Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 5

Rekomendowane odpowiedzi

Zapominacie, że to Polska. O ile cena samej konsoli może straszna nie jest, tak brak gier na start oraz kosmiczny wzrost ich ceny skutecznie odstraszają. Gdyby nie Cyberpunk to nawet bym nie myślał o zakupie. Tym bardziej, że u zielonych można robić mega cebulę na game passie, a do cebuli ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli chodzi o :axk28y: to sam jeszcze nie sprawdzalem, ale jesli info o tym ze lekko kombinujac mozna miec XGP za 4pln sie sprawdzi to smiech po prostu.

Do tego dochodza bledy cenowe (o ile te sa w EU to mozna nawet bez podawania nowego adresu rozliczeniowego kupowac), czy kombinacje z roznymi innymi regionami.

 

innymi slowy XGP i to nawet w tej oficjalnej cenie zdaje sie 160pln za kwartal i tak wypada dobrze, a gry ktore chce sie ograc i sprzedac, lub miec zawsze mozna dokupic.

 

Nie wiem moze to tylko moja opinia, ale jakos Sony w tym rozdaniu mnie nie przekonalo, pewnie odczekam zanim nie kupie ale jesli dzis mialbym obstawiac to pewnie poczatek 2021 wjedzie do mnie XSX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony póki co zachowuje się identycznie  jak przy premierze ps4 (np. Same remastery robione na kolanie za pełną cenę). I właśnie przez takie ich zachowanie sprzedałem czwórkę i kupiłem pierwszego w życiu xboxa. 

W tej genie sobie poczekam, mam w co grać i na premierę nie biorę żadnej z konsol.

Jednak gdybym miał wybierać teraz, to byłby to XsX.

Zobaczymy jeszcze jak sytuacja się rozwinie.

 

Mam też przeczucie, że kolejny raz zobaczymy wersje "pro" nowej generacji. Pewnie jakieś 2 lata po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na 4 nie mogłeś ogrywać całego zaległego szajsu z poprzedniej generacji, a moja leciwa Pro zasługuje już na inny dom Ja i tak czekam na GT7, ale konsole staram się wziąć na dzień dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co przynajmniej mozna wymiary porownac konsol.

PS5 jest zdecydowanie wieksze. Z jednej strony to nie jest zly pomysl bo dzieki temu moze lepiej odprowadzac cieplo. Z drugiej ustawienie tego (szczegolnie patrzac na ksztalty) no u mnie tak srednio. 38 cm x 31 cm x 10 cm

 

Nie wiem moze to fakt ze cenie sobie szwedzka prostote ale XSX wygladem bardziej mi pasuje, jak i rozmiarami 30.1 cm x 15.1 cm x 15.1 cm

 

Z drugiej strony ci co testowali pozytywnie wypowiadaja sie o padzie i dodanych do triggerow bajerach.

I dziwie sie ze MS nie zmienil wiecej, bo w tej generacji wibracje w triggerach w grach od MS sprawdzaly sie dobrze, ale chyba ze wsparciem 3rd party bylo slabo.

 

Inna kwestia ile gier to wykorzysta na PS5. W wypadku PS4 chyba tylko jedna gra wykorzystywala wszystkie mozliwosci pada i bylo to Teraway Unfolded.

 

Niekwestionowana przewaga PS5 jest wsparcie dla VR ktorego MS nie ma, jesli ktos chce grac z VR to wybor jest oczywisty, tyle ze czemu znow chca korzystac z kamerki (bo takowa jest opcjonalnym akcesorium - i pewnie wymaganym dla VR) inne propozycje VR na rynku pokazaly ze mozna to zrobic lepiej i bez uzycia kamery.

 

XGP to z kolei cos co przemawia za MS.

 

No jak zawsze czekalem z kupnem tak w tym roku (a wiadomo zyjemy w ciekawych czasach) moge miec wieksze parcie na gadzety (swoja droga i tak przewalilem juz na nie sporo kasy).

Bedzie trzeba pomyslec. Wolalbym jednak PC nie budowac choc tutaj musialbym policzyc jak to wyglada. I pewnie byla by to opcja rozsadniejsza nizli kupno 2 konsol (bo tutaj wyjdzie ile razem 4,5K gdzie PC moze bym sie w 6K zmiescil). A konsole dokupic pozniej.

 

No powiem zapowiada sie to ciekawie.

A walka o moj portfel trwa...

 

Trzeba poczekac na premiere i opinie.

 

milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ps5 powiem tak. Jak kupowałem PS4 jakiś czas po premierze (nie pamiętam dokładnie, kilka miesięcy chyba), to sobie powiedziałem, że następna kupię na premierę.

Tymczasem Sony się popisało cenami gier z dupy i brakiem czegokolwiek ciekawego na start. 

Dopóki exy będą wychodzić na PS4 to mam wywalone na ps5, bo te wszystkie klateczki i inne gówna mnie śmieszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xavris napisał:

W kwestii ps5 powiem tak. Jak kupowałem PS4 jakiś czas po premierze (nie pamiętam dokładnie, kilka miesięcy chyba), to sobie powiedziałem, że następna kupię na premierę.

Tymczasem Sony się popisało cenami gier z dupy i brakiem czegokolwiek ciekawego na start. 

Dopóki exy będą wychodzić na PS4 to mam wywalone na ps5, bo te wszystkie klateczki i inne gówna mnie śmieszą. 

Jestem wstanie w pelni zrozumiec takie podejscie. 

PS4 kupilem wrzesnien 2015. Bo na start uwazalem zebylo slabo (resogun?). A moglem poczekac jeszcze rok i kupic PRO :P 

No ale mialem juz pare gier w pudelkach na PS4 zakupionych za grosze wiec chcialem w koncu sprawdzic o co tyle krzyku. 

 

Teraz to bardziej moje gadzeciarstwo kusi zeby kupic kolejna konsole. Jesli PS5 nie bedzie w listopadzie i bedzie limitowane w grudniu a Xbox bedzie dostepny to wiadomo jak to sie skonczy. To tylko zabawka, nie siadzie sprzedam ze strata i luz. Zdecyduje sie na mocniejszego lapka lub desktopa sprzedam konsole MS. 

 

Bo sam zakup nie jest niczym usprawiedliwiony. Mam ze 3-4 gry na PS4 do ogrania, mam grubo ponad 100 gier na PC do ogrania, i ponad drugie tyle do sprawdzenia (rozne gry z bundli gdzie byly to byly sprawdzic mozna siadzie to dobrze nie siadzie to nastepa gra z listy).

 

I cos o czym pisalem w offtopie ladnych pare lat temu i jak widac bylem calkiem blisko - czyli to ze EXy traca na znaczeniu. Pod koniec generacji odliczajac gry ktore juz sa nie EX to tak naprawde zagralem w garstke EXow... doslownie pare tytulow. Przewiduje ze w tej generacji pojdzie to jeszcze dalej. 

 

I nie zrozum mnie zle mam pewna slabosc do gier od Sony - Ratchet 2016 siadl mi rewelacyjnie co prawda idea gry opartej na filmie opartym na grze (a film tez widzialem). Troche przekombinowana, ale gra - 2 przescia pod rzad bardzo dobra zabawa. Podobnie z Tearaway Unfolded. 

Byly tez inne gry ale te trafily na PC czy nawet Xboxa (jak Yakuza - niedawno skonczylem kiwami 2). 

 

Ale zeby ograc te doslownie pare gier moge poczekac, ba moglbym pewnie nawet i cala generacje odpuscic i grac w multiplaformy ktore stanowia ponad 90% ogrywanych tytulow. Gry obecnie nie starzaja sie tak koszmarnie jak 20 lat temu. I granie w gre majaca 5 a czasem i wiecej lat nie jest problemem dalej wyglada dobrze lub bardzo dobrze. A czasami nawet i nastoletnie juz gry daja rade. 

 

No nic to zobaczymy co tez zrobie :)

Milego grania! 

 

 

 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×