Skocz do zawartości
Cobretti

Obraz Pulpitu Z Pc Na Tv Za Posrednictwem Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poprzez ps3 móc pograć w gierki na większym tv. Tak bardziej szczegółowo to chcę uzyskać podgląd pulpitu z pc na ps3. Wiem że do takiego strumieniowego bezprzewodowego przesyłu obrazu służy program VLC media player ale nie potrafię go skonfigurować w ten sposób by na pleyu uzyskać obraz pulpitu. Pleya +pc+lapka mam w domowej sieci łączonej poprzez wifi. Proszę o pomoc w ustawieniu tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo nie da się tak zrobić. To o czym mówisz to streamowanie materiałów audio/video z dysku PC poprzez PS3. Np. filmik możesz sobie obejrzeć. Ale podglądu obrazu PC nie da się zrobić inaczej niż podłączając kartę graficzną kablem do TV i przestawiając w opcjach karty domyślny monitor TV, albo klonując go itp.

Temat o Media Serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo nie da się tak zrobić. To o czym mówisz to streamowanie materiałów audio/video z dysku PC poprzez PS3. Np. filmik możesz sobie obejrzeć. Ale podglądu obrazu PC nie da się zrobić inaczej niż podłączając kartę graficzną kablem do TV i przestawiając w opcjach karty domyślny monitor TV, albo klonując go itp.

Temat o Media Serwerze.

A mi sie wydaje że jednak sie da. Jesli chodzi i multimedialny serwer plików to juz korzystam z PS3 Media serwer i jestem zadowolony. Natomiast tu chodzi o obraz pulpitu pc bezprzewodowo właśnie za pomocą VLC MP. Na yt jest pokazane jak udostepniają obraz pulpitu np z pc na lapka ale nigdzie nie znalazłem jak dostać się do takowego strumienia z ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego nigdzie tego nie znalazłeś bo tak się nie da?

A mi sie wydaje że jednak sie da. Jesli chodzi i multimedialny serwer plików to juz korzystam z PS3 Media serwer i jestem zadowolony. Natomiast tu chodzi o obraz pulpitu pc bezprzewodowo właśnie za pomocą VLC MP. Na yt jest pokazane jak udostepniają obraz pulpitu np z pc na lapka ale nigdzie nie znalazłem jak dostać się do takowego strumienia z ps3.

ps3 to nie pc i nie potrafi zrobić wielu rzeczy co na pc/laptopie można z palcem w d.... robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego nigdzie tego nie znalazłeś bo tak się nie da?

ps3 to nie pc i nie potrafi zrobić wielu rzeczy co na pc/laptopie można z palcem w d.... robić

No tak ale ja lubie wyciskać z mojej sonki wszystkie mozliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na yt jest pokazane jak udostepniają obraz pulpitu np z pc na lapka ale nigdzie nie znalazłem jak dostać się do takowego strumienia z ps3.

Zapodaj linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że tu akurat w obu kompach uzywa tego programu. Ale może byłaby mozliwośc odebrania takiego streamu przez zwykła przeglądare ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to jest zwykły streaming po sieci domowej, takie coś można zrobić nawet WMP. Takie coś jak ty chcesz zrobić to tylko programami typu remote control, gdzie admin widzi wszystkie kompy w sieci i może w każdej chwili wejść komuś na PC i grzebać, ale wymaga to zainstalowania odpowiedniego programu na każdym z komputerów. No i oczywiście zostaje jeszcze zdalny pulpit :)

Tak czy siak z PS3 nic nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba macie racje. Próbowałem otwierać taki stream za pomocą firefoxa i tez nie szło więc w konsoli tym bardziej nie da rady. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez kakaroto-songo
: jakbyś coś jeszcze znalazł na temat i było warte dodania to pisz PW, a ja temat otworze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×