Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

Przytuli się nowe single od sony, tutaj akurat wyśmienicie sobie radzą.

Specyfikacja techniczna 4k,8k to tylko dla gówno-wojenek fanbojów się nadaje, tak w praktyce nic nie będzie takie jak zapowiedzą. Kolejne rozczarowania  ja na szczęście mam to gdzieś, ale pewnie nie jedna dupa pęknie u niebieskich i zielonych :30vm3cw: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja podobnie. GTA V PS3 wrzesień, konsola PS4 listopad

 

Już pomijam gorszą grafikę, wersja na PS3 dostała 2 pacze na krzyż i online za chwilę umarło bo niczego tam już nie dodawali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wytrzymałem i 2 raz na PS4 kupiłem... :)

A teraz jeszcze NA XboxOne X, bo PS4 PRO ex only..

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pablos_83 napisał:

No ja podobnie. GTA V PS3 wrzesień, konsola PS4 listopad

 

Już pomijam gorszą grafikę, wersja na PS3 dostała 2 pacze na krzyż i online za chwilę umarło bo niczego tam już nie dodawali.

 

Bez przesady. Przez 2 lata patche wydawali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox One X, sznuje przede wszystkim za mnóstwo nowości które kupiłem prawie za darmo w argentyńskiej promocji. Tam gdzie na Sony kupiłbym jedną nowość to na zieloną konsolę kupiłem 6.
Pad od Xbox jest wygodniejszy choć podobno ma input lag o 4ms. większego od Ps4.
Dużym plusem Xboxa, jest jak dla mnie wsteczna kompatybilność bo ominęła mnie poprzednia generacja a te gry w większości są mocno odpicowane i nie są w dodatku takim rakiem jak obecne gry.
Bardzo mnie cieszy czytnik CD i BR 4k - bardzo brakuje tego na PlayStation.
Jest tez kilka exów, w tym świetna Forza Motorsport 7, która jest dużo lepszą od GTS na Ps4.

Obecnie w domu mam 3 konsole i z każdej korzysta mi się wyśmienicie. Bez problemu mogę grać na każdym padzie bo to dosłownie kilka chwil by się przestawić i zapomnieć o wcześniej używanym.

Zaś w nową generacje chciałbym wejść z jedna dużą konsola plus Nintendo i jeśli potwierdzi się to co już wiemy o Ps5 to ja już wiem, że XOX2 raczej nie zagości w moim salonie a obecny klocek służyć będzie do BR i CD.
Bez dwóch zdań najważniejsze są gry i dopóki MS się nie obudzi to raczej bezsensu będzie trzymanie dwóch dużych konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szach Mat M$ zapowiedział natywne 8K w 60fpsach...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, a gry będą?

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa jak najbardziej, jakieś tech demo się znajdzie

Nie no żarcik, nic nie zapowiedzieli....

Warto czekać spokojnie i obserwować bo to co teraz mówią a co będzie naprawdę to 2 różne rzeczy...

Nic tu nie przesądza na korzyść konkretnego obozu bo każda obietnicą, to ustawiony teatrzyk.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnąłbym zaznaczyć, że M$ obiera teraz taktykę "poczekajmy aż Sony wyda swoją konsolę, żeby wydać później mocniejszą" i próbuje złapać ludzi na lepsze podzespoły, nieprzerwanie olewając to co dla graczy liczy się najbardziej, czyli mocne ekskluzywne tytuły.

 

Bawi mnie jak fanboye M$ porównują bez przerwy XOX z Pro i odnoszą się do większych możliwości jakie obecnie zapewnia One (natywne 4k itp.), kompletnie pomijając fakt, że najnowsza konsola Microsoftu jest o cały rok młodsza od Pro, więc raczej nietrudnym wyzwaniem było dla firmy wydać mocniejszy sprzęt niż konkurencja.

Ci, którzy liczą każdą klatkę i pixel na ekranie spuszczają się przy premierach gier 3rd party, a nowych, dobrych gier na wyłączność X'a jak nie było, tak nie ma. (Do dzisiaj nie jestem w stanie pojąć decyzji o anulowaniu Scalebound. Była to gra dla której rozważałem kupno X'a)

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli anulowali to musieli mieć powód, chyba sam Spencer anulował ten projekt? Stawiam, że gra była po prostu crapem z ładnym trailerem, czyli nic nowego dzisiaj. Może kiedyś wypłyną jakiś gameplaye i wtedy będzie można ocenić.

Co do exów to MS po raz enty pokaże Gearsy, Halo i Forze pewnie i tyle wystarczy, hamburgery dostaną palpitacji z ekscytacji i tyle wystarczy. Nie mówię, że to złe gry, ale coś świeżego by się im w końcu przydało, bo Sea of Thieves czy State of Decay to hity AAA nie są. Chociaż Halo ma być chyba rebootem, także jestem ciekawy co tam wymyślą. Mają nowe studia, które hucznie zapowiadali ostatnio, także najwyższa pora na nowe IP.

Ja się cieszę, że Sony poszło w to całe "no loading times". Jak im się rzeczywiście uda tak mocno skrócić loadingi to będzie to rewolucja. Wbudwany dysk 2tb ssd to będzie to, resztę można ogarnąć na zewnętrznym w razie czego. No, ale życie pokaże ile z tego będzie prawdą, nawet jeśli zejdę do kilku sekund w większości gier to i tak będzie dobrze.

O 8k się nawet nie wypowiadam, a 4k to max w 30 klatkach. Obecnie devy nie są w stanie wycisnąć 60 przy 1080p bez ogromnych kompromisów, więc na to 4k bym sobie takich nadziei nie robił. Zresztą chyba każdy jest tego świadomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede szczesliwy jak choc 1/3 przed premierowego belkotu bedzie miala odzwierciedlenie w rzeczywistosci. I mam wielka nadzieje ze szybkie czasy ladowania to nie jest wielka sciema. 

 

Nie skreslam opcji " Xbox pod TV" ale Microsoft musi sie postarac i wydac cos wiecej niz " gry do abonamentu" bo growy Netflix do mnie nie przemawia i watpie zeby sie to mialo zmienic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ktos liczy na 2TB SSD? :vxoAZzf:

Widze to tak - standardowo beda wsadzali dysk hybrydowy lub macierz maly ssd plus duzy hdd, cos jak Apple w swoim Fusion Drive. Zapewne bedzie tez opcja z samym dyskiem 1TB SSD za +1000zł w cenie ktory tez bedzie raid’em dwoch 512 SSD dzieki czemu uzyskaja zarypiste transfery .. znowy patent z kompow Apple. 2TB SSD brzmi nieralnie w kwestii kosztow. Wystarczy popatrzec po ile drozej wychodza laptopy z dyskami wiekszymi niz 512GB. 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, hacker25 napisał:

8k nawet jeśli mają być to filmy, to jest to zwykły marketingowy bełkot. Telewizory 4k jeszcze się na dobre nie przyjęły, ludzie nawet do dziś nie wiedzą co to 4k, a ci wyjeżdżają z 8k.

 

Zle do tego podchodzisz. Jestes obciazony "przeklenstwem wiedzy". Innymi slowy jestes swiadomy. 

Panie drogi ludzie kupuja bo patrza na cyferki i przyklady podawalem powyzej. I wbrew pozorom to nie jest mala grupa. 

A potem widzisz takiego pana ktory kupuje najtanszy 4K (low end ktory pewnie parametry samej matrycy poza rozdzialka) ma gorsze nizli srednio-wysoka polka full HD w TV ktory ma pare lat. Bo uslyszal 4K. 

 

22 godziny temu, pablos_83 napisał:

U nas najpopularniejsze są filmy DVD, 4K UHD kosztują 150 zł, już widzę jak wszyscy rzucają się na 8k

DVD panie to padaczka jest, no chyba ze ktos kupuje tanio zeby miec poczucie legalu a potem sciaga kopie zapasowa z netu w wysokiej rozdzialce. Mam skromna kolekcje filmow DVD ktora gromadzilem przez lata (masa promocji np limitowany fight club z komentarzem rezyserskim i aktorow - za 20pln zal bylo nie brac) ale niestety jak jakis czas temu wrzucilem plytke do konsoli (Format obrazu w TV ustawiony na nieskalowany) to na 42" full HD mialem obraz wielkosci pocztowki. Jak to rozciagnalem to wygladalo to koszmarnie. 

BD (standard) zeszly z ceny i kosztuja tyle co kiedys DVD a skoku jakosciowym nie ma chyba co dyskutowac (szkoda ze przez pierniczona regionalizacje filmy nie maja w calym EU polskich napisow bo w Szwecji mase BD mozna kupic w cenach 20-42pln), Co do UHD BD to na te tez czesto sa promocje i ceny w granicach 42-84pln (no ale to w biednej Szwecji). 

 

19 godzin temu, pablos_83 napisał:

Co do wstecznej to jeszcze kluczowe jest czy to będzie 1:1 (z ewentualnymi korzyściami SSD) czy Enhanced.

 

Jeżeli 1;1 to i tak wszystkie hity dostaną remaster "8K" za które trzeba będzie kolejny raz zapłacić full price

sony pokazalo ze na remasterach mozna zarobic. Wiec wcale bym sie nie zdziwil jesli dajmy na to takie TLOU 2 wyjdzie w pudelku na PS4, oraz nowym na PS5.

Jako 2 wydania oferujace rozna jakosc. 

 

19 godzin temu, czacha79 napisał:

Jak dla mnie nowy PS moze kosztowac i 3.5 tys byle zapewnil przeskok wzgledem PS4. Dysk SSD czy wsteczna kompatybilnosc to zbyt malo.

Ale co rozumiesz przez przeskok? 

Patrzac na moje wlasne testy - PS3 vs PS4 (ten sam tytul), czy PC vs PS4 (ten sam TV jako wyswietlacz i ten sam tytul). Dochodze do wniosku ze powoli juz dobijamy do pulapu gdzie graficznie zmiany moga byc mniejsze. Sztuczki techniki itd pokazaly ze mozna zrobic swietnie wygladajace gry. Tak owszem RT, ale ten w dazeniu do realizmu (co pokazalo pare materialow) moze powodowac ze gra jest mniej czytelna (gra swiatlo cienia i zaciemnienie niektorych czesci obrazu). 

Roznice robia: rozdzialka (natywna vs nizsza), oraz plynnosc. 

Pierwsze czego bym sobie zyczyl skoro konsole to i tak custom build PC (x86) to cos co pojawilo sie w tej generacji a wiec wiecej opcji zwiazanych z grafika (pCARS i suwaki do FoV, przelaczniki lens flare itd, ustawienia plynnosc vs rodzielczosc itd). 

I teraz jakich opcji bym sie spodziewal (nawet kosztem parity). 

1080p @ 60fps - no to jest must moim zdaniem. 

4K @ 60fps  - tutaj moze to byc albo lekkim kosztem jakosci grafiki, albo kosztem rozdzialki (np 1800p)

4K @ 30fps - ale te 30 ma byc zelazne jak morde strzelil ma miec idealnie rowny frame pacing 

8K - pomijam bo tutaj zakladam beda rozne sztuczki itd. 

Graficznie? nie widze co jeszcze mozna by zrobic - no moze Wieska z ultra z PC w 60 ramkach i z hairworks. 

Bo zarowno z moich testow jak i z materialow DF w czesci przypadkow wnioski sa takie - sa roznice ALE widac je tylko jesli odtworzymy gameplay z 3 razy wolniej, lub zrobimy zoom x2 x4 na statycznym obrazku. Konia z rzedem kto to dojrzy w trakcie rozgrywki. Przykladem moze tutaj byc DooM 2016 i dynamiczna rozdzialka. Ni jak tego nie widzialem grajac na PS4 amator. A dzieki temu kreatywnemu podejsciu moglismy cieszyc sie 60fpsami. 

Dla to ma byc maszyna do gier ktora po prostu dziala - innnymi slowy oczekuje dopracowanych gier a nie tego co bylo na poczatku tej generacji czyli szumnych zapowiedzi a potem okazalo sie ze takie WD nie dalo rady w 1080p i na premiere mialo 900p, to samo Unity pomijam juz zjepsuta optymalizacje (znaczy jej brak). 

I tak Tlou remaster to moim zdaniem jest zenada - odblokowany frame rate mily dodatek ale kosztem cieni ktore byly chyba robione w pixel arcie i wygladaly ohydnie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MagEllan napisał:

 

Zle do tego podchodzisz. Jestes obciazony "przeklenstwem wiedzy". Innymi slowy jestes swiadomy. 

Panie drogi ludzie kupuja bo patrza na cyferki i przyklady podawalem powyzej. I wbrew pozorom to nie jest mala grupa. 

A potem widzisz takiego pana ktory kupuje najtanszy 4K (low end ktory pewnie parametry samej matrycy poza rozdzialka) ma gorsze nizli srednio-wysoka polka full HD w TV ktory ma pare lat. Bo uslyszal 4K. 

 

 

Panie drogi, nie mówię tylko o graczach ale zwykłīch użytkownikach telewizorów. Pracuję w filmowej branży, zdarza mi się wykonywać komercyjne zlecenia i gdy pytam klienta o rozdzielczość 4k, to nie wiedzą co to jest, a nawet zdarza się, że nie wiedzą co to Full HD. Mówię oczywiście o naszym rynku. Nawet do tej pory większość filmów które wychodzi na rynek nie są dostępne w wersji UHD. Moim zdaniem za wcześnie i jest to tylko niepotrzebny chwyt. Rozważać można, a czy wprowadzać to nie wiem. Tak jak mówiłem wcześniej, niech się ogarną najpierw z natywnym 4k w 60 klatkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hacker25OK, Twoje doswiadczenia. Tylko pytanie co wybieraja skoro nie wiedza? i jak wybieraja? bo ktos im polecil bo somsiad ma? 

I to wlasnie sa moje doswiadczenia. Od dawnej w kompaktach wojny na megaPixele, przez to co widzialem w polskich marketach z elekronika po ktorych nieco sie wlocze bedac w PL.

W pelni sie zgodze z ostanim zdaniem, ogarniac mniejsze kroczki to jest to czego oczekujemy (jako swiadomi klienci).

Zamiast pchac sie w 4K lub nie do konca 4K + sztuczki czy nie lepiej bylo ogarnac 60fps w 1080p? No wg mnie lepiej, ale nie tak dziala marketing oni bija sie na cyferki. 

Czy zamiast wspominac cos o 8K  jako future proof/przyszlosciowe rozwiazanie, nie lepiej skupic sie na 1080p i 60fps, 4K i 60fps. Bo nie oszukujmy sie kazdy kto choc troche gral w tej generacji w gry albo trzymajace albo celujace (i bedace blisko) wartosci 60fps odczul juz roznice.

Multi i to zeby nikt nie mial przewagi ze wzgledu na ustawienia graficzne czy liczbe klatek to niechaj sobie ogarniaja jak chca. Ale singiel powinniec miec wybor - bo dalej sa gracze ktorzy moga wolec wodotryski graficzne kosztem klatek vs ci ktorzy wybiora moze ciut ubozsza grafe (a bywa ze roznice sa znikome) i beda woleli grac w 60fps. 

 

Tyle ze to ze my sie w tym mozemy zgadzac to nic nie znaczy bo marketing chce wincyj: wieksze cyferki i jeszcze wieksze cyferki. Lub mniejsze jesli chodzi o loading times. 

To doskonale pokazaly prezentacje Appla nowe urzadzenie jest 15% ciensze od poprzdniej wesji tyle ze w praktyce przeklada sie to na 0,8mm (5,5 vs 6,325). 

Walic cyferki jedyne co sie liczy to mozliwosci a tych nie poznamy poki urzadzenia nie wyjda (mam na mysli nowe PS i nowego XO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawiła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie zmiana polityki Sony, co do ujawniania nowej konsoli. Wcześniej organizowali wielkie eventy, przed którymi mogliśmy liczyć jedynie na jakieś plotki i niesprawdzone przecieki. A teraz? Cerny jedzie sobie na wywiad z devkitem i telewizorem. Przypuszczam, że ten celowy ruch Sony ma na celu wybadanie reakcji i nastrojów, cała rzesza stażystów siedzi pewnie teraz i w pocie czoła analizuje każdy wpis w social mediach, na portalach i forach tematycznych :kaz:

Gdyby przełożyć to na branżę filmową, to dostaliśmy teaser do trailera, w dodatku bez obrazu, z samym dźwiękiem. W każdym razie możemy mieć pewność, że ruszy teraz cała zaplanowana machina marketingowa i co jakiś czas będziemy karmieni nowymi informacjami. Pytanie brzmi, kiedy dokładnie nastąpi wizualna prezentacja nowego sprzętu. Jeśli premiera miałaby nastąpić w listopadzie/grudniu 2020, to spodziewałbym się, że odpalą bombę przed kolejnym E3, aby skraść show. Chyba, że konkurencja pokaże nowego X'a w pełnej krasie już tego lata, to pewnie nieco przyśpieszy cały proces.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie teraz sony dzwoni po całym świecie i próbuje sprzedać 20 mln dysków hdd, bo jednak wyszło, że ludziom spodobała się wizja dysków ssd? Bardzo możliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje zmiany rozdzielczości a co za tym idzie płynności animacji powinny być zaimplementowane w sofcie konsoli i producencie gier powinni to uwzględniać. Sony powinno postawić taki warunek i kropka, bo inaczej będzie tak jak do tej pory, że niektóre gry mają opcje graficznie inne nie... Rozumiem, że producenci gier chcą zaprezentować swoje produkcje z jak najlepszej strony i w tym przypadku grafika/rozdzielczość/efekty wychodzą na pierwszy plan, bo klienci w większości kupują oczami więc nic dziwnego, że marketing konsol opiera się na wyścigu zbrojeń (nintendo jest wyjątkiem ale też nie pociągnie wielu tytułów). 

Zmierzam do tego, że konsole muszą wspierać wysokie rozdzielczości, żeby marketing działał korzystniej na sprzedaż gier i konsol. Wyobraźcie sobie, że odpalacie trailer czy gameplay gry na PS5 w 2021 w 1080p na telewizorze UHD 65 cali i jakie są wasze pierwsze wrażenia (ktoś kto ma duży i sensowny TV powinien wiedzieć co mam na myśli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartek_Red napisał:

cała rzesza stażystów siedzi pewnie teraz i w pocie czoła analizuje każdy wpis w social mediach, na portalach i forach tematycznych

No jeszcze by tego brakowalo :) narzedzia sa do tego wtyczki/connectors i panie zassysa sie dane na ogromna skale :)

Przynajmniej czesc z mediow na to pozwala FB i Twitter to dwa przyklady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że PS5 powinno oferować już natywne 4K w każdej grze. A przynajmniej w przytłaczającej większości, tak jak jest z 1080p na podstawowym modelu PS4 (i Slim). 

Może się mylę, ale czy gracze nie byliby usatysfakcjonowani, gdyby w grach działających w 4K/30fps, konsola oferowała np. płynność 60 klatek, ale rozdzielczość 1440p? Jedynie upscalowane do 4K z tej rozdzielczości. Chyba byłoby to wykonalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natywne 4K to ma Xbox One X w połowie gier

 

4K 60fps to powinien być standard w każdym z nex genów

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radził bym przygotować się na kolejne rozczarowania, będzie mniej bolało ;)

 

niby-czowiek-wiedzia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pablos_83 napisał:

Natywne 4K to ma Xbox One X w połowie gier

 

4K 60fps to powinien być standard w każdym z nex genów


są studia które mają wyyebane na optymalizacje swoich gier na konsolach. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy jeśli sony nie postawi ultimatum z minimalną rozdzielczością czy klatkażem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pablos_83 napisał:

4K 60fps to powinien być standard w każdym z nex genów

:yao:

Pomarzyć sobie można. O 4k 60fps to nawet na PC'tach trudno, nie wspominając nawet o cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, bany® napisał:


są studia które mają wyyebane na optymalizacje swoich gier na konsolach. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy jeśli sony nie postawi ultimatum z minimalną rozdzielczością czy klatkażem

Jesli postawi takie ultimatum to bedziemy

dostawali gry z kiepska liczba detali, doczytami tekstur itd bo producent bedzie musial za wszelka cene zapewnic te durne klatki i rozdzielczosc .. ta cena beda detale. Chrzanie 60fps, wole ladniejsza grafike ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×