Skocz do zawartości
zasz

Jak sformatowac dysk za pomoca komputera ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niestety i mnie sie trafil problem z softem od sony Posiadam wersje 40g i jak to bylo juz w kilku przypadkach wszytsko sie zawiesilo. Wymontowalem juz dysk z konsoli, tylko teraz mam problem z podlaczeniem go do komputera ?? Wiem ze trzeba formatowac dysk w systemie fat32 - pytanie tylko za pomoca jakiego programu ??? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty chcesz potem z tym dyskiem zrobi? wsadzis do konsoli z powrotem? Jesli tak to nie wazne w jakim systemie zrobisz format. Konsola potem pozna ze nie jest i tak jej format systemu plikow i zapyta czy ma sformatowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety chodzi o to ze caly czas jak wlaczam konsole pojawia mi sie to info z" file corupted" wciskam X zeby zrobil restore wszystko przebiega ok, pozniej konsola sie restartuje i znowu jest to samo info i tak w kolko:( wiec z tego co czytalem na forum jedynym rozwiazaniem jest format dysku na komputerze tylko niezabardzo wiem jak sie do tego zabrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Wiec dla wszytskich ktorzy beda mieli taki sam problem:

1. Znalezc kompa z mozliwoscia podlaczenia dysku typu SATA ( akurat mialem farta kumpel mial laptopa z 2 dyskami ) Oczywiscie najpierw wymatowac dysk z PS ( opisane w instrukcji )

2. Troche trzeba sie pomeczyc zeby windows zobaczyl dysk wiec wchodzimy w panel sterowania -> narzedzia adminnistarcyjne -> magazyn -> zarzadzanie dyskami . Tam ustawiamy zeby dysk byl widoczny.

3.Jak juz jest widoczny w Moj komputer formatujemy go (niewazne jakim sposobem)

4.Sciagamy najnowsza wersje oprogramowania dla naszej konsoli ze strony SONY -> nagrywamy to na jakiegos pena ( Trzeba ja umiesci w odpowiednich katalogach zeby konsola mogla odczytac !!!! -> wszystko jest na oficjalnej stronie

5.Umiescic dysk w konsoli

6.Podlaczyc pod usb pena z oprogramowaniem i JAZDA skonczone przeprowadzamy znowu konfiguracje konsoli i wszytsko smiga Zaden tam servis ;]

Temat mozna zamknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj jakiegoś dobrego programu np.Partition Magic,Paragon Partition Manager lub innego .Wystarczy pewnie Traialowa wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trialowe wersje nie wprowadzają żadnych zmian, ale GParted ma obraz ISO do pobrania i jest całkowicie darmowy (jest nawet wersja na PenDrive).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to, bez programu nie potraficie dysku sformatować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to wygląda. Szok, nie ?

o_O

Niezly hardcore. To ciekaw jestem jak Ty to robisz bez programow. Czyzbys wymasterowal poslugiwanie sie magnesem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci program do formatowania skoro windows sam z siebie potrafi ?!? Denver to znowu nie takie proste jak myslisz, co poczniesz jak nie znajdziesz dysku w folderze "Moj komputer" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Denver to znowu nie takie proste jak myslisz, co poczniesz jak nie znajdziesz dysku w folderze "Moj komputer" ?

pisałem o samym formatowaniu. kolega wyżej zresztą opisał cała procedurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×