Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

A wie ktoś może co poradzić na ten problem

męczę się już od paru dni i nie wiem o co chodzi. Dodam ze konsola nie czyta gier z dysku tzn włączają się aż nagle pojawia się czarny ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest orginalna i odtwarzane byly na niej tylko plyty blue ray. Od kilku dni nie chca uruchomic sie gry: UFC09, NBAL10 i INFAMOUS jednak FIFA10 dziala. Nie dzialajace gry sa jakby nie widoczne dla konsoli, gdy wkladam je do napedu konsola ich nie odczytuje. Gdy wkladam plyte do srodka zaczyna ja czytac i po pewnym czasie wydaje dziwny odglos(jakby w srodku sie cos przesuwalo). Prosze o pomoc lub jakies sugestie gdyz sie na tym zupelnie nie znam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem wylicytowalem uzywana konsole na allegro na zdjeciach aukcji byla wlaczona a na ekranie widac bylo uruchomiona gre dolaczona do zestawu. Gdy odpalilem konsole i wlozylem plyte z gra konsola jej nie widzi, z plytami dvd i cd nie ma problemu, czy to mozliwe zeby taka usterka powstala podczas transportu? czy mam jakies szanse na odzyskanie pieniedzy? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem wylicytowalem uzywana konsole na allegro na zdjeciach aukcji byla wlaczona a na ekranie widac bylo uruchomiona gre dolaczona do zestawu. Gdy odpalilem konsole i wlozylem plyte z gra konsola jej nie widzi, z plytami dvd i cd nie ma problemu, czy to mozliwe zeby taka usterka powstala podczas transportu? czy mam jakies szanse na odzyskanie pieniedzy? z gory dziekuje za odpowiedz

Żeby uciąć wszelkie spekulacje na wstępie powiem tak: ZAKUP UŻYWANEGO SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO NA ALLEGRO ŁĄCZY SIĘ Z RYZYKIEM ZE SPRZĘT BĘDZIE MIAŁA JAKIEŚ USTERKI, KAŻDY UŻYTKOWNIK INACZEJ OBCHODZI SIĘ ZE SPRZĘTEM. 3 RAZY SIĘ ZASTANÓW ZANIM KUPISZ UŻYWANY SPRZĘT NA ALLEGRO, BO OPISY ZE KONSOLA MA NIBY ROK I BYŁA MALO UŻYWANA NIE GWARANTUJĄ TEGO ZE KONSOLA BĘDZIE W DOBRYM STANIE.

Mówię to z własnego doświadczenia. Swoja droga dziwie sie ze na forum nie powstal temat typu poradnik dla kupujących na allegro.

Wracając do pytania są 2 możliwości soczewka się przesunęła albo jest padnięty laser. (Gry sprzedawałem ps2 przy wysyłce jednej z konsol soczewka się przesunęła i konsola czytała tylko CD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacznę od tego co ostatnio zaobserwowałem. Od kilku dni konsola zaczęła w dziwny sposób mielić płyty. Do tej pory wszystko działo się w ten sposób, że podczas ładowania gry, czy juz w samej grze coś tam sobie doczytywała i był spokój. Ostatnio natomiast zaczęła czytać płyty w długi przerywany sposób. Kiedy czyta, to normalne, ze słychać, więc teraz to szuranie stało się bardzo zauważalne i długie (kilkanaście - kilkadziesiąd sekund). Ewidentnie przy tym można zauważyć dłuższe loadingi i spadki frameratu w grach (zaobserwowałem to w dwóch różnych tytułach, w które w ostatnim czasie grałem) Jako punkt w czasie, kiedy to się zaczęło wyznaczyłbym instalację nowego patcha 3.50. Nic innego ostatnio z nią nie robiłem. Dodam jeszcze, ze ma ona jakieś góra 2 miesiące więc to raczej nie awaria ani nie kurz.

Czy zauważył ktoś jeszcze z Was jakieś podobne zachowania u siebie?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez cos podobnego zauwazylem w swojej konsoli (40 gb, zakupiona 08.2008) podczas gry w U2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie male pytanko. niedawno kupiłem konsole ps3 slim w zestawie byly dwie gry LBP goty i U2 w wersji platinum. płytka z LBP odpala się elegancko i wsyztsko jest ok a gdy wrzucam płytke z u2 to najczęściej odpali ale zdarza się że loading loading loading ten mieczyk podczas ładowania gry krąży i krąży i nic jak mi się pierwszy raz to zrobilo po 4 może 5 odpaleniu gry to musiałem nacisnąć przycisk, żeby płytka się wysunęła no i wtedy bodajże konsolka 3 razy zapika i się konsola restartuje. teraz jak wkładam u2 to przecieram płytkę żeby niebyło na niej żadnych śladów wkładam i przeważnie jest ok. a z LBP nie mam żadnego problemu. myślicie że to wina płytki z gra u2???

Edytowane przez Zbir25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch płytach ciężko porównać. Pstaraj się sprawdzić inne płyty w akcji. Możliwe że coś jest nie tak z płytką U2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku musze sie pozalic. Mialem 3 Xbox 360 (wszystkie stare modele). Mialem je po kilka miesiecy i nigdy nie mialem RROD. Kupujac PS3 (uzywana 60GB) myslalem sobie ze PS3 to sprzet niezawodny. A tu prosze po 3 miesiacach, niezbyt czestego uzywania i dbania o sprzet (stoi na polce z dobrym przewiewem i byla odkurzana). Padla mi konsola.

Wlacza sie na 2 sekundy i wylacza. Zaczyna mrugac dioda czerwona i nic sie nie dzieje. To chyba ten slawny YLOD. Musze wyslac do naprawy, ale w srodku mam nie swoja plyte.

Jest jakis sposob wyjecia? No oprocz rozkrecenia BR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ega76 - w konsoli 60GB wyciągnięcie płyty jest możliwe tylko poprzez rozkręcenie napędu. Co do samej naprawy konsoli to sprawdź czy konsola ma oryginalną plombę - jeżeli jej nie ma to duże prawdopodobieństwo tego, że kupiłeś naprawianą wcześniej konsolę i dlatego ci tak szybko padła a nie dla tego że ps3 są takie kiepskie. Jesli masz jednak oryginalną plombę to po prostu Twoja konsola mogła zaliczyć YLOD-a z powodu przegrzanej pasty termoprzewodzącej, która po około 1,5 roku "zamienia" się w proszek lub wręcz kamień i zamiast przewodzić ciepło izoluje radiatory od heatpipe-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku musze sie pozalic. Mialem 3 Xbox 360 (wszystkie stare modele). Mialem je po kilka miesiecy i nigdy nie mialem RROD. Kupujac PS3 (uzywana 60GB) myslalem sobie ze PS3 to sprzet niezawodny. A tu prosze po 3 miesiacach, niezbyt czestego uzywania i dbania o sprzet (stoi na polce z dobrym przewiewem i byla odkurzana). Padla mi konsola.

Wlacza sie na 2 sekundy i wylacza. Zaczyna mrugac dioda czerwona i nic sie nie dzieje. To chyba ten slawny YLOD. Musze wyslac do naprawy, ale w srodku mam nie swoja plyte.

Jest jakis sposob wyjecia? No oprocz rozkrecenia BR?

prawdo podobnie jest możliwość bez rozkręcania konsoli i napędu ( fan test) powinien na to poradzić z wyciągnięciem

http://www.youtube.com/watch?v=dQAlTonnLy8&feature=related

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem świeży na forum więc prosił bym o wyrozumiałość.

Mój problem z napędem polega na tym że gdy chciałem go rozkręcić by naprawić ten mechanizm odpowiedzialny za "połykanie" płyt, niechcący wyrwałem z takiej malutkiej kostki która jest wpinana do gniazda na tej zielonej płytce, na odwrocie napędu do której przypinane są wszystkie taśmy i kabelki. Do tej kości były podłączone dwa kabelki - CZERWONY i CZARNY. Moje pytanie brzmi: Czy da radę to jakoś zlutować, bądź cokolwiek aby to naprawić? Zdjęcie tego o co mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś może wie gdzie można kupić nowe oryginalne czytniki BR. Mam zamiar wymienic czytnik w swojej czarnuli ale nie mam zaufania do "serwisów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że można - tylko w Polsce głównym wyznacznikiem tego czy ktoś naprawi sprzęt czy nie jest cena a jakość na szarym końcu.

Ceny laserów zaczynają się od 250zł za te najbardziej badziewne (kto to produkuje i na jakiej zasadzie jest dla mnie zagadką - przeważnie każdy z takich laserów ma jakąś mniejszą lub większą "przypadłość" - loteria na co akurat nam się trafi).

Lasery najwyższej jakości (tzw. gatunek A) są drogie ale też i na prawdę świetnie wykonane - cena jednak oscyluje w okolicy min. 400zł.

Jezeli idzie o długowieczność - te za 250zł potrafią odmówić posłuszeństwa juz po kilku tygodniach, te najdroższe - działają po 2 lata i nic im nie dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ps3 model CECHL04 i potrzebuje laser do niego tylko nie wiem jaki.

mógł by ktoś podać model tego lasera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni napęd mojej PS3jki dziwnie zaczął buczeć. Nie rysuje płyt, czyta je tylko to buczenie strasznie mnie irytuje, denerwuje i spać nie pozwala. Co mam zrobić?

Tutaj filmik przedstawiający mój problem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przylgnął do mnie problem uszkodzonego czytnika (lasera) w mojej konsoli PS3. Wkładam płytę z grą do czytnika i nic albo wystartuje i zawiesza się na początkowych stadiach gry. Konsola została zakupiona w sklepie internetowym dnia 2009-11-24. Ile jest gwarancji na konsolę czy przysługują mi jeszcze jakieś prawa? Bo pamiętam, że kiedyś można było się powołać na "niezgodność towaru z umową" i sklep powinien naprawić usterkę? Jak to jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dość uciążliwy problem a mianowicie od pewnego czasu w mojej PS3 pojawia się następujący problem a mianowicie albo muszę wkładać płytkę kilka razy by ją zobaczyło albo podczas grania często bardzo długo wczytuje, wydaje się że problem lezy po stronie napędu i tu moje pytanie czy da się podłączyć napęd zewnętrzny taki od komputera? Ile mniej więcej może kosztować naprawa takiego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie tak zrobic<br>nie wiem ile naprawa moze kosztowac<br>

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zgranie gry na PC i wysłanie na dysk konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak nie mozn, pozostaje jedynie naprawa

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przez JB by jakoś nie dało odpalić? Uzywa właściwie ktoś JB?

Edytowane przez Tomo
Nikt tu nie używa JB !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam ostatia wesje ps3 i ostatnio podczas lupania w tekkena zauwazylem roznice podczas ladowania walki. mianowicie gdy konsola jest w pozycji poziomej walka wczytuje sie dluzej (naped zatrzymuje sie rozpedza i zatrzymuje dalej), natomiast kiedy ustawie ja w pozycji pionowej naped dziala jednostajnie i walka wczytuje sie blyskawicznie. czy ustawienie konsoli ma jakis wplyw na szybkosc odczytu napedu? czy jest inna tego przyczyna? a moze konsola musi byc w idealnym poziomie aby plyty czytane byly szybciej?

PS: drugie pytanie : mozna instalowac gry na dysk tak jak na XBOX'a ??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: drugie pytanie : mozna instalowac gry na dysk tak jak na XBOX'a ??

pozdro

tylko czesc danych mozna zainstalowac na dysku, na dodatek nie kazda gra daje taka mozliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×