Skocz do zawartości
ADAMIGO

PS 4 Jaki internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna ps4, tylko że mam internet na karte a moim jedynym routerem jak do tej pory jest telefon, więc moje pytanie jest takie czy to w jakiś sposób daje możliwość grania online np. w fife 19 czy muszę zakupić jakiś router, a jak tak to jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy router ze wsparciem karty SIM będzie ok. Ja używam Huawei E5186 i jestem bardzo zadowolony. Jakaś antena na parapet na zewnątrz i powinno być ok. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, telefon podziała jednak możesz mieć i problemy z zamkniętymi portami w niektórych grach (PS4 to nadal głownie połączenia peer 2 peer) i problemy z jakością połączenia/lagami (zasięg wifi + zasięg sieci + procesor telefonu).

Podpisuje się rękami i nogami pod rozwiązaniem od @Patricko który parę lat temu uświadomił mi że internet mobilny ma sens.

 

Osobiście używam modemu mobilnego jako łącze zapasowe i w domu i w jednej z knajp w której zarządzam siecią. Antena robi robotę jeżeli chodzi o zasięg. 

Albo szukasz routera z wbudowanym modemem (ważnie żeby można było podpiąć antenę zewnętrzną) albo szukasz routera który obsługuje modem na USB.

 Ja używam router MikroTik HAP AC2 + modem LTE Huawei E3372 + antena dual zewnętrzna co się zamyka w 500zł ~ 600zł i router może jest na wyrost (MikroTiki nie są przyjazne z typowym domowym użytkownikiem internetu) ale na allegro jakieś proste routery z Cyfrowego Polsatu ludzie sprzedają za kilkadziesiąt złotych na przykład więc za ~300 jesteś w stanie złożyć zestaw pod net.

 

Potrzebujesz:

- Router (lub router z wbudowanym modemem LTE z wyjściem na antenę)

- Modem USB (jeżeli router nie ma modemu)

- Antena dualna (dual) lub jakaś większa do powieszenia/postawienia na maszt (wszystko zależy od warunków jakie posiadasz) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×