Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście obstawiam cenę 2500 - 3000 zł i jedyne co się zmieni to właśnie ten wbudowany dysk SSD i granie w 4k 30fps z możliwością wyboru 60fps gorsza jakość. Nie czarujmy się. Ja wiem, że ten marketingowy bełkot potrafi robić sieczkę z mózgu, ale trzeba brać pewne rzeczy na logikę. Oni mają to sprzedać w 80-90 % zwykłym kowalskim co polecą za hasłami reklamowymi i raczej ich mało będzie obchodzić grafika itp, byle sobie pograć. Jeśli mam być szczery to ci co się faktycznie interesują nie są brani pod uwagę. Pod choinkę ma mama kupić synowi, czy dziewczyna chłopakowi, to się liczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznego skoku się nie spodziewam ale obstawiam cenę niższą niż 2000k. Sądzisz, że "zwykły kowalski" wyda na sprzęt 3000 tys. złotych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Przemek_07 napisał:

Technicznego skoku się nie spodziewam ale obstawiam cenę niższą niż 2000k. Sądzisz, że "zwykły kowalski" wyda na sprzęt 3000 tys. złotych??

Marketing!

ma nie tylko uswiadamac potrzeby ale takze je kreowac.

 

Spojrz na rynek telefonow komorkowych (i tak wiem ze telefon ma kazdy na konsole nie, ale nie o to chodzi) na przestrzeni dziejow wzrost cen jest wrecz kosmiczny.

I moim zdaniem nie do konca uzasadniony bo nie oszukujmy sie ilu uzytkowinkow telefonow mierzy ich czas reakcji w milisekundach? apka otwiera sie o ulamek sekundy dluzej na sredniopółkowcu (swoja droga w cenie flagowca sprzed 9 lat) co mnie to obchodzi.

A jednak miliony ludzi wywalaja kupe siana na cos czego albo nie wykorzyskuja albo nie potrzebuja - na bajery i wypchane gadzeciarstwem telefony.

 

Tendencja ta jest ogolna na rynku elekroniki wiec nie widze powodu dla ktorego konsole reklamowa przeskokiem technologicznym jak nigdy wczesniej nie mialy by miec wyzszej ceny. Ta z czasem bedzie spadac.

 

To czy reklamy beda mialy choc troche pokrycie w rzeczywistosci to sie okaze.

 

Wez tez pod uwage ze ceny robi sie pod rynki wiekszosciowe a nie mniejszosciowe. Innymi slowy bierze sie pod uwage moc nabywcza pieniadza krajow w ktorych konsol sprzedaje najwiecej. Kowalski i 3K pln moze byc pewien problem. Ale juz Jonh Smith (z US czy UK), Johan Andresson (ze Szwecji), czy Helmut Bauer (z Niemiec) pewnie beda mogli na taki wydatek pozwolic i bedzie to dla nich mniejsze obciazenie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią marketingu. Jeszcze dekadę temu do głowy nikomu by nie przyszło by płacić 7 tysi za telefon, który w każdej chwili może spaść i się roz*ebać

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam cenę jeśli wyższą od obecnej generacji to tylko trochę. W smartfonach faktycznie dokonał się absurdalny skok cenowy, ale to był kilkuletni proces, napędzany przez Apple które może zrobić wszystko a rzesze jego fanów i tak to kupią - reszta rynku po prostu się pod to podczepiła.

 

W świecie konsol aż takich klientów jak sądzę nie ma ani MS ani Sony, co potwierdziło PS3 - konsola będąca następcą bardzo uznanego PS2, rozgrywka w HD, odtwarzacz filmów, czytnik kart, prawdziwe centrum multimedialne. A dopóki nie staniała, to sprzedawała się przeciętnie. Wątpię, aby ktokolwiek chciał testować ten scenariusz ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zwykła 17 letnia Kowalska nie wyda 7000 zł na telefon

 

...hold my beer...

 

I tak powstał sponsoring i galerianki, tak było nie zmyślam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, pablos_83 napisał:

...Zwykła 17 letnia Kowalska nie wyda 7000 zł na telefon

 

...hold my beer...

 

I tak powstał sponsoring i galerianki, tak było nie zmyślam

Pablos, dobry wujcio, uszczęśliwił jakąś młodą dziewczynę. Ciekawe jakie sztuczki zobaczył w zamian? :pazura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy marketingowej chyba najrozsądniej byłoby wydać 2 wersję na premierę. Pierwsza powiedzmy za 2k a druga pro za 3k. Myślę że wtedy nawet wśród randomowych graczy znalazłoby się spore grono które sięgnie po mocniejsza konsole , szczególnie w krajach bardziej rozwiniętych, bo wydanie 2 wersji różniących się cenowo  to jest swego rodzaju socjotechniczne sztuczka. Ci którzy psioczyliby że 3tys to zbyt dużo, zawsze mieliby wybór ale podświadomie i tak chcieliby ta mocniejsza i rozwazaliby opcje doplaty. Tą słabszą kupowaliby raczej ludzie na nieświadomie. Babcie dla wnuków itd

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany®

Rozwazalem taki scenariusz. 

I jak piszesz zapewnia on raz wieksze pokrycie rynku - czyli w krajach nazwijmy to mniej zamoznych ludzie maja wybor. 

Oraz jak rowniez napisales powoduje chec posiadania lepszego sprzetu. 

 

I byly ku temu przeslanki przeciez MS mial pracowac nad paroma konsolami uber killerem, base version i czyms pod katem steamingu (stream box). 

 

Ale ostanio nic nie slychac na ten temat, zadnych przeciekow nic... wszystkie info skupiaja sie o matko jaki ten SSD fajny nawet malo jest newsow o innych aspektach jak pamiec czy proc. 

 

Dlatego tez nie wspomnialem o scenariuszu 2 konsole. 

Druga rzecz jest taka ze o ile XOX to faktycznie byl skok tak PS4 Pro trochu moim zdaniem zawiodlo. Pomijam opoznione wydanie tych konsol co tez nie wszystkim graczom siadlo - wiec jesli MS i Sony maja isc ta droga to musza wydac obie konsole (base i uber edition) w tym samym czasie lub przynajmniej zapowiedziec je na tym samym evencie - np uber bedzie dostepne od listopada a base od stycznia (czy odwrotnie w zaleznosci co im tam lepiej wyjdzie marketingowo). 

 

Jak bedzie zobaczymy ja nie mam problemu zaplacic raz na pare lat za sprzet ktory jakosciowo (tutaj liczy sie wszystko wydajnosc, kultura pracy) jest dopracowany i dziala jak powinnen.

Majac na uwadze tez moje stosunkowo male wymagania (w stosunku do marketingowej papki ktora juz bylismy karmieni). Licze na dalsze uPeCetowienie sie konsol przez co rozumiem wybor presetow pod:

1080p / 4K (moze posrednie 1440p) ktore moga oferowac roznice w poziomie szczgolowosci grafiki jak i plynnosci. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja nie ma sensu bo gadacie o polskich cenach i polskich realiach. Sony ma nas gdzies. Psychologiczne bariery cenowe ktore biora pod uwage to nie 1999zl tylko ceny w dolarach $499, $599 czy $699
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już oficjalnie... Nazwa to PS5 a premiera pod koniec 2020. @pablos_83 czyń honory.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły news.... Mogli jeszcze zapowiedzieć, że będzie ją można podpiąć do TV i grać w gierki dla dzieci.... :LUL:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic ciekawego z tej zapowiedzi nie wynikło, oprócz tego że w odróżnieniu od XO można sobie darować te wszelkie drogie procontrolery bo DS5 to będzie zupełnie co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź mniej więcej w stylu laski w 4 miesiącu ciąży, która oznajmia, że tak, jednak urodzi. I gdzieś za 5 miesięcy, ale nie wie dokładnie. I że będzie miało płeć.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kontrolera to lepiej gdyby postawili na sprawdzone rozwiązania, dodali łopatki czy przyciski na dole bo te "innowacje" którymi się chwalą będą pewnie podobnie przydatne co touchpad w DS4...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bany® napisał:

W przypadku kontrolera to lepiej gdyby postawili na sprawdzone rozwiązania, dodali łopatki czy przyciski na dole bo te "innowacje" którymi się chwalą będą pewnie podobnie przydatne co touchpad w DS4...

 

Może tak być...  Dotykowe sprzężenie zwrotne i triggery adaptacyjne, brzmią bardzo pro, ale mogą  się okazać równie wielkim przełomem co głośniczek w DS4....

 

Niezapomniane doznania dźwiękowe z Killzone... :banderas:

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek w padzie jest gurwa tylko i wyłącznie do straszenia. Nie raz i nie dwa się wzdrygnalem w jakimś niehorrorze, bo zapomniałem że to dziadostwo się drze :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośniczek w padzie jest gurwa tylko i wyłącznie do straszenia. Nie raz i nie dwa się wzdrygnalem w jakimś niehorrorze, bo zapomniałem że to dziadostwo się drze
Dla mnie te wszystkie pseudo bajery można o kant dupy rozbić. Ten głośniczek pierwsze co zrobiłem to wyciszyłem, szkoda że tego gównianego światła nie da całkowicie wyłączyć. Mogliby zrobić pada do którego można włożyć akumulatorki w końcu.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bajery spoko, ale niech będą do czegokolwiek przydatne. Głośnik w padzie to pierdziawka, światełko tylko miało sens w jakiś grach pseudoruchowych a touchpada to chyba nikt o zdrowych zmysłach nie używał do przeglądania mapy itp.

Co nie zmienia faktu, że preferuje proste konstrukcje z prostego powodu. Im więcej bajerów, użytecznych czy nie, tym więcej się może spieprzyć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilania z akumulatorków nie będzie na bank, podobnie jak zewnętrznego zasilacza w konsoli. Zresztą nie mam  z tym problemu. Mam dwa pady, więc jeden zawsze się ładuje.  Inna sprawa, że jak dodadzą jakieś ekrany na padzie to będzie się rozładowywał szybciej...  Wolałbym już jakieś dodatkowe przyciski pod spodem, wzorem różnych pro controlerów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzna ładowarka indukcyjna z szybkim ładowaniem rodem z nowych smartfonów to by było coś... Kładziesz pada na płytkę obok, chwytasz następnego... wygoda, Kable do szafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany® napisał:

Zewnętrzna ładowarka indukcyjna z szybkim ładowaniem rodem z nowych smartfonów to by było coś... Kładziesz pada na płytkę obok, chwytasz następnego... wygoda, Kable do szafy...

Jakby chcieli wprowadzać wszystkie modne ficzery, to by konsola kosztowała 10k. Już się szarpnęli na dysk ssd, który pewnie stanowi 50% ceny podzespołów. No chyba, że będzie miał pojemność 256gb :xzibit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indukcja nie jest drogą technologią. Zamiast faszerować pada zbędnymi gadżetami mogliby skupić się na ergonomii i użytecznych funkcjonalnościach typu łopatki czy przyciski na dole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] Indukcja nie jest drogą technologią. Zamiast faszerować pada zbędnymi gadżetami mogliby skupić się na ergonomii i użytecznych funkcjonalnościach typu łopatki czy przyciski na dole. 
Te bajery to może w jakimś dualshocku pro coś jak pad od Xbox Elite, przecież na czymś kasę trzeba robić

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad pewnie po kosztach a wszystko pójdzie w bebechy konsoli :siara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×