Skocz do zawartości
Foxter

Ankieta - Pomóż studentowi w obronie pracy mgr. i dorzuć swoje trzy grosze :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na początku chciałbym przeprosić moderatorów i administracje... za to, że zaśmiecam offtopic... no, ale tak to w życiu studenta-gracza już bywa :) Niech się to już skończy, bo PS4 za zakrętem ;P

Ci co robili podobne analizy itp. wiedzą jak to jest :P Zresztą, jak broniłem licencjat, to również znalazłem tutaj pomoc, no i od tamtego momentu wypełniam ankiety potrzebującym studentom... nie wiedziałem, że każdy głos jest na wagę złota. Więc i wasze 5 minut ma dla mnie kolosalne znaczenie, bo wyniki chciałbym zebrać w jak najszybszym czasie.

 

Pytania są krótkie, forma zamknięta. 2-3 odpowiedzi... wystarczy klikać popijając browarka. Odłożycie go na biurko i po ankiecie :P Ona, tylko tak stracznie wygląda hehe

 

http://www.ankietka.pl/ankieta/120751/wizerunek-czlowieka-we-wspolczesnej-reklamie.html

 

z góry dzieki wielkie za waszą pomoc, a wszystkim studentom broniącym się we wrzesniu-październiki życzę powdozenia, jak i przyszłym absolwentom z tego forum :biggrin:

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dziwna ta ankieta, pytania aż nachalnie zwracają uwagę na stereotypy i jeśli w 3 pytaniu odpowiem nie to w zasadzie w większości nie wiadomo co zaznaczyć.
Albo:
"Czy kobiety pokazywane w reklamach spełniają cechy kobiety idealnej?"

A kto to jest kobieta idealna?

Albo:

"Czy według Pana/Pani użycie w reklamie wizerunku dziecka zwiększa jej atrakcyjność?"

Zapewne dla rodzica tak, dla kogoś kto nie ma dzieci bądź sam jest dzieckiem/młodzieżą nie większa. Ewentualnie dla jakiegoś pedofila też zwiększa atrakcyjność :P

A nie widzę tu pytań o wiek, płeć czy właśnie posiadanie dzieci więc z wyników ankiety nie wyciągniesz wniosków co odbiorców reklam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu "24. Czy Pana/Pani zdaniem kobieta o uderzającej urodzie w reklamie samochodu jest wiarygodna? *" powinna być jeszcze odpowiedź "Zależy.".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już student zostanie magistrem, to fajnie jakby umiał się podpisać. Nie stawiamy kropki po skrócie "mgr".

A ankietę już wypełniam ;)

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już student zostanie magistrem, to fajnie jakby umiał się podpisać. Nie stawiamy kropki po skrócie "mgr".

A ankietę już wypełniam ;)

Mało wiesz. 'Mgr' bez kropki oznacza magister (ostatnia litera 'r'), a 'mgr.' z kropką oznacza, że ostatnia litra skrótu nie jest ostatnią literą danego słowa, w przypadku tytułu -w obronie pracy magisterskiej.

Tak samo masz - 

(1.1) Dr Stefan Banach otrzymał tytuł naukowy bez ukończenia studiów wyższych.

(1.1) Widziała pani dzisiaj dra (doktora) Kowalskiego? (albo: dr. Kowalskiego)

 

;)

P.S. Mgr. nie jest skrótem słowa 'magisterskiej'. Tego mogłeś się przyczepić, ale niezbyt ci wyszło.

Edytowane przez LONG3r
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wiesz. 'Mgr' bez kropki oznacza magister (ostatnia litera 'r'), a 'mgr.' z kropką oznacza, że ostatnia litra skrótu nie jest ostatnią literą danego słowa, w przypadku tytułu -w obronie pracy magisterskiej.

Tak samo masz - 

(1.1) Dr Stefan Banach otrzymał tytuł naukowy bez ukończenia studiów wyższych.

(1.1) Widziała pani dzisiaj dra (doktora) Kowalskiego? (albo: dr. Kowalskiego)

 

;)

P.S. Mgr. nie jest skrótem słowa 'magisterskiej'. Tego mogłeś się przyczepić, ale niezbyt ci wyszło.

Racja, zwracam honor :)

Zapamiętane i nauczone!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejscami dla mnie brakowało ''nie mam zdania'' ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... dzięki wielkie wszystkim za pomoc. szczerze powiedziawszy to kilka pytań zaczerpnąłem od ankieterów, którzy pisali na podobny temat i wyszedł mały misz-masz. Pytań nie zmieniałem, dałem te same możliwości wyboru.. i to przy nich pojawiają się problemy

 

Z tą kobietą to faktycznie, mogłem zamieścić chociaż zdjęcie porównawcze, bo każdy ma zakotwiczony inny schemat "idealna", o "ponadprzeciętnej urodzie" itp. ale taki urok ankiet :) Zresztą osobiście uważam, że ankiety mimo wszystko są mało wiarygodne. Musiałbym przeprowadzać badania, zamknąć ich w pomieszczeniu, pokazać film, pytać o emocje związane z produktem itp. Kwestia tego, że prace magisterskie, które zawierają badania własne są wyżej oceniane. Większość pracy, to 30% przepisywanie licencjata ze słownikiem synonimów, 20% licencjata - bez obróbek, 30% nowej treści, 20% badania własne :) A powinno być 80% nowej treści, żeby system antyplagiatowy nie wyłapał

 

Druga sprawa ilość odpowiedzi, została ona specjalnie zmniejszona... bo myślałem, że im mniej, tym lepiej dla osoby wypełniającej, a tu okazuje się, że wręcz przeciwnie. :whistling: Dobrze, że analizę dokonuje się na podstawie metryczki.

 

Dzięki wielkie za uwagi, zapiszę i będe miał to na oku. :)

 

 

Albo:

"Czy według Pana/Pani użycie w reklamie wizerunku dziecka zwiększa jej atrakcyjność?"

Zapewne dla rodzica tak, dla kogoś kto nie ma dzieci bądź sam jest dzieckiem/młodzieżą nie większa. Ewentualnie dla jakiegoś pedofila też zwiększa atrakcyjność :P

A nie widzę tu pytań o wiek, płeć czy właśnie posiadanie dzieci więc z wyników ankiety nie wyciągniesz wniosków co odbiorców reklam.

na następnej stronie jest metryczka odnosząca się do wieku, płci. Tutaj będę prawdopodobnie dokonywał analizy na podstawie odpowiedzi udzielonych przez kobiety, bo faktycznie dla mężczyzny pytanie to jest dziwne, tak samo jak pytanie o mężczyznę idealnego :D

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie "Football" masz przykład reklamy niewiarygodnej. Zawodowy sportowiec, piłkarz prowadzący zdrowy tryb życia reklamujący fast food ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×