Skocz do zawartości
okocim23

PS4 slim - chrupanie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem ps4 slim ver CUH-2016A.
Konsola ogólnie jest w miarę cicha, niepokoi mnie jednak jeden hałas, mianowicie konsola prawie cały czas "chrupie" jak w starych PCetach gdy na dysku coś się zapisywało. Fakt że najcześciej to robi gdy ściągam coś z sieci ale również np gdy gram w Diablo 3 czy Assasina creeda origin. Dźwięk jest nieustanny i dość się niesie w mieszkaniu (jako że konsola to jedyne źródło dźwięku). Posłuchałem kilku innych konsol ps4 i takiego efektu nie zaobserwowałem.. Czy warto oddawać do serwisu na gwarancję?
Dziękuje z góry za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak głośna praca dysku może świadczyć o: użyciu w konsoli jakiegoś nowego typu dysków (zrób zdjęcie dysku po wykręceniu z ramki i podeślij na forum to sprawdzę dla porównania na serwisie)  lub po prostu dysk jest uszkodzony/wadliwie wykonany i stąd te hałasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że dysk można wykręcić i nie traci się gwarancji.
Sony pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za podpowiedzi. Powiem szczerze, że bałbym się konsolę rozkręcić aby wyjąć dysk właśnie z uwagi na gwarancję i chyba jakąś tam plombę na konsoli, mimo iż mówisz że sony pozwala ;)

Konsola jednak ma nowszy model i jest z zeszłego roku - CUH-2216A.

W każdym razie zgłosiłem sprawę do sony i odbierają dziś konsolę odemnie, na miesiąc idzie na serwis. Nie wiem czy poniekąd chcąc ją wziąć na gwarancję potwierdzili że to chrupanie nie jest normalne.

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze konsoli nie rozkręcasz.

Po drugie masz oficjalna instrukcje jak się wyciąga dysk:

https://support.playstation.com/s/article/Upgrade-PS4-HDD?language=en_US

Po trzecie "chrupanie" to norma dla niektórych dysków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie masz rację. Można rozkręcić i wyjąć, zamienić.

No to jestem w kropce, mam ps4 spakowaną i dziś ma ją kurier wziąć na cały miesiąc, teraz nie wiem czy to ma sens...

Wiesz, jak gram to w ogóle tego nie słyszę, dopiero jak robię przerwę i do tego jest cisza w domu to słyszę to chrupanie czasami. Nic szczególnego, ale jednak słyszę..

Mówisz norma, a jak jest u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chrupania nie było słychać ...odgłos rozwścieczonych wiatraków zawsze go zagłuszał.

Poza tym PS4 ma kilka modeli dysku. Wyciągasz dysk i sprawdzasz w necie czy to jest normalne że chrupie. 

 

...mam nadzieję że masz kopię save w chmurze albo na pendrive bo pierwsze co pewnie Sony zrobi to format konsoli (chociażby dla bezpieczeństwa danych personalnych - brak danych = max bezpieczeństwa). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonałeś mnie :) rozpieczętowałem paczkę już zapakowaną i wyjąłem dysk.

Zdjęcie w załączeniu. W necie szukałem ale wskazówek nie znalazłem odnośnie chrupania takiego dysku

A savy zgrane oczywiście ;) choć dużo tego nie było, głównie Diablo 3 ^^

Dysk Ps4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×