Skocz do zawartości
Wakpal

Pare pytań przyszłego posiadacza PS3

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy gry 1080p będą wyglądały dobrze (mniejwiecej tak jak gry 780p)  na tv z Hd ready czy gorzej?

2. W linuxie nie widać partycji Ps3 a czy w browserze PS3 widać partycje linuxa? Chodzi o to czy z browsera ps3 będe mógł odpalać np mp3 które są na partycji linuxa.

3. Czy jeśli kupie coś z PS store (w przyszłości bo teraz to prawie nie możliwe) to jeśli kiedys strace tą rzecz np przez formata to będe mógł ją ściągnać znowu za darmo czy znowu będe musiał płacić?

4. Czy żeby gra działała szybciej (loading) musze na początku ją zainstalować (czytałem że chyba za pomocą trójkąta) czy może gra wrzuca pewne dane na dysk podczas jej wgrywania z płyty?

5. Czy jeśli posiadam Acces Pointa w domu to będe mógł mieć internet na PS3 bezprzewodowo?

6. Chcę razem z PS3 kupić Tv z Hd Ready jaki tv wybrać żeby był dość tani i dobry do 2000 i do 3000 (jeszcze nie wiem ile będe miał na tv czy 2000 czy 3000 więc jeśli moglibyście podać po jednym do 2000 i do 3000) najlepiej jeśli ktoś podał by mi nazwe Tv i najlepiej żeby był dostępny w MediaMarkt. Albo chociaż na jakie parametry mam patrzec podczas zakupu (Wspłczynnik kontrastu? Czas reakcji w ms? Czy coś innego?)

7. Chc też kupić jakiś zestaw gośników najlepiej z wzmacniaczem pod Digital Out Optical chyba że jest jakaś inna mozliwość podłaczenia Ps3 do zestawu minimum 5.1 żeby wszystko pięknie grało i chuczało. Jakieś propozycje??

8. Czy Ps3 odtwarza wma? Gdzieś na stronie widziałem opisy aktualizacji i w jednej z nich widziałem że doszła obsługa wma czy faktycznie tak jest?

9. Divixów za pomocą XMB nie odpale a nawet jeśli to bez napisów mam racje? Pod linuxa filmy się tną chyba że mam stare informacje jeśli tak to prosze mnie poprawić.

10.Która wersja linuxa jest najlepsza? Zdania z tego co widziałem na forum są podzielone więc w końcu którą wersje linuxa mam wybrać żeby dawała mi najwieksze możliwości multimedialne? (internet, filmy, muza, gry i emulatory, torrent i inne bajery p2p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 4 Nie musisz jej instalować na samym początku. Grę można zainstalować w dowolnym momencie. Zazwyczaj to jest opcja w menu gry.

Ad. 8 PS3 nie odtwarza WMA, ani WMV

Ad. 9 DivX'ów nie odpalisz przy pomocy XMB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na te pytania, na które znam odpowiedź, czyli:

3. Czy jeśli kupie coś z PS store (w przyszłości bo teraz to prawie nie możliwe) to jeśli kiedys strace tą rzecz np przez formata to będe mógł ją ściągnać znowu za darmo czy znowu będe musiał płacić?

Lista kupionych i ściąganych rzeczy jest pamiętana na Twoim koncie w PS Network, więc wraz z formatowanie nie tracisz tej informacji. Materiały kupione można ściągać bodajże do 5 razy.

4. Czy żeby gra działała szybciej (loading) musze na początku ją zainstalować (czytałem że chyba za pomocą trójkąta) czy może gra wrzuca pewne dane na dysk podczas jej wgrywania z płyty?

Każda gra się instaluje na dysku. W jakim stopniu to już zależy od developera. Większość obecnych tytułów coś tam sobie zawsze doczytuje.

5. Czy jeśli posiadam Acces Pointa w domu to będe mógł mieć internet na PS3 bezprzewodowo?

Tak.

6. Chcę razem z PS3 kupić Tv z Hd Ready jaki tv wybrać żeby był dość tani i dobry do 2000 i do 3000 (jeszcze nie wiem ile będe miał na tv czy 2000 czy 3000 więc jeśli moglibyście podać po jednym do 2000 i do 3000) najlepiej jeśli ktoś podał by mi nazwe Tv i najlepiej żeby był dostępny w MediaMarkt. Albo chociaż na jakie parametry mam patrzec podczas zakupu (Wspłczynnik kontrastu? Czas reakcji w ms? Czy coś innego?)

Odsyłam do wątków poświęconych wyborze TV.

8. Czy Ps3 odtwarza wma? Gdzieś na stronie widziałem opisy aktualizacji i w jednej z nich widziałem że doszła obsługa wma czy faktycznie tak jest?

Jeśli nie przeoczyłem opisów ostatniej aktualizacji to nie ma możliwości odtwarzania bezpośrednio na konsoli tego formatu - i raczej nie będzie.

Jest natomiast możliwość odpalenia multimediów w tym formacie z wykorzystaniem PC streaming.

9. Divixów za pomocą XMB nie odpale a nawet jeśli to bez napisów mam racje? Pod linuxa filmy się tną chyba że mam stare informacje jeśli tak to prosze mnie poprawić.

W XMB nie odpalisz. Pozostaje PC streaming ale napisy nie przejdą. Chyba, że już coś wymyślono w tym temacie. (edit by admin: napisy też się da, trzeba wiedzieć jak)

Na temat linuxa się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

A ja znam odpowiedź na pierwsze pytanie :D

Oczywiście to zależy od TV jak radzi sobie  z takim sygnałem czy dobrze "przeskalowuje" Ja mam świetny Tv HDready i radzi sobie znakomicie z 1080. Po prostu robi z tego 720p. Ale mogą i być TV które nie za bardzo sobie z tm poradzą i obraz może wyglądać dużo gorzej niż ten 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do tego odtwarzania WMA to sugerowałem sie tym zdaniem [Enable WMA Playback] has been added as an option under [system Settings].  z tej strony http://www.us.playstation.com/PS3/Network/...es/history.html

Faktycznie jest taka opcja

http://www.us.playstation.com/ps3/network/...160_update.html

Sprawdzę w domu na jakiej zasadzie działa i napiszę. Chyba, że ktoś mnie uprzedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy gry 1080p będą wyglądały dobrze (mniejwiecej tak jak gry 780p)  na tv z Hd ready czy gorzej?

gry wyglądają tak jak gry 720p (nie ma czegoś takiego jak 780p)

2. W linuxie nie widać partycji Ps3 a czy w browserze PS3 widać partycje linuxa? Chodzi o to czy z browsera ps3 będe mógł odpalać np

mp3 które są na partycji linuxa.

nie nie widzać ... nie nie będziesz mógł..

3. Czy jeśli kupie coś z PS store (w przyszłości bo teraz to prawie nie możliwe) to jeśli kiedys strace tą rzecz np przez formata to będe mógł ją ściągnać znowu za darmo czy znowu będe musiał płacić?

raczej nie.. gry i wszystko co już kopiłeś lub kiedykolwiek ściągnąłeś jest wpisane na odpowiednia listę powiązaną z twoim Master Account.. z tego co ludzie mówią to zakupiona grę można ściągnąć ponownie 5 razy.

4. Czy żeby gra działała szybciej (loading) musze na początku ją zainstalować (czytałem że chyba za pomocą trójkąta) czy może gra wrzuca pewne dane na dysk podczas jej wgrywania z płyty?

na chwilę obecna jest tylko kilka gier oferujących przerzucenie części danych na HDD (np RR7) są to ilości nie przekraczające 6GB danych.. przyspieszają loadingi.. w przyszłości gry będą raczej wykorzystywać HDD jako pamięć podręczną.. i instalacje nie będzie konieczna.

5. Czy jeśli posiadam Acces Pointa w domu to będe mógł mieć internet na PS3 bezprzewodowo?

Tak.. jeśli posiadasz PS3 wersję 60GB (tą ze srebrnymi wykończeniami) i router nie jest jakoś dziwnie skonfigurowany to wszystko powinno zadziałać automatycznie po wybraniu jednej opcji z menu Network Configuration

6. Chcę razem z PS3 kupić Tv z Hd Ready jaki tv wybrać żeby był dość tani i dobry do 2000 i do 3000 (jeszcze nie wiem ile będe miał na tv czy 2000 czy 3000 więc jeśli moglibyście podać po jednym do 2000 i do 3000) najlepiej jeśli ktoś podał by mi nazwe Tv i najlepiej żeby był dostępny w MediaMarkt. Albo chociaż na jakie parametry mam patrzeć podczas zakupu (Wspłczynnik kontrastu? Czas reakcji w ms? Czy coś innego?)

ja posidam:

TV Samsung LCD 26’ LE26R7 – 1999 - 2399zł

przekątna - 26''

rozdzielczość - 1366×768

kontrast 3000:1

jasność -500 cd/cm2

kat widzenia - 176°/176°

czas reakcji - 8ms

Game-Mode - jest

tv1iw7.th.jpg

Nie zapomnijcie włączyć w swoich TV trybu GRY.. wtedy wyłączane są wszystkie cyfrowe polepszacze obrazu które tylko zakłócają czysty cyfrowy sygnał z HDMI.. wtedy obraz zyskuje na jakości co najmniej o 1/3..

7. Chc też kupić jakiś zestaw gośników najlepiej z wzmacniaczem pod Digital Out Optical chyba że jest jakaś inna mozliwość podłaczenia Ps3 do zestawu minimum 5.1 żeby wszystko pięknie grało i chuczało. Jakieś propozycje??

Tu niestety nic ci nie pomogę... ja planuję zakupić osobno Amplituner i Głośniki - ale po wakacjach..  umieściłem opis w Spoiler bar co by nie zabić was długością..

Amplituner Onkyo TX-SR505E 7.1

-Transformator H.C.P.S. (High Current Power Supply)

-Przetworniki 192 kHz/24-Bit - wszystkie kanały

-HDMI Pass-Thru (kompatybilne z 1080p, 2 wejścia/1 wyjście)

-3 wejścia/1 wyjścia komponent (HDTV 50 MHz)

-WRAT (Wide Range Amplifier Technology)

-32-Bit procesor DSP

-Audyssey 2EQ korekcja akustyki pomieszczenia

-Korektor graficzny (5 częstotliwości) dla wszystkich kanałów

-4 wejścia cyfrowe (2 optyczne/2 koncentryczne)

-3 wejścia S-Video/2 wyjścia

-Wyjście na subwoofer

-CinemaFILTER

-Tryb Pure Audio

-Tryb A-Form

-Technologia Optimum Gain Volume Circuitry

-Kodowane kolorami wejście 7.1

-Przełącznik głośników A(5.1) / B(2 kanały)

-Kodowane kolorami zakręcane gniazda głośnikowe akceptujące wtyki bananowe (oprócz B)

-Zwrotnica 40/50/60/80/100/120/150/200 Hz

-A/V Synchronizacja (do 100 ms w krokach 20 ms)

-Programowanie 40 FM/AM stacji

-Współpracuje z RI Dock dla odtwarzacza iPod

-Weście na panelu przednim (np. kamera, konsola gier)

-Programowalny pilot RI (Remote Interactive) z podświetlanymi klawiszami

-Funkcja Double Bass

-Regulacja barwy tonu (Bass/Treble) dla Front L/R Channels

-4 wejścia/1 wyjście kompozyt

-4 wejścia/1 wyjście A/V

-2 wejścia/1 wyjście audio

-Tryb Late Night Mode (High/Low/Off)

-Technologia Digital Upsampling

-Ściemnianie wyświetlacza

-RDS (PS/RT/PTY/TP)

-Wyjście słuchawkowe

-Sleep Timer (z pilota)

Cena urządzenia to 1699 zł.

8. Czy Ps3 odtwarza wma? Gdzieś na stronie widziałem opisy aktualizacji i w jednej z nich widziałem że doszła obsługa wma czy faktycznie tak jest?

TAK.. konsola odtwarza pliki WMA.. wystarczy wejść w System Setings i wybrać activate WMA

9. Divixów za pomocą XMB nie odpale a nawet jeśli to bez napisów mam racje? Pod linuxa filmy się tną chyba że mam stare informacje jeśli tak to prosze mnie poprawić.

pod XMB divx'y i wszystko inne da się oglądać tylko dzięki opcji media serwer udostępnionej w FW 1.8.. wystarczy na PC podpiętym do tego samego rutera co PS3 uruchomić oprogramowanie Media serwer.. (nero Home lub jakiś freeware'owy odpowiednik.)

co do tnących się filmików to rozwiązanie jest już w zasięgu ręki.

10.Która wersja linuxa jest najlepsza? Zdania z tego co widziałem na forum są podzielone więc w końcu którą wersje linuxa mam wybrać żeby dawała mi największe możliwości multimedialne? (internet, filmy, muza, gry i emulatory, torrent i inne bajery p2p)

Ja proponuję Kubuntu 7.04.. które wyszło niedawno i ma przeinstalowane wszystko co jest niezbędne do rozpoczęcia zabaway:

Ktorent, Kopete (GG), można mieć firefox 2.0, itp..

wcześniej miałem Ubuntu i Yelow Dog 5.0.2 ale YDL nie polecam..

A Ubuntu od kubuntu różnią się tym że w Ubuntu masz zainstalowane GUI - GNOME a w kubuntu GUI - KDE

wg.mnie KDE jest lepsze  i tyle.. (GUI - graficzny interfejs użytkownika)

uff. ale się naprodukowałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kenet bardzo mi pomogłeś. Teraz już raczej będe wiedział jaki tv wybrać jeśli nie taki sam jak ty to o podobnych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kenet bardzo mi pomogłeś. Teraz już raczej będe wiedział jaki tv wybrać jeśli nie taki sam jak ty to o podobnych parametrach.

miło mi że mogłem pomóc...  8)

wątek zamykam  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×