Skocz do zawartości
jontr

Targi E3

Rekomendowane odpowiedzi

po konferencji i:

- gadanie o PS2 to jakas kpina. nikt, kto ogladal konferencje E3 Sony nie interesowal sie PS2. grami na PS2 interesuja sie ludzie, ktorzy gdzies maja takie konferencje.

- brak Killzone 2 dynda mi i powiewa. ale juz brak Wipeouta HD, Tekkena, zapowiedzi Jaka... czy ludziom z Sony pojecia "marketing" i "sila marki" sa zupelnie obce?

- ani slowa o nowym projekcie teamu ICO

- ani slowa o Heavy Rain

- ani slowa o Playstation Eye

- Video Store niedostepny w Europie (blokuja przez IP)

- Video Store z filmami w HD, ale dzwiekiem w stereo - Z E N A D A

- rendery, rendery, rendery - jedyna grywalna pozycja, jaka pokazali bylo Little Big Planet. i z przerazeniem zauwazylem, ze ta gra skacze! nie jest plynnie!

- God of War III = ROTFL

- te MMO to samo - ROTFL

- Kug Fu Rag Doll - na to czekam

- Ratchet&Clank na PSN - z tego sie ciesze

- fajny kawalek na koniec (Air)

i tak na marginesie odpowiedz do poprzedniego tematu:

Wpisz sobie http://www.youtube.com/watch?v=hqkyo6Es1Ic . I zobaczysz o czym mówie. I w tym wypadku M leży

ale dlaczego pokazujesz mi materialy sprzed... dwoch lat? cos z tego zrealizowali? wprost przeciwnie. i tu tkwi problem z Sony - maja swietne pomysly, ale z ich realizacja jest kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknęli, bo mają już dość przepychanek i płaczów userów. Wszystko co miało zostać powiedziane powiedziane zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem ten temat, ale kilka podstawowych zasad. Trzymajcie jakiś odpowiedni poziom i proszę na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzezenia po konferencji Sony:

* podobaly mi sie nawiazania do PS2 i silny przekaz - warto kupowac PS3 bo to konsola na lata. Tak, jak na PS2, tak na PS3 jeszcze dlugie lata bedziemy wydawac nasze najlepsze gry.

* dosc kiepskie wrazenie zrobila na mnie prezentacja Resistance 2 - gameplay wygladal na amarorszczyzne - dlugie sekwencje zajmowaly przechodzenie sie z pomieszczenia do pomieszczenia gdzie widac bylo dosc sredniej jakosci tekstury. Na potrzeby konferencji mozna bylo zmontowac duzo fajniejszy material z gameplay'a.

* mam mieszane uczucia co do umieszczenia MGS4 w prezentacji - no chyba tylko zeby podkreslic ilosc exclusivow na PS3.

* wpadka z Valkyria Chronicles na PSP to amatorszczyzna (http://news.vgchartz.com/news.php?id=1503)

* bardzo podoba mi sie innowacyjnosc niektorych gier robionych przez Sony - Flower, Loco Roc, Patapon, Little Big Planet

* nie podoba mi sie lineup duzych gier pokazywanych na tej prezentacji - glownie to byly gry FPP. Nie wiem, czy to wlasciwy kierunek.

* bardzo malo duzych gier tam pokazywanych trafilo w moje gusta (przynajmniej z gier robionych pod szyldem Sony). Z tego, co tam bylo pokazane to chyba tylko skusze sie na nowego Motor Storma. A liczylem, ze przynajmniej oglosza, co dalej z Uncharted, czy bedzie kontynuacja Heavenly Sword.

* liczylem, ze Sony przedstawi przynajmniej strategie rozwoju gier jRPG. Ale moze to posuniecie przemyslane - byc moze lepszym miejsce na pokazywanie gier jRPG bedzie TGS.

* watpie w MAGa - nie wierze, ze da sie konfortowo grac w tylu ludzi bez lagow itp. Poza tym nie wierze, ze taka gra ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie zrobiło wrażenie nietypowe przedstawienie prezentacji wyników Sony. Fajny pomysł. Lepsze to niż nudne wykresy i tabelki.

Widać, że na konferencji Sony wszyscy się bardzo stresowali (nie widziałem innych konferencji). W zeszłym roku konferencja była lepiej poprowadzona.

Nie mam żadnych negatywnych odczuć co do samej imprezy. Jest jaka jest. Show must go on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moje odczucia:

- sony nie miał o czym mówić, więc zaczął nawijać o ps2

- mydlili nam oczy nic nie znaczącymi liczbami sprzedaży konsol zamiast pokazywać nowe produkty

- za dużo gier z PSS, raczej nikt nie kupił PS3 dla nich

- R2 wygląda nieziemsko jak dla mnie, jedyny minus to fakt, że jest kolejnym shooterem

- o wszystkim praktycznie było wiadomo wcześniej, więc powtarza się sytuacja podobna do PSS, zamiast dać nam nowe wiadomości, nowe gry itp. dali kilka nowych filmików...

- za dużo gadania a za mało kąkretów

- DC online, żadna rewelacja

- MAG, trzeba czekać na gameplay ale chyba źle nie będzie

- home, raczej nie trzeba nic pisać, znów przesunięcie premiery i obietnica, że to będzie "coś"

a o innych grach będzie jeszcze mowa (jak np. kz2). podsumowując - znowu same obietnice...

osobiście z targów zawsze podobały mi się rozmowy z twórcami o konkretnych tytułach a nie konferencje. i tak np. wywiad o nowym PoP'ie, robi nawet dobre wrażenie, ale to nie to co trylogia... infamous, jak by poprawili animacje był by to tytuł którego mogła by zazdrościć konkurencja. Far Cry 2, nowy gameplay i teksty o tej wolności, nie tylko w sensie gdzie pójść ale też czy zabijać z cichacza czy nie, przekonały mnie do tego tytuły, jeszcze zmiana pory dnia, po prostu bardzo dobry tytuł się szykuje. fallout też wygląda niczego sobie, byle tylko dali większe pole manewry, jakieś wspinaczki (nie takie jak w AC, ale chodzenie po drabinach czy łapanie się krawędzi i będzie extra ;]), a dziś wywiady o SW i TR, te targi są nawet udane ;]. no i przedewszystki fakt, że coraz więcej gier jest prezentowanych na PS3 też cieszy widać dev wziął wreszcie ps3 na poważnie... innymi słowem, konferencja sony, do niczego, ale wiadomości o nadchodzących tytułach bardzo dobre, jedyne co mnie martwi to fakt, że na wrzesień jest planowana premiera SW, Fallout i FC2 a kasy mało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyne co mnie martwi to fakt, że na wrzesień jest planowana premiera SW, Fallout i FC2 a kasy mało ;]

Zglos sie do Microsoftu, dolacz swoje posty z tego forum i na 99% powinni cos Ci odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zglos sie do Microsoftu, dolacz swoje posty z tego forum i na 99% powinni cos Ci odpalic wink.gif

po pierwsze, za dużo z tym roboty, nie chciało by mi się postów tłumaczyć

po drugie, musiał bym mieć x'a a do października spłacam jeszcze ps3

po trzecie, 99% to za mało

więc plan nie wypali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiecie zalozen E3 - E3 to targi, rzeczy tam pokazywane nie maja przyciagac graczy. W sumie to nwet cywile nie maja tam przeciez wstepu, tylko prasa i developerzy. Na E3 chodzi o to zeby sprzedac produkt, czy to wydawcy czy to mediom zeby zrobily o nim glosno. Natomiast celem konferencji Sony, MS czy Nintendo nie jest pokazanie jakie to dobre gry maja wyjsc zeby zadowolic graczy ale pokazanie jaka ich platforma jest super, jak dobrze sie sprzedaje i jak latwo na nia pisac i sprzedawac gry. Po to zeby zachecic potencjalnych developerow do pisania wlasnie na ta platforme. Dlatego pokazuje sie tytuly jak Resistance2 pokazujace moc konsoli i pomocnosc ze strony Sony czy innych developerow (Insomniac jest z tego znane), LBP i inne z PSN - pokazujac jak latwo tanim kosztem sprzedac gre na tej platformie (tutaj podkresla sie tez ze gry z PSN ida jak swieze buleczki) i przedewszystkim mowi sie o ilosci sprzedanych konsol zeby pokazac ze platforma ma pokazny installbase. Konferencja ma sprzedac konsole developerom nie graczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szczególnie dev obchodzi opóźnienie home i 130 tytułów na ps2... kiedyś na pewno było takie założenie, ale teraz e3 jest też dla graczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- sony nie miał o czym mówić, więc zaczął nawijać o ps2

A ja się z tym nie zgodzę, moim zdaniem dzięki temu Sony pokazało, że dba o graczy i po tak długim czasie od wyjścia PS3 mają jeszcze do zaprezentowania 130 gier dla użytkowników starszej generacji. Widać po tym, że Sony nie zostawia swoich użytkowników na lodzie, tak jak to robi Microsoft

Mało gier na PS3 pokazali? Tylko zwróćcie uwagę na to, że M$ miał całą konferencje dla X360, a Sony musiało podzielić ten czas na trzy platformy: PS2, PSP i PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Widać po tym, że Sony nie zostawia swoich użytkowników na lodzie

to co powiedzieć na razie o sytuacji ps3? 130 gier na konsole która ma już naprawdę sporą bibliotekę gier, z której nikt prawie nie korzysta a jak nawet to gra tylko na piratach i kosztuje z 700zł, a konsola za 1500 została na konferencji praktycznie olana, bo jakaś wypożyczalnia filmów do mnie nie przemawia, nie dosyć, że bez polskich napisów, to jeszcze jak ktoś zrobi formata kupione filmy będzie kilka dni ściągał... i właśnie tu jest problem sony, zamiast skupić się na przyszłości skupia się na tym co minęło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytauacja PS3 nie jest wcale taka zła

130 gier na konsole która ma już naprawdę sporą bibliotekę gier, z której nikt prawie nie korzysta a jak nawet to gra tylko na piratach i kosztuje z 700zł

No proszę Cię... jak nikt nie korzysta a te ponad 120 milionów użytkowników na całym świecie? sprzedalność w Ameryce na poziomie PS3 i X360 Chyba w Polsce grają tylko na piratach

bo jakaś wypożyczalnia filmów do mnie nie przemawia, nie dosyć, że bez polskich napisów, to jeszcze jak ktoś zrobi formata kupione filmy będzie kilka dni ściągał...

To, że akurat do Ciebie nie przemawia, to Sony mało obchodzi Usługa skierowana jest do krajów przynoszących duże zyski, także o polskich napisach możesz zapomnieć (może w przyszłości) To nie wiem jakie Ty masz łącze że raptem niecałe 1.5 GB (tyle było można zauważyć na Video Store na konferencji) będziesz ciągnął w kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To, że akurat do Ciebie nie przemawia, to Sony mało obchodzi tongue.gif

wiem ale nawet za granicą będzie ludziom wygodniej wypożyczyć w normalny sposób

To nie wiem jakie Ty masz łącze ohmy.gif że raptem niecałe 1.5 GB (tyle było można zauważyć na Video Store na konferencji) będziesz ciągnął w kilka dni ohmy.gif

tylko, że ja nie mówię o 1 filmie tylko o kilku, jak np. ktoś kupi 10 filmów i z jakiegoś powodu będzie robić formata, trochę zajmie mu ściągnięcie tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, konferencja Sony niczym nie powaliła. M$ zrobił krok w przód, a u Sony bez zmian. Jeszcze powinni dopakować informacją, że MGS4 będzie na X360 i z wizerunku Sony zostanie miazga - X360 będzie miał niemal wszystkie wielkie exclusive'y PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, że ja nie mówię o 1 filmie tylko o kilku, jak np. ktoś kupi 10 filmów i z jakiegoś powodu będzie robić formata, trochę zajmie mu ściągnięcie tego...

OK, ale możesz też tak, że ściągasz jako pierwszy ten film, który chcesz obejrzeć, a reszta się ściąga w tle podczas oglądania pierwszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak mam nadzieje że sony dotrzyma terminów z R2 i MS2 bo obie te gry maja wyjść po koniec roku ! i co do tej pory widziałem graficznie mnie nie zadawala (wiem zaraz powiecie ze to nie jest najważniejsze) ale OK sony non stop nawija jaka jest ta moc obliczeniowa itp co za grafika bedzie A JAK NARAZIE NIE MAM ZADNEJ GRY KTORA MOZNA NAPRAWDE NAZWAC NEXTGEN!!! jedynie jak dla mnie jest wyjatkiem killzone2 ! NIECH w koncu sony pokaże tą grafike bo jeden killzone wiosny nie czyni ! zgadzacie się z moją opinią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
OK, ale możesz też tak, że ściągasz jako pierwszy ten film, który chcesz obejrzeć, a reszta się ściąga w tle podczas oglądania pierwszego tongue.gif

już sobie to wyobrażam, załóżmy, że nie chcę aktualnie ktoś oglądać filmu, woli sobie pograć w MGO itp., miał by takie lagi, że by go z każdego serva wywalali, na pc też by mógł zapomnieć o graniu. albo jedzie gdzieś gdzie nie ma netu i chciał by sobie filmy pooglądać, powiedzmy z tych 10, 7 i znów zabranie zwykłego krążka z wypożyczalni czy normalnego sklepu jest wygodniejsze, według mnie to ma po prostu zrobić wrażenie, że sony nie śpi bo kasy dużej z tego ciągnąć nie będą. jak ktoś i tak musi ściągać to chyba lepiej pirata za free? dlatego dawanie muzyki, filmów do kupna w takim sklepie jest bezsensu, skoro i tak ktoś musi zacząć to ściągać, nie będzie miał filmu/muzyki od razu co jest chyba największą zaletą kupowania oryginałów, jedyny plus z takiego kupowania nad piratami to lepszy obraz, ale ciągnie to za sobą dłuższe ściąganie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I widzicie, jak ludzie potrafią znaleźć dziurę w całym Przecież nie musisz z tego korzystać (o ile w ogóle będziesz mógł ). To jest po prostu odpowiedź na Video Marketplace Microsoftu Tam jakoś ludzie nie narzekają, a działa to na tej samej zasadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja powiem tak mam nadzieje że sony dotrzyma terminów z R2 i MS2 bo obie te gry maja wyjść po koniec roku ! i co do tej pory widziałem graficznie mnie nie zadawala (wiem zaraz powiecie ze to nie jest najważniejsze) ale OK sony non stop nawija jaka jest ta moc obliczeniowa itp co za grafika bedzie A JAK NARAZIE NIE MAM ZADNEJ GRY KTORA MOZNA NAPRAWDE NAZWAC NEXTGEN!!! jedynie jak dla mnie jest wyjatkiem killzone2 ! NIECH w koncu sony pokaże tą grafike bo jeden killzone wiosny nie czyni ! zgadzacie się z moją opinią ?

Moim zdaniem KillZone2 to będzie gra z poprzedniej dekady w bardzo dobrej grafice. Próżno tam szukać nowych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
I widzicie, jak ludzie potrafią znaleźć dziurę w całym dry.gif Przecież nie musisz z tego korzystać (o ile w ogóle będziesz mógł wink.gif ). To jest po prostu odpowiedź na Video Marketplace Microsoftu wink.gif Tam jakoś ludzie nie narzekają, a działa to na tej samej zasadzie smile.gif

ale M$ nie ma takiej sytuacji jak sony jeśli chodzi o konsole i zamiast pokazać jakąś grę która może wreszcie udowodnić, że ps3 ma tą legendarną moc dają zapowiedź czegoś, co znowu nie wiadomo kiedy wejdzie i na których PSN. niech sobie to robią, ale najpierw powinni zająć się powołaniem takiej konsoli i jej prawdziwym celem jakim są gry a nie multimedia na każdym kroku... ale skończmy już ten off bo znów temat zostanie zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..już sobie to wyobrażam, załóżmy, że nie ....

i to jest właśnie polskie myślenie po co płacić jak mogę mieć za free i ściągnąć z neta a w takiej Ameryce bo jak narazie to na tamten rynek jest ta usługa kierowana to sie na pewno przyjmie i będzie nieźle funkcjonować (przykład video marketplace m$) i myślę ze jak sie pojawi na europejskim pss tez znajdzie sporo odbiorców bo nie każdy myśli tak jak Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem KillZone2 to będzie gra z poprzedniej dekady w bardzo dobrej grafice. Próżno tam szukać nowych rozwiązań.

rozwiązania to chodzi ci o jakieś pomysły chowanie sie za jakimś przeszkodami itp czy chodzi Ci o rozwiązania graficzne ? moim zdaniem to jeden prawdziwy nextgen!! A co do tematu wypożyczanie i kupowanie filmów to bardzo dobry pomysł jestem za !! Jak komuś sie nie podoba to nie musi korzystac ja z tego na pewno nie bedę korzystał )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiązania to chodzi ci o jakieś pomysły chowanie sie za jakimś przeszkodami itp czy chodzi Ci o rozwiązania graficzne ? moim zdaniem to jeden prawdziwy nextgen!! A co do tematu wypożyczanie i kupowanie filmów to bardzo dobry pomysł jestem za !! Jak komuś sie nie podoba to nie musi korzystac ja z tego na pewno nie bedę korzystał )

Nie chodzi mi o grafikę. Chodzi mi o ciekawy pomysł na gameplay. KZ2 to po prostu będzie kolejny FPS z ładną grafią, poza którą nic nie wniesie do gatunku. Jest stanowczo zbyt mało gier innowacyjnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. . czy wiadomo czy ta wypozyczalnia filmow/ seriali trafi do europy i ew.kiedy to moze nastapic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×