Skocz do zawartości
andy456

Błąd podczas kopiowania muzyki (mp3)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że jest to mój pierwszy post na tej grupie to witam wszystkich serdecznie!

Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś osoba, która może mi pomóc.

Mianowicie mój problem polega na notorycznie pojawiającym się komunikacie podczas przegrywania plików z muzyką (mp3) na dysk w PS3 - 800300001 - An error occurred during the copy operation.

Nie mam natomiast ŻADNYCH problemów z przeniesieniem filmów czy zdjęć.

Próbowałem przegrywać z zewnętrznego HDD, pendrive'a, płytki DVD czy poprzez MediaServer (Nero MediaHome), ale sytuacja się powtarza. Jedne utwory raz się kopiują a inne nie. Pomyślałem, że może to być winą jakichś niedozwolonych znaków (lub po prostu polskich znaków) w samych nazwach plików czy tagach. Po poprawieniu ich nic się nie poprawiło, a raczej prawie nic. Najwięcej utworów udało mi się przegrać jak pliki nazwałem od 001 do 999 a tagi w nich usunąłem, ale nadal wyglądało to jakby losowo jedne udawało się skopiować na PS3 a inne nie i nie znalazłem tu żadnej reguły. Nie dało także nic umieszczenie wszystkich utworów w katalogu głównym MUSIC. Próbowałem przegrywać zarówno cały katalog jak i poszczególne pliki. Np. udało mi się przekopiować kolejne 30 utworów, ale z kolejnych 50 nie chciał się przegrać żaden, wskazując powyższy błąd. To tak jakby te same utwory nie chciały się skopiować, ale po usunięciu tagów już kilka z nich kopiuje się bez problemu - ale te przegrane pliki to może 1/3 całości. Czasami jest też tak, że podczas kopiowania jakiegoś utworu konsola pokazuje komunikat "Copying... Please wait", ale zawiesza się i pozostaje tylko wyłączenie jej.

Walczę z tym już chyba 2 tygodnie i kończy mi się cierpliwość. Szukałem jakichkolwiek wskazówek w necie, na forach polskich i zagranicznych, i znalazłem kilka bardzo podobnych przypadków, ale rozwiązania żadnego.

Istotnym może być fakt, że zmieniłem dysk z 40Gb na 320Gb. Trudno mi teraz powiedzieć czy na pierwotnym dysku byłyby takowe problemy, bo zwyczajnie tego nie sprawdzałem. Było na nim za mało miejsca by zaśmiecać go dodatkowo muzyką. Formatowanie nowego dysku nie dało żadnego rezultatu, a wkładanie starego raczej odpada, bo właśnie na nim obecnie trzymam wszystkie filmy, zdjęcia i muzykę.

Kombinowałem jeszcze z różnego rodzaju wersjami tagów w tych plikach, też nic. Nie wiem czy to taka przypadłość PS3, mojego egzeplarza czy może jakaś awaria, którą należy reklamować (BTW przeczytałem cały wątek odnośnie serwisu Sony i wolałbym tego uniknąć...)

Wspomnę jeszcze tylko, że wszystkie te utwory odtwarzane są prawidłowo przez PS3 kiedy odtwarzane są z podłączonego dysku, natomiast problem dotyczy tylko ich przekopiowania na dysk w PS3.

Przepraszam, że tak długaśno wyszło, ale chciałem jak najlepiej opisać mój problem z konsolą. Dodam, że mam firmware 2.43.

Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu bo chciałem używać konsoli jako główne źródło muzyki w domu.

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kopiować pliki na zasadzie 'po kilkanaście plików'? tak zwanymi paczkami, np zbierasz 50 plików mp3, może i mniej i wtedy robisz copy na PS3...

Ja też miałem taki problem z przegrywaniem 200 plików, ale po dłuższej walce znalazłem sposób, zamiast przewalać całość odrazu zmniejszyłem ilość plików jednokrotnego przenoszenia do 50szt i poszło, ale czasami wywalało błąd nadal. Więc zmniejszyłem paczkę do przenoszenia na 30 plików i problem znikł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że próbowałem, nawet na kilka sposobów. Próbowałem tak jak napisałeś, kopiując zaznaczając pliki po np. 10 sztuk. Stąd też wiem, że np. jedne utwory się kopiują a inne nie, nawet jak próbuję przekopiować tylko jeden utwór. Efekt jest taki, że jeżeli zazanaczę do przegrania cały katalog lub przykładowo tylko 20 plików a wśród nich znajdzie się utwór, przy którym wywala się błąd to nie przekopiuje mi wtedy żadnego pliku.

Próbowałem też podzielić te utwory na katalogi po ok. 50 sztuk i przegrywać całymi katalogami. To samo.

Mam do skopiowania ok. 800 plików mp3. Wczoraj byłem już tak zdesperowany, że kopiowałem pliki pojedynczo (wszystkie z usuniętymi tagami). Efekt - udało mi się skopiować ok. 200 plików.

Żałuję, że skasowałem z konsoli wcześniej skopiowane pliki z muzyką, bo jakiś tydzień temu przy nazwach plików 001 do NNN i usuniętych tagach błąd wywalił się dopiero podczas samego kopiowania. Tzn. widać już było postęp procentowy w czasie ich przenoszenia na konsolę i jak wtedy wyskoczył wspomniany błąd to wcześniej udało mu się przegrać ok. 500-600 z nich. Udało mi się je wtedy skopiować wchodząc do katalogu i zaznaczając potem "Select All". Natomiast chcąc wtedy przegrać cały katalog przegrywał mi jedynie pierwsze 20 plików.

I myślę, że mam tu do czynienia jeszcze z inną przyczyną błędów, kiedy to nie zawsze chce przegrać więcej niż 20 plików muzyki.

Oczywiście próbowałem ponownie przegrać pliki w powyższy sposób ale już drugi raz mi się nie udało. Dlatego też myślę, że jakoś losowo to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO I UDAŁO SIĘ ;-))))))))))))))

Sformatowałem dysk poprzez "Restore PS3 System". Po sformatowaniu nie przywracałem danych z backup'a jak to do tej pory robiłem i mogłem wreszcie POPRAWNIE przegrać na dysk w konsoli wszystko co chciałem bez żadnych problemów... Ufff...

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×