Skocz do zawartości
ozzyosbournefan2

Resetująca się konsola, czerwone światło

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim cześć, bo jest to mój pierwszy wątek na forum.

Od przedwczoraj jestem właścicielem PS3 fat, CECHL04. Jak ją wziąłem od poprzedniego właściciela, to śmigała w porządku, nie było z nią problemów (w grach nie testowałem, bo nie miałem, używałem tylko przeglądarki i konsola była w idlu), zero błędów. Wczoraj wyczyściłem sobie pady i konsolę, podmieniłem pastę i zaczęły się cyrki. Przy pierwszym uruchomieniu od razu 3 szybkie piknięcia i bez pokazania obrazu od razu migające czerwone światło. Zresetowałem, ruszyła, działała normalnie do czasu włączenia gry, chwilę pograłem i to samo, reset, 3 piknięcia i czerwone światło. Rozebrałem konsolę, sprawdziłem pastę, było jej trochę za dużo, więc nadmiar zdjąłem, odpaliłem konsolę i wszystko super, grałem bez problemu w co chciałem i ile chciałem. Dałem jej dychnąć z godzinę, odpalam i od razu to samo, przy włączeniu reset i standardowy schemat. Potem normalnie działała (po sprawdzeniu plików systemu), przy grach po 2 3 minutach od razu reset. Wyjąłem dysk, sprawdziłem go na PC, ma 2 bad sectory i ostrzeżenie przy atrybutach 05 i C4 dotyczących bad sectorów i realokowanych sektorów. Zaraz będę się zabierał za wymianę pasty na coś w miarę porządnego od SPC a nie jakiegoś nołnejma z dodatkiem złota.

Tu moje pytanie, jak sprawdzić co jest nie tak. Gdyby to było przegrzewanie, to nie wyłączałaby się zaraz na początku, no chyba że źle rozumuję. Ale gdyby to było co innego niż przegrzewanie to po odpaleniu gry by się nie wyłączyło. Czy może być to wina dysku i przegrzewania naraz? Poczytałem trochę na necie na ten temat, każdy mówi co innego i straszą jakimiś YLODami na kiju, dlatego zaznaczam, że nie świeci mi się żadne żółte światełko, nic, po 3 piknięciach jest od razu migające czerwone. Fantesta konsola przechodzi bez problemu, była odkurzona, więc to wykluczam, podłączona też jest ok, bo wentylator chodzi. Zastanawiam się tylko nad sprawnością zasilacza, ale wtedy byłoby chyba tak, że nie włączyłaby się wcale, dobrze myślę?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

61369120_331898124157507_8041090191647047680_n.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy to pomoże ale u mnie problemem była  któraś ze srubek na obudowie. Za mocno skrecilem. Z tym że u mnie wogule nie startowała. Od razu czerwona lampka. Nim do tego doszedłem to Tez parokrotnie zmieniałem paste bo myślałem że coś źle zrobiłem. Również był to model fat z tym że ze wsteczna kompatybilnościa z Ps2. Działa teraz normalnie jak nowa.

Rozkrec i odpal ja bez obudowy. Jak będzie ok to nie skręcaj za mocno.

Edytowane przez kamilradom1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja poczciwa ps3 fat miała dwa razy RLOD,, czyli czerwoną lampkę śmierci, ale nie było możliwość jej odpalić, ratowałem ją bandycką metodą czyli opalarką aby poprawić luty, ale to działało chwilę potem znowu to samo i w końcu kupiłem slima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×