Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Bardzo czekam teraz na ruch MS, niech oni rzucą co majo...

Boję się że przez najbliższy rok lekko będzie wojna na pół plotki, jakieś niby przecieki i mało rzetelnych i formacji a sama bańka marketingowa...

a czy wlasnie nie leci inside xbox czy cos?

Tak, czekanie na kolejny ruch i patrzenie na pole walki niczym strateg to calkiem fajna zabawa.

Tyle ze i tu w pelni sie zgadzamy ponad rok czeka nas marketingowej batalii oraz prezenia muskułów.

A nie oszkujmy sie patrzac na E3 - 2013 i 2014 pamietamy - i zeby nie bylo nie tyczy sie to tylko potkniecia MS, ale takze tego co mowilo Sony. (PS Now to chyba najlepszy przyklad).

Wiec obiecanki macanki a glupiemu radosc jak mawia stare porzekadlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan w sumie to sensowny ruch jebnac z dupy zapowiedzią o 8k akurat przed konfa konkurencji.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

@MagEllan w sumie to sensowny ruch jebnac z dupy zapowiedzią o 8k akurat przed konfa konkurencji.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Ale kto to bedzie łykal?

Nie wiem naprawde ze mnie stara zrzęda ale: 8K, 16K, 24K (no chyba ze o 24 karotowym zlocie mowimy :) ) toz to tylko walka na cyferki...

To cos jak z telefonami 2, 3, 4, 5 wicyj obiektywow.

 

Ogolnie mam wrazenie ze to walki na cyferki ktore nie musza przekladac sie na doswiadczenie uzytkownika.

Innymi slowy - czyny! tzn gry w akcji przyklad RDR2 (wyglada dobrze na kazdej konsoli na niektorych lepiej). Ale pelne 4K ma na XOX i nie musze znac specyfikacji tera-flopow czy pozniej-flopow.

 

Ja rozumiem ze to forma budowania hajpu, wiesz co bedzie kolejne przesciganie sie na bardziej szczegolowa specyfikacje (to pewnie jak konsole juz wyjda). Bo badania pokazaly ze ludzie chetniej wybieraja produkt z dluzsza specyfikacja nawet jesli nie rozumieja co tam jest napisane i nawet jesli ten z dluzsza ma gorsze parametry.

Tutaj stary przyklad ktory podaje w odniesieniu do specek - moj stary compact 5Mpix Cannon, gdzie ktos chcwalil sie swoja 12Mpix manta - chyba o jakosci zdjec i ich porownaniu mowic nie musze.

 

Innymi slowy finalnie nie liczy sie specka sprzetu a to jak ten dziala jak dzialaja na nim gry, jak dobrze sa pod ten sprzet zoptymalizowane.

A jesli chodzi o takie dane no to trzeba bedzie poczekac az do po premierze kiedy piewsze gry zarowno ze wstecznej jak i wydane juz pod kolejna generacje beda testowane zarowno przez uzytkownikow jak i serwisy pokroju DF.

A i wiadomo ze chcemy swietnych gier z dobra grafika. Sama grafika nie uczyni wydmuszki dobra gra, a bywaja gry dobre ze skromniejsza oprawa, sa tez przyklady gier gdzie przez niedociagniecia graficzne (a celowanie w bardzo dobra oprawe) gra moze cierpiec (dystans ladowania i pojawiania sie obiektow to jeden z przykladow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to każdy szanujący się gracz, który gra dla grania a nie dla patrzenia jak mu piksele płynnie się zmieniają, wie, że k jest g warte.

Siłą konsoli jest to, w co na nie można zagrać. Jeżeli konsola nie ma tłustych exów to jest niczym więcej jak upośledzonym pecetem, bo pogra się w to samo co na pececie, tylko wygląda gorzej a maila się nie napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, xavris napisał:

Ale przecież to każdy szanujący się gracz, który gra dla grania a nie dla patrzenia jak mu piksele płynnie się zmieniają, wie, że k jest g warte.

Siłą konsoli jest to, w co na nie można zagrać. Jeżeli konsola nie ma tłustych exów to jest niczym więcej jak upośledzonym pecetem, bo pogra się w to samo co na pececie, tylko wygląda gorzej a maila się nie napisze.

Przesadzasz.

Zalezy od gracza.

Po pierwsze - nie kazdy chce miec PC w salonie.

Po drugie - sa ludzie ktorych interesuja gry w ktore moga zagrac i ile bedzie ich to kosztowac - dla tych jest XGP

Wiec Sony i MS krocza inna droga.

Sony kroczy droga EXy sprzedaja nam sprzet a jak juz kupimy gracza to moze cos jeszcze kupi.

MS idzie w uslugi

Kazdy moze wybrac co mu bardziej pasuje lub moze kupic obie konsole.

 

Przykladem ze Sony nie umie w uslugi jest PS Now, wprodzili to w Szwecji nawet nie dostalem maila od PS (a srednio ze 3-4 tygodniowo my wysylaja)

I tutaj tez pojawia sie problem Sony nie wie co z ta usluga zrobic? Czy to cyfrowy abonament z opcja sciagania czy jednak Streaming.

Szczerze jesli podbija rozdzialke do 1080p to czesc z exow (to nic ze 3 lata lub wiecej po premierze) bedzie mozna ograc w PS Now na PC.

Wiec MS ma droge klient placi dajmy mu zawartosc niewazne PC czy konsola.

Sony stoi w rozkroku - a jak spojrzysz na liste exow w PS Now ktore ograsz na PC to jest tego troche (choc aktualnie w streamingu 720p to padaczka jest, ale zakladam ze zrobia z tego w koncu 1080p bo wstyd).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony planuje Plus Premium, który zapewne będzie kontrą na Game Passa. Do tego właśnie trzymają PS NOW. Dorzucą go do Plusa i po problemie. Kto chce to ma ogromną bibliotekę starych gier, pewnie coś nowego od czasu do czasu wrzucą. Cena pewnie też pójdzie w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Patricko napisał:

Sony planuje Plus Premium, który zapewne będzie kontrą na Game Passa. Do tego właśnie trzymają PS NOW. Dorzucą go do Plusa i po problemie. Kto chce to ma ogromną bibliotekę starych gier, pewnie coś nowego od czasu do czasu wrzucą. Cena pewnie też pójdzie w górę...

No ale chyba planuja to jako opcje...

Bo patrzac na cene PS Now i fakt ze ludzie z US, UK, DE i innych krajow mowia za drogo to srednio widze kasowanie tych ile to jest 12-13eur miesiecznie za granie online.

Chyba ze zrobia jak MS, czyli ci co maja PS Now automatycznie maja plusa, a stary plus zostaje jak byl.

Ciekaw jestem co dalej z ta usluga zrobia - kiedy Stadia i MS chca isc w granie na kazdym urzadzeniu Sony udalo sie (mimo iz byli z duzych pierwsi) ten pomysl zabic przez wyrzucenie wsparcia dla PS V, BD playerow i TV.

 

Otwarcie sie na PC tez nie wszystkim pasuje, choc fanatycy Sony (wnoszac po komentach na PPE) maja tutaj podejscie dwojakie:

- na strusia - PS Now mnie nie interesuje, nie ma go w PL chowam glowe w piasek i nie widze.

- recjonalizacja - Dalej placisz Sony wiec to dalej EX nawet jesli ogrywasz na PC (a ci sami twierdza ze XO nie ma exow).

 

Nie oszukujmy sie poki beda triale poty ludzie beda kombinowac. Jakos w maju zamierzam przetestowac i porownac stream vs pobrana gra - acz wyniki tych testow sa latwie do przewidzenia.

To co mnie interesuje to czy po oficjalnym uruchomieniu uslugi w SE cos sie poprawilo. Bo moje poprzednie testy wypadly dosc blado (gry od CM z ery PS3 prawie niegrywalne zrzucam to na input lag bo ta sama gra odpalona bezposrednio na PC dzialala bdb, KZ:SF dalo sie w to grac ale bez szalu a i kompresja i 720p rodem z poprzedniej generacji raczej nie pokazalo piekna tej gry - przez piekno rozumiem detale i dopracowanie bo KZ SF byl tech demem).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie w chmurze to syf. Wiadomo, że jak połączą Plusa z Now to tylko z opcją pobierania gier. W chmurze to sobie janusz w szachy może grać A czy to dalej będzie Now, ile będą kasować, itd. to się dowiemy już podczas konfy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam podobnie jak @xavris. Patrzę na konsole przede wszystkim pod kątem gier, jakie mogą mi zaoferować. Co ma do zaoferowania xbox? Osiem abonamentów? Zapłać dodatkowo, a damy Ci dostęp do dziesiątek gier, w które i tak nie zagrasz? Ok, ściągniesz dwie-trzy, a cała reszta pozostanie w sferze nigdy niekończącego się backloga. Nie interesuje mnie napychanie kieszeni dodatkowymi abonamentami, styknie, że i tak płacę już za Plusa (będąc przy Microsofcie, miałbym to samo). Gdyby xbox zaoferował choć 1/4 tego, co ma w swoim portfolio Sony, to miałbym pod telewizorem obie konsole. To, że obecnie One X jest najsilniejszą konsolą, kompletnie mnie nie interesuje, gdyż co z tego? To, że zagram w multiplatformy w odrobinę lepszej jakości? Jedyne, czego zawsze mi brakowało w PlayStation, to pad od xboxa. Niestety, ale Japonia to taki naród, który nigdy nie przyzna, że Ameryka zrobiła coś lepiej, dlatego już do śmierci będziemy skazani na design padów znany od zawsze.

 

Oczywiście, rzucanie hasła 8k support, to zwykła PRowa papka, która ma na celu przyciągnięcie uwagi. Trzeba jednak pamiętać, że z drugiej strony padły też inne, bardzo konkretne informacje, które już zdecydowanie lepiej przemawiają do wyobraźni. Kompatybilność z PS4? Jestem na tak, o ile zadziała to na takiej zasadzie, że wkładam płytkę z Pająkiem z PS4 i gram. Jeśli wycwanią się i grę trzeba będzie kupić ponownie, to niestety czerwona kartka. SSD? Jestem na tak, brakowało mi tego już na obecnej generacji. Fizyczne nośniki, to też mnie uspokoiło, bo jestem tradycjonalistą. Konsola to konsola, gry są najważniejsze, to zawsze była tożsamość Sony. Każda z ich konsol kojarzy się głównie z exami, taka jest prawda. Czy człowiek weźmie na tapetę PS One, PS2, czy każdą kolejną, każda z nich miała solidny zestaw gier na wyłączność. Bez tego byliby niczym i bujaliby się w branży daleko za Nintendo.

 

Dla mnie xbox nigdy nie miał własnej tożsamości jako marka, a obecna generacja to już apogeum. Dla kogo jest ten sprzęt? Czym się wyróżnia? Mam wrażenie, że stoją w rozkroku i to solidnie. Z jednej strony idą w te usługi, Goldy, EA Accessy itd, a z drugiej jednak podkupują jakieś studia i odgrażają się, że będą dostarczać ileś tam exów AAA w regularnych odstępach czasu. Jeśli miałbym być więźniem xboxowych abonamentów, to ja dziękuję za takie granie. Wolę sam decydować w co chcę grać, płacić za grę, ograć, sprzedać i wybrać kolejny tytuł. Keep it simple. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie "netflixowe" podejście do grania, to może być przyszłość za 10 lat, ale póki Sony daje mi tradycyjny model rozrywki, to ja to wybieram. Kupię PS5, czy jak to tam będzie się nazywało. Kupię gry. I będę grał.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bartek_Red napisał:

Ja uważam podobnie jak @xavris. Patrzę na konsole przede wszystkim pod kątem gier, jakie mogą mi zaoferować. Co ma do zaoferowania xbox?

O, czyli jednak nie przesadzam, bo ktoś się ze mną zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox jest lepszą konsolą ale bez exów, z masą fajnych abonamentów, lepszym padem, onlinem, możliwościami cebulowania.

 

PS4 odpalam tylko dla exów. Gdybym miał wybierać tylko jedną to wiadomo że PS bo gry są najważniejsze , ale w obecnych czasach gdy telefon kosztuje 6k wydanie 2k na drugą konsolę już nie boli tak jak dekadę temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wezmę konsole na premierę i będzie się kurzyć większość czasu jak zawsze :vxoAZzf:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k nawet jeśli mają być to filmy, to jest to zwykły marketingowy bełkot. Telewizory 4k jeszcze się na dobre nie przyjęły, ludzie nawet do dziś nie wiedzą co to 4k, a ci wyjeżdżają z 8k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas najpopularniejsze są filmy DVD, 4K UHD kosztują 150 zł, już widzę jak wszyscy rzucają się na 8k

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generacja zazwyczaj trwa jakieś 5-6 lat. Standard 8K spowszechnieje do 2025 dlatego wsparcie 8k ma sens. Inna sprawa to, że gierki aaa na bank nie będą działać w natywnym 8k ale raczej korzystać z różnych technik...

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. żeby nie było, że mam coś przeciwko... fajnie, że idą do przodu, ale czy 8k jest tym co musi być na ten czas? Myślę, że upragnionym rozwiązaniem byłoby natywne 4k w 60 ramkach. Bo szczerze powiedziawszy ile ludzkie oko może widzieć szczegółów? Nie wszyscy siedzą blisko telewizora, aby widzieć różnice między 8k i 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głownie o marketing z 8K. Sony pewnie nie chce zostać w tyle skoro nawet google zapowiedziało wprowadzenie 8k w stadii. Wsparcie w jaimś stopniu będzie możliwe ale raczej w podobnym stopniu jak 4K na ps4 pro.

Jeśli chodzi o natywne 4K i 60fps na kolejnej generacji to życie nauczyło podchodzić sceptycznie do czegoś co powinno wydawać się oczywiste na konsolach :jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, 8k... Szumnie zapowiadane  w 2013r  4K60fps dalej funkcjonuje gdzieniegdzie. A minęło 6 lat. Także te 8k to raczej chłyt marketingowy niż zapowiedź czegoś namacalnego. 

Dla mnie najważniejsza funkcja nowej konsoli to wsteczna kompatybilność. Z moim tempem ogrywania tytułów, to do czasu premiery będę miał taki backlog gier, że nowej konsoli nie kupię jeszcze długo. No chyba, że będzie wsteczna kompatybilność :awesome:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wstecznej to jeszcze kluczowe jest czy to będzie 1:1 (z ewentualnymi korzyściami SSD) czy Enhanced.

 

Jeżeli 1;1 to i tak wszystkie hity dostaną remaster "8K" za które trzeba będzie kolejny raz zapłacić full price

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowy PS moze kosztowac i 3.5 tys byle zapewnil przeskok wzgledem PS4. Dysk SSD czy wsteczna kompatybilnosc to zbyt malo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wstecznej to jeszcze kluczowe jest czy to będzie 1:1 (z ewentualnymi korzyściami SSD) czy Enhanced.
 
Jeżeli 1;1 to i tak wszystkie hity dostaną remaster "8K" za które trzeba będzie kolejny raz zapłacić full price
Mogli by jednak obrać drogę MS i Enhancedy rzucać :)

BTW: W sumie to aż żal że SSD nie jest standardem dalej a jedynie cudem nextgenu :(

SSD 1TB Samsung Evo 860 to pińćset kilka PLN ów.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma raczej drogę remasterów i zarabiania 2 raz na tym samym. Z kluczowych gier z PS3 tylko MGSIV nie ma remastera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ogrywam staroci na nowych konsolach więc wsteczna jedynie do gier wychodzących na przełomie generacji żeby nie kupować x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełom generacji jest najbardziej płodny jeżeli chodzi o mocne pozycje,

 

Jednak z perspektywy czasu lepiej poczekać i ograć na nowym sprzęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dziś sobie w mordę pluje, że kupiłem gtaV i diablo3 na ps3 :siara: ale ciężko było się powstrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×