Skocz do zawartości
sidre

Kierownica Logitech Driving Force Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Kupiłem kierownice Logitech DFP. Pierwsze wrażenie, jeszcze przed podłączeniem było takie ze kierownica strasznie ciężko chodzi i przy poruszaniu kółkiem słychać dźwięk silnika dający nieodparte wrażenie ze zaraz coś sie połamie... TAK SIE NIE DZIEJE!

Po podłączeniu wszystkich części razem {Tinków Winków (pedałów) ,kierownicy i zasilacza } do PS3, kierownica sie kalibruje czyli sama sie kręci do oporu w lewo potem w prawo jak by sprawdzając swoje możliwości i popisując się nimi -najpierw leci 900 potem od nowa 270 (chyba). W XMB pracuje w trybie 270. Wszystkie przyciski sa intuicyjnie rozplanowane i nie sprawiają kłopotu.

Po włączeniu pierwszej gierki - GT HD oczywiście DFP przekalibrowywuje sie na 900 :D .

Odpalam ustawienia - jest tam mój model kierownicy ... wszystko gra.. jestem w trakcie testowania trybów (Amatour, Professional i Simulation) w sumie to zacząłem od Simulation nie mam porównania wiec napisze później, jak jest różnica.... DOBRA do sedna. odpalam drift > SKYLINE i muka. chciałem pobić rekord na wjeździe ... po 20 okrążeniach rekord miałem 3500. (10970 na padzie) ale takiej radochy z jazdy nie daje żaden pad.. przejechałem wiele okrążeń z uśmiechnięta mordą 30 km/h jadąc sobie spokojnie wczuwając się w DFP... potem uznaliśmy że jeździmy TIME TRIAL wszystkimi furami od początku. Zajawa przednia. Rekordów nie było ale skille wzrastały z każdym przejazdem. Po 123 kółkach ( stanęło na pierwszym mitsubishi), okazało się że mam pełną wersję F1 CE. Odpalamy!! - DFP kalibruje sie na 270 --- GRA SIE JESZCZE FAJNIEJ NIZ W GTHD- nie myślałem że to przyznam......to pewnie kwestia tego ze w GT HD bez kitu trzeba sie uczyć jeździć od nowa i na 900 konkretnie trzeba sie nakręcić kółkiem ------ Wyobraźcie sobie pada i lewy stick - od pełnego wychylenia w lewo do pełnego wychylenia w prawo dzieli jakieś 2 cm. a na tej kierownicy jest to 900 st czyli 2.5 pełnego obrotu-----

Generalnie polecam , nigdy wcześniej nie grałem na kierze i jestem mega pozytywnie zaskoczony.

Ważne jest żeby sie nie zrazić bo bez kitu na początku jest trudno - trzeba sie wkręcić nie w kręcenie kółkiem ale w zapier..nie kółkiem . przyzwyczaić trza sie również do tego w jakiej pozycji jest aktualnie kierownica i gdzie są w tej chwili guziki np. trójkąt do cofania.

dzięki. idę grać i czekam na GT5.

A i oczywiście FF rwie jak szalony.. na razie przełączyłem strengh na medium.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa recka (+) może jak będę miał ps to sobie sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mastahfan

kumpel ma identyczną, ale osobiście wole grać na padzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakieś foty, zbliżenia na poszczególne elementy... itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem kierownicę właśnie tą, DFP, niezła zabawka.... no właśnie zabawka niestety :(, pograsz , pograsz znudzi się i do szafy ląduje. Co do samej kierownicy jest ładnie wykonana, dobrze sprawuje się opcja FF, no i obroty o 700 stopni, to już coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Witam! ( à propos: jestem nowy, fajne forum).

Mam pytanie do autora tego "testu". Masz na tej kierownicy force feedback w grze F1 Championship Edition? U mnie nie doswiadczyłem nawet wibracji w F1, niestety.

Co do reszty to się zgadzam, grałem wcześniej na DFP na PS2.... sam miód. Miałem okazję rozbierać tę kierownicę po ok 5 latach użytkowaniach. W środku wykonanie na bardzo wysokim poziomie: podstawa na dwóch łożyskach maszynowych, spory silniczek do generowania FF i cała kolumna podparta na solidnej podstawie. To wszystko dodatkowo gwarantuje jej swietną trwałość. U mnie dziala już kilka lat i praktycznie nie ma sladów zużycia, jedynie pedał zacinal się niekiedy, ale można to "rozruszać". Ze swojej strony też polecam.... zakup kontrolowany :)

PS: mam nadzieję, że nowy Colin bedzie całkowicie współpracowal z tym kółkiem... coś wiadomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dziś do drzwi zapukał kurier z G25 pod pachą.Mówię Wam ludzie.Też nie sram kasą, ale wolałem 3 miechy dłużej poczekać i odłożyć na tą kierownicę.Szczerze polecam.Jak macie jakieś pytania to walcie na priva.Wrażenia identyczne jak na DFP w recenzji sidre'a.PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Czy w Driving Force™ Pro nie działa w niektórych grach Force Feedback? Czy to prawda? Chcę ją kupić bo na G25 to mnie nie stać i nie chciałbym popełnić błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver
Czy w Driving Force™ Pro nie działa w niektórych grach Force Feedback? Czy to prawda?

W F1 niestety Force Feedback ani wibracje nie działają i kontrola za pomocą kierownicy mija się z celem. Pod tym względem Studio Liverpool dało ciała, należą się baty po gołej du**. Motorstorm też nie obsługuje nawet wibracji, ale tu są motocykle więc na padzie lepiej grać.

Z tego co mi wiadomo to na razie gry nie obsługują manualnej skrzyni tej od G25. Krztałt mi bardziej odpowiada w Driving Force Pro niż w G25. Ta druga jest za wielka, ale ponoć FF jest jeszcze silniejszy i pedały są solidniejsze.

Na dzień dzisiejszy najlepiej na kierownicy gra się w Colin Dirt i GT HD, ale to drugie szybko się nudzi.

O PS2 nie wspominam, bo tam 90% samochodówek obsługuje w pełni wszystkie kierownice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dość długo zastanawiałem sie przed zakupem kierownicy pomiędzy g25 a dfp. Po mojej analizie wyszło że główna zaletą jest 900 stopni obrotu co występuje w obu kierownicach. Zmiana biegów w trybie H  i z użyciem sprzegła to WG.MNIE niepotrzebne utrudnienie tym bardziej jeśli skrzynia w g25 jest "mocno plastikowa". Co do force feedback to domyślam sie ze g25 to nowa generacja , ale jak nigdy wcześniej nie grałam na kierownicy to dfp i tak wywarła na mnie spore wrażenie ( tak spore ze w gt hd prowadzę na medium FF).

no i  C..E..N..A  800 do 300...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tą kierownicę, do PS3 nie podłączałem ale na PC bardzo przyjemnie się jeździ - szczególnie w RBR 270* to za mało, a 400* w sam raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja, jest prześwietna! Nawet żona zaczęła w GTHD grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

Też się chyba w DFP wyposażę. G25 to jednak trochę za dużo pieniędzy. Z recenzji i komentarzy wnioskuję, że DFP jest dobrym sprzętem, wartym wydanych na niego pieniędzy. Jeszcze tylko jedno pytanie. Jeśli gra obsługuje tryb 900 i taki jest ustawiany domyślnie dla kierownicy (jak np. w GTHD) to czy można przestawić się na 270? Tak pytam w kwestii formalnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Z 900* na 270* zmieniasz przytrzymując chyba R1+L3+select- wtedy automatycznie zmienia tryby niezależnie od gry ( w sensie ustawień gry)

Powiem Wam że grając w GT5 Prologue Demo ta gierka podoba się bardziej  z każdym kółkiem. Mogę śmiało powiedzieć że kupię GT5 P na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC ustawiasz przez oprogramowanie ile chcesz stopni, a na PS3 są kombinacje klawiszy które zmieniają tryby z 200* na 900* i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kombinacją? Nie mam instrukcji :( :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie mam kiery przed sobą  i nie pamiętam dokładnie przyporządkowania guzików ale:

Prawa manetka zmiany biegów

+

jeden z przyciskow L lub R ( tych przy start i select)

+

select .

i kiera automatycznie zmienia tryb ( jedna dioda gaśnie lub zapala się)

jak wrooce do domu to wpisze dokładnie jakie to przyciski.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

dzięki wielkie  <uklon>, ale z kupnem jeszcze chyba poczekam. Możliwe, że kierownicę nabędę razem z GT5 jak wyjdzie. W sumie teraz chyba nie ma za bardzo sensu kupować, bo mam tylko GTHD i demo prologue.

na forum powinni dodać jakąś funkcję 'ta osoba mi pomogła' ;) chyba jest coś takiego możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sens, GTHD odkrywa się praktycznie na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie  <uklon>, ale z kupnem jeszcze chyba poczekam. Możliwe, że kierownicę nabędę razem z GT5 jak wyjdzie. W sumie teraz chyba nie ma za bardzo sensu kupować, bo mam tylko GTHD i demo prologue.

Jak masz komputer to kupuj już teraz, załatw sobie Richard Burns Rally (można kupić za grosze tą grę) albo jakieś GTRy i odkryj nowy wymiar wirtualnych wyścigów  ;) To są dopiero Real Driving Simulators...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R1 + R3 + SELECT

tak dla uściślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

Mam komputer. I wygląda na to, że sobie kupię. Wczoraj przyszła pensja ;] Tylko, że teraz zastanawiam się gdzie. Kumpel pracuje w sklepie komputerowym i może ją załatwić za 360, problem w tym że on jest we Wrocławiu a ja w Częstochowie i byłby problem z odebraniem tego. Na ultimie są, ale za 400 (przesyłka darmowa), jeszcze muszę zobaczyć czy jest może u nas w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam komputer. I wygląda na to, że sobie kupię. Wczoraj przyszła pensja ;] Tylko, że teraz zastanawiam się gdzie. Kumpel pracuje w sklepie komputerowym i może ją załatwić za 360, problem w tym że on jest we Wrocławiu a ja w Częstochowie i byłby problem z odebraniem tego. Na ultimie są, ale za 400 (przesyłka darmowa), jeszcze muszę zobaczyć czy jest może u nas w sklepach.

na allegro równo 357 zł + przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ps3sklep niedługo będzie miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

pogadam jeszcze z kumplem, może będzie jakaś możliwość przetransportowania tego. bo jak już mam kupić to chciałbym mieć od razu, a nie np. po miesiącu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×