Skocz do zawartości
Vanguard

Router Linksys, padnieta siec, zgubiony pw

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu mam pewian problem.

Jestem w posiadaniu routera Linksys wireless-g WRT54GL.

Internet mam po kablu, od warszawskiego aster city.

problem polega na tym, ze spontanicznie (co tydzien, dwa tygodnie) cos sie dzieje z routerem.

na poczatku myslalem ze problem dot. laptopa.

ale nie.

z routera korzysta tylko po wifi moj laptop i ps3.

do routera jest takze podlaczony pc ale po kablu.

to co sie dzieje z routerem, to poczawszy od tego, ze jest BARDZO kiepski przesyl danych (z 6 mbit na sek do okolo 0.5)

badz, siec pada, jak i w lapie tak i w ps3.

dodam, ze probowalem rozlaczac i laczyc ponownie lapa i ps3 wpisujac pw do sieci itp.

sygnal ZAWSZE byl na maksa wysylany.

dodatkowo, w pc NIGDY nie ma problemow.

zawsze byl internet, jest internet i zawsze chodzil z przypisana mu predkoscia.

zresetowalem malego skurczybyka, ale nie dawal sie naprawic.

dwa dni sie teraz mecze, wiec zresetowalem go na amen.

po resecie, zauwazylem, ze nadaje sygnal lecz jest kompletnie goly (bez zapezpieczen, a z nadanej mu nazwy sieci, zmienil na "linksys")

malo tego - probowalem wejsc w opcje admina przez ip i nie reaguje na moje haslo!

probowalem wszystkie hasla jakie mam - nie bangla.

pytanie - co z owym fantem zrobic, bo nie chce zostawic golej sieci dla darmozjadow do leechowania.

help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malo tego - probowalem wejsc w opcje admina przez ip i nie reaguje na moje haslo!

Zajrzyj do instrukcji. Pewnie hasło zostało zresetowane do podstawowego a tam powinno być to podane (np. 1111, 0000, 1234).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

haslo faktycznie przybralo defaultowe.

w kazdym razie, czy moze ktos ma ten sam router, badz podobny i moze mi wkleic jego konfiguracje?

bardzo by mi sie przydala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardy reset routera to twardy reset :| przywrocenie wszystkich ustawien do standardu, tak jakbys router wyciagnal z pudelka. Nie iwem dlaczego zatem sie zdziwiles ze nie dziala twoje haslo, a siec wifi jest "gola" i ma ssid: linksys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twardy reset routera to twardy reset :| przywrocenie wszystkich ustawien do standardu, tak jakbys router wyciagnal z pudelka. Nie iwem dlaczego zatem sie zdziwiles ze nie dziala twoje haslo, a siec wifi jest "gola" i ma ssid: linksys.

booooo

po pierwsze - nie zrobilem twardego resetu (czyli wlozenie pinezki i przyciskanie manualne resetu) tylko wcisnalem przycisku do rebootu wifi.

mniejsza z tym, podkresliles juz to co juz wiem i sie dowiedzialem, jezeli chcesz mi pomoc to przybliz mi poprawna konfiguracje wymionego pow. wifi, badz zaradz co jest powodem tych zajść z routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×