Skocz do zawartości
adr1410

Głośna praca, piszczący wentylator PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, otóż od niedawana jestem posiadaczem PS4 w wersji fat, model cuh-1116a i mam problem ponieważ w ostatnim czasie wentylator zaczął wyć, piszczeć niemiłosiernie, dzieje sie tak w czasie gry a podczas gdy konsola jest bardziej obciążona przez wymagającą gre, konsola wchodzi na coraz wyższe obroty, pochodzi tak z kilka minut i sie troche ucisza,  ponoć tak te modele mają więc spoko, nic poza tym sie nie dzieje gram przez 4-5h bez przerwy i nic, jak  wyłącze gre i wyjde do systemu to konsola sie ucisza i jest praktycznie niesłyszalna jednak kilka dni temu wspomniany wcześniej wentylator zaczął wyć i czym większe obroty tym większy hałas i to mnie martwi więc pytanie czy mogę tak grać i nic sie nie stanie czy wentylator musi zostać wymieniony? Dodam, żekonsole przeczyściłem sprężarką wyleciało troche kurzu moze ciut ciszej pracuje ale wentylator nadal tak wyje/piszczy. Załączam dwa filmy podglądowe z pracą mojej  konsoli. Z  góry dziekuje za pomoc.

 

 

Film1

 

Film2

 

Edytowane przez adr1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki nie działają, wrzuć jak człowiek na YT.

 

Poza tym na 99,99% trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą oraz termopady przy okazji. Jak już rozbierzesz konsolę to wyczyścić co możesz powietrzem i po prostu zerknij na oko, czy nie ma gdzieś zbyt dużo syfu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Patricko napisał:

Filmiki nie działają, wrzuć jak człowiek na YT.

 

Poza tym na 99,99% trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą oraz termopady przy okazji. Jak już rozbierzesz konsolę to wyczyścić co możesz powietrzem i po prostu zerknij na oko, czy nie ma gdzieś zbyt dużo syfu. 

Ok, juz wrzucilem filmy z yt, czyli wentylator moze tak pracowac przez to że jest zasyfiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie główny powód, nie widzę innego :) Tym bardziej, że to pierwsza wersja konsoli, więc tym bardziej spodziewam się tam sporego syfu i nie dającej już żadnego efektu pasty. Samo wyczyszczenie wentylatora Ci nic nie da, musisz też zmienić pasty. Pasta + listek termopadów (1mm grubości) to koszt około 50 zł (z wysyłką). Jak się nie boisz robić tego samego to spokojnie ogarniesz, na YT jest pełno filmów instruktażowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchałeś konsolę sprężarką bez rozkręcania czy z rozkręceniem i wyjęciem zasilacza tak aby były widoczne żeberka radiatora? Jeśli bez rozkręcania to o kant ch..... bo nic to nie da. Ja bym polecał dobre przeczyszczenie i wymianę na pastę gelid gc extreme lub thermal grizzly. Miałem fat i z głośnej nie do wytrzymania(słyszalna w słuchawkach u mnie i u ludzi z którymi grałem) po takim zabiegu robiła się mega cicha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wymienie paste i termopady, bez rozkrecania przedmuchalem wiec teraz rozkrece i wszystko przeczyszcze,  a jakie dokladnie termopady polecacie? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisk to wina wentylatora firmy Delta. Pozbyć się go można tylko zmieniając na taki od Nidec, do kupienia na ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, czyli wymienie paste i termopady, bez rozkrecania przedmuchalem wiec teraz rozkrece i wszystko przeczyszcze,  a jakie dokladnie termopady polecacie? 
Arctic MX2, albo MX4. Ludzie polecają też Gelid Extreme GC Extreme, ale podobno gorzej się nakłada niż Arctic. Ja od dawna stosuje MX2 na przemian z MX4 i zero problemów. Termopady zwykłe z allegro, jakaś polska firma AAB, ważne żeby miały 1mm grubości. Pasek chyba 9 zł kosztuje, a minimum 1 pasek potrzeba. Lepiej wziąć 2 na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#tentyptakma

 

To jest klasyk jak dźwięk trabanta , nie do podrobienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Patricko napisał:
3 godziny temu, adr1410 napisał:
Ok, czyli wymienie paste i termopady, bez rozkrecania przedmuchalem wiec teraz rozkrece i wszystko przeczyszcze,  a jakie dokladnie termopady polecacie? 

Arctic MX2, albo MX4. Ludzie polecają też Gelid Extreme GC Extreme, ale podobno gorzej się nakłada niż Arctic. Ja od dawna stosuje MX2 na przemian z MX4 i zero problemów. Termopady zwykłe z allegro, jakaś polska firma AAB, ważne żeby miały 1mm grubości. Pasek chyba 9 zł kosztuje, a minimum 1 pasek potrzeba. Lepiej wziąć 2 na wszelki wypadek.

gelida trzeba porozprowadzać ale u mnie trzyma dłużej :) mam już rok i jest cacy :)  Mx2 po nie całym pół roku już warczał chociaż nie wymieniałem wtedy padów tylko samą pastę więc też pewnie jakiś wpływ to ma :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4 konsolach zmieniałem samą pastę (Arctic MX4, MX2 i Grizzly). Każda po roku znowu zaczynała szczekać.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mataman napisał:

Pisk to wina wentylatora firmy Delta. Pozbyć się go można tylko zmieniając na taki od Nidec, do kupienia na ebay.

Jesli to tylko pisk i nic wiecej to nie bede specjalnie wymienial, ja zawsze nakladalem paste metoda na "X" i ładnie sie rozprowadzala, teraz chce użyc właśnie pasty Gelid bo duzo osób ją chwali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok to ja już pre ordera na PS5 mam zamiar mieć

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też bym nie wymieniał wentylatora jeśli to tylko pisk. Jak porządnie wyczyścisz całą konsole od środka i wymienisz pastę, ewentualnie termopady to być może i tak zniknie lub sporo zmniejszy się ten pisk. U mnie kiedyś zatrzymał się wentylator i konsola wyłączyła się od przegrzania(aż trudno było ręką przesunąć łopatki wiatraczka) myślałem, że wentylator(firmy netac) na śmietnik i wszedłem w neta zamówić nowy. Znalazłem dość tanie na alliexpres i w pl za ok 100 zł już miałem kupować, ale patrzę w opisie "regenerowany". Wykręciłem ten swój, ale nie miał żądnych zaślepek, wiec nie było jak go rozkręcić itp to po prostu go jakoś sposobem wybiłem, później wszystko wyczyściłem, nasmarowałem i chodził lepiej jak nowy.

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam dwa pytania bo w weekend jak bede mial troche czasu zamierzam rozkrecic sobie konsole i czy 1 gram pasty mi wystarczy i jakie dokladnie srubokrety potrzebuje bo w necie sa rozne informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinien starczyć, walisz kupę na środek procka i potem to dociskasz. Nie martw się, w fabryce tego lepiej nie robią co zresztą sam zobaczysz.

Co do śrubokrętów to na pewno Philips Torx T8, ten z dziurką, bo śruby mają ten głupi bolec w środku. Do tego zwykły krzyżak i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj dopiero udało mi sie znalezc chwile bo przesylki sie spoznily  i rozkrecilem moja konsole na czynniki pierwsze, prawodopodobnie nie była rozkrecana od nowosci bo miała plomby no i w środku był ogrom kurzu a najgorzej na radiatorze, z pół centymetra kurzu więc konsola nie miała prawa cicho pracować, wszystko wyczysciłem,wentylator cały oblepiony kurzem stad ten pisk pewnie był, wymieniłem paste na gelid gc extreme rozprowadziłem ja na układzie, dosc łatwo mi sie ja rozprowadza mimo roznych opinii, termopady wymienione na AAB 1mm 6,0W/mK ,stare nie pokrywaly nawet połowy kości. No i efekt jest taki, że aż jestem zaskoczony, konsoli prawie w ogóle nie słychać, jest cichutko nawet w najbardziej wymagajacych grach gdzie działała jak odkurzacz. Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×