haha dobre. Dopiero 4pro obsługiwało pseudo 4k a ci chcą dać na starcie 8k? To ile 3-4k będzie konsola kosztowała? Bo wątpie, by te 2k na starcie było. Co do wstecznej to fajnie, tylko szkoda, że ps 1/2/3 pominęli, ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2,3 to może w formie streamowania. to zupełnie inne bajki i właśnie dlatego nie ma wstecznej na ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pablos_83 napisał:

1,2,3 to może w formie streamowania. to zupełnie inne bajki i właśnie dlatego nie ma wstecznej na ps4

I na jakiej zasadzie to będzie działać? Wkładasz płytkę do napędu i Ci będzie stremować, czy trzeba będzie ją wykupić, by móc pograć? Dla mnie pomysł ze stremowaniem jest kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 8k to wyraźnie jest powiedziane, że support, to nie będzie raczej podstawowa rozdzielczość w nowych grach. Obstawiam, że sprzęt zaoferuje tytuły z PS4 w takiej jakości, ale to tylko moje domysły. Jakiś czas temu Polyphony Digital pokazywało tech demo Gran Turismo Sport w 8k. Przypadek?

 

Najważniejsze info, to wsteczna kompatybilność (nie będzie brakowało gier na starcie dla nowych graczy) oraz fizyczne nośniki. To wciąż będzie konsola w jedynym słusznym tego słowa znaczeniu I za to chwała ludziom z Sony. Sam mam jeszcze spory backlog z PS4, więc spoko opcja, że będę mógł się z tym bagażem przesiąść na nowy sprzęt. PS4 Pro pójdzie na sprzedaż i tyle. SSD też brzmi spoko, ceny spadły na tyle, że powinni być w stanie zaproponować jakieś solidne rozwiązanie. Może niepotrzebnie pchają się w ten ray tracing, ale kto wie. Skoro nowa generacja ma przynieść rzeczywiście skok jakościowy, to muszą dać jakoś do pieca.

 

Całość zapowiada się na dość drogi setup i mimo, że ciężko tutaj cokolwiek wywróżyć, to obstawiałbym przedział cenowy w okolicach 2,5k.

 

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest sprecyzowane te wsparcie 8K. Obstawiam, że sprzęt będzie gotowy na streaming video w 8K, może jakiś upscaling gier z poprzednich konsol do 8K, kiedy Tv 8K się trochę spopularyzują. Fajnie by było, gdyby ta wsteczna kompatybilność była trochę "Enhanced", tak jak to jest z XOne i X360. W sensie, żeby te gry we wstecznej kompatybilce oferowały  upscaling do natywnego 4K/8K, stabilność klatek (jeśli gra chrupala), czy szybsze loadingi (na co liczyć chyba można patrząc po tym Spider-Manie). Wygląda to dobrze, aż za dobrze. Gdzie jest haczyk? :D 

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 też dobrze wyglądało na papierze a później mieliśmy Knacka, słabego Killzona i 2 lata czekania na jakieś sensowne gry.

 

Wsteczna na starcie o ile będzie Enhanced powinna jednak trochę polepszyć start generacji

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tyle lat już się nauczyłem, że dopiero gdy sprzęt będzie w obiegu i zobaczę co potrafi, to będę się zastanawiał. A tak, to jest tylko zwykłe nabijanie balona, robota dla dziennikarzy, którzy się masturbują newsami, bo firma sobie coś tam założyła i napisała na papierze.

 

Poza tym tylko :xbox: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W skrócie dla tych, co są niecierpliwi:
 
-premiera nie nastąpi w 2019 roku,
-support 8k
-ray tracing
-SSD (aczkolwiek nie wiadomo jeszcze dokładnie w jakiej formie, ma to być coś nowego)
-wsteczna kompatybilność (Cerny odpalił na devkicie Spidermana)
-fizyczne nośniki
-CPU AMD Ryzen 3ciej generacji
 
Chyba jeszcze coś było o dźwięku przestrzennym w konsoli bez podłączania do niej dodatkowego sprzetu

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to to wbudowany głośnik 3W stereo emitują y dźwięk 7.1 no biorę na premierę... ;)

Sonoklapy masturbancja pewnie...

A prawda taka że już ps4 przed premierą zyletka, a w praktyce sami wiecie...

Konkurencja to dobra rzecz niech robią uber mocna maszynę, nawet za te 3-3,5k...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy będą DRM-y, czy jednak będę mógł odpalać gry z bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często spekulowano premiera PS5 ma być w drugiej połowie (pewnie pod koniec) 2020.

Ciekawe czy data wydania będzie podobna jak w przypadku PS4, czy może będą tym razem celowali w okolice grudnia, bo przecież nowa konsola pod choinkę byłaby świetnym prezentem dla wielu dzieciaków, a kasa będzie się zgadzać.

 

źródło:

https://www.digitimes.com/news/a20190416PD205.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8k? chłopaki w sony znowu odpłynęli:siara:
Filmy i pewnie 1 indyk na start i tyle. Tak jak z 4k na PS4.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga bedzie pisane.

 

Ruszyla machina marketingowa, trzeba budowac hajp. Ja to rozumiem i pewnie MS niedlugo zrobi to samo.

 

Jak pisalem u mnie zdolnosc hajpu wygasla, jak kupie to nowa zabawke to jasne ze jest fun ale w zaleznosci od zabawki trwa dluzej lub krocej az ta nie spowszednieje.

 

Co do dzwieku ponoc w jakis magiczny sposob konsola ma byc zdolna tworzyc przestrzen dzwieku.

I tu jedno mnie zadziwia - do dzwieku przestrzennego wystarcza zwykle sluchawki! Fakt sluchawki sa wymagane. Ale czy szczegolnie w wypadku gier dla jednego gracza nie lepiej jest zainwestowac w nagrywanie binauralne ktore w sluchawkach pozwala naprawde dobrze odwzorowac dzwiek?

Jedno Hellblade wiosny nie czyni, a i moim zdaniem (na tych samych sluchawkach) slyszalem lepsze wykonanie (ponizej w spoilerze polecam sluchawki nauszne oraz zamknac oczy efekt jest rewelacyjny)

Spoiler

 

 

No ale pozyjemy zobaczymy - poki co li tylko wspomnieli.

 

Inne rzeczy

proc i GPU tutaj plotki o tym mowily i jakos zaskoczenia nie ma.

 

Dysk no ciekaw jestem co to bedzie

 

8K - eh a nie lepiej nie przesadzac z marketingiem? to ze nowe konsole pociagna 4K w to raczej nie watpie, ale 8K to pewnie bedzie jakas proteza.

 

Ray tracing - gdzie AMD mowilo o softwareowym wsparciu a nie sprzetowym jak Nvidia, to jest ciekawe i to nie w odniesiu tylko do konsol a ogolnie do ukladow graficznych

 

Wsteczna - no przyznam ze chyba ich nieco konkurencja do tego posuniecia zmotywowala, Mozna tu cytowac paru możnych z Sony i tym jak malo pochlebnie sie o wstecznej wypowiadali. Ale nie chwalilbym dnia przed zachodem slonca zobaczymy jak to zrealizuja jak zobacze to uwierze. I mam tutaj na mysli pelne wsparcie czyli zarowno plytki jak i cyfre.

 

Wiec teraz bedziemy mieli jakies pewnie poltora roku budowania hajpu przez oba obozy... newsy, wycieki, przecieki i moze garsc oficjalnych informacji

 

spokojnie bede sie temu przygladal.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czekam teraz na ruch MS, niech oni rzucą co majo...
Nie dla, tego że Xbox naj, bo przeca i to i to dobre (dobra XboxOne X lepszy lol), ale konkurencja zawsze w cenie :)

Boję się że przez najbliższy rok lekko będzie wojna na pół plotki, jakieś niby przecieki i mało rzetelnych i formacji a sama bańka marketingowa...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

dla, tego

eyesbleeding.jpg

Co do samej konsoli to te wszystkie śmieszne k mnie nie interesują, ale jak będzie wsteczna kompatybilność i będzie co grać na premierę to może to być pierwszy PS, którego kupię na premierę. Chyba że ciągle będą wychodzić dobre gry na ps4, wtedy lepsza konsola nie będzie mi zwyczajnie potrzebna. 

A że kogoś w ogóle interesuje co zrobi microsoft to mnie dziwi, bo komu potrzebny średni pecet bez klawiatury, myszki i strategii?

Edytowane przez xavris
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×