Skocz do zawartości
sidre

Kierownica Logitech Driving Force Pro

Rekomendowane odpowiedzi

witam

A używa ktoś lub używał tych kierownic ze sklepu : http://www.ps3sklep.pl/kierownice,23.html ?

Wyglądają na solidne,ale ciekawy jestem jak to jest w praktyce .

tych modeli nie używałem, ale kiedyś miałem kierownicę Thurstmaster i była całkiem przyzwoita. Ale z Logitechem nie ma porównania. Na ten pierwszy model nie patrz (za 139zł) bo nie ma FF, a to jest podstawa w kierownicach. Ten drugi...może być, ale wciąż zdecydowanie lepiej jest dołożyć 100zł i kupić nową DFP i cieszyć się 900* obrotu, świetnym FF, gałką zmiany biegów i bardzo dobrym wykończeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi w jaki sposób DFP montuje się do blatu? I w jakich poziomach działa drążek zmiany biegów? H czy tylko przód i tył (chyba, że jak w G25 jest możliwość przestawienia). Czytałem, że zamiast łopatek ma przyciski (fee...) to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi w jaki sposób DFP montuje się do blatu?

Bardzo wygodne i szybkie w montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki, czyli jak w G25 Kurde czemu to cacko jest takie drogie... Będę musiał zadowolić się DFP G25 może kupię na pełnego GT5. Skrzynia biegów jak widzę też tylko przód i tył Ujdzie Chociaż marzy mi się H jak w samochodzie

Jeszcze jedna sprawa. Unikatowy system zaczepów do dywanu.. A co jak ktoś pod nogami nie ma dywanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna sprawa. Unikatowy system zaczepów do dywanu.. A co jak ktoś pod nogami nie ma dywanu?

jest coś takiego jak w końcówkach do odkurzaczy Możesz albo zwolnić blokadę i wyjeżdżają małe ząbki jak grasz na dywanie, ale je wcisnąć do środka, aby zapewnić trzymanie na innym podłożu. Chociaż to średnio się sprawdza - ja muszę stawiać coś za pedałami z antypoślizgową powierzchnią, bo jak się mocniej naciśnie pedał to potrafi odjechać. Nie bardzo, ale jak się jedzie OS kilka minut trzeba czasami przysuwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój znienawidzony dywan wróci na swoje miejsce xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem na niej w f1 co prawda nie ma 900 stopni ale wiadomo czemu, w kazdym razie grywalnosc tej gry wzrasta o 200%, znakomicie oddaje realizm ale dopiero po wylaczeniu jakichkolwiek ulatwien, polecam bo jest warta swojej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jest po prostu starsza kierownica DFP tylko że po małym face-liftingu praktycznie wszystko inne jet to samo 900* kąt obrotu Force-feedback itp ja mam tą starszą z GT4 a kupiłem ją jak byłem w połowie gry, jak ją tylko podłączyłem i się przejechałem to zacząłem robić grę od nowa bo to zupełnie inna jazda a jeśli macie zamiar kupić najnowszą DFP radze w stanach bo dolar nisko a cena 150$ czyli około 300zł

A powiedzcie mi w jaki sposób DFP montuje się do blatu? I w jakich poziomach działa drążek zmiany biegów? H czy tylko przód i tył (chyba, że jak w G25 jest możliwość przestawienia). Czytałem, że zamiast łopatek ma przyciski (fee...) to prawda?

1) masz specjalne uchwyty którymi przyczepiasz do blatu lecz ka radze odciąć 2 palce od gumowych rękawiczek i nałożyć na uchwyty bo z mojego szklanego stołu już kilka razy sie odczepiła

2)Masz drążek zmiany biegów przód/tył oraz łopatki za kierownicą tylko one są tak wmontowane że wyglądają jak przyciski ale nimi nie są

3) nie ma możliwości zmiany trybów zmiany biegów jest tylko Przód/tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

A więc skuszony waszymi pozytywnymi postami na temat DFP kupiłem ją dwa dni temu w media markt.

Powiem krótko : KIEROWNICA JEST ZAJEBISTA !!! GT HD to zupełnie inna gra !!! Już mi ślina cieknie na myśl o prologu za kilka dni .

W związku z powyższym mam takie pytanko :

Co znaczą w ustawieniach GT HD następujące opcje

1.Active steering (po włączeniu lub wyłączeniu nie widzę żadnej różnicy ) i

2.Power Assist (też nie widzę różnicy)

oraz jak zjadę strzałką na Steering type to DFP nie jest podświetlone (czy w przypadku tej kiery nie działa ta opcja ??)

o Feedback Strength nie pytam bo to akurat jest dla mnie jasne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Active steering (po włączeniu lub wyłączeniu nie widzę żadnej różnicy ) i

2.Power Assist (też nie widzę różnicy)

Nie spotkałem się z tymi opcjami, ale na logikę:

1. Może coś w rodzaju aktywnego układu kierowniczego ?

2. Dozowanie mocy ? Można wcisnąć gaz do dechy i opony nie będą boksować...

Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie - kupic teraz DFP czy poczekac troche na Driving Force GT? Czym sie ta druga bedzie roznila od DFP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak radzicie - kupic teraz DFP czy poczekac troche na Driving Force GT? Czym sie ta druga bedzie roznila od DFP?

stylistyką (chociaż pedały są w DFP i DFGT identyczne) i ceną. Ja bym brał DFP bo nowy model nic rewolucyjnego nie wprowadzi (a jeśli już, to jakieś bajery na potrzeby GT5 - np. ten dziwny duży przycisk na kierownicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dodatkowe przyciski służą do zarządzania quick tune podczas jazdy ...na starym DFP można je sobie dowolnie przyporządkować w opcjach a na nowym są przyporządkowane do specjalnie zaprojektowanych przycisków.

Więc to taki bajerek generalnie... a dopłacic trzeba jak za złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak radzicie - kupic teraz DFP czy poczekac troche na Driving Force GT? Czym sie ta druga bedzie roznila od DFP?

proponuje zakupic Logitech G25, najlepsza kierownica na jakiej jezdzilem w zyciu, idealnie sie jezdzi i nie ma porownania do innych, minus to cena, bo 1000 zl przecietny polak nie da za 3 czesci do konsoli, no ale znam naprawde duzo osob ktore potrafi tyle wydac, a naprawde warto.

http://prs.simracing.pl/index.php?ind=revi...iew&iden=45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje zakupic Logitech G25, najlepsza kierownica na jakiej jezdzilem w zyciu, idealnie sie jezdzi i nie ma porownania do innych, minus to cena, bo 1000 zl przecietny polak nie da za 3 czesci do konsoli, no ale znam naprawde duzo osob ktore potrafi tyle wydac, a naprawde warto.

http://prs.simracing.pl/index.php?ind=revi...iew&iden=45

a ja słyszałem różne opinie. Owszem - wykonanie jest doskonałe, skóra itp. Ale shifter podobno średnio sprawnie chodzi, a duże koło kierownicy nie każdemu przypadnie do gustu. Na dodatek gier obsługującym sprzęgło i skrzynię H jest bardzo mało. Jeśli ktoś nie jest maniakiem lepiej kupić DFP bo ma o wiele lepszy przelicznik cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie :

Czy da sie do jednej konsoli podłączyć dwie takie kierownice ? Do gry na splitscreenie ? Próbował ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeszukaj ost strone o gran turismo,tam jest notka odnosnie Twojego pytania...

BTW,wczoraj stalem sie posiadaczem logitech driving force pro i jest przekozacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogles mu po prostu napisac jak jest

Z tematu o GT5:P

W koncu sie udalo Najbardziej cieszy mnie opcja gry we dwie osoby. Podlaczylem dwie kierownice (Logitech Driving Force i Driving Force Pro) i smigamy z braciakiem na split screen'ie Gdyby ktos probowal podobnej opcji to trzeba wlaczyc konsole przyciskiem, a nie padem. Wtedy obie kierownice dzialaja. Uruchomienie z pada powoduje, ze druga kierownica nie dziala.

Pozdro

yerzo

Zapewne dwie DFP tez sie da i beda dzialaly poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Wszystkim Driving Force Pro................poprostu super sprzęt za niewielka kaskę!!

Ja kupiłem i jestem strasznie zadowolony.........frajda z gry (DIRT) na kierownicy niesamowita:) i do tego Force Feedback który poprostu powala podczas grania..........jest ciężko.........ale po prostu SUPER!!!

Pozdrawiam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie zamowiliscie swoje driving force pro i jak cenowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja słyszałem różne opinie. Owszem - wykonanie jest doskonałe, skóra itp. Ale shifter podobno średnio sprawnie chodzi, a duże koło kierownicy nie każdemu przypadnie do gustu. Na dodatek gier obsługującym sprzęgło i skrzynię H jest bardzo mało. Jeśli ktoś nie jest maniakiem lepiej kupić DFP bo ma o wiele lepszy przelicznik cena/jakość.

nie sluchaj innych tylko sam sprawdz, oczywiscie wykonanie jest idealne, to prawda ze shifter jest plastikowy ale ma swoja mase i po kilku godzinach grania reka juz sie przyzwyczaja i nie ma zadnych problemow ani trudnosci, kierownica nie jest duza wiec nie wiem skad to wyczytales ogolnie na tej kierownicy jezdzi jest najlepiej ze wszystkich co ma do siebie rowniez cena tej kierownicy, ale jesli kogos z was stac na taka to z pelnym przekonaniem polecam ja wam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie zamowiliscie swoje driving force pro i jak cenowo ?

ja zamówiłem gdzieś na allegro, ale to było już ponad 2 lata temu i cena była o wyższa niż ta obecna. Ale dalej na allegro można znaleźć najlepsze oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja po jakis dwoch tyg obserwowania aukcji wyhaczyłem swoj egzemplarz 6-miesieczny,stan idealny plus gwarancja 18 mc za 249zl...a nowa mozna nabyc za 329pln..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogles mu po prostu napisac jak jest

Z tematu o GT5:P

Zapewne dwie DFP tez sie da i beda dzialaly poprawnie

Napewno beda dzialaly

Dodam, ze Driving Force PRO w porownaniu do Driving Force to niebo a ziemia. Opor jaki stawia DFP jest zdecydowanie wiekszy i 2,5 obrotu powoduje, ze mozna poczuc sie jak w prawdziwym samochodzie. Co prawda latwiej sie jezdzi na DF (mniej krecenia), latwiej wychodzi sie z poslizgow, ale zdecydowanie wiekszy realizm jest na DFP. Jezeli ktos sie zastanawia nad DF lub DFP to zdecydowanie polecam zakup tej drugiej. Jest drozsza, ale przyjemnosc podczas grania zdecydowanie wieksza.

Powoli zaczynam sie zastanawiac nad G25

Pozdro

yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×