Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

Wsteczna kompatybilność powinna być standardem, o której nie powinniśmy nawet dyskutować. Nie rozumiem argumentów w stylu "po co wsteczna". A dlaczego nie? Przecież to w niczym nie przeszkadza, a może jeszcze bardziej nakręcić sprzedaż. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony jednak wolały by sprzedać drugi raz, niż dać coś za darmo :kaz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile odpalanie gierek z ps4 na ps5 nie powinno być problemem, to gierki z ps3 to chyba większy problem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, JankoPL napisał:

O ile odpalanie gierek z ps4 na ps5 nie powinno być problemem, to gierki z ps3 to chyba większy problem.

 

No tak, mityczny cell.

Technologia obcych, która napędza PS3 do dzisiaj nie została do końca zbadana :wink:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy kompatybilność z PS3 jest w ogóle potrzebna. W przypadku PS4 ma to jakiś sens, bo wiele gier będzie wspierana przez jeszcze długi czas, dzięki czemu nie podzieli się ich społeczności. Ale gry online z PS3 są już w zdecydowanej większości martwe - albo mają wyłączone serwery albo nikt w nie nie gra. Pod kątem technologicznym o ile te 10 lat temu mogły robić wrażenie, tak obecnie na telewizorach 4K i w porównaniu z tytułami z PS4 i PS5 będą wyglądały ubogo w swoim niepełnym 720p. Mechanika też się starzeje. Więc realnie stosunkowo mało osób będzie w ogóle z tej kompatybilności wstecznej korzystało, a nie można zapominać, że jej implementacja kosztuje. Nawet jeśli Sony zrobi to programowo, to ludziom opracowującym tą technologię będzie musiało zapłacić ekstra - co odbije się na cenie konsoli. Ewentualnie Ci ludzie pracując nad kompatybilnością nie dodadzą innej funkcji PS5. Więc dla mnie kompatybilność z PS4 powinna być maksimum, co PS5 powinno oferować.

 

Tym bardziej, że stare konsole są na tyle tanie, że dramatycznie dalej tanieć nie będą, więc na luzie w razie potrzeby można kupić takie PS3 za 300 zł, ograć kilka gier i sprzedać też za 300 zł albo za 270 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tutaj nie chodzi o ciągłą wsteczność, czyli skoro mam ps5, to powinna odtwarzać wszystko wstecz do psx. Wystarczy chociaż przesiadka: gry z ps3 na ps4, gry z ps4 na ps5 itd. 

Edytowane przez xsynapse_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podłączyłem sobie PS3 do tv żeby odkurzyć pare tytułów,to nie był dobry pomysł bo jednak odrazu zauważa się jaka jest przepaść między PS3 a PS4 w grafice i  stwierdziłem że jednak lepiej te gry ograć na PC :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Toomek napisał:

Ostatnio podłączyłem sobie PS3 do tv żeby odkurzyć pare tytułów,to nie był dobry pomysł bo jednak odrazu zauważa się jaka jest przepaść między PS3 a PS4 w grafice i  stwierdziłem że jednak lepiej te gry ograć na PC :) 

To akurat prawda. Na PC ze wsteczną większych problemów nie ma, a i jakość będzie lepsza. Aż chce się zobaczyć jak starsze gry wyglądają w 4k bądź w 150+ FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie,do tego dochodzą jeszcze mody. chciałem ograć Resident Evil 2 i 3 ale jak zobaczyłem moda do trójki i jak tam jest podciągnięta grafika to mi odrazu odeszła ochota na granie w to na konsoli. dlatego jeśli Sony nie zrobi nic z poprawą grafiki w starych grach to może lepiej niech tą wsteczną kompatybilnośc sobie darują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro konsole się upecetowiaja to powinna być możliwość grania w tytuły z poprzedniej generacji. Pewnie z ps3 to się nie uda ale z PS4 nie powinno być większych problemów. Zreszta imo jest sporo bardziej zbędnych ficzerow np głośniczek w padzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jakis tam newsow wynika ze bedzie haptic feedback w triggerach czyli cos co MS juz ma. I mam nadzieje ze dobrze to zrobia, bo nie ukrywam ze pad od XO i wibracje w triggerach to bardzo przyjemny dodatek. 

-----------------------------------------------------------------

 

@WahaczPLchyba nie grasz na PC?

Powiem tak jako naczelny archeolog nie do konca zgadzam sie z Twoim postem. 

Gry martwe - tu sie sie zgodze ale te jesli sa martwe to pewnie na wszystkich plaformach. 

Starzenie sie mechanik - tutaj juz na dwoje babka wrozyla. Sa gry gdzie mechaniki postarzaly sie przydko i wielu sie odbilo, sa mechaniki ktore trzymaja sie dobrze bo i przez ponad dekade sie nie zmienily zbytnio (pierwszy Dead Space jest dalej grywalny, jak i wiele innych gier z ery PS3), do czesci z gier z ery PS3 wrocilem na PC (starocia kupowane za drobne - i powiem ze w wielu tytulach nie odczulem starzenia sie mechanik). 

Grafika - czasami ludzie sa wstanie przebolec gorsza jesli gra nadrabia czyms innym. 

 

Z punktu widzenia biznesowego wsteczna z PS3 to sporo pracy a wiec i duzy koszt, nie zdzwilbym sie jakby jej nie bylo. Z drugiej strony to jechanie na nostalgii i mozliwe ze sprzedaz staroci raz jeszcze wiec jakas kasa. To Sony musi wiedziec co im sie oplaca. 

Tutaj masz tez przyklad konkurencji od MS gdzie niektore gry we wstecznej byly podbijane i w niektorych wychodzilo to calkiem dobrze. 

 

Opcje sa rozne. 

 

Pozyjemy zobaczymy. Majac na uwadze architekture moje oczekiwania do wstecznej to pelna z PS4. A jak bedzie czas pokaze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że jestem dziwny bo nadal gram na PS3. Znam też kilku innych dziwaków jak ja więc nie jest gatunkiem na wyginięciu. Dla takich jak ja nie jest najważniejsza grafika, rozdzielczość, HDR i 4K lecz gra. Dobra gra obroni się sama niezależnie od platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malpka napisał:

Wychodzi na to że jestem dziwny bo nadal gram na PS3. Znam też kilku innych dziwaków jak ja więc nie jest gatunkiem na wyginięciu. Dla takich jak ja nie jest najważniejsza grafika, rozdzielczość, HDR i 4K lecz gra. Dobra gra obroni się sama niezależnie od platformy.

no ja dawno juz PS3 nie odpalalem, choc przyznam ze Dead Space 1 ogrywalem 10 lat po premierze na PS3 wlasnie i bawilem sie bardzo dobrze. 

 

Oczywiscie ze liczy sie gra, to pokazuje rozkwit indykow z albo prosta grafika i fajnymi mechanikami, albo tych z ciut lepsza grafika ale nie mogaca sie rownac z benchamrkami graficznymi gdzie tez stawia sie na nietuzinkowe rozwiazania. Do tego dochodzi cala galaz gier z recznie rysowana grafika (jak chocby don't starve) ktore probe czasu zniesie bardzo dobrze. 

 

To o co mi chodzilo to ze jesli masz ten sam tytul i mozesz go ograc w lepszej oprawie z lepszym frame rate i w lepszej rozdzialce - to moim zdaniem moze to wplynac nieco na doswiadzenie. Czy to znaczy ze gra bez tych rzeczy ktore wymienilem jako lepsze bedzie zla? Nie koniecznie, ale tutaj odbior moze byc wysoce indywidualny. Jednego to bedzie uwierac bardziej drugiego mniej. 

 

milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał wsteczną na ps5, pierwsze co by wleciało to trylogie Mass Effect i Dead Space wsteczna i game pass, to jedyne czego zazdroszczę zielonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsteczna z ps4 to must, ps3 mi nie potrzebne ale raz ze kupiłem trochę gier na psn i chciał bym mieć do nich dostęp, a dwa że wciąż mam kupke do ogrania. W przyszłym roku jak nic nie przesunąć to do niej dołożę więc jak chcą żebym kupił na premier muszą dać wsteczna i pewnie nie ja jeden jestem takiego zdania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KOMARZYSKO napisał:

Ja to bym chciał wsteczną na ps5, pierwsze co by wleciało to trylogie Mass Effect i Dead Space emoji173.png wsteczna i game pass, to jedyne czego zazdroszczę zielonym.

Właśnie z tego powodu x jest u mnie pierwszą konsolą, a plej jest tylko do exów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy,  jak sami twierdzą mają jeszcze kilka asów w rękawie do ogłoszenia. Oby nie były to kolejne zdupiałe ficzery do dualshocka :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sLk napisał:

Zobaczymy,  jak sami twierdzą mają jeszcze kilka asów w rękawie do ogłoszenia. Oby nie były to kolejne zdupiałe ficzery do dualshocka :30vm3cw:

Oj drogi panie lepsze triggery i wibracje w nich przyjme z otwartymi ramionami. 

Majac porownanie do padow od XO stwierdzam ze dla mnie pad od XO wypada lepiej pod wieloma wzgledami. 

 

No chyba ze masz na mysli wiecej swiatelek, wyswietlacz na padzie i inne wodotryski ktore nie wiadomo czy beda mialy jakas praktyczna funkcje. 

 

Patrzac na panel dotykowy w DS4 to najlepsze jego wykorzystanie bylo w Tearaway Unfolded, a potem wiele gier nawet go nie wykorzystywalo tylko klik z lewej, albo z prawej zeby otworzyc jakies podmenu czy cos. 

Ja rozumiem ze trzeba probowac zeby pchac rozwiazania do przodu ale jakos jesli chodzi o pady to dwie galy, krzyzak, przyciski, bumpery i triggery mi wystarcza. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MagEllan napisał:

Oj drogi panie lepsze triggery i wibracje w nich przyjme z otwartymi ramionami. 

Majac porownanie do padow od XO stwierdzam ze dla mnie pad od XO wypada lepiej pod wieloma wzgledami. 

 

No chyba ze masz na mysli wiecej swiatelek, wyswietlacz na padzie i inne wodotryski ktore nie wiadomo czy beda mialy jakas praktyczna funkcje. 

 

Patrzac na panel dotykowy w DS4 to najlepsze jego wykorzystanie bylo w Tearaway Unfolded, a potem wiele gier nawet go nie wykorzystywalo tylko klik z lewej, albo z prawej zeby otworzyc jakies podmenu czy cos. 

Ja rozumiem ze trzeba probowac zeby pchac rozwiazania do przodu ale jakos jesli chodzi o pady to dwie galy, krzyzak, przyciski, bumpery i triggery mi wystarcza. :)

Mag nie mówię o triggerach czy  lepszych wibracjach. Te są oczywiście jak najbardziej pożądane. Tak samo jak chętnie przyjąłbym dodatkowe przyciski od spodu.  

Chodzi mi raczej o głośniczki, światełka, dodatkowy nieprogramowalny przycisk do zamawiania pizzy itp. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji. Już nie chodzi o wygląd bo ten mi zwisa, ale bebechy w czymś takim ugotują się w chwila moment. Znowu byłby odrzutowiec, a nie cicha konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:yao::dafuq::seriously:

Niewielka różnica względem PS4 :LUL:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dzisiaj pokaz PS5.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×