Skocz do zawartości
Gość uszy

czy oplaca sie kupic PS3 bez dobrego tv?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam SONY BRAVIA KDF-E50A11E, i taki również polecam  :D (Ok.4500 zł KDF-50E2010 max24.pl)

Już widzę minę żony jak wnoszę coś takiego do salonu, hehe. Za to dziecko byłoby wniebowzięte. Tabaluga na 50" :D

A wracając do tematu, u mnie stoi 29" i nie narzekam. Większe znaczenie dla mnie ma dobry dźwięk i właśnie na to stawiam. Grafika - wiadomo ale jak dla mnie mocny sound to podstawa. Nie ma jak to ryk silnika przy Monster Magnet o 2:00 w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 14" TV i ... I gram ... Cieszę się ... Może za rok dorobię się czegoś lepszego ...

Różnicę między PS2 a PS3 widać gołym okiem, nawet filmy w HD wyglądają jakby lepiej ...

Słowem, jak stać Cię tylko na jedną rzecz, to kup PS3 a później TV ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wracając do tematu, u mnie stoi 29" i nie narzekam. Większe znaczenie dla mnie ma dobry dźwięk i właśnie na to stawiam. Grafika - wiadomo ale jak dla mnie mocny sound to podstawa. Nie ma jak to ryk silnika przy Monster Magnet o 2:00 w nocy Smiley

Ja mam w teh chwili 21 CRT (37 LCD w naprawie) i na razie sobie odpuściłem granie. Czekam aż wróci mój TV bo jednak gierki za dobrze nie wyglądają. A co do dźwięku to nie mam nic specjalnego w domu, ale za kilka miesięcy jak mi się w końcu uda przeprowadzić do czegoś większego to zakupię pewnie jakiś fajny zestaw i wtedy mam nadzieję, że ten ryk silników mnie powali (a pozostali domownicy przeżyją  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie zamierzam kupić PS3.  ;D

Zacząłem się zastanawiać do czego podłącze konsole, bo chyba nie do 17'' CRT poprzez zwykły AV z zestawu  .

Do komputera mam monitor LG Flatron kineskopowy, który ma wyjście VGA - dla jasności, on sam w sobie nie ma wtyczki, tylko z niego ''wychodzi'' kabel, który się podłącza do karty graficznej :) (http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=monitor&opis=40 ). Pomyślałem, że może do niego podłącze PS3. Nasuwa mi się pytanie, czy ten monitor posiada słynne już HDCP?

Jest kilka rozwiązań na podłączenie PS3 do mojego monitora (tak mi sie wydaje  ;D ) Wacham się pomiędzy trzema, tak więc licze na Waszą pomoc, bo sam aż tak nie jestem obeznany w tym temacie.

Pierwszą opcją jest zakup kabla component (np. taki - http://www.allegro.pl/item180342899_kabel_...a_mewerix_.html ) i albo przerobić go na VGA (w co bawić się nie chce, bo nie umiem) albo dodatkowo jeszcze kupić VGA Box (np. taki- http://www.allegro.pl/item181501994_wyprze...hd_vga_box.html ) i wtedy mógłbym uzykać maksymalnie 1080i, ponieważ takie ograniczenie ma takowy VGA Box.  Wiecie gdzie można kupić taką przejściówkę z componenta na vga? Szukałem na Allegro, ale nic nie znalazłem. Dzięki temu nie musiałbym kupować VGA Boxa... Da się wogle za pomocą componenta z przejściówką na VGA uzyskać obraz 1080p?

Podsumowują, plusem tego rozwiązania jest to, że kabel component jest podłączany do PS3 na wyjście AV, czyli nie występuje tu ryzyko związane z HDCP.

A co Wy sądzicie o tym rozwiązaniu?

Po przeczytaniu paru ostatnich postów z tego tematu zacząłem też myśleć nad innym rozwiązaniem, które wchodzi w grę jedynie pod warunkiem, że mój monitor posiada HDCP.

Mógłbym zakupić kabel HDMI<>DVI,(np. taki http://www.allegro.pl/item180621054__kabel...ep_robson_.html ) następnie użyć przejściówki z DVI na VGA (taka by pasowała?:

http://www.allegro.pl/item181495622_super_..._f_m_fvat_.html ) i wtedy mógłbym podłączyć PS3 do mojego monitora za pośrednictwem HDMI :) I dałoby się w ten sposób uzyskać obraz w 1080p?

No, to by było na tyle. Wiem, że jest sporo pytań, mam nadzieję, że Ktoś się zlitują nad taką sierotką jak ja i coś doradzi  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę, że monitory mają wyprowadzone męskie końcówki i ta przejściówka też ma męską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tyle, że na Allegro nie ma takiej przejściówki DVI>VGA, która miała by oba wyjścia żeńskie, więc musiałbym jeszcze kolejną przejściówke zakupić, z wyjścia męskiego na żeński. To w końcu jakie ma znaczenie czy DVI jest A czy D?

Zresztą nawet nie wiem czy mój monitor obsługuje HDCP  ???  W instrukjci nie jest nic o tym napisane. Może Ktoś z Was się orientuje troche lepiej ode mnie?  :) Najwyżej zadzwonie jutro do infolinii LG i tam mi powinni powiedzieć (mam nadzieję  ;D ).

Ktoś z Was podłączał już PS3 do CRT poprzez VGA? W który sposób?

Stosując te wszystkie przejściówki na jakości nic nie ubędzie?

Znalazłem na Allegro przejściówkę z componenta na VGA ( http://www.allegro.pl/item184103003_kabel_...dprojektor.html ), ale za cholere nie wiem gdzie kupić złączke między końcówki componenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego co uważasz za porządny TV..

Jeśli Full HD 1080p to ok 10,000 zł

Trzeba mierzyć siły na zamiary.. tu grubość portfela decyduje o tym czy dany TV jest dla ciebie wypasiony.

Za ok 2000/2500 można już kupić 26-27' TV z HDMI i rozdziałkom 720p (zawsze mają trochę więcej)

Sądzę że żeby naprawdę cieszyć sie grami na PS3 trzeba mieć Przynajmniej TV z podstawowym HD (720p) i tak większość gier jest pod ta rozdziałkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, grubość portwela...

Nie każdego stać na to aby przy zakupie PS3 za 2400 kupować jeszcze za co najmniej drugie tyle plazme.

Dlatego podłączenie konsoli do monitora od kompa jest dużo tańszą alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Liluh

Mam Samsunga 32R7 HD LCD TV i jest rewelacyjny. Kosztuje w okolicach 2800-2900zl. Super jakosc obrazu, dobry kontrast, dynamika barw, spora dowolnosc ustawiania opcji obrazu i dzwieku. Wspomaganie dla konsol gierczanych jak xbox czy ps3 wlasnie.  No i wyglada super sexy, wypisz wymaluj pod PS3 (taki sam czarny material ktory ladnie wyglada i zbiera kurz). W tym przedziale cenowym (czyt. 2400-2900zl) nie ma lepszych HD tv niz samsungi, nawet Sony montuje matryce samsunga w swoich tv. Zero konkurencji, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mówisz tak bo go masz czy tak jest rzeczywiście? :> Bo właśnie się zastanawiam nad takim lub podobnym TV :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brat kupował to oglądaliśmy w sklepie i bylo można porównac ten sam program na innych telewizorach gośc w sklepie powiedział ze najlepszy samsug i miał racje bo szedł super Kupil go ma już go z 5 miesięcy ale wygląda i idzie nieziemsko jak kupie PS3 to potestuje u niego i tez taki sobie sprawie  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do infolinii LG i dowiedziałem się paru przykrych żeczy na temat mojego monitora :(

Otóż nie posiada on HDCP, przez co nie będe mógł podłączyć do niego PS3 poprzez  HDMI>DVI>VGA  :(

Te zabezpiecznia obowiązują wszystkie gry np. MotorStorma, czy tylko wybrane filmy BD? Monitor wogle nie będzie odbierał sygnału?

Drugą, jeszcze gorszą wiadomością jest to, że mój monitor nie posiada funkcji progresywnego skanowania  :(

To jest wogle możliwe, przecież ponoć wszystkie monitory CRT mają tą funkcję? Dla przypomnienia, gdyby Ktoś mógł sprawdzić, jest to LG Flatron 775FT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie zadziała. Pozostaje ci pudełeczko z konwerterem, były już takowe opisywane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pudełeczko z konwerterem? Mógłbyś mnie trochę naprowadzić? Gdzie można kupić takie cudo?  ;)

Skoro cyfrowo nie idzie to pozostaje mi component. Tylko, czy to rzeczywiście prawda z tym, że ten monitor nie obsługuje progresywnego skanowania...

edit:

Doszedłem do wniosku, że nie opłaca się żadnego konwertera do HDCP kupować. Taniej mi wyjdzie podłączyć PS3 do monitora analogowo.

Najpierw zakupiłbym kabel component ( http://www.allegro.pl/item181378767_100_or...hd_tv_lodz.html to jest na pewno oryginał, a może możecie polecić jakiś tańszy a równie dobry?) następnie kabel component>VGA (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=183341162&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.)

Dodatkowo do połączenia obu kabli component będe potrzebował złączek (Ktoś wie gdzie to kupić?) oraz przejściówkę do VGA z męskiego na żeński.

Czy przez użycie tych wszystkich przejściówek jakość obrazu będzie gorsza?

Chyba takie rozwiązanie będzie lepsze i tańsze niż kupowanie VGA Boxa ?(przy okazji, co sądzicie o tym?- http://www.allegro.pl/item181501994_wyprze...hd_vga_box.html )

Może jest Ktoś kto podłączył PS3 do CRT w podobny sposób i mógłby coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

W zeszłym tygodniu widziałem w media Component --> VGA i też zastanawiałem się, czy takie coś jak wyżej podałeś ruszy na CRT. Nie jestem tego pewien z tego względu, że te kable są przygotowane dla projektorów, gdzie nie ma wypuszczonej synchronizacji. A monitor CRT może zrobic psikusa i ją zechciec (raczej na pewno). Na szczęście mój monitor ma RGB po BNC więc zrobic przejściówkę z kabla od PS2 RGB problemu nie będzie. Jedyny problem to doprowadzenie synchronizacji. Tutaj może pomóc układ LM1881M (do kupienia za parę złotych).

Tak wygląda złącze.

1 Ground (Analog Audio)

2 Analog Audio Right

3 Ground (Video)

4 Analog Audio Left

5 S-Video Y (luminance)

6 Composite Video/RGB Composite Sync*

7 S-Video C (chrominance)

8 Ground

9 Cb/RGB Blue*

10 +5Volt

11 Cr/RGB Red*

12 Y/RGB Green*

Jak widac kabel RGB i Component to te same kable z innymi końcówkami i praktycznie nic nie zmieniło się od czasów psx. ;) Przełączamy tryby softwareowo. Tylko ta synchronizacja mnie martwi. Pewnie i tak spróbuję to zrobi. Jak ruszy to bomba bo mam 22cale CRT na diamondtronie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszy, u mnie działa dokładnie w sposób opisany przez Terminatora. Co prawda max rozdzielczość (RGB idzie ustawić tylko prze SCART) to 576p ale i tak różnica kolosalna w stosunku do podłączania przez kartę telewizyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz tak bo go masz czy tak jest rzeczywiście? :> Bo właśnie się zastanawiam nad takim lub podobnym TV :>

Powiem tak: miałem u siebie w domu Samsunga 37 R coś tam, JVC i Sharpa. Samsung wypadł najgorzej przy oglądaniu TV (sygnał z kablówki) a najlepiej przy PS2 i Xboxie (niestety żadnego źródła HD wtedy nie miałem). Wybrałem JVC bo wtedy jeszcze nie myślałem o PS3 i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ruszy, u mnie działa dokładnie w sposób opisany przez Terminatora. Co prawda max rozdzielczość (RGB idzie ustawić tylko prze SCART) to 576p ale i tak różnica kolosalna w stosunku do podłączania przez kartę telewizyjną.

Z przejściówki VGA z męskiego na żeński też korzystasz?

Do jakiego monitora podłączyłeś PS3? To za pomocą tej kombinacji nie da się ustawić 720p?

A i skąd wytrzasnąłeś złączke pomiędzy chinche?

Też się troche obawiałem, że może nie ruszyć w ten sposób, ale skoro u Ciebie jest ok to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminator - są 2stronne żeńskie. 1,90 za sztukę w MM. 720p chodzi ale w YCB (ustawiasz w konsoli wyjscie component), stąd obraz jest cały zielony. Jakby ktoś mi mógł wytłumaczyć jak przerobić sygnał YCB na RGB byłbym wdzięczny.

Po Eurozłączu (SCART), które jako jedyne daje sygnał RGB da się niestety (a może stety) jedynie 576p ustawić (spod PS3os). Bo już spod linuksa pełna dowolność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwustronne żeńskie do componenta czy VGA?

Jak to zielony obraz, to żeby uzyskać 720p to musze się w jakieś przeróbki bawić?

W takim razie może lepiej VGA Boxa użyć, czy on nic nie zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct
Terminator - są 2stronne żeńskie. 1,90 za sztukę w MM. 720p chodzi ale w YCB (ustawiasz w konsoli wyjscie component), stąd obraz jest cały zielony. Jakby ktoś mi mógł wytłumaczyć jak przerobić sygnał YCB na RGB byłbym wdzięczny.

Po Eurozłączu (SCART), które jako jedyne daje sygnał RGB da się niestety (a może stety) jedynie 576p ustawić (spod PS3os). Bo już spod linuksa pełna dowolność :)

Tego się obawiałem. Sygnał tylko RGB a nie YCB! Prawdopodobnie nic z tym nie zrobisz. Zastanawiam się jak robi to kabel do XBOXa 360tki. Jaki masz monitor? I czy na pewno masz 576p? Wg. instrukcji po RGB jest tylko 576i. ;)

PS. Znalazłem oznaczenia w X0:

Pin Description   Pin        Description

1 Audio Right           13       Vcc

2 Audio Right GND        14        Audio Left

3 SP-DIF Digital Audio    15        Audio Left GND

4 V-Sync (VGA Mode)    16        H Sync (VGA Mode)

5 Mode GND           17        Mode Select 1

6 Mode GND           18        Mode Select 2

7 Mode GND           19        Mode Select 3

8 GND                       20 +12v

9 Variable             21 Pin 22 GND

10 Pin 9 GND           22        Variable

11 Variable             23        Pin 24 GND

12 Pin 11 GND           24        Variable

z czego:

17      18      19              Mode:         24    22      11      9  - piny

          G        G            Component        -      Pr        Y      Pb

G                  G      VGA (31 kHz RGB)  -        R        G      B

G        G        G    SCART (15 kHz RGB)  V      R        G      B

G-GND

Jak widac iksowi dali synchronizację poziomą i pionową i w takim wypadku zrobic kabel VGA to pestka! A czy obraz w 720p jest dobry tylko jest zielony? Zmieniałeś kolejnośc kabli?

Update.

Już chyba wiem w czym problem:

PS3:

YCbCr - przesył cyfrowy!

X360:

YPbPr - analogowy przesył

I chyba w tym jest problem. Brak konwertera z cyfraka na analogowy sygnał. Projekt chyba nie opłacalny! :( Myślę dalej co z tym zrobic. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to 576p (instrukcja kłamie).

Miałem obraz w 720p ale faktycznie zielony (sygnał component). Niestety - rozregulował mi się monitor i obecnie (mimo, że nie krzyczy, że brak sync) to ekran pozostaje czarny (przypuszczam, że coś zdązyłem zjebać w samym monitorze podczas regulowania położenia obrazu).

Zmieniałem, nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

A jakie połączenie wybierałeś w menu? Component/D-Terminal czy AV Multi/Scart? W drugim przypadku wychodzi na to, że PS3 również ma analogowego Componenta (Y Pb/Cb Pr/Cr) więc problemu nie powinno byc. To ja już nie wiem gdzie jest problem. Poeksperymentuję u siebie i dam znac co z tego wyszło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×