Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No teraz ma nie być nawet maskowanwgo, więc heloł. Jak to nie jest duży skok i odpwiednie wykorzystanie technologii to nie wiem czego mam jeszcze oczekiwać? Jakby chciał hiper realną grafikę to bym sobie kompa złożył. Konsole już dawno nie są wyznacznikiem pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos loadingow najlepiej wypada Horajzon, świetnie ogarnęli loadingi, wiecie jak działa?

Polecam filmik na gry online

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ShadowEX napisał:

Dziwi mnie, że ludzie dalej oczekują gier ekskluzywnych stricte na Xboxa. Microsoft już dawno przecież zmienił swoją politykę. Traktują konsole i Windowsa jak jeden system. Widać, że ewidentnie idą w gry (multiplatformy) i usługi, by zadowolić jak największą ilość ludzi (wyłączając użytkowników konsol Sony rzecz jasna). Nie wiem po co ta ciągła walka i przepychanki jednych z drugimi skoro obie firmy mają totalnie inne podejścia do graczy.

 

Ale to firmy same toczą tą walkę i przepychanki między sobą od wielu, wielu lat. Naturalnym jest, że użytkowników też ona dotyka. Microsoft po prostu niejednokrotnie w przeszłości nabijał się z Sony i zaczepiał publicznie sarkazmami, po czym sam strzelił sobie w kolano, bo przez ładnych parę lat zamiast skupiać się na tym na czym powinien i na czym akurat skupiało się Sony, czyli grach, to leciał tylko w usługi. Właśnie przez to podejście do dzisiaj ludzie tak się Microsoftu czepiają, bo do wyśmiewania był pierwszy, a jak przyszło co do czego to sam do pokazania nic nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi loadingi nie przeszkadzaja bo gram na SSD. Wiadomo no loading time jest lepszy niz jakikolwiek loading time, ake serio tyle lat pracowali nad tym? Zreszta to nawet nie oni nad tym pracowali, pewnie wsadza dyski Samsunga ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, MagEllan napisał:

Ja nie wiem.... wchodze a tutaj narzekanie...

Ja nie narzekałem, przepraszam bardzo :p nawet odziwo chwalilem wrogi obóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sithman napisał:

"Nie mam iksboksa i nie kupię, to sobie ponarzekam na konfę, bo nie bendzie konfy plejstejszyn"

A ja przyznam ze po ten konfie to jestem coraz mocniej zainteresowany oferta MS.

:)

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konta MS taka jak zawsze. Dokręcony abonament - Ultimate z PC w zestawie, z masą gier których nie ogram z braku czasu, kolejny pad , kolejna konsola i ABSOLUTNIE ZERO GIER NA KTÓRE CZEKAM. PS do exów , XO do całej reszty, to się już raczej nie zmieni. Tyle studiów kupionych a nie potrafią pokazać nic oprócz gyrosów , halo i dlc do forzy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sithman napisał:

"Nie mam iksboksa i nie kupię, to sobie ponarzekam na konfę, bo nie bendzie konfy plejstejszyn"

Fakt, napisałem że na pewno wezmę ps, a to na 98% znaczy, że nie kupię Xboxa, ale konferencje to akurat chwaliłem niezależnie od konferencji Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę za bardzo w tematyce ewolucji graficznej, ale faktem jest chyba że niestety ostatnio rozwój w tej dziedzinie się spowolnił? Próbuję sobie po prostu przypomnieć gry z przed paru lat i zestawić je z tymi dzisiejszymi, to jakiegoś znaczącego skoku (choćby nawet na najwyższych ustawieniach na dokokszonych PC) sobie nie przypominam.

 

Jak tak sobie przypomnę pierwszy zwiastun Killzone na PS4 to w tamtym czasie ta grafika powodowała "wow".

 

Nie chcę bronić ani jednych, ani drugich bo wiem że każdy z nas fajnie by się poczuł gdybyśmy dostali jakiś filmik z chociażby przedsmakiem grafiki jaką zaoferują nowe konsole, ale możliwe że na to musimy po prostu jeszcze poczekać?

Obie konsole wyjdą w zbliżonym czasie, strzelam że pierwsze premierę będzie miało PS5 jakoś w listopadzie, po czym Scarlett wyjdzie parę tygodni później w grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xavris napisał:

Fakt, napisałem że na pewno wezmę ps, a to na 98% znaczy, że nie kupię Xboxa, ale konferencje to akurat chwaliłem niezależnie od konferencji Sony.

Akurat nie miałem Ciebie na myśli, bo Ty piszesz rozsądnie zazwyczaj.

Narzekacze na ppe w większości i tutaj kilku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu pewnie wyjdę na jakiegoś zacofanego rednecka, ale jak dla kogoś grafika taka jaką prezentuje rdr2, gow czy horizon to jeszcze za mało to trochę mi takich osób szkoda, bo do końca życia nie będą zadowolone z tego co widzą na ekranie telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nóżka

Ale nie rozumiesz ze tymi uslugami moze przyciagnac ludzi?

Spojrz na oferte XGP?

Wbijasz na miesiac i za 40pln ogrywasz Metro Exodus, a do tego cokolkwiek z oferty czego nie ograles dajmy na to tylko jedna gre.

Taniej nie bedzie.

I to jest polityka MS.

 

Do tego wrzucic pare gier ktore beda tylko PC + XO i gra gitara.

 

Tu chodzi o to jaka konsole ludzie wybiora na starcie, a na to skladaja sie za rowno uslugi, gry, wszystko co masz od zaraz.

 

A co oferuje PS4? EXy w porzadku fajnie tyle ze w tej generacji ogralem ich raptem 7 plus 4ry remastery + 3 gry ktore przestaja byc exami.

No to skoro cala reszta gier to multiplaformy to co mnie interesuje? zeby grac tanio? Jak grac tanio? XGP.

Proste.

A PS4 zawsze moge dokupic i sprawdzic te EXy w ktore chcialem zagrac, no chyba ze te wczesniej trafia do streamingu na PC.

 

I pisze to jako posiadacz 2xPS3, PS4 ktory mial przelotny romans z XOS (taki 6 tygodniowy).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Nóżka napisał:

Nie siedzę za bardzo w tematyce ewolucji graficznej, ale faktem jest chyba że niestety ostatnio rozwój w tej dziedzinie się spowolnił? Próbuję sobie po prostu przypomnieć gry z przed paru lat i zestawić je z tymi dzisiejszymi, to jakiegoś znaczącego skoku (choćby nawet na najwyższych ustawieniach na dokokszonych PC) sobie nie przypominam.

 

 

Ja pamietam gdy pierwszy raz odpalilem Horizon’a lub inFamous .. bylo wow. To samo ostatnie Uncharted, czy God of War. Wyszlo jeszcze kilka innych gier ktore sprawily ze zatrzymywalem sie zeby podziwiac widoki. Ale to fakt, dzisiejsze gry niekoniecznie mocno przebijaja kilkuletnie pozycje - raczej mozna je policzyc na palcach jednej reki.. no moze

dwoch ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xavris napisał:

Znowu pewnie wyjdę na jakiegoś zacofanego rednecka, ale jak dla kogoś grafika taka jaką prezentuje rdr2, gow czy horizon to jeszcze za mało to trochę mi takich osób szkoda, bo do końca życia nie będą zadowolone z tego co widzą na ekranie telewizora.

tia ale jak juz mowilismy:

piekna grafika slabe inne elementy - nie bedzie z tego dobrej gry.

Swietna historia/rewelacyjny gameplay a brak grafiki nie przekresla gry.

 

Wiec zgodze sie z tym ze tutaj postep nieco zwolnil. pozatym przy grach z wartka akcja skupiamy sie wlasnie na tej a nie na tym czy nam przypadkiem dynamiczna rozdzialka nie skacze o 120pixeli mniej. (Doom chociazby).

Wiec walka lub moc pojdzie w rozdzialke oraz na co licze frame rate.

 

O GoW juz pislem moze to i ladne, ale jak wiesz jak maskuje sie loadingi to ta gra jest pod tym wzgledem straszna po prostu straszna. OK sa gorsze gry Anthem na premiere ale nie mieszajmy tutaj perfumerii z szambem.

 

 

I jeszcze jedno, mozliwe ze cos uda im sie podbic, dodac ray tracing, pelne 60fps - i mysle ze jesli takie gry ktore wymieniles dostaly by odswiezona wersje to mimo wszystko poczulbys roznice. Szczegolnie jesli zaczalbys porownywac PS4 amator do PS5.

Ale juz w samej grze robilo by to mniejsza. Bo to dalej ta sama gra jest.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag 100% poparcia. Śmieszy mnie to gadanie o exach. Od premiery ps4 przez 2 lata nie było nic, tylko remastery. Jako posiadacz wszystkich PlayStation czułem się wydymany.

Przesiadłem się na XO i przynajmniej pograłem w multiplatformy za grosze.

A z exów, które później Sony łaskawie wypuściło, to tylko Uncharted 4 bym ograł. Normalnie szał, królowie konsol z Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze wszyscy tak skonczymy z obiema konsolami. Scarlet do grania w gry, PS5 do grania w Gry ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam z obecna generacja (PRO do exow, XOX do multiplatform) i nic więcej nie potrzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sithman

Ujme to tak - mam slabosc do niektorych EXow od Sony, jestem ich ciekaw, lubie w nie grac.

ALE

procentowo to nie ma tego az tak duzo. Wiec jesli mialbym wybierac to sprzet z masa gier w niskiej cenie (to oferuje XO i to juz teraz).

A jak najdzie mnie ochota to co za problem kupic PS5? zaden, moze konsola stanieje, gry z pewnoscia beda tansze. Ogra sie i luz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MagEllan napisał:

@Sithman

Ujme to tak - mam slabosc do niektorych EXow od Sony, jestem ich ciekaw, lubie w nie grac.

 

 

Ja też. Dlatego wiele lat miałem tylko kolejne PS, a na konsolę od MS nie chciałem patrzeć. Aż do czasów PS4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mpluto napisał:

Ja tak mam z obecna generacja (PRO do exow, XOX do multiplatform) i nic więcej nie potrzeba. 

I tu rodzi sie pytanie majac XGP i dostep to tony gier po taniosci ktora konsole kupisz jako kolejna?

Ta ktora bedzie oferowac wiecej gier choc nie exow w ramach abo? plus inne gry ktore kupujesz sam?

Czy ta ktora bedzie miala EXy?

 

No chyba ze Sony pojdzie dalej z PS Now ale jesli zaczna wrzucac wiecej exow i uda im sie rozdzialke podbic w streamingu do 1080p to po kij mi konsola jak na potato PC moge pomeczyc sie troche z odczuwalnie wiekszym lagiem.

PS Now w formie abo gdzie pobierasz zawartosc cyfrowa moze zaczac gonic XGP ale to juz spekulacje.

---------------

dobranoc

 

Bethesdte i devolwer obejrze jutro po robocie jesli do niej wstane.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgadzam się z Magellanem, konferencja dobra, najlepsza od lat. MS pokazuje, że trzyma się nowej drogi. Gracze dla nich to różnorodna społeczność i starają się dostarczyć rozwiązania, produkty i usługi dla wszystkich na różnych urządzeniach (wchodzą w mobile).

Widać, że wyciągają wnioski - nie epatują 4k@60fps tylko loadingiem co będzie im łatwo spełnić.

Też zwróciłem uwagę na słabszą grafikę ostatniego Halo i myślę, że ograniczeniem jest xcloud a nie konsola. Gry z chmury, przynajmniej na początku, prawdopodobnie będą wyglądały gorzej.

Btw, ztcp holiday w USA oznacza okres świąteczno-noworoczny, a nie jak ktoś napisał wakacje w naszym rozumieniu. Ale mogę się mylić :)

Generalnie konfa mi się podobała i przy zmianie generacji wezmę MS pod uwagę, pierwszy raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już gdzie to było, ale PS5 ma podobno być jeszcze mocniejsze niż X. Tylko zabij mnie nie wiem gdzie to widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że MS idzie w usługi a nie gry to wiemy od dawna. W sumie to Gamepass trzyma niektórych przy zielonej konsoli ale co będzie jak ta usługa trafi na PlayStation?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×