Skocz do zawartości
The_Siemek

Hollow Knight: Silksong

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi kontynuacja jednego z najlepszych indorów w historii, więc wrzucam temat.
Poniżej gameplay ze Switcha:


W tej części zagramy znaną z jedynki Hornet, która jest bardziej doświadczonym wojownikiem i udamy się do nowej krainy Jedwabiu i Pieśni.
Premiera gry w 2019.

W grze pojawią się dwie "waluty" - zamiast geo będą koraliki, które możemy zbierać na sznurki i zabezpieczać częściowo ich stratę oraz odłamki, które mają służyć do craftingu narzędzi np. rzucanych igieł (coś jak noże). Narzędzia odnawiają się automatycznie przy wizycie na ławce, jeśli mamy wystarczającą ilość odłamków.
Poza tym dusze, którymi leczyliśmy się lub używaliśmy do ataków specjalnych, zostały zastąpione jedwabiem, który zbieramy na szpulce - służy do szybkiego leczenia (nawet w powietrzu) oraz wykonywania ataków specjalnych Hornet.
Zapis gry nadal będzie odbywał się na ławkach.
Dodana została mechanika chwytania się krawędzi.

W grze pojawia się dużo motywów muzycznych - dzwony, elementy zestawów perkusyjnych jako wyposażenie wrogów. Przewija się też motyw opętania/nawiedzenia krainy.
W przeciwieństwie do Knighta, który schodził co raz niżej i głębiej do Hollownest, Hornet będzie się wspinać na szczyt nowej krainy.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jaram - jedynka była niesamowicie wciągająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie ta gra ominęła. Jest coś co ją (podstawkę) wyróżnia spośród innych metroidowych gierek, czy po prostu jest megadobra i tyle ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba jest za 27zł na e shopie, trochę kusi, ale mnie takie gry szybko nudzą mimo że ten tytuł wygląda zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciągająca, bo ma dobrą oprawę dźwiękową i mechanikę z dark souls

 

Robiło ją 2 gości z Australii ze studia cherry coś tam, za 27 zł jak darmo

 

Oprawa graficzna też jest spox - mi się kojarzy np ze szkołą tatuażu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lore gry, klimat, poziom trudności, muzyka, art style. Grasz i łeb wysadza, że dwóch gości było to w stanie zrobić.
Najlepsza współczesna metroidvania a i lekko TOP 3/5 w historii. Wg mnie jeden z najlepszych indyków ever - i to nie jakiś króciak na 5-10 godzin.

Nawet niektóre, prawie masochistyczne miejscówki przechodziłem uparcie, bo tak mi gra podeszła. W moim prywatnym rankingu wszystkich gierek w jakie grałem przez 25 lat gej-mingowego żywota to jest bardzo wysoka pozycja.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, The_Siemek napisał:

gej-mingowego

Wstydziłbyś się tu wchodzą dzieci :Coolface:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spod Chrystusa a takie rzeczy wygaduje...

Ale nie powiem, pomijając lekki motyw homo, poczułem się zachęcony do obczajenia tej gierki.

Edit. A... To jest też na prawdziwą konsole, no to nara :p puchareczki <3

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×