Skocz do zawartości
cwir

Tapatalk

Tapatalk  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Korzystasz z Tapatalka do przeglądania tego forum?

    • Tak korzystam, mimo tego że jest to beznadziejna, powolna aplikacja
    • Nie korzystam, wolę wersję mobilną forum na przeglądarkę
    • Nie przeglądam forum na telefonie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję odinstalować tapatalka z forum. Analizowałem ruch na forum i kasę jaka z tego wpada i w wielkim skrócie tapatalk się po prostu nie opłaca.  Zgarniają prawie cały hajs za reklamy wyświetlane w aplikacji, rzucają tylko jakieś nędzne ochłapy które przy tym tempie będzie można spieniężyć za jakieś 2 lata dopiero bo jest minimum wymagane i będzie to wtedy i tak za mało i za późno. Natomiast najlepiej płatne reklamy od Googla są na wersji mobilnej forum, która przez tapatalka ma najmniej odsłon.

 

Efekt jest taki że ledwo starcza na serwer, który i tak mam po znajomości i przy okazji innych interesów więc nie musiałem jeszcze nic dokładać.

 

A sama wersja mobilna jest całkiem spoko i zazwyczaj szybsza niż tapatalk, który wypuszcza aktualizacje wtyczki 2 razy na miesiąc i jak się jej nie zaktualizuje to zaczyna znowu zamulać i nie liczy odsłon poprawnie. Jedynie powiadomienia ma lepsze niż przeglądarka, ale zbadam jakieś rozwiązania i na to.

 

Jakieś uwagi, pomysły sugestie odnośnie powyższego?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za :p nie używam a denerwuje mnie to dodawanie pustych wierszy (debilne formatowanie postów) z tt :p 

próbowałem używać tej apki i dla mnie jest mega niewygodna i nieintuicyjna. A forumek przez przeglądarkę jest git.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak Tapatalk schodzi na psy. Coraz więcej syfu w aplikacji z aktualizacji na aktualizację.

Ostatnio nie mogłem przewijać postów, bo non stop mi okienka z punktami Kin wyskakiwały.

Typu:

"czy chcesz podarować punkty kin użytkownikowi[mention=64540]xavris[/mention]?"

"Oszalałeś? Nigdy w życiu!"

 

PS: O ironio. Wychodząc z tematu zapytało się mnie chce podarować punkty kin użytkownikowi #cwir :-P

Nigdy w życiu!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero doczytałem pierwszą opcję w ankiecie do końca xD

Jeszcze przy okazji dodam, że przeglądając forumka na telefonie na przeglądarce co chwilę mi wyskakują powiadomienia, czy dodać aplikacje tapatalk do ekranu głównego (a nie mam jej w ogóle zainstalowanej). To dopiero denerwuje.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu używam tylko tapatalka do czytania forum. W zasadzie tylko sprawdzam oś czasu i czytam na bieżąco posty. Jest to dla mnie najwygodniejszy sposób ale nie będę ukrywał, że od jakiegoś czasu aktualizacje psują ta aplikacje. Często zamula i ostatnia sprawiła że non top wyskakuje to co pisaliście wyżej, przydzielanie jakichś punktów.
Nie mam komputera/laptopa, używam tylko smartfona. Jak wtedy najlepiej korzystać z forum pomijając tapatalka?

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głównie bo przechodzi do ostatniego przeczytanego postu i nie muszę przewijać i szukać gdzie skończyłem czytać chyba że wersja mobilna/PC ma już tą opcję bo bardzo dawno nie korzystałem. A ankiety na taptalku nie widać czy jest gdzieś indziej?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać na Tapatalku.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szuldi82 napisał:

Jak wtedy najlepiej korzystać z forum pomijając tapatalka

Najzwyczajniej przez przeglądarkę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KOMARZYSKO napisał:

Szkoda, bo taptoka używam do wszystkich forów.

 

Zdaję sobie sprawę, że jest sporo takich użytkowników, ale my tu kontemplujemy utrzymanie forum. Tapatalk ma idealny model biznesowy ale dla nich. My im dostarczamy treść i ruch, a oni sobie kasują hajs za umieszczanie reklam, bo nasze zastępują swoimi (jest podobno opcja żeby podpiąć swoich dostawców, ale trzeba wykupić premium w tapatalku, czyli dodatkowy koszt miesięcznie)... A oddają jakieś ochłapy z tego wszystkiego, których się nie da nawet wypłacić, oparte na ich własnych statystykach, które czasami nie nabijają poprawnie wizyt "bo wtyczka jest nieaktualna"... Nie wiem jak to wygląda przy jakichś ogromnych forach z mega ruchem, o ile takie jeszcze są, ale przy naszym się to nie sprawdza ani trochę. A na dodatek zabiera nam ruch mobilny, za który Google płaci najwięcej. Owszem wyskoczy czasem jakaś chamska reklama na cały ekran telefonu, ale wtedy przynajmniej wiecie że nam się serwer zapłaci, a ja nie zaoram forum i nie sprzedam domeny, żeby mi się koszty odratowania go chociaż zwróciły.

 

Jeszcze będę badał temat i poczytam nieco po internetach. I potestuję więcej mobilną wersję forum. Musi to działać elegancko jeśli ma zastąpić tego szrota.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również tylko przez TT przeglądam fora i szkoda, że musisz zrezygnować z tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK appka od tapa co chwile jakies badziewia, pisanie tez srednio no chyba ze ilosc znakow jak w tweecie.

Uzywam, glownie do przegladania, czesciej na tablecie nizli telefonie.

Z mobilnej wersji nie korzystalem - ale moze sprobuje.

 

Kwestie modelu biznesowego to moim zdaniem sila wyzsza (sprawdza sie rentownosc i jesli ta bliska zeru trzeba podejmowac adekwatne dezycje).

Dzieki za wczesniejsze info, bedzie czas na sprawdzenie wersji mobilnej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir a co z wspomnianą kiedyś możliwością dołożenia się do serwera? Mówiąc szczerze nie mam bladego pojęcia jakie to są dla Ciebie koszty w skali roku czy miesiąca, ale pamiętam że sporo osób deklarowało chęć pomocy.

Ale tak czy siak uważam, że nawet jakby lud się do serwera dołożył i odpadły by problemy finansowe, to odwalanie roboty za tt i użeranie się z aktualizacjami po to żeby to generowało tylko koszty bez zysku to bym tych misiaczków od apki kopnął w dupę. 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to przemyślę i poprzeglądam dokładnie te ich zasady i statystyki. Ogólnie to odkąd trzeba było przejąć forum to poza poinstalowaniem wszystkiego i przerobieniem skórki to nie za bardzo miałem czas przysiąść na dłużej i zrobić to wszystko tak jakbym chciał. Albo mam dużo pracy albo gram :wiesiekthug:. Ale chyba trzeba się będzie w końcu zebrać, żeby chociaż finansowo to ogarnąć jak trzeba. Nie są to kokosy jakieś żeby się utrzymać, ale trochę trzeba poświęcić czasu żeby samo na siebie chociaż zarabiało.

 

Po cichu liczę na PS5 i planuję dobrze forum przygotować jak już się głośno zrobi i premiera się będzie zbliżać. To będzie najlepszy czas żeby wrócić do jakotakich łask.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum i tak żyje dzięki tej garstce 20-30 użytkowników, także nie damy zamknąć naszego internetowego domu :P I daj znać @cwir, jakie to są dokładnie koszta w skali miesiąca, to w czarnej godzinie będziemy wiedzieć ile dołożyć :)

 

Myślałeś może nad zmianą adresu? PS3 nie jest już czymś co ludziom kojarzy się z PlayStation. Kiedyś już było to poruszane, myślę, że warto wrócić do tematu. Może skrócenie po prostu do psforum.pl lub czegoś bardzo zbliżonego? Przeżyję nawet xboxforum.pl, żebyśmy tylko przetrwali :P

 

 

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn na pewno zmieniamy na PSX Forum. Mamy domenę itp itd. Trzeba tylko przepiąć dobrze wszystko, żeby przejeła ładnie całą historię i ranking obecnej w googlach, bo jak coś nie tak pójdzie to gruba lipa :obama:

 

Tylko tak jak ze wszystkim, trzeba się za to zabrać :30vm3cw:.

 

No i jeśli by był nóż na gardle to będę dawał znać. Na szczęście nie jest to jakiś bezduszny korpo dostawca usług tylko znajoma firma z którą mam interesy od lat, więc na pewno nas nie odetną bez ostrzeżenia, a jak się nie uzbiera pełna kwota co jakiś czas to też dramatu nie będzie. No ale nie ukrywam że wolał bym nie świecić oczami tylko płacić co należne :rydzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co Ci szkodzi zrobić, choćby na próbę forumową zrzutkę na serwer. Da to przynajmniej pogląd ile osób jest w stanie wesprzeć forumek. No chyba że Ci się nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że jakoś tego tapatalka okiełznasz, bo w zasadzie tylko z tego korzystam. A jak się nie da to wyślijcie chociaż jakiegoś maila ostrzegawczego, że to koniec współpracy z apką.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kwestia próbnej zrzutki to nie jest brak chęci samych w sobie, tylko niechęć do proszenia ludzi o kasę, bo to w większości przypadków źle się kończy. Stąd szanuję wymijające odpowiedzi cwira i nie drążę tematu, będzie chciał to da znać :)

No chyba że mu się nie będzie chciało chcieć, bo za gorąco :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xavris napisał:

Myślę, że kwestia próbnej zrzutki to nie jest brak chęci samych w sobie, tylko niechęć do proszenia ludzi o kasę, bo to w większości przypadków źle się kończy.

 

:messi:

 

Tak jak pisałem, jak będzie bardzo kiepsko to się coś wymyśli. "Zostań moderatorem na tydzień za jedyne 20 zł" :rydzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



"Zostań moderatorem na tydzień za jedyne 20 zł" :rydzy:

A będę mógł banować? Daje 50!
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ejeejejej.... to chcesz za pieniądze dawać ludziom prace? Jak sie morawiecki dowie to zostaniesz gurwa ministrem pracy i polityki społecznej XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, KOMARZYSKO napisał:


 


A będę mógł banować? Daje 50!emoji41.png


No więc tak:

 

- Jednorazowy ban dla wybranej przez siebie osoby oprócz moderatora na 1 dzień* - 20 zł
- Jednorazowy ban dla wybranej przez siebie osoby oprócz moderatora na 3 dni* - 50 zł
- Jednorazowy ban dla wybranej przez siebie osoby oprócz moderatora na 1 tydzień* - 100 zł

- Miesięczna subskrypcja zawierająca 5 jednodniowych banów* - 59,99 zł/mc
 

- Jednorazowy ban dla wybranego przez siebie moderatora na 1 dzień* - 100 zł


* obowiązują zasady i limity określone w regulaminie "PS3 Forum Store"

 


:kaz:

 

 

Oczywiście żartuję, ale by była gruba beka :D. Wszystko dla dobra forum oczywiście :qk2LI17:
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

To by była anarchia :D

 

Jakby przy takich cenach była anarchia, to niech będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×