Skocz do zawartości
Gość misiak565

bezprzewodowe routery, wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiak565

Siema, czy ktoś mógłby opisać dokładnie co potrzeba do uzyskania bezprzewodowej sieci w PS3. Czy trzeba oprócz routerów bezprzewodowych lub wifi jakies kArty sieciowe do kompa czy cos w tym stylu, i czy sygnał dojdzie jak ps3 mam na parterze a kompa na 1. pietrze//?? 8) Jak zabezpieczyc siec i opisać wszystkie kroki w konfiguracji..

PLZ z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eNDeR

    To o co prosisz to bardzo obszerny temat. Zależy jaki masz net. Co z czym chcesz połączyć i jakim budżetem dysponujesz.

    Takie najbardziej (moim zdaniem) uniwersalne rozwiązanie to zapięcie routerka z wifi (jeśli jest taka potrzeba dodatkowo z modemem ADSL). Schemat jest taki: interek trafia do routera przez Lan lub kabelek tel., po czym kabelkiem podpinasz się do kompa (potrzebna jest karta sieciowa jeśli płyta główna nie ma jej w sobie), a PS3 po WiFi,

Co do konfiguracji to trudno napisać coś jeśli nie wiemy jaki masz router. Ogólnie nie jest to bardzo skomplikowane, podłączenie kompa do routera kabelkiem powoduje, że praktycznie odrazu masz na nim net (w ustawieniach sieciowych wszystko powinno być ustawione na auto). Co do wifi, to instrukcja routera powinna poprowadzić Cie za rączke. Oczywiście kwestia bezpiecznego skonfigurowania wifi jest bardzo ważna, żeby Ci nikt po kompie nie biegał i nie podpinal się na lewo do netu. Najważniejsze jest stworzenie tabeli akceptowanych adresów MAC-ID (adres fizyczny karty), zablokowanie konfiguracji routera poprzez wifi, ukrycie sieci (wyączenie broadcastu ssid) i stworzenia klucza szyfrującego weap albo wpa

  Zasięg Wifi jest na tyle duży, że powinieneś mieć zasięg piętro niżej, ale to też jest sprawa taka, że jak sciany twojego domu sa nafaszerowane stalą i kablami to może byś problem. Komfortową sytuacją było by, gdybyś miał mozliwość przetestowania tego przed zakupem lub zwrotu sprzetu , gdy się okaże, że nie spełnia oczekiwań. 

Oczywiście jest to taki ogólnikowy zarys jak to powinno wyglądać, jeśli już zdecydujesz się na jakis zakup, napewno jesteśmy tu w stanie doradzić Ci co nie co i pomóc w konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamui666

witam.mam problem podlaczeniem ps3 do sieci za pomoca sieciowki wiec zdecydowalem sie na zakup routera znajomy polecil mi cos takiego http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=224701302  ja zupelnie sie nie znam wiec zdaje sie na wasza wiedze piszcie co sadzicie jesli macie jakies inne propozycje to piszecie moj budzet na router to granica 120 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W sumie też mógłbym tu się wpisać. Mam neo 1 mega ale komp jest na górze a ja jestem piętro niżej  :/

Co oprócz karty sieciowej którą trzeba wbudować (bo nie mam jej) i routera trzeba kupić, piszcie jak najprościej  ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×