Skocz do zawartości
Rafax99

Problem z konsola Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z konsola od pewnego czasu coś się z nia dzieje i nie wiem co dokładnie.

Postaram się opisać dokładnie problem 

Z dnia na dzień konsola zaczęła mi się zacina starszanie spadające fps przy grach, w menu, na YouTube, długo zamykające się aplikacje itp rano budząc się włączając konsole był napisał „podłącz pada przez wejscie usb” i jak już podłączałem to tryb awaryjny był i nie mogłem normalnie konsoli odpalic codzinnie musiałem robic inicjację w końcu zrobiłem opragramowanie nowe. 

I zaczęło pięknie wszystko działa ale 2-3 dni i teraz inny problem nie ma spadków fps w grach ale za to wyskakiwał błąd aplikacji z opisane ze dane aplikacji uszkodzone zrobiłem znowu opragramowanie.

I po ponownej instalacji oprogramowania błąd znikła ścinki też. 

Małe problem znowu taki ze jak codzinnie odpalam rano konsole wyskakuje mi logo playstation i przez 20- 30 sekund jest to logo później znika i czarny ekran a po kilku sekundach konsola się wyłącza i w tym czasie miga niebieski kolor na konsoli. Słyszałem ze to zły znak jak ten kolor jest ale mam nadzieje ze złe słyszałem 

prosze was o pomoc co to może być. 

Ps: piszac to wyskoczył mi teraz błąd o opragmowaniu ja nie wiem co się dzieje cały czas co innego... 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry klasyczna metoda, czyli sprawdź na innym dysku twardym. Będziesz tylko potrzebować czysty soft, który waży około 800 MB, na stronie playstation oficjalnie dostępny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opragromowanie to nie problem już jest zgrany na pendrive na tym dysku go instalowałem z 4 razy. Wieć pozostaje wymiana dysku, zwykły dysk od laptopa będzie pasować czy w laptopach sa różne rozmiary dysków ? Niestety pytam bo się nie orientuje w takich sprawach

A mam jeszcze pytanie czy to normalne jak dysk się robi dość ciepły ? Wydaje mi się ze wcześniej tak się nie grzał ale nie jestem pewnien bo nie zwracałem na to uwagi 

I jak to możliwe ze dysk z dnia na dzien padł bez przyczyny... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dysk jak pracuje to się robi ciepły. No chyba, że Cię parzy to już coś nie tak. Dysk z laptopa i każdy "mały" dysk 2,5" pasuje. Pamiętaj tylko że stracisz wszystkie dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za radę, ja tam konsoli tylko używam do jednej gry i do YouTuba wiec na tym mi nie zależy bo wystarczy pobrać

Jak problem zostanie rozwiązany odezwę się ! 

Edytowane przez Rafax99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dysk, problem narazie zniknął w grze nic się nie zacina, ale jest jeden minus momentami przycina mi tylko w menu to normalne ? Wcześniej nic mi się nie zacinało, jedynie playstation story ale to wiadomo ze zależy od przedkości internetu wiec to normalne, ale w menu jeszcze się tak nie spotkałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gry działają normalnie jedynie tylko przy tym menu czasami tez w ustawieniach raz porządnie się zawiesi. 

Może coś innego boli konsole. 

Przypomnę ze konsole kupiła od pana który był jedynym właścicielem i jak sprzedawał nawet plomby nie były zerwane, z 1 miesiąc temu ją tylko z góry wyczyściłem ale bałem się głębiej wchodzić bo w tej mojej wersji wentylator siedzi głębiej bo w slim jest odrazu jak gore-doł ( już nie pamietam za bardzo) się ściągnie, wiec pewnie konsola nie była czyszczona z dobre 3-4 lata.  

Spróbuje oddać do kogoś żeby mi przeczyścił, bo u mnie w mieście niestety nie ma takiego serwisu co zajmują się konsolami :/  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk zamontowałeś? Nowy? Jakiego typu? Przycinanie się w menu itp. to objaw lagu w odczycie danych - diagnostyka dysku prawdę Ci powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2019 o 00:04, Serwis Konsol napisał:

Jaki dysk zamontowałeś? Nowy? Jakiego typu? Przycinanie się w menu itp. to objaw lagu w odczycie danych - diagnostyka dysku prawdę Ci powie :)

Wymiana dysku pomogła, problemy znikły, po prostu przepracował swoje 5k godzin 

W dniu 5.07.2019 o 00:04, Serwis Konsol napisał:

Jaki dysk zamontowałeś? Nowy? Jakiego typu? Przycinanie się w menu itp. to objaw lagu w odczycie danych - diagnostyka dysku prawdę Ci powie :)

A na diagnostyce podłączając ten dysk do konsoli, pokazywało mi 2 jakieś błędy, nie pamietam jakie to były, ale poczytałem i pisali ze dysk przepracował już swoje :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×