Skocz do zawartości
sidre

Kierownica Logitech Driving Force Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno beda dzialaly

Dodam, ze Driving Force PRO w porownaniu do Driving Force to niebo a ziemia. Opor jaki stawia DFP jest zdecydowanie wiekszy i 2,5 obrotu powoduje, ze mozna poczuc sie jak w prawdziwym samochodzie. Co prawda latwiej sie jezdzi na DF (mniej krecenia), latwiej wychodzi sie z poslizgow, ale zdecydowanie wiekszy realizm jest na DFP. Jezeli ktos sie zastanawia nad DF lub DFP to zdecydowanie polecam zakup tej drugiej. Jest drozsza, ale przyjemnosc podczas grania zdecydowanie wieksza.

Powoli zaczynam sie zastanawiac nad G25

Pozdro

yerzo

Driving Force nie ma, jest Driving Force EX A co do obrotów - na PC można sobie ustawić kąt dowolnie, na PS3 bardzo mi tego brakuje. Bo 270* to za mało, a 900* w wyścigach trochę za dużo. Jakby się dało ustawić np. 400* (tak głównie jeżdżę na PC) byłby optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sensu 900* w wyścigach typu GT5, czy WRC... Przecież taki kierowca namachałby się na śmierć... Ja zdecydowanie preferuję 270* (chociaż jak wyżej na PC jeżdżę na 400* z tym, że moja kierownica PC nie ma regulacji stopni, bo jest stara jak świat i jeszcze na port Midi/Play COM ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto ci powiedział że dociśniesz do końca te 900 ? ja chyba tylko z 2-3 razy od miecha dosicnełem do końca na moim g25 ale to było przy wykręcaniu z bandy. Ale drifting na 900 kierze to prawdziwy hardcore ale da się przyzwyczaić. Polecam metode jednorękiego bandyty czyli lewa na kierze otwartą dłonią i kręcimy (przy driftingu ofcourze) momentalnie wykonuje się slidy i odbicia do tego jeszcze max Force feedmack żeby za łatwo nie bylo i uśmiech odrazu pojawia się na ustach co do shiftera nie wiem czemu się każdy do tego przyczepia. Jakościowo faktycznie odstaje od reszty G25 ale co poradzić to shifter ma przód z aluminium sam lewarek to standard w samochodach skórzana obszywka stalowe stylisko i plastikowy wieniec. Jakość działania no niestety panowie to nie jest skrzynia biegów z 50 elementami z możliwością zblokowania Ale na duzy plus zasługuje to że jest wyczuwalny luz oraz przejście pomiędzy biegami. Wielkość lewarka to podobna jest jak w Passatach baa bardzo podobna (nie mówie o starszych pasatach tylklo tych powyżej 2000 rocznika). Co do wielkości kiery: Tez nie kumam jest w sam raz nie za duża nie za mała, jest dużo mniejsza w porównaniu do np kierownic w toyocie yaris, punto. Wielkośc jest OK Nie wyobrażam sobie życia bez mojej G25 i teraz bez GT5:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja kierownica PC nie ma regulacji stopni, bo jest stara jak świat i jeszcze na port Midi/Play COM ).

chlip...

tez mam w domu kierownice na MIDI port - jakas niemiecka, z ForceFeedbackiem, 720stopni obrotu, po prostu cudo. jedyna wada to brak sterownikow do Windowsow powyzej Win98 i to, ze jest na MIDI... ale Colin04 na niej to bylo cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jutro odbieram DFP ;] normalnie pewnie bym sie nie zdecydowal na zakup ale w takich okolicznosciach ( GT5) to pozycja obowiazkowa ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro odbieram DFP ;] normalnie pewnie bym sie nie zdecydowal na zakup ale w takich okolicznosciach ( GT5) to pozycja obowiazkowa ;]]

ja z kolei czekam na G25 - mam nadzieje, ze jutro dotrze, bo inaczej nie widze siebie w klasie "S"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, gracie na 900* ? dzis odebralem kiere i dosyc ciezko gra sie w GT5 na takim zakresie, z kolei zakres 200* troche malo :/ wbrew pozorom tryb pro, brak jakich kolwiek systemow i granie na kolku nie jest wcale proste, myslalem ze jak sie przesiade z pada to bede smigal jak trzeba - a tu trzeba sie ograc i nauczyc tym jedzic ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha wczoraj nocka i juz sie zaprzyjaznilem z kiera ;]] ogarniecie takich silnych furakow to z leekka inna bajka niz codzienna jazda ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pograj kilka dni na kierownicy i odpal pada

w zakret nie potrafilem wejsc prawidlowo, nie mowiac juz o jakis poslizgach

teraz po restarcie czasow on-line nakrecam top10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE KOPIE! W gt5:p musialem ustawic feedback na 1(oczywiscie reszta off) moim zdaniem ostro z tym przesadzili a wybor jedynie miedzy 200 a 900 to porazka(brakuje czegos w stylu 400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie mozna lekko podniesc ale formula 1 przy 3 albo 5(FB) i okolo 300km/h jest bardzo ciezka w utrzymaniu kierwonicy w jednej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grywam na FF 5 i gra się dobrze, jedynie denerwuje mnie drift na kierownicy na padzie robię top5 ale kierownicą wejść w poślizg i na nim ujechać zakręt graniczy z cudem....

ja aktualnie próbuje sobie mini-stolik zrobić do kierownicy jeżeli ktoś byłby chętnym zobaczyć coś takiego to dajcie znać (mam w paincie ;d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dziś przyszła kierownica Logitech DFP Zamówiłem w poniedziałek i... po 2 godzinach grania razem z bratem w GT5P, który też się nie mógł oderwać jestem in love Co jest lepsze, włączyłem dopiero kompa i dopiero teraz skapnęłem się, że mam tą nową wersję z napisem Logitech na środku zamiast GT a myślałem, że zamawiam tą starszą wersję To dlatego na pudełku było napisane For PS3 Kiera miód

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy kolem kierownicy tez sie da delikatnie poruszac na boki lewo/prawo (trzymajac w rekach kierownice, ciagnac do siebie najpierw jedna pozniej druga reka)? czy poprostu za mocno nia krece i cos juz sie poluzowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialbym sie zapytac kierownica ta dziala z kazdymi grami? chcialbym ja sobie kupic i w burnouta demko pograc jak ktos moze niech sprawdzi, no i do GTA:IV by sie przydala ale raczej lepiej padem bedzie w IV bo to ni samochodowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chcialbym sie zapytac kierownica ta dziala z kazdymi grami? chcialbym ja sobie kupic i w burnouta demko pograc jak ktos moze niech sprawdzi, no i do GTA:IV by sie przydala ale raczej lepiej padem bedzie w IV bo to ni samochodowka

Było w temacie o burnoucie. Jak na razie ze sprawdzonych przeze mnie, działa z: F1 (po patchu), Burnout Paradise, Colin: Dirt, GTHD, GT5:P, NFS:Carbon, NFS:Pro Street. Jak o czymś zapomniałem, to była to mało ważna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chcialbym sie zapytac kierownica ta dziala z kazdymi grami? chcialbym ja sobie kupic i w burnouta demko pograc jak ktos moze niech sprawdzi, no i do GTA:IV by sie przydala ale raczej lepiej padem bedzie w IV bo to ni samochodowka

do GTA bym raczej tego nie brał, bo o ile będzie współpracowała gra z kierownicą, to po wyjściu z samochodu sterowanie pewnie będzie się odbywało przez przyciski na niej. Pozatym kierownica raczej do symulatorów jest dobra, zręcznościówki na padzie są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Abcza napisal:

Mam pytanie: Czy kolem kierownicy tez sie da delikatnie poruszac na boki lewo/prawo (trzymajac w rekach kierownice, ciagnac do siebie najpierw jedna pozniej druga reka)? czy poprostu za mocno nia krece i cos juz sie poluzowalo?

jesli pytasz o DFP, to niestety to standard - posiada drobne luzy przy polozeniu srodkowym. raczej za mocno nia nie krecisz - mialem swego czasu DFP i zjadlem zeby na Richard Burns Rally - a tam naprawde nalezy wymazac slowko "delikatnosc" przy niektorych odcinkach ze slownika, zeby je pokonac. DFP jest BARDZO wytrzymale - jedynie pedaly lubia sie czasami psuc (choc mi przez poltora roku dzialaly nie sprawiajac zadnych problemow).

Pips nabil posta:

A ja chcialbym sie zapytac kierownica ta dziala z kazdymi grami?

prawie - dziala nawet z Pro Evolution Soccer. nie dziala za to z Devil May Cry 4 (brak analoga)

chcialbym ja sobie kupic i w burnouta demko pograc jak ktos moze niech sprawdzi

jedyny Burnout, w jakiego warto grac na kierownicy to Burnout 2: Point of Impact. ale ze w trybie wstecznej kompatybilnosci samochody tam sa pozbawione tekstur, wiec jest niegrywalny na PS3.

Burnout Paradise na kierownicy to nieporozumienie.

no i do GTA:IV by sie przydala ale raczej lepiej padem bedzie w IV bo to ni samochodowka

w Mafie na PC gralo sie swietnie na kierownicy + pad. model jazdy byl idealny, sprawialo to mase frajdy. ale w zadne GTA na kierownicy nie bylo sensu jezdzic.

przede wszystkim:

KIEROWNICE KUPUJE SIE DO GIER "WYSCIGOWYCH". TYLKO. kupno kierownicy z mysla o innym typie gier jest poronionym pomyslem. kupno kierownicy z 900 stopniami obrotu (a tyle ma DFP) do gier innych niz "symulator" - albo przynajmniej pretendujacych do miana symulatorow jest jeszcze glupszym pomyslem. kropka.

zapomnij Pips, wroc do tematu o GTA IV ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje DFP po GTIV teraz czekam na 5 tylko jakoś nie moge ich na półce w sklepie znaleźć nawet w sklepie SONY w łodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos jakis sklep, ktory ma DFP na stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zna ktos jakis sklep, ktory ma DFP na stanie?

wpisz w google "driving force pro play" i zobacz pierwszy wynik...może będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udalo mi sie dorwac DFP, koles mial ja miesiac i puscil za smieszna sume, wiec sie nie zastanawialem.

Na razie pykam w Burnout'a, pogralem w demko w GT 5:P i jest swietnie. Czas zakupic full'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×