Skocz do zawartości
Strife

Star Ocean: First Departure R

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera na pstryka i ps4  05.12.2019r.

 

"Star Ocean: First Departure R stanowi remaster remake'u klasycznego jRPG-a wydanego w 1996 roku. Produkcja bazuje na wersji wydanej na PSP w 2007 roku i oferuje ulepszoną oprawę graficzną. Za grę odpowiedzialne jest studio (Tri Ace) Square-Enix."

 

 

Od siebie dodam, że jest to najlepszy Star Ocean według mnie oczywiście, pod względem fabularnym jak i gameplay'owym. 

 

Jak na razie tytuł od kwadratowych który z czystym sumieniem mogę polecić na pstryka, bo Octo, Setsuna czy Lost Sphear to przeciętniaki. Jak ktoś lubi styl jaki miał Chronno Trigger to będzie zadowolony.

 

 

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gurwa, odgrzewany odgrzewany kotlet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2019 o 09:50, xavris napisał:

O gurwa, odgrzewany odgrzewany kotlet.

I o dziwo trzeci najlepszy jrpg na pstryka, to dopiero kuriozum co :Coolface: (DQ zaraz za nim) 

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Skończyłem "nowego" najstarszego Star Ocean'a i gra dalej kopie po jajcach.

 

 Jest to kotlecior nad kotleciorami, ale bardzo dobrze wysmażony, bo jest to remaster remastera:yao: (qrwa 21 wiek) pierwotnie grę wydało Tri Ace, a teraz jebane pazery ze SquareEnix.

 

No ale do rzeczy, gra jest z 1996 (niektóre qrwie jeszcze się nie wykluły i nie były w planach jak to powstało:ohstop:), oryginalnie wyszła na snes'a, dopiero w 2008 wyszła w zrozumiałym języku na psp, no i po 11 latach wylądowała na pstryku i ps4.

973093116_StarOcean(3).jpg.dc5a190c703b4d9627f49a1a57040785.jpg

 Gra zaczyna się w 346r. według nowego roku gwiezdnego, na nasze to jest rok 2432r. na planecie Roak. Jest to planeta o zaawansowaniu średniowiecznym, czyli zacofańcy, nie wiedzą o istnieniu innych planet i życiu na nich( w sumie jak ziemianie teraz:30vm3cw:). Nasi główni bohaterowie są ludziopodobnymi typkami tylko że mają kocie ogony, cała historia zaczyna się kiedy to okoliczne wioski zaczyna nękać dziwna choroba zamieniająca "ludzi" w kamień. Wtedy pojawiają się ziemianie ( tak qrwa wreszcie jesteśmy mądrzejsi i bardziej zaawansowani od kosmitów:wiesiekthug:) i oczywiście trafiają na naszych głównych bohaterów i skrupulatnie im tłumaczą że ktoś zrobił sobie z ich planety poligon doświadczalny i pierdolnął w nich wirusem. Potem robi się trochę Chrono Triggerowo, bo są też podróże w czasie, ale nie na taką skalę. Fabularnie jest ok, choć dupy nie urywa, ale parę mind fucków uświadczymy.

819812235_StarOcean(6).jpg.4e49f14a6760640826ec570e6cbd19db.jpg

 W grze mamy 4 główne postacie, pozostałych 8 bohaterów możemy zwerbować, ale musimy z tej ósemki wybrać 4 postacie i wałek polega na tym że jak zwerbujemy kogoś to ktoś inny się nie przyłączy więc trzeba kombinować kogo chcemy, a kogo nie. (oczywiście każda postac to inna klasa, czarodziej, healer, wojownik itd.)

388599256_StarOcean(1).jpg.1045d6836a324b967d672c045f95b08a.jpg

 Gra jest liniowa, ale pozwala na pewną swobodę w pchaniu fabuły do przodu, na psp inaczej mi się gra potoczyła niż na switchu (kolosalnych różnic nie ma, ale inne postacie w drużynie robią robotę)

 

 To czym ten tytuł stoi jest walka:banderas:, w drużynie mamy 4 postacie , ale kierujemy jedną, możemy jak chcemy dowolnie się przełączać podczas walki. Postacie mają sporo ataków specjalnych, podczas starć możemy używać dwóch przypisanych pod triggery, oczywiście są zwykłe ataki czyli napierdalamy A i walimy combosa, czarodzieje żeby użyć magii muszą odczekac chwilę, co czasami potrafi wqrwić, bo przeciwnicy lubią siedzieć nam na dupie i przerwać atak.

 

Walka jest podobna do starych odsłon serii Tales of, bo odpowiadają za nią ludzie którzy dłubali też przy Talesach, tyle że biegamy sobie sprite'ami swobodnie po polu walki w  3d z roku 96

1082553848_StarOcean(4).jpg.1ad7fd702efe39137719fae4bf819b1c.jpg

Po za tym mamy pierdyliard umiejętności które ułatwiają starcia, np: natychmiastowa teleportacja obok przeciwnika, rzucanie czarów w ruchu, brak paska czasu na rzucenie czaru, sidstepy, countery i wiele wiele innych. Jest to najbardziej miodna część gry i starcia się nie nudzą do samego końca.

 

 Graficznie jest to ubiegły wiek, więc o oczojebie nie ma mowy, ale jest ładnie. Muzyka jest w porządku tak samo jak i odgłosy otaczającego świata. Wstawki anime jak to wstawki anime trzeba to lubić, ale fajnie uzupełniają się z grą.

921680285_StarOcean(2).jpg.a5c86190e69f790def651b46ad2770ba.jpg

 W grze jest mnóstwo skilli i umiejętności do nauczenia, jak gotowanie, pisanie, crafting, jak też skille przydatne w starciach o których wcześniej wspomniałem,jest tego naprawdę sporo. Uczymy się tych rzeczy za zdobywane specjalne punkty podczas levelowania postaci, a żeby odblokować dany skill musimy kupić odpowiednie scrolle w sklepie.

1560456017_StarOcean(8).jpg.6b9cb08a76f435a47dff782b36c10e66.jpg

 Jak odwiedzamy miasta przed wejściem pojawiają się Private Actions, są to różne pogaduszki między postaciami, coś w rodzaju skitsów z Talesów, dzięki nim możemy poznać nowe ataki, lub skille, ale też można zdobyć bronie i inny ekwipunek, lub dowiedzieć się czegoś o postaciach.

731855638_StarOcean(7).jpg.c3916fe5c9d11dc70164ec1d2e232061.jpg

 Kończąc ten przydługi post, gra jest qrewsko rozbudowana jak na swoje czasy i daję masę radochy z grania. Skończyłem tytuł w 24h i miałem 87lv bodajże, a max lv jak to w Star Oceanach to 255.

 

 Jest to moim zdaniem trzeci najlepszy jRPG na pstryka zaraz za Vesperią i tuż przed DQXI( w którym zamuliła mnie walka i backtracking plus ten irytujący pedał i czerwony kapturek), ode mnie mocarne 8na10.

1864556071_StarOcean(5).jpg.13b2dfa8e4e8ce5ffc1190087e04b863.jpg

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga .... nie grałem w to nigdy zreszta jestem bardzo mało Obeznany w uniwersum (bodajże skończyłem z 4 max tytuły) jakiś z ps3 jakiś z ps4 i coś na psx/ps2 ale to w czasach, dzięki za rekomendacje zapewne skorzystam i kiedy odkopię się z zaległości od razu celuje. Dzięki chuju.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×