Skocz do zawartości
3pstrzy

Brak 7GB na HDD w PS3 40GB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na PS3 zainstalowany linux =10GB policzylem zdjecia ,muze savy, demka , instalki gier i w sumie wyszlo mi okolo 30GB

Wiec sie zastanawiam czego to moze byc wina i jakie jest wyjscie z tej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, wszyscy tak mają - tyle zabiera system PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To normalne, wszyscy tak mają - tyle zabiera system PS3.

Mam podejrzenia ze jednak to troche za duzo na system

Nowa PS3 miala 37GB i z poczatku nie miaia systemu?

Sorry ale nie wierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kolejne update'y systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podejrzenia ze jednak to troche za duzo na system

Nowa PS3 miala 37GB i z poczatku nie miaia systemu?

Sorry ale nie wierze

To formatuj, a uwierzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, uwierz.

Mój 250GB w FAT32 miał 232GB a w PS3 po odjęciu 10GB na OtherOS pozostało 299GB (~20GB wyparowało) i to zaraz po formacie przed odzyskiwaniem backupu.

To jest po prostu ukryty plik tzw. "dziennika" który zapobiega uszkodzeniu systemu plików podczas zaniku napięcia/wyłączenia systemu w czasie operacji zapisu. Im większy dysk i więcej danych tym więcej zajmuje plik dziennika. Z tym, że pod Linuksem w jego systemach plików ten plik zajmuje "trochę" mniej miejsca... Podejrzewam, że tak jak piszą koledzy dochodzi jeszcze cache dla firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwierz, uwierz.

Mój 250GB w FAT32 miał 232GB a w PS3 po odjęciu 10GB na OtherOS pozostało 299GB

lepiej nie wierz, bo jeszcze takich cudów to ja nie widziałem aby z 250GB zrobiło się 299GB :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To normalne, wszyscy tak mają - tyle zabiera system PS3.

Nie system PS3, bo system nie leży na HDD... Jak Ci się zwali HDD to co, systemu nie budjed?

lepiej nie wierz, bo jeszcze takich cudów to ja nie widziałem aby z 250GB zrobiło się 299GB :]

Aaaaaa... czary mary jakieś, nono a gdzie to kolega kupił HDD który się po formacie robi o 50GB większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie system PS3, bo system nie leży na HDD... Jak Ci się zwali HDD to co, systemu nie budjed?

Ok, chodziło mi o to, że PS3 po prostu naturalnie zabiera tyle GB na "coś tam", dzięki czemu system poprawnie funkcjonuje Nie napisałem że system tyle zajmuje, tylko ze tyle zabiera, a to różnica

Ja np mam wpakowany dysk 250GB, gry i dema zajmują około 10 GB i gdy sprawdzam pojemność dysku to mi wyświetla ze mam wolne 197\232 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie system PS3, bo system nie leży na HDD... Jak Ci się zwali HDD to co, systemu nie budjed?

Widzisz Hades i tu się mylisz. Miałem PS3 60 GB, wymieniłem dysk i wszystko hulało dalej, ale na Ps3 40Gb już nie jest tak pęknie. Po wyminie dysku pokazuje się komunikat by wsadzić do napędu płytkę lub podłączyć zewnętrzny dysk USB z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum ze ten komunikat o zapodaniu pendriva z systemem to gdzies jest zapisany, jakos musi sie wyswietlic. Uwierz mi ze to jest czesc systemu ktora siedzi w nieulotnej pamieci konsoli. Zaden kretyn nie umiescilby calego firmwaru tylko i wylacznie na HDD. Jakby firmware siedzial tylko na HDD to po wymianie dysku bys dostal w porywach czarny ekran, o ile konsola w ogole chcialaby sie wlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem przecież że część systemu jest zapisana w pamięci konsoli. Chodzi mi o to że w konsoli 60GB cały system był zapisany w pamięci konsoli a w 40 już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego podzialu. CALY SYSTEM SIECI W PAMIECI FLASH. Na dysku twardym ewentualnie jakas kopia tworzona podczas updatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Hades i tu się mylisz. Miałem PS3 60 GB, wymieniłem dysk i wszystko hulało dalej, ale na Ps3 40Gb już nie jest tak pęknie. Po wyminie dysku pokazuje się komunikat by wsadzić do napędu płytkę lub podłączyć zewnętrzny dysk USB z systemem.

No cóż, ja mam 6-GB od około roku i nie miałem możliwości sprawdzania ani tez potrzeby tego problemu, więc opieram się na jednym modelu i doświadczeniach z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo... widzę, że ktoś próbuje to uporządkować ;PPPp i to stąd wzięły się te "MiB" i "GiB" które ostatnio wszędzie widzę. Będzie trudno się przestawić na nowe skróty.

Co do pojemności dysków twardych to producenci już dawno przestawili się z systemu dwójkowego na dziesiętny, więc 250GB = 232GiB a 40GB = 37GiB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×