Skocz do zawartości
m0rGi

moj nowy laptop vs moj komp ?

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj moj tata kupil laptopa Aspire 5930g z 4 gb ramu 2 rdzeniowym procesorem cos kolo 4,8 i karta graficzna gforce 9600m i tutaj moje pytanie

moj komputer stacionarny core procesor 4800+ 2gb ramu g force 8600 gts

z tego co czytalem to te karty w testach 3dmark maja roznice punktow raptem pomiedzy 250-300 jak sadzicie ktory jest lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest dobry! Jeden do grania, drugi do pisania w notatniku!

Wystarczy wyłącznie wiedzieć, do czego można używać danego sprzętu!... ja od kiedy kupiłem sobie IBM Lenowo R61i nie zmienię go na nic innego!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko karty do lapków nie mają pełnej wydajności kart stacjonarnych z tego co wiem. I co do 9600 to zależy czy GT czy GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj moj tata kupil laptopa Aspire 5930g z 4 gb ramu 2 rdzeniowym procesorem cos kolo 4,8 i karta graficzna gforce 9600m i tutaj moje pytanie

moj komputer stacionarny core procesor 4800+ 2gb ramu g force 8600 gts

z tego co czytalem to te karty w testach 3dmark maja roznice punktow raptem pomiedzy 250-300 jak sadzicie ktory jest lepszy ?

Dobra, głos zabiorę ja

Na początek... co to jest 2 rdzeniowy procesor coś koło 4.8? Ten Acer ma Intel Core 2 Duo P8600 2.4 GHz. Ilość rdzeni nie mnoży się przez taktowanie, o czym wiedzą dzieci w przedszkolu. Procesor posiada dwa rdzenie taktowane 2.4Ghz, jako cały procesor. To takie 2x2=2, dla niektórych abstrakcja... wiem

dalej...

grafika:

>> GF 9600M GT osiąga ~5k w 3DMark06

>> GF 8600 GTS ma ~5.5k w #DMark06

procesor:

>> Intel Core 2 Duo P8600 2.4 GHz = 2214pkt 3DMarok06

>> Athlon 64 X2 4800+ = 1835pkt 3DMark06

ram: 2 a 4GB to jednak spora różnica

Reasumując: Acer ma lekko słabszy GPU, ale nadrabia to CPU i pamięcią RAM, co w efekcie końcowym będzie oznaczało, że laptop będzie wydajniejszy 10-15% ale będzie.

Z drugiej strony to Acer, jak się nie rozleci po kilku miesiącach, to będzie cud niska półka... nie bebechy, tylko firma Acer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja od kiedy kupiłem sobie IBM Lenowo R61i nie zmienię go na nic innego!...

hehe i hear ya.

ta linia laptopów ibm jest nad wyraz udana.

brzydka jak noc, jednak pod wzgledem funkcjonalnosci i wydajnosci - moim zdaniem nie ma sobie rownych zwlaszcza przy tak atrakcyjnej cenie.

heheh lenovo-fanboy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×