Skocz do zawartości
sidre

Kierownica Logitech Driving Force Pro

Rekomendowane odpowiedzi

pogadam jeszcze z kumplem, może będzie jakaś możliwość przetransportowania tego. bo jak już mam kupić to chciałbym mieć od razu, a nie np. po miesiącu ;]

zamów w jakimś sklepie z kurierem. Jak więcej zapłacisz to niektóre firmy mają umowy z kurierami że paczka dochodzi do końca dnia a cena i tak będzie niższa niż w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

spytałem w lokalnym sklepie komputerowym, nie mieli, ale sprowadza. na poniedziałek będzie - 370pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spytałem w lokalnym sklepie komputerowym, nie mieli, ale sprowadza. na poniedziałek będzie - 370pln

cena odpowiednia - ja bym brał. No i zawsze lepiej jest kupować coś w lokalnym sklepie - w razie problemów ze sprzętem nie ma problemów z reklamacją  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle gdzie ja postawie jezeli kupie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

Kierownica kupiona. Podłączyłem, wykonała testowanie, ale potem coś się po drodze zgubiło. Tzn. w XMB przyciski działały, włączyłem GTHD, zauważyłem w międzyczasie że pad się wyłączył. Problem polegał na tym, że kierownica pomimo że się świeciła to nie nie reagowały przyciski. Właśnie się zastanawiam co pomijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą kiere u mnie wyglądało to tak że podłączyłem i nie działała jedna dioda migała kierownica obkręciła się ale miałem spalone gniazdko i potzrebowała prądu ;p lol Spróbuj podłączyć kierownice włączyć konsolę za pomocą guzika nie używając pada powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

takie czary? ok, spróbuję później, na razie kierownica jest podłączona do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio uznałem ( pod naciskiem domowników)że zmontuję sobie "mebel pod kierownicę", wziąłem wolne z roboty i pół dnia spędziłem z wiertarką i śrubkami ,efekt mnie zaskoczył pozytywnie!

Wykonałem go z 4 półek , 8 kątowników i 16 śrubek.

Teraz mam fajny czarny mebelek , z miejscem na kierownice i na browarki i na pady . Jest stabilny , mobilny i elegancki ( to ostatnie to żarcik).

Zastanawiam sie nad patentem ... wrzucę foty dzisiaj wieczorkiem.

[a href=http://img403.imageshack.us/my.php?image=dsc00496fk0.jpg" target="_blank]

mam takich półek jeszcze trochę ... mogę taki skonstruować ale ,nie sądzę żeby sobie ktoś nie poradził.

Mówcie mi Słodowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio uznałem ( pod naciskiem domowników)że zmontuję sobie "mebel pod kierownicę", wziąłem wolne z roboty i pół dnia spędziłem z wiertarką i śrubkami ,efekt mnie zaskoczył pozytywnie!

Wykonałem go z 4 półek , 8 kątowników i 16 śrubek.

Teraz mam fajny czarny mebelek , z miejscem na kierownice i na browarki i na pady . Jest stabilny , mobilny i elegancki ( to ostatnie to żarcik).

Zastanawiam sie nad patentem ... wrzucę foty dzisiaj wieczorkiem.

Fotę! Wrzuć fotę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, proste i solidne. Sam będę musiał nad czymś takim pomyśleć, ale dopiero jak jakaś samochodówka ciekawa na PS3 się pojawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

po pewnym okresie używania dochodzę do wniosku że można by w tej kierownicy jedną rzecz poprawić - mianowicie opór jaki stawiają pedały gazu i hamulca. Zwłaszcza ten hamulca, ciężko jest trzymać cały czas stopę zawieszoną w powietrzu, do wciśnięcia go potrzebna jest naprawdę niewielka siła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno stałem sie posiadaczej tej kierownicy wszystko cacy,tylko nurtuje mnie kilka drobiazgow ktos gral na niej w dirt? kiera straszie szybko reaguje i nie zgrywa sie z ruchem kierownyc w pojeździe, w GT5 prologu kiera ustawia sie na 900 wszystko cacy ale znowu obrot kierownicy nie zgadza sie z tym co sie dzieje na ekranie. moze czegos nie zmienilem w ustawienich? w GT hd jest malina bo nie widac koła kierownicy jak sie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pewnym okresie używania dochodzę do wniosku że można by w tej kierownicy jedną rzecz poprawić - mianowicie opór jaki stawiają pedały gazu i hamulca. Zwłaszcza ten hamulca, ciężko jest trzymać cały czas stopę zawieszoną w powietrzu, do wciśnięcia go potrzebna jest naprawdę niewielka siła.

jak są odpowiednio ustawione pedały (dosyć daleko przez co stopy spoczywają na pedałach pod naturalnym kątem) to nie odczuwam tego. Może to też przez to, że gram głównie w Richard Burns Rally a tam cały czas operuje się i gazem i hamulcem więc żadna noga nie jest bezrobotna przez więcej niż kilka sekund....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem kierownicy, z pewnością nie chce wydać na to 300-400 zł Chciałbym zasięgnąć opini na temat kierownic odstępnych w sklepie

http://www.ps3sklep.pl/, czym one się różnią od siebie i w czym są gorsze od tych opisywanych powyżej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do premiery gt:p nieduzo czasu zostalo wiec zastanawiam sie nad kupnem tej kierownicy bo na g25 mnie nie stac...i mam pytanie,otoz jak prowadzac samochod za pomoca DFP wchodzac w zakret 90stopni i pokonaniu go bede mog puścić kierownice zeby sama wrocila do pozycji zero(jazdy na wprost)czy bede musial sam odkrecac???I drugie pytanie czy jedyny skuteczny sposob redukcji i wrzucenia biegow to sekwencja czy byc moze da sie wrzucac za pomoca (R2)i(L2)robic efektywna redukcje...patrzac na zdiecia widzialem ze raczej moze byc ciezko wiec sam sobie odppowiem ze nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

Więc tak, jako takiego wspomagania nie ma ... znaczy działa wolno. Poza tym w większości gier samochodowych chodzi o ściganie się a nie o jazdę po mieście zgodnie z przepisami więc kółkiem trzeba kręcić bo staramy się jeździć agresywnie, ja jeżdżę na manual transmission i używam manetek (tak jak w F1) - doskonała kontrola i redukcja biegów.

Polecam DFP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Do premiery gt:p nieduzo czasu zostalo wiec zastanawiam sie nad kupnem tej kierownicy bo na g25 mnie nie stac...i mam pytanie,otoz jak prowadzac samochod za pomoca DFP wchodzac w zakret 90stopni i pokonaniu go bede mog poscic kierownice zeby sama wrocila do pozycji zero(jazdy na wprost)czy bede musial sam odkrecac???I drogie pytanie czy jedyny skuteczny sposob redukcji i wrzycenia biegow to sekwencja czy byc moze da sie wrzucac za pomoca (R2)i(L2)robic efektywna redukcje...patrzac na zdiecia widzialem ze raczej moze byc ciezko wiec sam sobie odppowiem ze nie...

jeśli chcesz do GT5 to zobacz jeszcze tą nową kierownicę Driving Force GT - ma kilka bajerów zrobionych dla GT5 no i ma np. R3/L3 jako przyciski. A co do puszczania kierownicy - w sterownikach na PC jest opcja auto centrowania, na konsoli jak sądzę to zależy od gry. Ale powinna wracać do pozycji wyjściowej tak jak jest w rzeczywistości - tam też kierownica nie zostaje w skrajnej pozycji podczas jazdy. Chociaż osobiście preferuję jazdę nie na 900*, tylko na przykład 400* (nie wiem czy na konsoli będzie można ustawiać) bo ruch jest już znaczny wtedy a lepiej można kontrolować samochód - łatwiej kontrować i pokonywać zakręty nie musząc machać kierownicą cały czas. A co do zmiany biegów - ja wolę korzystać z gałki, nie z łopatek za kierownicą. Łatwiej się to robi wtedy i szybciej . Ale to zależy od indywidualnych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sidre

Wiem ze w grach sie sciga a nie jezdzi zgodnie z przepisami(LOL)ale wsiadz w jakies auto skrec na oporach(z max predkoscia zeby nie wypasc z trasy i max Twoja odwaga) w zakret lewo/prawo i proboj odkrecac bez wspomagania...zajmie Ci to duzo wiecej czasu niz puszczenie kierownicy i pozwolenie jej wrocic samej a nastepnie lekka kontra...jest to troszke ryzykowne ale skuteczne...

@theMichel

A gdzie moge sobie poczytac gdzies wiecej na temat tej kierownicy o ktorej piszesz???Bo jezeli mi sie dobrze zdaje to jest to kolko o ktorym pisalo krotka notke ps3site.pl

Co do zmiany biegow to kwestia gustu,ale najbardziej by mi odpowiadaly lopatki jak w g25 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@theMichel

A gdzie moge sobie poczytac gdzies wiecej na temat tej kierownicy o ktorej piszesz???Bo jezeli mi sie dobrze zdaje to jest to kolko o ktorym pisalo krotka notke ps3site.pl

Co do zmiany biegow to kwestia gustu,ale najbardziej by mi odpowiadaly lopatki jak w g25 ....

http://www.gamingbits.com/content/view/3510/2/

http://www.logitech.com/index.cfm/gaming/p...72&cl=us,en

Tylko, że...ekhm...w Polsce podobno cena ma wynieść 599zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Was, ale mam DFP (wersja z tekstem na pudełku, że przeznaczona dla PS3) i wcale nie jest łatwo naciskać na pedały. Na hamulec ciśnie się sporą siłą, żeby uzyskać maksymalne wychylenie.

Co do powrotów kierownicy do punktu centralnego. Powiem, że to zależy od gry, a w grach od samochodu i od prędkości. Na samym GT HD można zauważyć, że przy niektórych samochodach Force Feedback działa mocniej, a w niektórych słabiej.

Często gry mają możliwość konfiguracji kilku funkcji. Między innymi bieg wyższy i bieg niższy. Wtedy można sobie włączyć R2 i L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak u Was, ale mam DFP (wersja z tekstem na pudełku, że przeznaczona dla PS3) i wcale nie jest łatwo naciskać na pedały. Na hamulec ciśnie się sporą siłą, żeby uzyskać maksymalne wychylenie.

ja mam wersję kupioną w 2005 roku i też pedał hamulca chodzi ciężej niż gazu. Dla mnie to bardzo dobra rzecz bo można lekko hamować sobie bez obawy o zblokowanie kół, a gdy trzeba już ostro zahamować to wciska się do oporu i po kłopocie. Bardzo fajny pomysł moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@TheMichel

Dzieki za linki,poczytalem sobie... tylko cena 599zl WTF???Mi w przeliczeniu z dolara wyszlo ok 360zl ...moze jakis import sie zrobi,tylko to po premierze gt,wiec DFP wchodzi najbardziej w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _TheMichal
Witam

@TheMichel

Dzieki za linki,poczytalem sobie... tylko cena 599zl WTF???Mi w przeliczeniu z dolara wyszlo ok 360zl ...moze jakis import sie zrobi,tylko to po premierze gt,wiec DFP wchodzi najbardziej w gre.

dla mnie ta cena zupełnie bezsensowna. To już lepiej dołożyć do G25. Na szczęście to nie jest potwierdzona informacja, znalazłem ją na forum o grach rajdowych i podobno pochodzi z Logitech Poland, więc może zmniejszą, bo w stosunku do DFP to jest to samo praktycznie, a nawet ta kierownica w czasach premiery mniej kosztowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam wersję kupioną w 2005 roku i też pedał hamulca chodzi ciężej niż gazu. Dla mnie to bardzo dobra rzecz bo można lekko hamować sobie bez obawy o zblokowanie kół, a gdy trzeba już ostro zahamować to wciska się do oporu i po kłopocie. Bardzo fajny pomysł moim zdaniem.

tak są zrobione hamulce w samochodach i dokładnie w tym celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×