Skocz do zawartości
krzys8003

PS3 fat CECHL04 problem z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj z zamiarem odpalenia po miesiącu PS3 okazało się, że nie można wsadzić płyty, dioda zielona. Latarka sprawne oko i w środku blokada tak jak w przypadku płyty w napędzie. Zaglądam dokładniej i widać tak jakby płyta była w środku. Zaznaczam iż nie wiedziałem jaka jest zawartość (jeśli w ogóle jest) napędu, ostatnimi czasy syn użytkował konsolę. No to wziąłem się do roboty, najpierw aktualizacja systemu - dalej nic. Fora, filmiki i biorę się za rozkręcanie (sprzęt już po gwarancji). Napęd na wierzchu, płyta w środku. Rozebrałem napęd wyjąłem płytę poskładałem napęd. Przed rozbiórką przycisk wyciągnięcia płyty nie reagował, po złożeniu dźwięk tak jak przy pustym napędzie (pikanie). Niestety po podłączeniu nie reaguje na czujniki wkładanej płyty, laser też ani drgnie. Wszystkie taśmy organoleptycznie po sprawdzałem, po wpinałem na nowo, wszystkie mechanizmy na "sucho" chodzą idealnie, a napęd dalej nie daje odznak życia. 
Teraz pytanie, uszkodzona taśma czy jest jeszcze coś na co mogę zwrócić uwagę.
Za wszystkie wskazówki serdecznie z góry dziękuję. Dodam tylko, że nie mam możliwości przekładania części bo to jedyna PS3 w domu.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×