Skocz do zawartości
Emir

Batman Arkham Asylum

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mądre podejście - odpuścić sobie grę po 15 minutach zabawy - powiem Ci, że w tym czasie nawet nie zdążyłeś się dowiedzieć czym ten tytuł jest.

Grałem z kuzynem i u kumpla na chama bo mieli potem myślałem że morze się przełamie ale nie ,więc wiem co piszę a nie będę każdemu takiemu jak ty rozpisywał się na pół strony i tłumaczył bo bym się przekręcił teraz wiesz o co chodzi !

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś koszmar o ile wbicie medali za predators to sprawa w miarę prosta to walki w challange z odpowiednią ilością pkt. to mam wrażenie, że nie do osiągnięcia.  

Od roku czekam na jakiś magiczny sposób zrobienia "złota" w Shock and Ave EXTREME , ale mam jeszcze trochę czasu hehe :whistling:

Gra w singlu jest świetna i w każdym półroczu kończę ją jeden raz w tym roku limit już wykorzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcji po zdobyciu trzech medali w Shock and Ave EXTREME nie mogę porównać do żadnego innego osiągnięcia w jakiejkolwiek innej grze spośród tych, które ukończyłem, więc warto się namęczyć.

Co do samej gry, to po demie i próbie gry na PC nie byłem jakoś super przekonany, jednak po jakimś czasie stwierdziłem, że to naprawdę jest mega giera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mroczny klimat w szczególności przypadnie do gustu fanom komiksów z Batmanem, których od wczesnego dzieciństwa byłem wielkim fanem. To jak przedstawiono w tej grze Stracha na Wróble i 'shizy' Batmana po wywołującym lęki gazie zasługuje na najwyższe nagrody.:geek: Odpuściłem sobie pucharki za dodatkowe misje i combosy gdyż jakoś nie mogłem tego wymasterować. Nic na siłę. Przeszedłem grę i to mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli załapuję system walki, udało mi się zaliczyć pierwszy combat challenge na 3 medale, a w rumble in the jungle brakuje mi tylko 2,5k do trzech medali(samo tak wyszło, chciałem wykręcić combo 40x :P ) no i już mi się zdarza przejść jeden etap wyzwania na jednym combo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po przejściu Batman AA: Gra jest naprawdę rewelacyjna. Ocena z gamerankings.com na poziomie 92% jak najbardziej zasłużona. W moim prywatnym rankingu tylko Uncharted 1&2 było lepsze, Batman ląduje na 2 stopniu podium gdzieś obok Heavy Rain i GTA IV. O plusach nie ma się co rozpisywać,bo jest ich naprawde wiele.

Co mi się nie podobało:

-elementy platformówkowe, choć ciekawe niezbyt dopracowane w sensie sterowania

-zbytnie zróżnicowanie trudności bosów, wiekszość się przechodzi za 1-2 razem, na kilku trzeba kilkunastu prób. Finałowa walka była zbyt łatwa, a spodziewałem się piekła. (Grałem na normalu)

-zbyt dużo czasu trzeba spędzać w detective mode, przydałyby sie aby odkryte rzeczy zaznaczały się , aby były widoczne w normalnym trybie

- praca kamery niezbyt precyzyjna, uwidacznia się w przypadku walki z 2 dużymi przeciwnikami, często 1 z nich zajduje się w "martwym polu" widzenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,mozna gre sejwować wtedy,gdy się będzie chciało? Bo czasami mam tak,że wyłączam grę i,gdy daje żeby wznowić od ostatniego sejwa to mnie przerzuca do miejsca w którym byłem jakieś 15 minut temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przechodziłem przez jakieś drzwi i wtedy gra się sejwowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku czekam na jakiś magiczny sposób zrobienia "złota" w Shock and Ave EXTREME ...

Pewnie już czytałeś ale na wszelki wypadek jakbyś nie widział mojego postu w dziale trofea to proszę; mówisz, masz!

Ha, ha !!! Szukajcie a będzie Wam dane .... wykopałem rozwiązanie dla piep***nego braku czasu w 4 rundzie najgorszego z najgorszych comat challengów :whistling:

i figured out a nice way to finish this hard challenge , try to get 24000 points or more in the first 3 rounds and when the fourth round starts , run quickly and climb the next stage (since the challenge has 2 connected stages) and equip the explosive gel and put it as quick as possible in the middle of the place where enemies climb and you will get rid of 6 guys when the explosion happens (thats how i finished the challenge) , good luck to you all .....

Muszę tego spróbować, już! Teraz! Zaraz! Ja chcę do domu, niech ktoś zadzwoni do mojego szefa że mam platynową gorączkę :biggrin:

Pierwsze trzy rundy nie stanowią problemu, musisz nabić w nich jak najwięcej kasy, w czwartej biegnij na prawe podwyższenie i połóż explosive gel na górze zaraz za barierką - mniej więcej po środku, przy odrobinie szczęścia wykluczysz z zabawy 5-7 przeciwników, na reszcie wykonaj jakiś ciekawy combo i po sprawie. Udało mi się tak za 3-4 podejściem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są na początku te przejścia, przez które tak jakby 'płynie prąd' - to zawsze obok są skrzyneczki z zasilaniem, zapewne, aby odciąć zasilanie trzeba te skrzynki wyłączyć, moje pytanie jak?

Chce zdobyć ten taki znak zapytania [czy to jest coś w rodzaju skarbów w Uncharted?] i muszę odciąć właśnie zasilanie, żeby się tam dostać. :pinch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej w 3/4 fabuły znajdziesz urządzenie które umożliwia zakłócać działanie tych skrzynek i rozwalać je z pewnej odległości. Idź po prostu dalej a w to miejsce wrócić później. Pod koniec gry możesz praktycznie dowolnie kręcić się po terenie całego Arkham i kolekcjonować wszystkie brakujące przedmioty ... jest sporo rzeczy do zebrania; niektóre "znajdki" to tzw zagadki Riddleya gdzie czasem po prostu trzeba coś zrobić. Dla ułatwienia w każdej lokalizacji jest gdzieś pozostawiona mapa która ukazuje wszystkie znaki zapytania na radarze :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W ogóle nie przyszło mi do głowy, że w Batman'ie po zakończeniu gry, będę mógł się 'szwędać' po mieście. :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, można, od siebie polecam jednak pozostawić sobie zbieranie i rozwiązywanie zagadek na moment przed końcową walką. Moment zbliżania się do końca gry jest bardzo charakterystyczny; zostaniesz bowiem zaproszony na ...

... party u Jokera, dobrze pamiętać że w tym miejscu jest jeden z pucharków który można zrobić tylko w tym momencie i nie da się go później nadrobić nigdzie indziej, przy wchodzeniu na imprezę będziesz przechodził korytarzem z 16 strażnikami, z racji tego że jesteś gościem nie będą cię pierwsi atakować. Należy ich powybijać do zdobycia pucharku party person ...

Ogólnie to jeśli celujesz w platynę to szczerze zazdroszczę i jeszcze bardziej współczuję :tongue::biggrin::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.dzis dostane w swoje łapki Batmana AA.poczytałem wasze posty i jestem za razem podjarany i przerażony (trophy :) ) jak juz ogram trochę to sie też podziele wrażeniami :) pzdr all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.dzis dostane w swoje łapki Batmana AA.poczytałem wasze posty ...

Zerknij jeszcze tutaj, w dziale trophy więcej dyskutowaliśmy o pucharkach z tej gry. Ogólnie to nie w samej grze nie ma nic trudnego, najgorsze są wyzwania (tryb combat) które dają nieźle popalić, znam przynajmniej 3 osoby które platynują każdą grę a w tej konkretnej odpuścili :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze tutaj, w dziale trophy więcej dyskutowaliśmy o pucharkach z tej gry. Ogólnie to nie w samej grze nie ma nic trudnego, najgorsze są wyzwania (tryb combat) które dają nieźle popalić, znam przynajmniej 3 osoby które platynują każdą grę a w tej konkretnej odpuścili :whistling:

dzieki Tomo :) każda wskazówka się przyda :) mówisz każdą a tu ........ no to bedzie ciepło haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze tutaj, w dziale trophy więcej dyskutowaliśmy o pucharkach z tej gry. Ogólnie to nie w samej grze nie ma nic trudnego, najgorsze są wyzwania (tryb combat) które dają nieźle popalić, znam przynajmniej 3 osoby które platynują każdą grę a w tej konkretnej odpuścili  :whistling:

To chyba grali w jakąś mega hardcore super hiper koks wersję, combaty to jedne z łatwiejszych rzeczy w tej grze, fakt trzeba opanować freeflow, ale nie na jakimś nieziemskim poziomie żeby zrobić medale. Grałem wcześniej w wersję PC, a od jakiegoś czasu męczę konsolową i przyzwyczajenie się do sterowania trochę mi zajęło, ale też nie nastręczało jakichś wielkich trudności, nie gram jeszcze tego co na kompie, ale mam nadzieję, że z czasem i to też przyjdzie. :D Nie zrobić tutaj platyny to jest jednak duże osiągnięcie, zostało mi jeszcze przejście na hardzie czy jak tam się ten poziom nazywa. [Dzięki za pad PSN bo inaczej od KZ2 bym się chyba nie oderwał :D] Dużo większym dla mnie wyzwaniem były czasami te czelendże w trybie predator niż "osławione" Shock and Ave EXTREME. Taka rada do wszystkich czelendżów w kombacie, dużo skakać, zawsze starać się robić największy przelicznik różnorodności czyli te 9x i eliminować wszystkich konsekwentnie i w miarę "powoli", nawet w SaA jest sporo czasu na uporanie się z Thug'ami. :D

Zupełnie nie rozumiem tego wyolbrzymienia trudności w Gacku. Nie bać się tylko ćwiczyć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie trzeba być hiper mega wymiataczem, żeby zaliczyć wszystkie combaty, ale nie powiedziałbym znowu że są jakieś super łatwe. Podstawa to załapanie zasad i rytmu flowu. Dwie strony wcześniej spisałem kilka wskazówek, które mogą ułatwić zdobycie medali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie zrobić tutaj platyny to jest jednak duże osiągnięcie, zostało mi jeszcze przejście na hardzie (...) Zupełnie nie rozumiem tego wyolbrzymienia trudności w Gacku. Nie bać się tylko ćwiczyć. :D

Jestem wręcz pod wrażeniem Twojej zajeb*stości, masz na pewno największego z wszystkich na forum (skilla) ;) Wyplatynuj nietoperka na padzie i wtedy proszę zajmij ponownie stanowisko w sprawie. To że przeszedłeś grę na PC mnie osobiście nie powala, kiedyś to ja nawet całe Mario przebiegłem na PC w lewo* :rofl: Nie uważam wyzwań za coś niemożliwego, w swojej wypowiedzi bazowałem na faktach i doświadczeniu, w dziale trofea są wpisy od osób które mają po 10-20-30 platyn i nie zdołały bez wygrzebanego przeze mnie patentu z explosive gel'em przejść S&A Extreme normalną walką.

Mnie ćwiczenia i próby zajęły 5 długich wieczorów, zgadzam się z tym że trzeba ćwiczyć i się wpasować w sterowanie, nie sądzę jednak że to łatwe. Po większości gier ograniczających się do bezmyślnego klepania w guziki tutaj można się bowiem solidnie naciąć ...

:thumbsup:

* żart

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czerpię największą radość z combatów właśnie, mogę siedzieć i masterować combo godzinami czasami. :P Ale demonizowanie shock and awe jakie tutaj miało miejsce mnie strasznie zaskoczyło, bo o ile ograniczenie czasowe jest utrudnieniem to nie na tyle dużym by pr0si "którzy niby platynują wszystko jak leci" się od razu poddawali. Ja nie mam jakichś niesamowitych skillsów, moje najwyższe kombo na konsoli to coś koło 50+ hitów, więc bez rewelacji, ale na wspomnianym SaA w pierwszej rundzie zrobiłem 20k a 30 jest potrzebne do zaliczenia. Przeczytałem przed chwilą Twoje rady i w gruncie rzeczy są poprawne, aczkolwiek zbyt częste używanie batarangów mocno zmniejsza maks kombo jakie można wycisnąć, na typkach z nożami najlepiej sprawdza się moim zdaniem trzymanie ich do momentu jak można wykonać łamanie lub rzut, wtedy się przydają.  :D Albo jak trzeba dorzucić do kombosa batarang to najlepiej na nich właśnie, piszesz o tym żeby często batclawa używać, czego ja natomiast nie polecam, jest to dosyć powolna "funkcja" i jak nie kontrolujesz wszystkiego w okół to często dostajesz po głowie. Ja używam tego w zasadzie tylko na początku i na końcu ( żeby upadali, dzięki czemu przy kombo 50, dostaje się już po 5k za cios) :D. Głównym problemem z jakim się na razie borykam to kontrolowanie kamery, zwłaszcza w rundach gdzie są elektryczni i nożownicy, gdzie nie zawsze widzę w którym kierunku i gdzie dokładnie stoją przez co często mi się kombo kończy w najmniej oczekiwanym momencie. Ale mam nadzieję, że przyjdzie mi to z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w pierwszej rundzie zrobiłem 20k a 30 jest potrzebne do zaliczenia ...

Już od pierwszego podejścia robiłem po 30-40k w pierwszych dwóch rundach, problemem był/jest wyłącznie ograniczony czas i ilość przeciwników w rundzie trzeciej, tam praktycznie dwa, trzy błędy eliminują człowieka z zabawy. Nie chce Ciebie i nikogo przekonywać do mojej racji, to co było opisywane w dziale trofea to wyłącznie dyskusja osób aktualnie zmagających się z tym combatem. Jeszcze raz gratuluje łatwego przez nie przebrnięcia, wielu się to nie udało i sporo potu musieli wylać aby to przejść. Ćwiczenia, opanowanie freflow i do tego kontrowanie, trzeba iść jak maszyna bo inaczej się tego nie przebrnie.

Dajmy spokój dalszym przepychankom, dla jednych trudne, dla innych łatwe. Basta, a aktualnie ogrywający Batmana sami się za chwile przekonają i mam nadzieję napiszą o swoich odczuciach :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wręcz pod wrażeniem Twojej zajeb*stości, masz na pewno największego z wszystkich na forum (skilla) ;) Wyplatynuj nietoperka na padzie i wtedy proszę zajmij ponownie stanowisko w sprawie. To że przeszedłeś grę na PC mnie osobiście nie powala, kiedyś to ja nawet całe Mario przebiegłem na PC w lewo* :rofl:  Nie uważam wyzwań za coś niemożliwego, w swojej wypowiedzi bazowałem na faktach i doświadczeniu, w dziale trofea są wpisy od osób które mają po 10-20-30 platyn i nie zdołały bez wygrzebanego przeze mnie patentu z explosive gel'em przejść S&A Extreme normalną walką.

Mnie ćwiczenia i próby zajęły 5 długich wieczorów, zgadzam się z tym że trzeba ćwiczyć i się wpasować w sterowanie, nie sądzę jednak że to łatwe. Po większości gier ograniczających się do bezmyślnego klepania w guziki tutaj można się bowiem solidnie naciąć ...

:thumbsup:

* żart

Że też nie zauważyłem tego posta wcześniej. :) Tak jestem zajebist*isty, że mój skill wgniata w fotel. ;) Nigdzie tak nie pisałem, stwierdziłem tylko fakt, że zrobienie tam 30k to jest sprawa dość prosta, a jeżeli już nie tak prosta to na pewno nie tak trudna żeby pisać, że po roku grania ciągle jeszcze się tego nie zrobiło, albo uważać osiągnięcie tego za jakieś niewyobrażalne "trofeum". I jak widać skilla lepszego to masz Ty, bo ja 40k na 2 pierwszych rundach nie robię, a mój obecny hajskor leży w granicach 55k ;). Jakbyś był łaskaw zauważyć to pisałem, że do tej mega trudnej platyny na konsoli :), a nie na piecu został mi tylko hard w story modzie. I fajnie, że umiesz biegać w lewo w Mario może mnie kiedyś tego nauczysz. Dlatego nie mam też zamiaru zmieniać stanowiska. ;) Da radę przejść robiąc też błędy, co prawda jest trudno, ale można się jeszcze ogarnąć, gorzej jak zaczynają uciekać na drugą platformę po gun'a. :)

Gratulacje przyjęte. ;)

A tak poza tym to no offence, cieszmy się śniegiem, przecież zima była tak dawno. :)

Mam wersję GOTY od bardzo niedawna i w związku z tym taki question. Wiem, że czelendże z Jokerem są* do ściągnięcia, "oprócz" tego powinny być jeszcze 4 extra czelendż map. No właśnie oprócz czy razem z tymi Jokerowymi są 4 ? Bo z tego co pamiętam to powinna być mapa zwana Totaly Insane i jeszcze jedna dla predatora. Ogólnie ktoś się orientuje jak to wygląda, wszystko ściąga się w jednym "pliku" czy jakoś inaczej. 

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

*albo nie ma, bo PSS nie działa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Mam wersję GOTY od bardzo niedawna i w związku z tym taki question. Wiem, że czelendże z Jokerem są* do ściągnięcia, "oprócz" tego powinny być jeszcze 4 extra czelendż map. No właśnie oprócz czy razem z tymi Jokerowymi są 4 ? Bo z tego co pamiętam to powinna być mapa zwana Totaly Insane i jeszcze jedna dla predatora. Ogólnie ktoś się orientuje jak to wygląda, wszystko ściąga się w jednym "pliku" czy jakoś inaczej.

Dodatkowe mapy do Batman: Arkham Asylum są wydawane jako DLC oprócz postaci Jokera. Oczywiście są to zupełnie inne pliki do ściągnięcia z PSN. Z tego co pamiętam dwa DLC są darmowe (zawierają wspomniany przez Ciebie "Totaly Insane"), a reszte jak bodajże "Crime Alley" są niestety płatne.

Edytowane przez DeadZed
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czy nie jest przypadkiem tak, że jeśli gra wychodzi w GOTY to zawiera* wszystkie "dodatki", które się ukazały do tej pory ? 

*w tym przypadku zamiast zawierać dodatki to trzeba je ściągać, z tego co udało mi się zaobserwować. :D

Edit:

Udało mi się znaleźć coś takiego. 

Rozszerzona edycja Batman: Arkham Asylum Game of the Year Edition w stosunku do oryginału będzie zawierała dodatkowo 6 wcześniej udostępnionych DLC - Challenge Maps, dających graczom szansę na ulepszenie swoich umiejętności walki. Gracze mogą walczyć przeciwko najsilniejszym wrogom z Arkham Asylum, jak Strach na wróble i w kluczowych miejscach z gry, takich jak słynny Zaułek.
  Edytowane przez Entliczeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.no i jestem po pierwszych rozdziałach.wrażenia?zajeb...... tytuł.udawało mi się przez długi czas unikac spojlerów na temat B:AA więc jestem mile zaskakiwany co chwila.wszystko "gra i buczy " w tym dziełku :) fabuła,bohaterowie,miejce akcji.majsrtersztyk!!!graficznie +++++ ! wracam do zabawy i jeszcze raz dziękuje za porady.pozdrawiam panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×