Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

Ten patent to raczej devkit albo jakiś inny dziwny wynalazek. Devkity PS zawsze wyglądają conajmniej dziwne poza tym w historii PlayStation jeszcze się chyba nie zdarzyło żeby wygląd konsoli wyciekł przed premierą. Pewnie znowu postawią na prostą, nie wzbudzającą mieszanych uczuć konstrukcję

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że paskudna , ale po tym niewypale w obecnej generacji, następna konsola musi być po 1 cicha, po 2 cicha i po 3 cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bany® napisał:

Ten patent to raczej devkit albo jakiś inny dziwny wynalazek. Devkity PS zawsze wyglądają conajmniej dziwne poza tym w historii PlayStation jeszcze się chyba nie zdarzyło żeby wygląd konsoli wyciekł przed premierą. Pewnie znowu postawią na prostą, nie wzbudzającą mieszanych uczuć konstrukcję

Szczerze watpie dev kit Ps4 wygladal jak klocek z lekimi wygieciami na przodzie. 

maxresdefault.jpg

dev kit ma sie nie przegrzewac, dzialac, i co wiecej pozwalac na wydobicie informacji na temat tego jak dane oprogramowanie (gra) radzi sobie na konsoli. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten patent raczej by nie miał problemów z przegrzewaniem :LUL:w zasadzie jest to klocek o zaokrąglonych brzegach z dodatkowym wcięciem w kształcie "V" na pro wentylacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dev-kit.... Link

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany® napisał:

Czyli jednak dev-kit.... Link

wiem widzialem newsa. 

Bardzo ciekawe bo jak widziales PS4 to raczej taki box byl duzy pokraczny ale przypominajacy prostopadloscian. 

Ale zeby az jakiegos czlowieka od wzornictwa brac do robienia kosmicznego dev kitu? ja rozumiem ze chcieli zeby sie to nie przegrzewalo acz wyglada kosmicznie jak dla mnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś się pobawił...:seriously:

 Nie wierzę, że tak może wyglądać elektronika z segmentu premium pod koniec drugiej dekady XXI wieku.

Gdyby jednak japońscy designerzy chcieli być bardzo nowatorscy i faktycznie konsola miałaby tak wyglądać, to u mnie będzie leżeć przykryta serwetką ;) 

 

 

 

 

z25122910IH,Tak-moze-wygladac-PS5-lub-PS

 

 

 

 

* zdaję sobie sprawę z faktu, że to fan art.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasło Letsgodigital mrozi oddech, jeszcze jakby migotało różnymi kolorami :banderas:

A tak na poważnie, skośni byli zawsze minimalistyczni jeśli chodzi o wygląd, w zasadzie każdy ich design mi odpowiadał, więc nie przewiduję powyższych szaleństw przy ps5. 

Pewnie będzie znów jakaś prosta bryła z tandetnego plastiku :30vm3cw:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście plotkę, że mają wypuścić jednocześnie ps5 i ps5pro?  Ciekawe jakby to miało wyglądać cenowo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 2k za zwykłą i 3k za Pro. Pytanie tylko jak duża będzie różnica i czy rzeczywiście warto.

No i od razu nasuwa się pytanie, po co w takim razie wypuszczać uboższą wersję konsoli?
Możliwe, że Pro będzie miała jakieś dodatkowe funkcje, może więcej portów, wbudowany moduł VR czy coś w ten deseń, a moc mogą mieć taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że droższa wersja będzie miała dedykowany rdzeń do Ray Tracingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że główną różnicą to będzie rodzaj dysku ewentualnie jego pojemność. Przy SSD pojemność robi różnicę w cenie. Do tego mogą dojść aspekty typu brak czytnika plyt, możliwe że dadzą jakiś pro kontroler do droższej wersji

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą różne dyski, ale do tego raczej nie trzeba dodawac przyrostka pro. Ciekawe jakie będą pojemności? Przy dzisiejszych 100g  day one patchach wypuszczanie pojemności 256 mija się z celem. A słyszałem takie plotki, ze 256,500 i 1t.  Jakimś pro kontrolerem na wzór elite, tez bym nie pogardził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pro kontrolerze można zapomnieć już teraz. Przez całą generację nie wypuścili ani jednego oficjalnego, wątpię, żeby nagle przy PS5 się ogarnęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Patricko napisał:

No i od razu nasuwa się pytanie, po co w takim razie wypuszczać uboższą wersję konsoli?

Mysle ze taki sam jak w wypadku wielu innych sprzetow czyli low, mid i high end.

 

Z tym ze konsole w ujeciu tradycyjnym a wiec az do obecnej generacji byly jedne.

 

Moim zdaniem zbytnie rozdrobnienie nikomu nie sluzy i moim zdaniem pomysly wydawania wiecej nizli 2 konsol nie sa zbyt dobre (tak MS patrze na was - XOS Full Ditital, XOS, XOX - choc full digital bardziej uznaje za badanie rynku).

 

Przy 2 sprzetach nazwijmy to bazowy i dla hardcorow ma to moim zdaniem sens. Rynkiem rzadza kazuale, rodzice kupuja konsole dzieciom to jest spora baza klientali na bazowa wersje. Dodajmy do tego kraje o niskich zarobkach (i nie mam tu na mysli Polski a kraje gdzie ludzie jeszcze slabiej przędą) i do tych klientow tez trzeba trafic.

Dla reszty czyli graczy ktorzy chca miec lepszy sprzet, lub ludzi w krajach gdzie wiekszy wydatek nawet jesli kupuje sie konsole dzieciakowi nie jest problemem bedzie hardcore edition.

I szczerze chyba wolalbym takie posuniecie bez wydawania nowych mocniejszych konsol w polowe generacji.

Bo jesli zrobia 2 na start i potem jeszcze kolejne wersje PRO no to moim zdaniem zbyt sie rozdrobnia.

 

A jak bedzie czas pokaze.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 wersje na start to imo najlepsze rozwiązanie, żeby w przyszłości nie wypuszczać kolejnej, a trafić do jak największej liczby osób. Jeśli będzie jedna, to albo kosztem słabego technicznego rozwoju, albo kosztem biedaków, których nie stać na sprzęt za 3-4k i to minimum moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś walka na konferencje i pokazy

 

o 22:00 State of play

o 24:00 Inside Xbox

 

Xbox pewnie znowu nic nie pokaże, bo nie ma co, to rzuci na otarcie łez 2 miesięczne AAA do game passa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że dwie wersje na start to dobre posunięcie. Pokryje większą cześć rynku niż pojedynczy produkt. Plus nie będą musieli wypuszczać w połowie generacji podpakowanej wersji.  Co do cen to zobaczymy, aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby droższa wersja kosztowała 3-4 tysiące. Nie uważam jednak, że jak kogoś z różnych względów nie stać na taki wydatek to należy go nazywać biedakiem... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie generacji pewnie też wypuszcza usprawnione wersję... Jeśli nie skupia się na wydajności to prawdopodobnie na rozmiarze i jakiś poprawkach (wersja slim).

 

Nie znam liczb ale jeśli obecna wersja pro podbiła sprzedaż w tej generacji to wątpię, żeby zmienili strategie w kolejnej i nie wypuścili mocniejszej konsoli również na półmetku...

 

Także konsol w kolejnej gen może być na prawdę sporo i ja osobiście nie mam nic przeciwko, bo uważam że lepiej jest mieć wybór niż go nie mieć 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że te pojawiające się co jakiś czas zachwyty developerów nad mocą i możliwościami nowych konsol to zabieg marketingowy? Dziwi mnie, że co kilka dni wpadam na artykuły tego typu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wydaje mi się żeby 6lat temu devi sie aż tak hajpowali, na dodatek przed oficjalną prezentacją... Możliwe, ze kolejna generacja będzie faktycznie droga i te działania mają na celu uświadomienie ludzi, że warto wydać na konsole no i później na ich gry rzecz jasna...

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zmusili ich do mówienia jak jest super, wersje konsol mogą się różnić, wiec nie wiedzą jaką dostanie plebs, zestawy które dostali pewnie są mocniejsze.

Czeka nas pewnie zimny prysznic, ale bany Ciebie interesuje tylko chmura, która może się okazać jeszcze większą porażką niż next geny :30vm3cw:]

Bany nie wierz w tą propagandę, czekaj na oficjalną zapowiedź nowej generacji, to wszystko ma na celu nabijanie wyświetleń a informacji konkretnych brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko analizuje ruchy... Nawet nie muszę zmuszać swoich szarych komórek do działania w tej kwestii, bo to się dzieje samoczynnie. 

Reasumując wygląda na to że devi chcą zadbać o dobrą sprzedaż konsol na starcie a powodów takiego działania może być kilka 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśni jak poznamy cenę.  Jak się okaże, że nexgeny będą kosztować 1500zł to będzie wiadomo, że będzie powtórka z rozrywki  :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×