Welcome to PS Site Forum - ... o PLAYSTATION wiemy wszystko!

Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz w stanie dostosować swój profil, otrzymywać punkty reputacji jako nagrodę za złożenie zawartości, a także komunikować się z innymi użytkownikami za pośrednictwem prywatnej skrzynki, plus wiele więcej! Ten komunikat zostanie usunięty po zalogowaniu się.

Sign in to follow this  
Followers 0
marcink525

Wymiana lasera

Witam.Czy wymieniał już ktoś laser na nowy kupiony w www.robson.pl Jakieś opinie czy kupić warto czy nie itp. Dziwnie tani jest a akurat zaszła potrzeba w mojej konsoli wymiany.Dzwoniłem do kilku sklepów gdzie zajmują sie naprawą konsol i chcieli po 350-450zł za naprawę.Niby laser drogi.Kiedy powiedziałem że znalazłem za 150 zł to z wymianą chcieli 200zł ale nie wiedzą ile to pochodzi. Na infolinii playstation facet był w szoku jak mu powiedziałem że są takie cuda po 150zł a serwis chce 850zł.Może ktoś ma jakieś patenty z sieci lub własne jak ożywić laser?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ożywić laser ? Nie wiem... zapytaj się Frankensteina

Nic w tym momencie nie zrobisz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ożywić to tylko przez regenrację,chociaż nie wiem czy ktoś w Polsce zregeneruje Ci BD.Zawsze jednak można wymienić go samemu,jeśli już konsola jest po okresie gwarancyjnym.To nic skomplikowanego,jeśli dysponujesz odrobina wprawy w posługiwaniu się narzędziami,tymi większymi,jak i małymi.Posiadasz z dwa rodzaje śrubokrętów,krzyżak do obudowy i zapewne Torx 4(choć mogło się coś zmienić) do lasera.

Z tego co widziałem,kiedyś na fotkach,to prócz samej soczewki nie zmieniło się nic,od czasów PS2 Jest nawet lepiej,bo nie ma żadnej śrubki kalibracyjnej na obudowie,którą regulowało się położenie soczewki względem płyty(nachylenie).Tu jest o wiele łatwiej,bo zawsze laser jest równolegle do płyty,więc nie mam mowy o błędach podczas odczytu.Jeśli oczywiście uporasz się z mechanizmem zassysania płyty.Tacka w PS2 wymagała poznania ,gdy już się poznało mechanizm działania,to sama wymiana była banalnie prosta

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu jest o wiele łatwiej,bo zawsze laser jest równolegle do płyty.

Wiazka lasera jest emitowana rownolegle do plyty? :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymienić samemu to nie problem.Rzecz w tym czy laser z wymaga kalibracji czy nie i czy ten z www.robson.pl jest dobrej jakości.Zależy mi na opinii osoby która kupiła od nich ten laser.W nieautoryzowanym serwisie powiedzieli że trzeba kalibrować ale z tego co wywnioskowałem to jeszcze nie robili tego więc mogą się mylić.Te lasery w ps3 to powtórka z ps2(jakość).Miałem trzy ps2 i we wszystkich coś musiałem kombinować z laserami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiazka lasera jest emitowana rownolegle do plyty? :|

Bosze widzisz a nie grzmisz...Chyba wiesz co to logiczne myślenie?... Skoro laser(nie mam na myśli zamej soczewki,tylko całą głowicę lasera) jest równolegle wzgl. płyty to sama soczewka chyba nie jest zamontowana podłużnie i świeci w pionie a nie wzdłuż.Tak więc wiązka jest emitowania prostopadle do płyty Czy to takie trudne

Share this post


Link to post
Share on other sites

LAser to laser, glowica to co innego. Poza tym Tobie zapewne chodzilo o prowadnice glowicy. Zapewne uzyles krotu myslowego do kwadratu, albo nawet i do 3 potegi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na początku witam wszystkich użytkowników.

W ostatnim czasie dostałem w "spadku" PS3 z USA. Wersja 60GB - NTSC. Konsola nie czyta płyt BR. Po przestudiowaniu różnych tematów dotyczących awarii PS3, doszedłem do wniosku, że padł laser BR - konsola nie czyta tych płyt a czyta płyty DVD i CD. Jako że gwarancji nie mam :) od razu wziąłem się do rozkręcenia - i tu uwaga bo wiem że takie pytania na różnych forach też padały - na tabliczce znamionowej na obudowie podane jest napięcie 60HZ 110V. Jak ktoś kiedyś zauważył, jak się nie ma gwarancji to warto konsolę rozkręcić i sprawdzić opis zasilacza - na moim był opis 50-60 HZ, 100 - 240V. Oszczędzamy więc trochę kasy na transformator, bo wystarcza zwykły kabel zasilania kompa. :yes: Wracamy do tematu lasera - rozkręcenie napędu ujawniło w środku laser KEM-400AAA. Korzystając z okazji, przeczyściłem trochę soczewkę alkoholem izopropylowym. Po skręceniu i uruchomieniu konsola przeczytała raz płytę BR i zawis. Teraz dalej nie działa. :wallbash:

Odświeżam ten temat, aby zapytać czy ktoś wymieniał już samodzielnie laser?

Pogmerałem trochę po sieci i znalazłem taki temat: Wymiana lasera

Samo wykręcenie starego modułu i wkręcenie nowego nie powinno być bardzo kłopotliwe, tym bardziej, że KEM-400AAA sprzedawany jest w całości razem z prowadnicami. Jednak czytając różne tematy padały tam pojęcia o regulacji czy wręcz kalibracji lasera za pomocą oscyloskopu? Czy to jest konieczne? Czy ktoś wymieniał już sam laser i czy urządzenie działa? Wiem że w serwisach wymiana lasera kosztuje do 400 zł, ale wiem również że nowy laser kosztuje do 200zł :biggrin: .

pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.