Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, bany® napisał:

Może patrzę na sytuację trochę mało obiektywnie i przez pryzmat swojej osoby ... ale z tym multiplayerem to nie jest tak jak piszesz SLK. Jest sporo gier do których można zasiadać na 2 godzinki wieczorem nawet nie codziennie i czerpać sporo radości ze wspólnej gry ze znajomymi. Jasne, że są uzależnieńcy i fanatycy , którzy muszą zdobyć wszystko i być ze wszystkim na bieżącą ale to jest już objaw choroby moim zdaniem.

Pierwsze tak czesto nasze wypowiedzi maja zabarwienie subiektywne. Podobnie jak moje wyjasnienie czemu nie przeszkadza mi kupka wsytdu. Finalnie to co sie liczy to grac i miec z tego fun. 

 

Z choroba bym nie przesadzal. Z kazdym uzaleznieniem jest tak ze jeden moze uzywac substancji/chodzic do kasyna/grac w gierki i nie byc uzaleznionym, a drugi sie uzalezni. Ale ilosc/czas spedzany nie musi byc tu wyznacznikiem. 

 

Co do twojego opisu:

Cytat

Jest sporo gier do których można zasiadać na 2 godzinki wieczorem nawet nie codziennie i czerpać sporo radości 

To ten pasuje do prawie kazdej gry, czy to w singlu czy ze znajomymi. 

Fakt ze jesli mamy gry stawiajace na historie to robienie sobie przerw jest niewskazane, ale cala reszta (a jest tego sporo) wpada idealnie w ten bardzo ogolny opis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak potwierdziły się informacje o dev kicie ps5 :smile:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia devkitów okazały się prawdziwe. Ale serio, kogo to obchodzi? Wersja konsumencka będzie wyglądać zupełnie inaczej, a nawet to jest sprawą drugo-trzeciorzędną. 

Trzeba czekać na PlayStation Meeting, na którym poznamy pierwsze konkrety na temat konsoli, a także pierwsze gry. Myślę, że to kwestia max. paru miesięcy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie crossplaya na premierę ps5? Szach mat skulwiele :kaz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee crossplay.... jakas informacja ze przygladaja sie podobnemu modelowi wydawniczemu czyli PS golas i pozniej PRO, powoduje ze przynajmniej mozna domniemac ze znow bedzie jakas pol generacja.

Zobaczymy w praktyce.

 

Nie wiem moze juz stary jestem ale jakos nie czekam... tzn czekam na newsy ale kupie pewnie jeszcze pozniej od premiery nizli PS4.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie że Sony przegra kolejną generację:siara:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MagEllan napisał:

eee crossplay.... jakas informacja ze przygladaja sie podobnemu modelowi wydawniczemu czyli PS golas i pozniej PRO, powoduje ze przynajmniej mozna domniemac ze znow bedzie jakas pol generacja.

Zobaczymy w praktyce.

 

Nie wiem moze juz stary jestem ale jakos nie czekam... tzn czekam na newsy ale kupie pewnie jeszcze pozniej od premiery nizli PS4.

 

Mag, znając Twoje tempo, to pewnie kończysz dopiero tytuły z ps3 ogrywać prawda? :xzibit:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hacker25 napisał:

Mag, znając Twoje tempo, to pewnie kończysz dopiero tytuły z ps3 ogrywać prawda? :xzibit:

O nie moj drogi - Gow 2018 zaliczony, Horizon ZD zaliczony, Wolfik 2 zaliczony FH3 i FH4 mam wkleic cala liste? :P

 

Wiec to ze nie kupuje na premiere nie znaczy ze nie ogrywam tytulow z obecnej generacji. Po prostu majac na uwadze tez to ze grywam tez na PC ze sa rozne abonamenty.

Ogolnie nie spieszy mi sie z kupnem konsoli. I owszem wrocilem do paru gier z ery PS3 ale na PC w lepszej jakosci.

Bardziej chodzi o to ze w dobie bundli innych promocji na gry mam tych od groma i mam w co grac, co za roznica gra swiezo wydana czy paroletnia jesli dalej dobra?

Wiec nie spieszy mi sie z zakupem. Ponadto zeby byc szczerym w tym roku kosnola tak obrosla kurzem ze srednio widze sens kupna nastepczyni na premiere.

 

W koncu to co sie liczy to zeby grac i miec z tego fun, czyz nie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2019 o 07:51, manoszek napisał:

Mam dziwne wrażenie że Sony przegra kolejną generację:siara:

Dobre :vxoAZzf:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne kurde passy, wsteczne kompatybilności, stabilności serwerów. Wygrywa ten co ma GRY

 

Xbox nakupował studiów ale skoro Ninja Theory klepie jakiegoś mixa Owerłocza z Fornajtem to nie wróżę im postępu w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pablos_83 napisał:

Żadne kurde passy, wsteczne kompatybilności, stabilności serwerów. Wygrywa ten co ma GRY

 

Xbox nakupował studiów ale skoro Ninja Theory klepie jakiegoś mixa Owerłocza z Fornajtem to nie wróżę im postępu w tej kwestii.

A teraz zadaj sobie pytanie ile % gier ktore ograles od premiery PS4 to exy a ile to multiplaformy?

W moim wypadku EXy (ktorych co oczywiste jest mniej) stanowia pewnie max 10% ogranych gier. Pomijam ze czesc gier ktore ogrywalem jako EXy juz tego statusu nie maja (zostaly jako konsolowe exy, lub nawet to nie). 

 

Ciebie to akurat rybka - bo masz jesli dobrze pamietam 3 plaformy - PS, XO i PC (lapciak ale grac mozna bo czemuz by nie). 

 

I teraz i przepraszam ze wbijam tutaj z MS do watku Sony ale ze to bezposrednia konkurencja to i porownanie uznaje za zasadne. 

 

Jesli potwierdza sie plotki i MS wyda 2 konsole - full digital (tansza i slabsza od XOX) oraz mocna. To ci co maja XOX moga dalej bez przesiadki cieszyc sie grami i to pewnie w calkiem dobrej jakosci, przez kolejnych pare lat nie zmieniajac sprzetu. I tu ogrywac multiplaformy. 

A PS5 i EXy.... jesli ktos nie cierpi na FOMO to mu sie nie spieszy, poczeka az wyjdzie 5-pro kupi i nadrobi zaleglosci moze i w lepszej jakosci/plynnosci (znow o ile Sony wyda pro, ale z jakiegos newsa wynikalo ze rozwazaja taka opcje). 

 

To powiedziawszy - powtorze sie to nie jest tak ze teraz po 2 generacjach z Sony nagle wielbie MS (bo nie szczegolnie za to jak nie ogarniaja UWP na kompach), ale po prostu walka o moj portfel jest otwarta. A EXy nie sa dla mnie az tak wazna karta przetergowa jak dla innych. 

Co wiecej nic nie stoi na przeszkodzie zebym w kolejnej generacji albo zaglowal konsolami (kupie ta od MS pogram, sprzedam, kupie ta od Sony lub odwrotnie) lub po prostu posiadal obie plaformy z czystej tylko ciekawosci. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pablos_83 napisał:

Wygranie generacji = sprzedaż konsol. Zadowolenie graczy to już subiektywne odczucia.

Tez nie do konca sie zgadzam. 

Wygranie = kto zarobil wiecej (na gamingu). 

Przynajmniej z perspetywy korpo. I tutaj o ile dysproporcja w sprzedanych konsolach nie jest tak drastyczna jak w tej generacji to mozna nadrobic uslugami. 

 

Nawet jesli bedziemy trzymac sie wyznacznika ze sprzedaz, domniemam ze MS bedzie jeszcze mialo w przyszlym roku promki gdzie XOS all digital bedzie puszczany za drobne (80eur jak ostanio a moze i mniej). Sony nie maja szans dogonic, ale moga zlapac osoby ktore beda placic abo i przesiada sie z czasem na nowsza wersje co moze boostowac tez sprzedaz samych konsol w kolejnym rozdaniu. 

 

Wiec moim zdaniem kwestia tego kto wygra kolejna generacje jest otwarta. 

Sony poczulo sie mocno pewnie a to czasami sktutkuje tym ze mozna sie potknac. 

Jesli mialbym przewidywac teraz wrozac z fusow to obstawiam ze walka bedzie duzo bardziej wyrownana nizli w tej generacji. 

No chyba ze ktoras z firm wylozy sie jeszcze przed linia startu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generację wygra ten, kto będzie miał lepsza chmurę... Proste :banderas:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w dupie kto wygra w excellu. W tej genie niby wygrało Sony, a ja po przesiadce pierwszy raz w życiu na Xboxa, bawię się świetnie i z tych szumnych exclusivów tylko Uncharted 4 i Death Stranding bym ograł.

Tylko i aż 2 gry.

Cała reszta ograna za grosze i jeszcze pierdyliard pozycji do ogrania dzięki usługom za "psie pieniadze". Pewnie tylko dlatego, że MS musiał gonić konkurenta,ale przecież narzekał nie będę.

Poczekam, zobaczę co się będzie działo.

Na pewno nie popełnię tego samego błędu co przy starcie obecnej geny, że leciałem po Ps4 na premierę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Microsoft w kolejnej generacji również będzie polegał na wydawaniu głównie gier pseudo AAA, które będą mogli szumnie na premierę wrzucać do swoich passów, to ja dziękuję. Microsoft to taki Netflix w świecie gamingu, który zaczął iść na ilość, zamiast na jakość. Ja rozumiem, że dla części użytkowników te wszystkie passy to nie lada gratka, bo za bezcen mają dostęp do wielu tytułów. Każdy niech gra jak i w co lubi. Na szczęście wciąż są też gracze, którzy zamiast ograniczać się do tego co mają dostępne w subskrypcji, wolą raz na jakiś czas wydać więcej, ale mieć dokładnie ten tytuł który faktycznie ich interesuje na premierę. Mam nadzieję, że następna generacja tego nie zmieni, bo inaczej studia zamiast tworzyć duże, dopracowane dzieła, będą szły na łatwiznę i wydawały niedoróbki pokroju Sea of Thieves itp. bo przecież po co wkładać w grę dużo wysiłku i kasy żeby stworzyć coś zajebistego, skoro i tak ma to wylądować w passie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłuste exy>>bebechy i słupki.

Zamykam ta dyskusje, dobranoc.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nóżka

Bardzo czarno to widzisz i oceniasz abo tylko przez pryzmat gier od MS co jest spojrzeniem zbyt waskim, a ponadto zaklamujacym rzeczywistosc. 

abo od UBI (obecnie na PC) - spora bilioteka gier od tego wydawcy. 

abo od EA - PC - Premier wszystkie gry wlacznie z premierowymi tytulami. Access PC - z masa dobrych wysoko ocenionych indykow. Na konsole jest skromniej.

XGP - Forza, dobrze przyjete Gearsy, czemu o tych grach nie wspominasz? dodatkowo abo spina PC i konsole. Wiec jesli ktos ogrywa wszystko na premiere super dla niego ale smiem domniemac ze spora czesc graczy tak nie robi - a tutaj dosc szybko po premierze wskoczylo za grosze Metro Exodus (no chyba ze uwazasz ze to slaba gra to przepraszam), Wolfik 2, wysoko ocenione acz nie AAA czyli the Outer Worlds. Gry maja dawac fun, i nie wazne czy to produkcja AAA czy indyk czy cos posrodku. 

 

Ponadto zauwaz ze abonamenty (szczegolnie te tansze) moga bazowac na tym ze wrzucane sa tam gry np pol roku od premiery. Czyli w najgoretszy okres zarobiono albo nie a potem gra trafia do abo (tutaj mam na mysli np gry innych wydawcow w XGP).

Zgodze sie ze instnieje ryzyko ze zeby miec czym zapelnic abo jakosc gier moze ucierpiec, ale to nie jest pewnik. Wedle MS ci korzystajacy z abo kupuja wiecej gier. 

To jest dosc proste czesc ogrywaja w ramach abo, a czesc po prostu chca posiadac i nie byc zaleznym od abo nawet jesli gra tam trafila. 

 

Wiec nie podzielam twojego punktu widzenia.

Pozatym mozesz chowac glowe w piasek i pisac PS Now nie ma  PL to tak jakby go nie bylo. Ale FAKT pozostaje faktem to Sony jako pierwsze mialo usluge abonamentowa! Obecnie dostepna (wg Sony) dla 70% posiadaczy PS4. Usluge ktora miala bazowac na streamingu (ktory wyszedl slabo - testowalem to przez tydzien), a pozniej taka krota zrobila krok wstecz i dala opcje downloadu gier jesli posiadasz PS4. Ostanio nawet cene obnizyli do zdaje sie 10eur i co wiecej jak w czasach PS3 masa osob miala konto w US zeby kupowac taniej, tak teraz nic nie stoi na przeszkodzie zebys zalozyl konto w UK i korzystal z PS Now pobierajac gry na dysk konsoli. Ba masz mase exow od Sony w tym takiego GoW. 

Wiec uderzanie w MS za abo, a jednoczesnie pomijanie faktu ze Sony abo mialo wczesniej tylko nie potrafilo jego formuly dopracowac przez lata jest bardzo wybiorcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominacja usług abonamentowych to kwestia czasu. Wystarczy spojrzeć na muzykę, filmy, książki itp. Nas graczy to nie minie, czy tego chcemy czy nie. Na samym początku pewnie będzie bajka, ale problemy mogą się pojawić z czasem. Analogicznie do tego co dzieje się na poletku filmów i seriali. Kiedyś był sobie netflix. Jeden abo a w nim prawie wszystko. Bardzo szybko temat podchwycili inni gracze. Zaczęli tworzyć własne platformy i zabrali swoje kredki z netflixowego piórnika. Jeszcze kilka platform wystartuje i netflix zostanie ze swoimi produkcjami oryginalnymi, które w większości są mocno średnie.  Podobny los może spotkać Microsoft. EA już ma swoją platformę, Ubi też prędzej czy później wejdzie ze swoją usługą na konsolę, potem inni wydawcy i Microsoft zostanie z abonamentem na Forze, Gearsy i Minecrafta....  

A Sony, pomimo rozwijania psnow, inwestuje też w gry.  Ok można Sony nie lubić, można mieć do nich żal, ale mówienie, że nie wydają dobrych gier jest mocno stronnicze. 

Ok, jeżeli ktoś ogrywa głównie fifkę i coda to jest mu obojętnie. Chociaż też nie do końca, bo community większości gier i tak jest większe na PS4. Natomiast jeżeli ktoś lubi singlowe produkcje z ciekawie nakreśloną fabułą to wymienić  można  kilkanaście ze wszystkich exów Sony, które są co najmniej dobre i warte ogrania. 

IMO Microsoft tak mocno poszedł w usługi i próby obłaskawiania graczy ponieważ przespał start generacji i  zaczął mocno odstawać od konkurencji.  Patrząc na ich przedpremierowe zapowiedzi  i tego co próbowali przeforsować, jakoś nie widzę tego altruizmu.  Inna sprawa, że robienie własnych gier chyba nie jest takie passe, bo Microsoft przed startem nowej generacji zaczął intensywnie kupować zewnętrzne studia. 

Także zobaczymy co się wydarzy. Nikogo nie ma co skreślać przed startem. Start nowej generacji zapowiada się ciekawie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk Ladnie napisane. 

Abo jako opcja TAK, abo jako wymog NIE. (a juz to widzimy ze opcje staly sie wymogiem - patrz PS plus)

Wiec bedzie tylko gorzej i z czasem drozej. 

 

Gry od Sony siadac nie musza. Rozumiem ze ktos na generacje ledwie widzial moze pare exow dla siebie. W moim wypadku ja mam slabosc do gier od Sony i wiele docenilem choc czesc z nich stracila status exa... nie robi ogralem jestem zawodolony. Sam Horizon:ZD (kompletna) to jakis 130h przyjemnie spedzonego czasu. 

Ale EXy to dla wielu marchewka na kiju, bo wielu graczy nie ogrywa ich wszystkich a te ktore moga przypasowac. I w moim wypadku bylo to jak pisalem kolo 10% ogranych gier. 90% zas to multiplformy (no dobra powinniem byc tutaj bardziej precycyjny bo gry dostepne tylko na PC wrzucam do multiplatform). 

 

Uslugi od MS co juz uzgodnilismy wczesniej z altruizmem maja tyle wspolnego co nic. Abo to ma byc forma zarobku, to haczyk. MS nie byl pierwszy z abo, po prostu zrobil to lepiej i rozdawal za grosze. Ale plan kazdego korpa nie wazne Sony, MS, EA to zarabiac wiecej i wiecej. Tylko czasami obieraja rozne drogi. 

MS po prostu zrobil dobra usluge ktora chwycila, to samo mozna powiedziec o abo od EA na PC. Sony mimo iz bylo wczesniej z PS Now to niestety nie do konca cos pyklo (pewnie fakt ze wymuszali streaming, z czego zreszta sie wycofali). 

 

W pelni zgadzam sie ze start kolejnego rozdania (bo nie wiem czy mozna mowic o generacji w wypadku kiedy konsole sie mocno uPeCetowily) zapowiada sie ciekawie. 

To co jest mniej ciekawe to plotki przecieki dane wyjete z pupy. To co bedzie ciekawe to oficjalne ogloszenie sprzetow. Ale najciekawsze bedzie to jak gry beda na tych sprzetach dzialac. Bo specyfikacja to jedno, ale sa sztuczki i inne ktore powoduja ze nawet na slabym sprzecie mozna cieszyc sie z ladnie wygladajacych gier z duza iloscia detali i stabilnym (w wiekszosci) frame rate. 

 

milego grania. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolejne konsole będą miały procki pokroju ryzen 3600, 16GB RAM, dysk ssd i grafikę ze średniej półki jak na pctowe standardy to to nie będzie słaby sprzęt. Tytuły ekskluzywne (o ile jeszcze takowe będą miały prawo bytu ze względu na upecetowienie konsol) powinny prezentować wysoki poziom wizualny.

A jeśli chodzi o multiplatformy to wiadomo, że z gówna bata nie ukręcą.... Więc rozdziałka, klatkaż albo efekty w dół względem ustawień ultra na PC. No chyba że wersja PC będzie w większym lub mniejszym stopniu portowana z konsol np. po czasowej ekskluzywności...

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda walka przy użyciu abonamentów. 

Sony pokazuje goose game na prezentacji

Xbox puszcza tweeta że goose game w xgp w przyszłym tygodniu na premierę 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos_83- ale Sony ma wiecej gier na sztuke w abo :P (jesli liczymy tez te z ery PS3 dostepne tylko w streamingu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych wszytskich abonamentach to narazie najlepiej wychodza gracze pctowi. Masz jeden sprzet grasz w wszytskie gry ms i juz niektore exy sony. Jak ktos chce to i gry od ns tez ogra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×