Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że skok na kasę.  Łatwiej przemycić coś takiego niż 4 wersje konsoli, różniące się pojemnością dysku. 

Gdyby chcieli wydać dysk ssd wbudowany, bez możliwości rozbudowy, to jakie pojemności musiałyby się tam znaleźć?  2, 3, 4 tb... Przecież to by wywindowało cenę konsoli do jakiś absurdalnych rozmiarów.  Z drugiej strony, gdyby wypuścili konsolę z dyskiem 512gb to by ich ludzi wyszydzili, że nawet ps4 miały większe pojemności, a przecież gry coraz cięższe....  A tak wypuszczą podstawową wersję z jakimś bieda dyskiem, większości i tak wystarczy a jak ktoś będzie potrzebował więcej miejsca to ma kardridże... Inna sprawa to cena, która na pewno mała nie będzie...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy jak pisalem robi sie ciekawie :) 

Biorac pod uwage ze plotki mowily o ultra szybkim zespolonym z plyta konsoli dysku w celu eliminacji opozniej. To nie spodziewam sie szalu bo beda chcieli zbic konsole z ceny. Moim zdaniem 512GB to max co dadza a to dzis moim zdaniem jest smiech na sali. 

 

I wiem ze sa osoby ktore ogrywaja na raz 1 czy 2 gry. Ale ja cenie sobie wygode - steam i mam ponad 100 gier zainstalowanych, na PS4 chyba z 30... siadam przegladam biblioteke odpalam i gram (no dobra w wypadku PS4 czasami musze plytke wrzucic - ale dalej szybsze to nizli pobieranie). 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim trzeba być niedorozwojem umysłowym aby cenę z dolarów przeliczać bezpośrednio na złotówki i tak ustalać cenę nad Wisłą. Czy te durne pseudoredaktorki w końcu pojmą że w US and a jest zupełnie inny system podatkowy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak bedzie z dyskiem w nowym Xbox, jest pole do popisu dla MS. Mam nadzieję, że nauczeni porażką przy starcie obecnych konsol, będą chcieli zdobyć pole position na starcie. Zobaczymy jak się sprawy potoczą. Dla nas klientów to świetna sprawa, że konkurencja zapowiada się ostra.

Edytowane przez Sithman
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może wyda się wam to abstrakcyjne ale następna generację wygra ten kto będzie miał lepsza chmure :wiesiekthug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wypuszczą przestarzały w dniu premiery sprzęt za 1800zł, jak w przypadku ps4 albo będą chcieli faktycznie pójść w retorykę true nextgen experience bla bla bla... to wtedy szykuje się powtórka z cen ps2 i ps3 na premierę. 

A jeżeli potwierdzi się  cena 500 euro to w Polszy będzie wynosić jakieś 2800 a nie 2100-2200 :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena konsoli będzie zależeć od tego kiedy nadejdzie inflacja  :jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No różnie to bywa. Xbox OX był w Polsce w lepszej cenie niż sugerowała to cena w Euro. Spodziewano się 2350 , czarne scenariusze nawet 2500 i więcej a skończyło się na 2099.

Tu liczy się podejście koncernu do konkretnego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to będzie właśnie cena wyjściowa bez tego dysku większego. Była już chyba ps3 sprzedawana bez dysku jakas wersja w niższej cenie czy źle pamiętam?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była jakaś wersja PS3 z 12GB . Ale przy cyfrowej rewolucji juz to się nie zdarzy. Będzie bieda SSD 512 GB z możliwością rozszerzenia o ultradrogie kartridże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejka do dojenia już się dawno ustawiła. Niektórzy złożyli preordery rok temu.

Także my sobie tu poszczekamy a karawana pojedzie dalej.

 

Osobiście musiałbym upaść na głowę żeby kolejny raz kupić konsole Sony. No ale każdy ma swoje indywidualne podejście do tych spraw. Także ten... :kaz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartridż 4TB ssd będzie droższy od konsoli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i 2 razy droższy 80 procent nie potrzebuje nawet 2tb pewnie.

 

Kill to nie kupuje 100 mln osób ma inne zdanie i jakoś nie narzeka.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bany® napisał:

Kartridż 4TB ssd będzie droższy od konsoli 

 

Na bank będzie droższy. Zresztą po co komu 4tb dysk...  

 

57 minut temu, Siudak83 napisał:

Może być i 2 razy droższy 80 procent nie potrzebuje nawet 2tb pewnie.

 

Kill to nie kupuje 100 mln osób ma inne zdanie i jakoś nie narzeka.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Dokładnie tak, większość graczy i tak nie wykorzysta tych 4tb, a odsetek purystów gejmingowych, którzy muszą jednocześnie ogrywać X tytułów, będzie miał możliwość dokupienia dodatkowej pojemności :smart:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsoli będzie można używać jako plex media server to duży dysk ma sens żeby magazynować na nim filmy UHD, zdjęcia, seriale i mieć do nich dostęp w sieci domowej no ale to nie musi być wtedy ssd. Wystarczy chyba jakiś dysk na USB. Mam nadzieje że przez te kartridże nie oleją wsparcia dla zewnętrznych dyskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk

Dalej nie rozumiesz. Tu nie chodzi o to ze na raz gram w 100 tytulow na Steam. 

Tu chodzi o to ze raz na jakis czas patrze na biltiolete i usuwam cos a wrzucam cos nowego (czesciej wrzucam nizli usuwam). 

Chodzi o to ze siadajac do grania odpalam biblioteke i patrze o fajnie takie mam gry na w do dzis bym zagral - wrocic do Wieska, pojezdzic w jednej z wielu gier wyscigowych czy moze sprawdzic wysoko ocenianego indyka. 

I chodzi o to ze nie musze czekac od 5 do 30 minut az mi sie gra sciagnie. klikam i gram. 

 

I dokladnie takie samo podejscie mam na konsolach tyle ze na PS4 mam z 30 gier. Nie chce czekac albo na instalacje z plyty (detroit i RDR2 bily tutaj rekordy) ani az mi sie gra pobierze jesli to cyfra. Chce odpalic konsole przejrzec bilioteke kliknac i grac. 

 

Przy takim podejsciu w moim wypadku 2TB jest rozsadna opcja. 

 

I wierz mi mam PS3 super slim 12GB - czy da sie grac bez dodatkowego dysku? da sie w czesc gier, ale komfortowe to to nie jest. 

 

Przy rosnacych rozmiarach gier czy mozna do dzis siedziec na bazowej PS4 z 500GB i czyscic dane i zaglowac nimi? mozna ale znow komfort takiego rozwiazania jest dosc marny. 

 

I nie zrozum mnie zle. Dla Ciebei to nie problem ze mozesz miec konsole z 500GB dyskiem. I luz swietnie dla Ciebie, ale dla wielu to jest po prostu malo komfortowe, i postaraj sie tez takie osoby zrozumiec. 

 

milego grania

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadając Xboxa one X mógłbym śmiało wywalić połowe pojemności, bo niepotrzebna, a gier obecnie mam 8. A gram tylko w dwie. Jak będę chciał coś nowego, a miejsca braknie, to wywale to w co nie gram. Proste. Problem z GB mają ludzie z kuku w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby trolling gnomie... :ExHPnhn: no chyba, że digi się złapie...

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być i 2 razy droższy 80 procent nie potrzebuje nawet 2tb pewnie.
 
Kill to nie kupuje 100 mln osób ma inne zdanie i jakoś nie narzeka.
 
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Mnie tam styka 500 GB i zawsze mam połowę miejsca wolnego, kilka gier zainstalowanych i to wszystko, nigdy nie miałem sytuacji że brakowało mi miejsca. W ile można grać gier jednocześnie - kilkanaście?
Każdy ma inne preferencje, jednemu mało jak ma 2 TB a drugiemu jak mi wystarczy 500 GB.


Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... Mi np. styka 120fps do komfortowej rozgrywki w strzelanki multi, a są tacy, którym to niewystarcza i wymieniają monitory na 240hz. Tak jest ze wszystkim... Każdy sobie indywidualnie ustala granice. :master:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan Nie chodziło mi konkretnie o Twój przypadek, pisałem ogólnie. No ale ok, spróbuje wyjaśnić. Nie twierdze, że posiadanie dużego, pojemnego dysku jest złe. Oczywiście,  jak mam do wyboru dysk 1tb a 4tb to wolałbym mieć ten większy. Zdaje sobie sprawę, że jest to wygodne. Natomiast mając świadomość różnic w cenie tych podzespołów, ciężko oczekiwać, żeby urządzenie z 1tb dyskiem kosztowało tyle samo co 4tb.  I teraz patrząc z perspektywy producenta, mając do wyboru wypuścić urządzenie za 2500 zł lub za 5000zł  z dużo większym dyskiem, na pewno zdecydowałby się na opcję nr 1.  Zakładam, że odsetek ludzi, którzy za komfort posiadania kilkudziesięciu tytułów zainstalowanych jednocześnie będą skorzy zapłacić dwukrotną cenę konsoli będzie znacznie mniej niż takich, którzy wybiorą wariant tańszy.  Mając taki dylemat,  prawdopodobnie wybiorą opcję nr 3. tzn. Konsola z mniejszym dyskiem plus możliwość rozbudowy pojemności dla osób, którzy mają takie potrzeby i są skłonni za swoje potrzeby zapłacić.  Czyli imo wariant optymalny, bo część graczy będzie miała możliwość rozbudowy pojemności dysku i trzymania większej ilości tytułów, natomiast bazowa cena konsoli nie zostanie sztucznie nadmuchana, przez co może więcej graczy zdecyduje się na zakup

Ja rozumiem, osoby lubiące mieć zainstalowane więcej gier. Mając konsolę z powiedzmy 1tb dyskiem jesteśmy w stanie równocześnie mieć zainstalowane 5-7 gier? Czy to mało? Dla jednych tak, dla innych nie.  Jeżeli lubisz mieć zainstalowane kilkanaście lub kilkadziesiąt gier, zawsze możesz dokupić  większy dysk i to jest chyba rozsądny układ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk

No jesli miales na mysli perspetywe producenta sprzetu - to pelna zgoda dobra argumentacja. +1

Najwyrazniej wczesniej sie nie zrozumielismy. 

 

Ja podam swoj przyklad ale nie wydaje mi sie ze jestem az tak oderwany zeby byc jedynym graczem ktory po prostu lubi wygode. 

 

Wszystko i tu sie zgadzam bedzie rozbijac sie o cene, o mozliwosci itd. 

Przyklad nie widze problemu dzis. Zarowno Sony jak i MS maja dzis mozliwosc podpiecia zewnetrzego dysku jak pokazalo DF roznice w czasach ladowania nie sa drastyczne. Super majac na uwadze ze taki dysk mozna jesli juz sie go nie uzywa z konsola odpiac sformatowac i uzyc do czegos innego to tez plus. Pomijam ze mozna zamiast brandowanych dyskow kupic taki sam duzo taniej. Wydatek paru setek, a dysk moze pelnic wiecej niz jedna funkcje choc tylko jedna na raz (albo zwykly dysk przenosny, albo zadokowany dla gier na konsoli). 

 

Problem pojawia sie wtedy kiedy wyboru nie ma lub jest mniejszy. I teraz jesli te dyski od Sony beda odpowiednio drozsze bo Sony, od samego sprzetu ktory siedzi w srodku to bedzie problem. Cena? Moze byc problemem. Niech jeszcze wytna mozliwosc podpiecia HDD jak jest teraz (dla tych ktorzy wola kompromis w postaci dluzszych loadingow, ale placa mniej za pamiec masowa). To masz moim zdaniem srednio ciekawy obrazek. 

 

Jak bedzie czas pokaze bo tak naprawde niewiele wiemy. Ocenimy za rok jak wyjdzie. 

 

Milego grania

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×